Kia

gāzes iekārta/benzīns, patērē abus reizē

dzuula Reģ.: 02.09.2016

Jautājums? Iegādājos 3,5 benzīns/gāze.

Nezinu kas un kā, bet pēdējais rādījums uzpildīju gāzi gāzes kantorī 20 eiro, gandrīz 40 litri un 10 eiro benzīnu. Un gāze beidzās uz 225 km reizē ar benzīnu.

Esmu uzpildījusies vien tikai 3 reizes un visu laiku reizē beidzas arī degviela. Pēdējo reizi uzpildīju statoilā un tagad ir 200km bez benzīna lampiņa jau deg. Kas tur varētu būt par vainu?

Par cik auto ir uz gāzi, benzīnam tama vajadzētu prakstiski stāvēt uz vietas.

 
Nortel Reģ.: 16.03.2007
5 0 Atbildēt

Kāda iekārta? Vai ir gāzes līmeņa/daudzuma indikators? Varbūt no sākuma beidzas gāze un pēc tam benzīns? Vai iekārta pati pārslēdzas no benzīna uz gāzi un pretēji? Benzīns nekad nestāvēs uz vietas, jo auto startējās uz benzīna un pēc uzsilšanas pats vai manuāli ir jāpārslēdz uz gāzi.

dzuula Reģ.: 02.09.2016
0 2 Atbildēt

Ir indikators kas ir jāmaina, jo nerāda daudzumu, bet strādā, kad beidzas gāze, rāda, ka pārslēdzas un pīkst.

Tur jau tā lieta ka tas benzīns krītas reizē ar gāzi. Saprotams ka tas patērē degvielu startējot, bet vai tad tiešām startējot 10 eiro beidzas pa 10 dienām? jo patreiz vēl gāze nav beigusies bet benzīns pa tukšo. Sanāk ka tikai 225 km var nobraukt 30 eiro.. Liekas daudz.

dzuula Reģ.: 02.09.2016
0 1 Atbildēt

Precizēju 10 eiro benzīns beidzas pēc 5 dienām, nevis 10.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
1 0 Atbildēt

man tā reiz bija, kad nojūdzās slēdzis, kurš pārslēdz no benzīna uz gāzi.

zhuks Reģ.: 01.12.2005
0 0 Atbildēt

vai arī auto compis ir beigts

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
2 1 Atbildēt

Kas par auto?

Ir trīs scenāriji:

1. Jauniem auto benzīna bultiņa seko līdzi tekošajam patēriņam, nevis tikai degvielas līmenim bākā. Uzstādot gāzi auto vadības bloks tiek apmānīts, jo dators domā, ka tiek tērēts benzīns un attiecīgi pārbīda bultiņu, bet reāli tiek padota gāze. Pēc brauciena gan bultiņai vajadzētu atlekt atpakaļ atbilstoši līmenim bākā, vadības bloks jau nevar zināt, kad izslēgtam auto ir ielieta vēl degviela.

2. Gāzes iekārta(sprauslas, reduktors) ir par mazjaudīgu motoram un tiek papildus padots benzīns, lai kompensētu jaudas trūkumu.

3. Mazticams, bet ja būtu uzstādīta 5. paaudzes gāzes iekārta tiešās iesmidzes motoram, tad lai nebojātu sprauslas papildus tiek padots 15% benzīna. Taču tad benzīns nebeigtos reizē ar gāzi.

Jebkurā gadījumā aizbrauciet uz gāzes apkopi, vēlams kur uzstādīja gāzes iekārtu, lai pārbauda un atrod cēloni.

mincis Reģ.: 15.05.2002
4 0 Atbildēt

Ir vēl citi scenāriji, kas ietekmē benzīna papildus patēriņu.

1. Pārslēgšanās t*. Ja tā ir uz 50-60*, būs diezgan ilgi jāgaida. Parasti liek 30*. Tā kā jebkurš motors , kamēr ir auksts, degvielu patērē pastiprināti, varētu būt skaidrojums. Motora tilpums arī dara savu, un 10 l var noēst ātri.

2. Lieta , ko noklusē gāzes uzstādītāji. Pie augstiem apgriezieniem ir iespēja, ka notiek pārslēgšanās uz benzīnu, bez indikācijas. Normāls uzstādītājs, atkarībā no motora tipa, vai nu atslēdz šo iespēju, vai arī ši iespēja paliek tikai tuvu redlainam.

Tīri no statiskas: Opez zafira, 1,8 benzīns/gāze. Benzīna patēriņš 50 l uz 8500 km ( ietilpst arī braucieni pa pilsētu bez gāzes, kad nav laika pildīties). Mērīts pēc principa: no lampas līdz lampai.

Bet pa lielam diagnoze pareiza; dodies pie sava gāzinieka.

mincis Reģ.: 15.05.2002
0 0 Atbildēt

Par bultiņas pārbīdi īsti tā nav. Dators skaita degvielu, kas it kā iziet caur sprauslām, bet bultiņa rāda reālo rādījumu. Līdz ar to man ir gadījies, ka ar pusbāku rāda brīdinājumu. Pielejam 5l, bultiņa nomaina stāvokli, un viss ir ok, līdz bāka tukša.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Par bultiņu atkarīgs no auto modeļa. Nu jā, varētu būt izbeidzies termodevējs un nepārslēdzas uz gāzi, bet tad arī pīkstētu, ka gāze it kā beigusies.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Kanibaals rakstīja: Kas par auto?

Ir trīs scenāriji:

1. Jauniem auto benzīna bultiņa seko līdzi tekošajam patēriņam, nevis tikai degvielas līmenim bākā. Uzstādot gāzi auto vadības bloks tiek apmānīts, jo dators domā, ka tiek tērēts benzīns un attiecīgi pārbīda bultiņu, bet reāli tiek padota gāze. Pēc brauciena gan bultiņai vajadzētu atlekt atpakaļ atbilstoši līmenim bākā, vadības bloks jau nevar zināt, kad izslēgtam auto ir ielieta vēl degviela.

2. Gāzes iekārta(sprauslas, reduktors) ir par mazjaudīgu motoram un tiek papildus padots benzīns, lai kompensētu jaudas trūkumu.

3. Mazticams, bet ja būtu uzstādīta 5. paaudzes gāzes iekārta tiešās iesmidzes motoram, tad lai nebojātu sprauslas papildus tiek padots 15% benzīna. Taču tad benzīns nebeigtos reizē ar gāzi.

Jebkurā gadījumā aizbrauciet uz gāzes apkopi, vēlams kur uzstādīja gāzes iekārtu, lai pārbauda un atrod cēloni.

3. Piekto vai ceturto? Poļu AC piedāvā ceturto priekš dažiem tiešās iesmidzes motoriem.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Var jau uzmocīt arī 4. paaudzi, bet tas nozīmē, ka tiks padots arī benzīns, līdz ar to diezgan bezjēdzīgs risinājums.

heinrihs-gaze.lv/lv/gazes-uzpildes-paaudzes/

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nē nu es vienkārši brīnos kāpēc likt piekto, kas ir n reizes dārgāka par ceturto, ja iegūst to pašu efektu, jo sestās nav...

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

6. paaudze kura domāta tiešās iesmidzināšanas dzinējiem:

FSI,TSI,TFSI, GDI, EcoBoost, JPG utt.

Sistēma strādā bez gāzes reduktora un gāzes sprauslām.

Sistēma strādā ar oriģinālajām rūpnīcā uzstādītajām benzīna sprauslām.

Auksts dzinējs tiek iedarbināts ar gāzi (benzīna ekonomija!).

Benzīns tiek izmantots tikai brīdī kad balonā beidzas gāze.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Es nezinu kāpēc tu to tekstu kopē, jo es labi zinu tās paaudzes. Es vienkārši nesaprotu kāpēc situācijā, kur nav pieticis naudiņas uzlikt sesto, lai tērētos piektajai, kas noteikti nav lētāka

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Tā tas varētu būt, risinājums - LPG iekārtas kompja uzstādījumi. Braucot pa autobāņiem un pastāvīgi gāzes pedāli minot grīdā, manam gāzmobilim ik pa brīdim ieslēdzās arī benzīna padeve.

Rīgā iebraucu pie Heinrihs gāze meistariem, izrādās, ka vajadzēja uzlikt augstākus dzinēja apgriezienus (manā gadījumā - redline zonu), līdz kuram brīdim tikai LPG.

Maksāja tas nieka 15 eur laikam

msh Reģ.: 16.04.2007
5 0 Atbildēt

Parasti tam ir kāds iemesls, kāpēc ir tā uzlikts - vai nu sprauslu ražība par mazu, vai parastā ķep ļep sagāzējuma dēļ gāzeris baidās ka vārgākam motoram gāze ar benzīna aizdedzes momentu vārstus neizdedzina, un tāpēc uzliek lai tur, kur patērē visvairāk, patērētu benzīnu... Normāli sagāzēts motors griezīsies uz gāzi līdz ierobežotājam.

dzuula Reģ.: 02.09.2016
0 0 Atbildēt

paldies par komentāriem. Atbildot uzjautājiem : AUTO -KIA SORENTO 3,5BENZĪNS/GĀZE. Otrs es nezinu kur ir mani gāzinieki jo auto iegādājos 3 nedēļas atpakaļ un sapratu ka ir šāda problēma. Tāpēc prasu viedokli no malas, kam iespējams ir biji tāda pieredze

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 0 Atbildēt

Atrodi kādu tuvāku vai ērtāku gāzes kantori un brauc tur. Tāpat apkope jātaisa, ne jau pati to darīsi. Ja nezini kad pēdējo reizi veikta, kur tad to veiksi bez "sava" gāzinieka.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti