Visādi darbi laukos un mājās.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Par siltumnīcām - kāda jau ir, kādu plānojiet, idejas ierosinājumi. Kas aug dārzā un siltumnīcā ?

Par ūdens apgādi siltumnīcai un vispār laistīšanai.

Un kā izmazgāt PVA līmi no eirokuba?

 
1 2 3
Uggga Reģ.: 04.01.2006
4 0 Atbildēt

Ātrumā izlasīju, ka gribi PVN izmazgāt no eiro kluba, sāku pat domāt, kas tas ir?

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
2 0 Atbildēt

PVA šķīst ūdenī. Ja jau sakaltusi, tad vispār problēmu tikai tik, cik klāt tikšana - nolobās kā plēve. Ņem karčeri un uz priekšu, ja ar rokām nesanāk aizķert un izvilkt.

Vernons Reģ.: 18.02.2014
2 0 Atbildēt

Tomātus mazos vari sastādīt, tie vispār neslomo. Laistīšanu ar sasilušu ūdeni no kuba ar programējamo krānu ierīko 50 Eiro maksā. DEPO ir vesela nodaļa.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Kas tas par Eirokubu?

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 0 Atbildēt

1000IBC iegūglē

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Ak šitā bandūra tā saucās? Turpmāk zināšu.

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
3 0 Atbildēt

daudziem vēl kopš '90 patīk dažādām lietāk kabināt klāt "eiro":

-eiroremonts ( lv.wikipedia.org/wiki/Eiroremonts );

-eiro kubs;

-eiro lenta (kravas štropes);

-utt.

Vernons Reģ.: 18.02.2014
1 0 Atbildēt

Eirokubu divus ar ūdeni liku busā, lai svaru attiecība pret velkamo piekabi būtu divi pret vienu. Protams nostiprinātus!

feciic Reģ.: 09.05.2008
5 0 Atbildēt

Tahogrāfu ieslēdzi?

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

Vai čips Tev ir?

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 3 Atbildēt

Nezinu kāpēc tas ir vajadzīgs.

Ja nopirkt lielu siltumnīcu un tajā ierīkot baseinu, tad saprotu. Bet audzēt to, ko var nopirkt lētāk, nesaprotu.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
6 0 Atbildēt

Tam ir savs smeķis gan Neaprakstāmi ne emocionāli, ne garšas ziņā

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
4 0 Atbildēt

Komerctomātam prasības ir stingrība un transportējamība. No tā - īpašas šķirnes un tomāti tiek novākti vēl īsti negatavi.

Mājas tomāts tiek lietots, kad tas jau ir pārgatavojies, ieplīsis no karstuma un aromātisks. Apmēram tā.

Pie tam tad var audzēt visādas škirnes - skābākus un saldākus, gaļīgākus, miltainākus vai sulīgākus.

www.ebay.com/itm/RARE-Tomato-Black-Elephant-10-seeds-UK-SELLER/172598371804?hash=item282faa25dc:g:YroAAOSw8w1X4Q5p

www.ebay.com/itm/ORGANIC-VEGETABLE-TOMATO-BRANDYWINE-BLACK-60-FINEST-SEEDS/390866363680?epid=1356716428&hash=item5b01736520:g:TGsAAOxybetR9nq1

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
4 1 Atbildēt

Bet mājas tomātus arī vāc zaļus. Pats atceros no bērnības, kad rudenī zaļi tomāti ietīti avīzēs.

Bet tomāti, kuri izjūk griežot, - fū...

Arī mēslo mājas tomātus. Turklāt, bieži ar sūdiem. Bet tā kā sūdiem nevar aprēķināt pareizu dozu, var pārdozēt un pēc tam rīt nitrātus.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
11 0 Atbildēt

Atslēgas vārdi: rudenī - zaļi (lasi - kad laukā jau nāk salnas, tad vācam pēdējos tomātus nafig nost, lai gatavinās mājās). A visu vasaru ēdam svaigus GATAVUS no zara.

Volx Reģ.: 22.11.2018
1 0 Atbildēt

Taka sitas ir tads spama topiks, tad atlausos uzprasit kur var nopirkt virsapmetuma rozetes, sledzus ar tris pozivijam? Veikalos ir max 2 pozicijas un balti cetrinieki. Man vajadzetiu vai nu koka krasa vai brunus.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Parocies šeit: www.se.com/lv/lv/product-category/5600-gaismas-sl%C4%93d%C5%BEi-un-kontaktligzdas/

Ja pareizi atceros, viņu katalogā esmu redzējis to, ko meklē. Tirgo viņu produkciju Cenuklubs - ja kaut kas nav sortimentā uz vietas, var pasūtīt.

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Tas ie garam. Lielaia parstavis kas ar mazumtirzniecibu nenodarbojas. Zvaniju.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Līdz galam vispār izlasīji? Ar mazumtirdzniecību nodarbojas Cenuklubs - viso, ko šajā katralogā atradīsi, vari pasūtīt jebkurā no viņu veikaliem. Var arī K-Senukai - atšķirība tā, ka viņi pasūtījumus pieņem tikai darba dienās biroja darba laikā. Cenuklubā - jebkurā veikala darba laikā.

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Ok, lidz galam gan nelasiju.

Uzreiz zvaniju, kalu dzelzi karstu

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 0 Atbildēt

Es saprastu hobijaudzēšanu. Nopirkt mazu siltumnīcu, iestādīt 4 dažādus tomātus un tad tos kopt kā bērnus....ja darīt nav ko.

manerheims Reģ.: 17.02.2016
5 0 Atbildēt

Ir ļoti daudz cilvēku, kuriem vienkārši patīk kaut ko audzēt. Un ne jau tāpēc, ka nopirkt nevarētu.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 1 Atbildēt

Vēl var siltumnīcu izmantot kā pirti,kamēr krāsns kurās tikmēr ne slitāk par guļbaļķu pirti un galvenais-nekas nepūst.Māsa bija tādā pirtī,ķem boļe viņa bija plēves,teica ka ne sliktāk par īstu pirti,tad ar polikarbonātu vispār kosmoss.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

www.globosurfer.com/best-portable-saunas/

800W tējkanna ar vāku un trubu tvaikam

--------

pārgājiena variants - plēves telts, sanes no ugunskura akmeņus un lej virsu ūdeni

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Ne plēve bet brezents.

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

Ūdenim nopērc cenu klubā baseinu. Pēc kubatūras mazākais 2,4 kubi apaļš. Es tādus divus par 19 eiro gabalā nopirku. Pats vari peldēties un gurķus laistīt.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Vispār laba doma.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt
nomiks Reģ.: 30.10.2002
1 0 Atbildēt

Man jau 6 gadus stāv krievu ražota polikarbonāta siltumnīca. Ja nemaldos, Урожай. Salikšana čakarīga, jo simtiem skrūvīšu, toties kalpo siltumnīca labi.

Dārzu laistu ar spices ūdeni, bet siltumnīcu - ar iepriekš 1m3 tilpuma konteinerā salietu un saulē uzsilušu ūdeni.

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
1 0 Atbildēt

Cik liela temp tajā plastmasas siltumnīcā?

nomiks Reģ.: 30.10.2002
1 0 Atbildēt

Nekad nav bijusi vajadzība mērīt. Uzkarst vasarā labi, bet tāpēc jau ir iespējas vēdināšanai - gan durvis, gan atverams logs pretējā pusē, gan arī atverams logs sānos.

Kad rudenī atstājam vienu pāraugušo salātu, kas saražo sēklas, tas pats sasējas augsnē un katru gadu jau no paša marta sākuma ēdam savus salātus, kas, neskatoties uz pavasara salnām, mierīgti uzdīgst un aug siltumnīcā, izbaudot saules siltumu un gaismu.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
4 0 Atbildēt

Beidzot līst!

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Domājams, pareizākā tēma, kur uzjautāt.

Tātad, ir problēma.

Pagalmā tiek glabāti 2 auto, trešais stāv garāžā. Tos divus, ārā esošos, regulāri apkakā putni. Un to dara visnotaļ specifiski - atlido cielava, un sāk ņemties - te pie spoguļa, te pie priekšējā stikla, un lidinās, skraida, plivinās un tirinās. Nevar saprast, kas viņai tur vajadzīgs, mušas nelasa. Auto aizmugure pilnīgi vienaldzīga, visa aktivitāte ap spoguļiem (arī sūdi). Viņām savs atspulgs interesē, vai kas, nevaru saprast. Pirmo gadu šādi. Jāsedz ar segu mašīna, savādāk glābiņa nav. Ko darīt?

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Ja ieliek vanaga bildi logā, tas nepalīdz ?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
5 0 Atbildēt

Maini auto.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Kustības indikators, savienots ar mauriņa laistītāju vai ko tamlīdzīgu. Noteikti noderēs arī pret kaķiem.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Jā,šis ir,un tas viņiem izpaužas kaut kādos aktuālajos ligzdu vai putnēnu periodos.Katru gadu ir savādāk.Īpaši pretīgi ir lielie kaiju dzimtas radījumi,ir gadījies ka piejūras rajonā uz īsu brīdi atstātam auto sāk nest visādu drazu un ligzdu vīt uz jumta;)).Tie uzpļūta uzreiz pusspaini, un, ja piekalst vai kādos gumijas savienojumos ietek (piem, ap jumta lūku) tad ir slikti.Izcili drirsēji ir arī tie it kā aizsargājamie zīriņi.Domājams, ka drīzāk varētu palīdzēt kāds ultraskaņas putnu atbaidītājs no amzona vai ēbaja.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 0 Atbildēt

Jā, tā vien gribās teikt, ka tam putnam savs atspulgs uz riesta dejām aicina, savādāk aktivitāti neizskaidrot. Zinātu ka viens, daudz neprašņātu, kaimiņa kaķim arī ēst gribās, bet pēc piedirstā apjoma grūti ticēt ka tas viena putna darbs. Aprunājos ar kaimiņiem, tur līdzīga aina - un arī tieši pie spoguļiem.

Mēģinās sākotnēji humānas metodes, var jau laiku iztikt uz spoguļiem samaucot maisiņus, vēlāk domās, vai vanaga siluetu logā, vai kaimiņa kaķi godasardzē noalgot...

Krotow Reģ.: 09.09.2008
0 0 Atbildēt

Stulbais putns ierauga sevi spogulī un domā ka tas ir teritorijas konkurents. Un metas šo pārmācīt. Cielavām šāda uzvedība ir bieži novērota. Pieloci spoguli.

Frontera Reģ.: 12.12.2019
0 0 Atbildēt

Ntos gadus lieku no polikarbonāda..ideāls risinājums.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 1 Atbildēt

Pie.....ts topiks.

Zīriņi *%&$#^%**((^

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 0 Atbildēt

Es tā kā nesapratu - tev kādas pretenzijas, ka es te par to putnu problēmu ierakstīju, vai kā? Izsakies, lūdzu, precīzāk, ņemšu vērā nākotnē.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Zīriņi ir reāls ārprāts.Šamie tusējas lielās kolonijās un tur jebkuram jumtam ir reāls pzdc no viņu suudiem.Tas ir pirmais,ko nevis aizsargāt bet triekt no apdzīvotām vietām ar suudaunu mietu.Tur pat nekādas pagāšnedēļ jelgavā nogāztās 69gab krauķu ligzdas nestāv ne blakus.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Parunājam par biotualetēm un baktērijām

www.1a.lv/p/microbec-ultra-5x25g-1-bezmaksas-bros/40qu

MelnaPiektdiena Reģ.: 20.12.2016
0 1 Atbildēt

Īsāk sakot, pēc bedres piepildīšanas vērtīga procedūra ir drelim gālā uzlikt 2m garu ap 6mm stiepli ar dakšveida formas galu. Un maisām sūdu. Rezultāts sasniegts, ja asinizācijas mašīna jāsauc daudzreiz retāk. Idejas princips akai, ūdens iesūcas gruntī caur pamatni, jebšu poraina sieniņu betona gadījumā caur sienām. Kad sūds ir samaisīts viss notiek daudz labāk.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Tomātus jau izstādījāt siltumnīcā?

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
2 0 Atbildēt

Ir izstādīti. Bija pirms tam sasēti redīsi, tos arī labi paēdām salātos. Siltumnīca veca, koka, 6x6m, plēves. 10 gadi nokalpojusi, stabi pie zemes nopuvuši, nākamgad būvēšu jaunu un mainīšu arī vietu, lai zeme atpūšās. Pērngad attālāki radi uzlika polikarbonāta siltumnīcu, tīri tomātiem, bija dikti priecīgi, jo mazāk jāvaktē salnu riski un esot vispār visa raža ātrāka nekā citus gadus par ~2nedēļām. Laikam tas ieslēgtā gaisa slānītis polikarbonāta šūnā dod labu efektu, Savulaik ir redzēts ka arī ar plēvi šādi cenšās darīt - uzstiepj pirmo plēvi, bet ļoti vaļīgi un nokareni, un tad otro kārtu plēves iestiepj stingri. Veidojas gaisa kabatas, palīdz siltumu aizturēt.

Māsa nupat arī polikarbonāta siltumnīcu nopirkusi, būs svētdien jābrauc ciemos palīdzēt uzstādīt. Rāmi redzēju, to jau paši salikuši, jāsaka, ka diezgan pieklājīga konstrukcija, cinkots, redzēs, kā kalpos ilgtermiņā.

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Volx rakstīja: Taka sitas ir tads spama topiks, tad atlausos uzprasit kur var nopirkt virsapmetuma rozetes, sledzus ar tris pozivijam? Veikalos ir max 2 pozicijas un balti cetrinieki. Man vajadzetiu vai nu koka krasa vai brunus.

Pirms mēneša baltu 3 pozīciju slēdži depiņā atradu, ksenukajā bija arī brūni.

dubis Reģ.: 21.10.2019
1 0 Atbildēt

lynx85 rakstīja: Domājams, pareizākā tēma, kur uzjautāt.

Tātad, ir problēma.

Pagalmā tiek glabāti 2 auto, trešais stāv garāžā. Tos divus, ārā esošos, regulāri apkakā putni. Un to dara visnotaļ specifiski - atlido cielava, un sāk ņemties - te pie spoguļa, te pie priekšējā stikla, un lidinās, skraida, plivinās un tirinās. Nevar saprast, kas viņai tur vajadzīgs, mušas nelasa. Auto aizmugure pilnīgi vienaldzīga, visa aktivitāte ap spoguļiem (arī sūdi). Viņām savs atspulgs interesē, vai kas, nevaru saprast. Pirmo gadu šādi. Jāsedz ar segu mašīna, savādāk glābiņa nav. Ko darīt?

Uztaisi strazdu būrīti, vai vairākus un ieliec lai kaķi neapēd, gan paši neidrš, gan citus tuvumā būrītim izdzenā. Pārbaudīts variants. Tiesa, nezinu vai vasarā vēl kādu dabūsi jaunā būrī.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 0 Atbildēt

Strazdi man netrūkst, viņiem ir gana daudz ligzdas egļu dzīvžogā, tūjās, mežmalā ir būris, un arī malkas šķūnim zem jumta pamanījušies ieligzdot. Vispār putnu man ir nejēgā daudz, sieviešiem ir niķis viņus ziemā barot, tad nu šķiet, ka savākušies no tuvas un tālas apkārtnes. Tās pašas zīlītes, vismaz 3 veidi, par pārējiem nemaz nerunājot. Un gribētos apgalvot, ka putnu paliek vairāk un dažādāki. Vai arī es kļūstu vecs un sāku viņus pamanīt, hvz.

Bet nu to, ka tā var mašīnu apkakāt, tā te pirmo reizi. Līdzšinējie novērojumi liecina, ka tas tomēr būs viens atsevišķs īpatnis, laikam palicis bez pāra, kā jau sākotnēji domāju.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Nu nez man kaitina ka kaimiņam pažobeles dzīvo strazdi,mana mājā ap 20 metri tālāk, un tie "sūdabrāļi" lidojot ap mājas stūri regulāri bombardē bruģis viss sūdos, ZB jau tīrīt, bet virs mašīnām otrpus mājas praktiski nav.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
2 0 Atbildēt

Man, piemēram, kaitina, ka kaimiņa kaķi nāk dirst manās dārza dobēs. Tāda nu ir privātmājas burvība, ka reizēm jāsakopj ne tikai sava teritorija, bet arī sveši sūdi.

Šorīt nopļāvu ceļmalu. Sapļāvu divas stikla pudeles - tak kāds pimpis tās tur ir nometis, vai no autobusa pieturas nākot, vai vienkārši garām ejot. A ko padarīt? Neko, pašam jāvāc.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Nu lai izlaiž sīkos, un tad sarunāšu ar kaimiņu, ka esmu gatavs apmaksāt stalažu, un materiālus, un tos viņa apakšīrniekus izrakstīsim no mājasgrāmatas... Par pārējo es tik ļoti nepardzīvoju, kaut gan viens īpaši rižs runcis bieži noraujas ar ūdens šalti, cik var miezt uz visiem stūriem. Citi "tīģeri" kaut kā drusku pieklājīgāki, iet smiltiņās izdarīties.

Un principā ja tie strazdi dirstu pa metru tālāk zālē, man ar nekas pret to nebūtu - daba ...

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Kaut kā jums neiet, man divi strazdu pāri kaijas un vārnas kādu 30m attālumā no sava būra izdzenājuši, šīs tik tuvu vairs neķērc no rītiem, iepriekš bija vāks, nu tā uz plkst. 6iem. Iespējams, ka atbilde ir tieši būra un tātad arī potenciālās ligzdas novietojums, attālums līdz aizsargājamajam objektam.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
2 0 Atbildēt

Metat mierā ikdienas steigu un aizbraucat uz Babītes rododendru dārzu. Burvīgi skati, smaržas un izjūtas Tik iesaku braukt darba dienas sākumā, liels apmeklējums...

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Vienīgi ja gribas ko arī nopirkt - tad diemžēl par vēlu, praktiski tukšs, tā kā var tikai acis pamielot ;)

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

ir kāds izaudzējis sikspārņus?

Es jau divas mājas uzbūvēju ( bija 1, tad, gadus 3 atpakaļ uzbūvēju citu "pareizāku" ) bet viņi kā nenāk, tā nenāk. Lai gan, metrus 300 tālāk, ja skatītos pa taisno, pamestas mājas bēniņos dzīvo kolonija.

taisīju kaut ko līdzīgu šim, tikai iekšpusi neapstrādāju, bet ārpuse - brūna, veca koka imitācija

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

p.s.

augstums pareizs, ir blakus ūdenstilpne. Viss kas patīk. Tikai māja tehnisku un estētisku iemeslu dēļ, atrodas Austrumu pusē. Bet iesaka labāk D. Vai tiešām viņiem tik principiāli dzīvot ar ieeju uz D?

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

Pārāk gluds Tavs finieris!!! Nav kur aizķerties! Prasās biezāki dēļi un lai saulē neuzkarst.

Pie Engures ezera, iebraukšana pa kreisi aiz Bērzciema, ornitologu mājas apkaimē tās sikspārņu mājiņas ir saliktas. Izskatās apdzīvotas. Ar ģimeni braucot atpūsties, burkānus līdzi paņemiet zirgiem! Tie tur pavisam mīlīgi.

1 2 3
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti