Soda punkti

Lauris9112 Reģ.: 05.10.2014

Labdien, sveiciens visiem pirms valsts svētkiem, gara darba diena ofisā - māc garlaicība. pētiju e-csdd un atradu savus nopelnītos soda punktus. Un intresē tāda lieta, tiem kuriem tā nav privāta informācija - cik jums punkti un par ko?

Vismaz man diemžēl 2 kuri drīz dzēšas, atzīstu savu vainu, nemācēju jostu uzlikt un ātrumu 200m pirms Rīgas pilsētas beigām nedaudz par ātru uzņēmu.

TOPIKS NAV VEIDOTS LAI MĒRĪTOS KURAM VAIRĀK VAI LEPOTOS, bet gan lai redzētu kautkādu statistiku, neatbalstu noteikumu pārkāpšanu ,bet kuram negadās nepamanīt jaunu ceļa zīmi, neuzlikt jostu pārparkojot mašīnu uz blakus ielu.

P.P.s ja topiks pārvērtīsies par savstarpējiem apvainojumiem, lūgšu slēgt.

 
feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Ir bijuši 2x2(ātrums) tad nulle, tagad seši par agresīvu braukšanu. Cp kungs bija redzējis kā apbraucu 20-30 mašīnu sastrēgumu un krustojumā aizbraucu taisni pa joslu, no kuras var nogriezties tikai pa kresi. Es un mans pasažieris redzējām to ka pirms krustojuma apdzinu vienīgo lēni braucošo mašinu un krustojumā iebraucu pa pareizo joslu.

Lauris9112 Reģ.: 05.10.2014
1 0 Atbildēt

par agresīvu liek 6 nevis 4? Un no cik punktiem sākas maksas izpriecas? - kuras daži cilvēki dēvē par kursiem/psihologu/utt.

feciic Reģ.: 09.05.2008
8 0 Atbildēt

Kātad ka 6. Maksas izpriecas sākas no 8, ja neej kursos tad piemet vēl divus punktus klāt. Smuki organizēts bizness.

nomiks Reģ.: 30.10.2002
3 0 Atbildēt

Man 0. Ptu, ptu, ptu.

Bet ir bijuši arī 8 (2 x kreisais pagrieziens pie sarkanās gaismas). Toreiz saņēmu arī extra 2 punktus, jo neaizgāju uz kursiem.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
4 2 Atbildēt

Statistiku no kā? No iauto foruma?

Man šobrīd ir 1, pēc kādām 2 nedēļām dzēsīsies. Uzrāvos uz ātrumu 77 km/h svētdienas rītā uz tukša Kalnciema tilta... Nu, neko darīt... vainīgs, pretī neģorgājos.

Vienu brīdi - pirms 9 gadiem, kas biju jauns un dumjš, bija 10 punkti. Pat svētdienas skolā pabiju. Starp citu, kursi bija diezgan vērtīgi.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 1 Atbildēt

Man arī bijuši 8 punkti, kuriem pievienoju vēl 2 punktus par CSDD maksas kursu ignorēšanu

Par ātrumu, zaļo papildsekciju, neatļautu manevru utt.

Tad bārdains onkulis tur augšā mani pamatīgi sabremzēja, parādīdams, ka mani tempi par ātru...nodzēsās pat visi punkti, esmu kļuvis rāmāks tagad pēdējos gadus.

Patlaban 2 punkti par apzinātu papildsekcijas ignorēšanu (biju kā muļķis minūtes 5 stāvējis un gaidījis signālu, domādams, ka luksofors nedarbojas, braucu, līdz drīz aizmugurē satiku CP) un naktī griezos no Vienības gatves iekšā šķērsielā pāri nepārtrauktai līnijai - izrādas, CP ekipāžas acu priekšā

DeAngelo Reģ.: 29.03.2016
4 0 Atbildēt

Nobrauci tieši gar ,,sili,,

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

IZVĒLNE

CSN pārkāpumi

Pārstāvētie uzņēmumi:

Informācija par pārkāpumu uzskaites punktiem

Punkti: 1

Pārkāpuma datums: 27.02.2016

Protokols: PF272939

Lēmums: 27.02.2016

Spēkā no: 19.03.2016

Termiņš: 18.03.2018

Pants: 149.31.2.0 Par 920. un 947.ceļa apzīmējuma līnijas šķērsošanu vai 928.ceļa apzīmējuma līnijas šķērsošanu no nepārtrauktās līnijas puses, nogriežoties pa kreisi vai apgriežoties braukšanai pretējā virzienā.

Punkti: 2

Pārkāpuma datums: 18.04.2015

Protokols: PF553386

Lēmums: 18.04.2015

Spēkā no: 13.05.2015

Termiņš: 12.05.2017

Pants: 149.5.2.0 Par braukšanu attiecīgajā virzienā, ja luksofora papildsekcijā nav iedegts zaļās bultas signāls

Informācija sagatavota elektroniski 17.11.2016 no CSDD transportlīdzekļu un to vadītāju valsts nozīmes reģistra.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

man par nogriešanos papildsekcijas virzienā iešķieba 4 punktus - gluži kā par braukšanu pie sarkanā, lai gan lielajai plūsmai bija zaļais un to papildsekciju pat nepamanīju. Tas gan bija pirms ~5 gadiem, tagad, kā rādās, par to dod vairs tik 1 punktu. Vēl pirms ~10 gadiem ieliku vienam bamperī (priekšā esošais negarantēja, b*e), par to 1 punkts, pirms ~8 gadiem 1 vai 2 punkti par +30 apdzīvotā vietā, vēl senā pagātnē brīdinājumi par120kmh un bez gaismām (2 dažādas epizodes). Nesen norāvos fotoradaru uz 40eur. Visi mani pārkāpumi. Šobrīd braucu salīdzinoši maz, bet citus gadus 50-60kkm bija norma.

Lauris9112 Reģ.: 05.10.2014
0 0 Atbildēt

Kas notiek ,ja noignorē kursus? pieliek divus punktus un viss aizmirstās? vienkārši esi tuvāk tiesību zaudēšanai? Sanāk varu neiet, nemaksāt. saņemt 2. punktus un dzīvot laimīgs, pabraukt nedaudz kārtīgi un viss nodzēšās - dzīve izdodas?

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

Mani extra 2 punkti dzēsā, tik neatceros, vai pēc 1 gada vai pēc 2.

Man sanāca jocīga tā situācija:

Bija 4 punkti, kam tūliņ jau bija jādzēšas, bet klāt dabūju jaunus 4 punktus. Līdz ar to 8 punkti man bija precīzi 3 dienas. Bet tas netraucēja man atsūtīt paziņojumu par kursiem, uz kruiem es tā arī neaizgāju. Kad man pielika klāt tos papildus punktus man kontā bija vairs tikai 4 punkti, līdz ar to juriiski īsti vairs nebija pamata man papildus punktus piešķirt. Es īpaši nestresoju un nesūdzējos, jo 6 punkti kontā nebija nekas traģisks. Pēc laika tie visi dzēsās.

Vlads Reģ.: 31.08.2006
0 0 Atbildēt

Kaut kā tā man ir šobrīd:

Informācija par pārkāpumu uzskaites punktiem:

Pārkāpumu uzskaites punktu skaits: 1

1. Pārkāpuma datums 06.11.2016

Spēkā no 29.11.2016

Termiņš

Soda punkti 0

149.8.4.0 Par šā panta trešajā daļā paredzēto pārkāpumu, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 518.ceļa zīmi "Apdzīvotas vietas sākums" vai ar 528.ceļa zīmi "Dzīvojamā zona".

2. Pārkāpuma datums 15.07.2015

Spēkā no 06.08.2015

Termiņš 05.08.2017

Soda punkti 1

149.8.7.0 Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 21 kilometra stundā līdz 30 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem, kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
2 0 Atbildēt

0, un nekad neviens nav bijis.

Ptu, ptu, ptu, ka tik nepierunāju

VWfans Reģ.: 21.02.2004
5 1 Atbildēt

Man 0 punktu, un nekad tie nav bijuši.

DeAngelo Reģ.: 29.03.2016
2 0 Atbildēt

Man tāpat kā Tev 2p un 160eur par ātruma uzņemšanu neilgi pirms izbraukšanas no Rīgas. Barotava uz Ziepniekkalna ielas. Virziens uz Bausku.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 0 Atbildēt

Kas tas par zvēru-soda punkti?

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
3 0 Atbildēt

feciic rakstīja: Ir bijuši 2x2(ātrums) tad nulle, tagad seši par agresīvu braukšanu. Cp kungs bija redzējis kā apbraucu 20-30 mašīnu sastrēgumu un krustojumā aizbraucu taisni pa joslu, no kuras var nogriezties tikai pa kresi. Es un mans pasažieris redzējām to ka pirms krustojuma apdzinu vienīgo lēni braucošo mašinu un krustojumā iebraucu pa pareizo joslu.

Par šādu manevru(https://failiem.lv/u/9zs9aj42) samaksāju 20Ls par neko, jo CP likās, ka iebraucu no otrās joslas otrajā. Vēl iepriecināja, ka būtu varējis piešķirt arī par agresīvu braukšanu, tā neko laipnība nepietiek ar to ka uzliek sodu bez pārkāpuma. Apstrīdēšana beidzās ar neko.

P.S. Atvainojos par video kvalitāti, filmēts pēc tam ar to kas tai laikā bija pie rokas.

Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
1 1 Atbildēt

Man jaunības dullumā bija 2 punkti. Pabraucu zem ķieģeļa.

Vairāk nebija.

Man pat sodu vairāk nebija. Tikai divi brīdinājumi rakstiski.

Brīnums, ja hroniski pārkāpju noteikumus. Esmu pat cauri apdzīvotām vietām pāri 110 gājis, turklāt vairākas reizes.

No savas pieredzes padoms - pārkāpt noteikumus vajag ar galvu.

Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
1 0 Atbildēt

Nē, trīs brīdinājumi un viens no tiem kā gājējam. Braucu bez gaismām, bet pierunāju sarakstīt brīdinājumu, ka pārgāju ne tur ielu. Vienkārši dzīvoju blakus tai vietai, un mans arguments bija, ka nepaspēju ieslēgt...

Poličiem labi ( protokols) un man.

DeAngelo Reģ.: 29.03.2016
1 0 Atbildēt

Cik zinu, tad par gaismām var iztikt ar brīdinājumu. Bet ir nosacījums. Gada laikā Tev nav bijuši citi pārkāpumi.

Michux Reģ.: 30.04.2015
3 0 Atbildēt

2005.gads, tiko noliktas tiesības, pirmais auto...

Un sākās punktu krāšanas ēra, gada laikā savācu jau 8 punktus (max 10), visi par ātrumu,taču citus noteikumus godam ievēroju un biju pieklājīgs.

Bet tad kaut kā nāca apskaidrība un ar ātrumu vairs neaizrāvos, sāku pievērsties ekonomiskai braukšanai! Un kopš tā laika neesmu ticis ne pie viena jauna soda punkta...

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
3 1 Atbildēt

kaut kas jāuzraksta, lai man būtu jubileja - 700-tais ieraksts iekš iAuto.

JurisKreicbergs Reģ.: 02.08.2016
1 0 Atbildēt

CSDD kursus pēdējā laikā apmeklēju visai reti – tikai kad kolēģis Oskars netiek. Kursos vairums ir ļoti normāli autobraucēji ar vidēji nedaudz palielinātu braukšanas risku – ignorētāji ignorē arī kursus. Domāju, ka ar vairumu sanāk visai interesanta saruna. Tiek parunāts un diskutēts par ceļu satiksmes negadījumu statistiku un Latvijas vietu Eiropā un pasaulē, riskiem nesaņemt apdrošināšanas atlīdzību un par visu samaksāt pašam, tipveida bīstamām situācijām Latvijas ceļu satiksmē un citiem satiksmes drošības jautājumiem. Punktu pašam nav, bet neviens nevar būt pārliecināts, ka punktu nebūs – ceļa zīmes var aizsegt kāds lielāks auto, var nākties kādu apdzīt un apdzīšanas laikā spidometrā nepārtraukti neskatīties, var aizdomāties vērojot ceļu satiksmi un nesaskatīt kādu ceļa zīmi. Punktu sistēma ir laba, jo vidēji vairāk punktus sakrāj tie, kas pieļauj lielākus riskus, un punktu summa ir kā atgādinājums savu risku novērtēšanai. Bet tie, kas punktus sakrāj kādas neuzmanības pēc, arī saņem atgādinājumu vairāk uzmanīties turpmākos pāris gadus. Neviens gan negarantē un neapgalvo, ka virs 8 punktiem sakrāj tikai regulāri pārkāpēji un sliktākie autobraucēji vai to, ka visiem regulārajiem pārkāpējiem ir lielākais punktu skaits. Tomēr punktu skaits ir labs atgādinājums daudziem no mums par to, kādu risku uz ceļa atļaujamies, jo katram individuāli, tikai pēc braukšanas sajūtām, praktiski nav iespējams apzināties riska līmeni. Tomēr, ja punktu nav, bet satiksmes noteikumi tiek pārkāpti regulāri, ar to risks mazāks nekļūst. Mums patīk, ka drošāki automobiļi vairāk aizsargā autobraucējus un kājāmgājējus, patīk, ja ceļu būvētāji izveido kādu drošāku ceļa posmu, tomēr ceļu satiksmes noteikumu ievērošana ir labākais, ko satiksmes drošības uzlabošanai var darīt autovadītājs.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 1 Atbildēt

Viss OK, bet iespaidīgas MAKSAS piespiedu kursi - ohoooo

Viennozīmīgi neietu, ja kaut kad atkal nonāktu līdz tam.

JurisKreicbergs Reģ.: 02.08.2016
0 0 Atbildēt

Maksa par kursiem un braukšanas apmācību tiešām nav maza un maksāt negribētos. Tomēr neviens jau neslēpj, ka šie nav "apmācības punkti", bet "soda punkti" un maksa un patērētais laiks arī darbojas kā soda elements. Labi, ka soda naudas iznāk maksāt ļoti reti. Tomēr, ievērojot satiksmes noteikumus situācijās, kad patiešām negribās ievērot, nedomāju par soda naudām, bet drīzāk par iespējamām sekām un riskiem, kas ievērojami palielinās, ja noteikumus vienlaicīgi pārkāpj vairāki satiksmes dalībnieki. Ja tomēr runā par naudu, tad soda naudas nav tās lielākās izmaksas - diemžēl var nākties samaksāt ievērojami vairāk.

opelis Reģ.: 03.10.2005
1 0 Atbildēt

Ir 4.punkti - 2 par ātrumu un 2 par tehnisko skati. Ir bijuši 9, tad gāju svētdienas skolā, uzstādīju radardetektoru un rāciju cītīgāk izmantoju.

Skaistākie punkti - aizvedu uz dziesmusvētkiem dziedātājus uz Mežaparku un no Viestura prospekta uz Tilta ielu labo pagriezienu veicu pie zaļā signāla, bet kā ne vietējais , neievēroju , ka ir papildsekcija, kura nedega. Pirms manis un aiz manis bija milzīgs sastrēgums ar autobusiem, kuri darīja tieši tāpat. Aiz stūra mūs visus sagaidīja 7!!! ekipāžas, kas visus turēja nost un tīri tehniski drukāja protokolus.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

JurisKreicbergs rakstīja: CSDD kursus pēdējā laikā apmeklēju visai reti – tikai kad kolēģis Oskars netiek. Kursos vairums ir ļoti normāli autobraucēji ar vidēji nedaudz palielinātu braukšanas risku – ignorētāji ignorē arī kursus. Domāju, ka ar vairumu sanāk visai interesanta saruna. Tiek parunāts un diskutēts par ceļu satiksmes negadījumu statistiku un Latvijas vietu Eiropā un pasaulē, riskiem nesaņemt apdrošināšanas atlīdzību un par visu samaksāt pašam, tipveida bīstamām situācijām Latvijas ceļu satiksmē un citiem satiksmes drošības jautājumiem. Punktu pašam nav, bet neviens nevar būt pārliecināts, ka punktu nebūs – ceļa zīmes var aizsegt kāds lielāks auto, var nākties kādu apdzīt un apdzīšanas laikā spidometrā nepārtraukti neskatīties, var aizdomāties vērojot ceļu satiksmi un nesaskatīt kādu ceļa zīmi. Punktu sistēma ir laba, jo vidēji vairāk punktus sakrāj tie, kas pieļauj lielākus riskus, un punktu summa ir kā atgādinājums savu risku novērtēšanai. Bet tie, kas punktus sakrāj kādas neuzmanības pēc, arī saņem atgādinājumu vairāk uzmanīties turpmākos pāris gadus. Neviens gan negarantē un neapgalvo, ka virs 8 punktiem sakrāj tikai regulāri pārkāpēji un sliktākie autobraucēji vai to, ka visiem regulārajiem pārkāpējiem ir lielākais punktu skaits. Tomēr punktu skaits ir labs atgādinājums daudziem no mums par to, kādu risku uz ceļa atļaujamies, jo katram individuāli, tikai pēc braukšanas sajūtām, praktiski nav iespējams apzināties riska līmeni. Tomēr, ja punktu nav, bet satiksmes noteikumi tiek pārkāpti regulāri, ar to risks mazāks nekļūst. Mums patīk, ka drošāki automobiļi vairāk aizsargā autobraucējus un kājāmgājējus, patīk, ja ceļu būvētāji izveido kādu drošāku ceļa posmu, tomēr ceļu satiksmes noteikumu ievērošana ir labākais, ko satiksmes drošības uzlabošanai var darīt autovadītājs.

Nu, es kad gāju, vairums nebija sakarīgu - pārsvarā veči ap 50-60... izskatās, ka par pāli uzrāvušies. Un vairākas reizes dzirdēju neapmierinātu purpināšanu no sērijas - es 40 gadus pie stūres, a šitentas puikiņš man te tagad braukt mācīs?

AnK Reģ.: 06.10.2014
0 0 Atbildēt

Maksimums, kas bijis, ir 3 - 1x2 un 1x1 par ātrumu. Šobrīd ir divi - viens par ātrumu (93 pēc lidostas viadukta, kad steidzos pakaļ radiniekam) un viens par braukšanu, kur nedrīkst (pa labi no Julgas ielas tieši aiz Rimi, kur agrāk ļoti daudzi brauca, lai nebūtu jābrauc līdz nākamajam luksoforam un tur jāstāv, bet kopš tur pāris reizes noliktas CP ekipāžas, to dara daudz mazāk).

Kad dzēšas, nezinu, bija pat jāiet E-CSDD, lai saprastu, cik tad man to punktu īsti ir, viens vai divi

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Būšu paraugs - man naf. Jā, neviena paša. Vai ir bijis? Varbūt. Pirms gadiem 9 (?) mani apturēja, kad autiņam nebija OCTAs. Tā kā vecāku autiņš, kam viņi to apdrošināšanu vienkārši bija aizmirsuši iegādāt, tad tā nu gadījās. 30 Ls sods, bet vai par to iedeva punktus? Pat neatminu...

Citādi allaž paveicas. Baisi svēts jau neesmu, bet laikam kaut kādos rāmjos turos, ka lielākoties mani nečakarē, bet ja sanāk kāds lielāks ātrums vai kas tāds, tad allaž paveicas.

Nesen gan radars 40 eur iešķieba - nepamanīju zīmi.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti