Visādi darbi laukos un mājās.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Par siltumnīcām - kāda jau ir, kādu plānojiet, idejas ierosinājumi. Kas aug dārzā un siltumnīcā ?

Par ūdens apgādi siltumnīcai un vispār laistīšanai.

Un kā izmazgāt PVA līmi no eirokuba?

 
1 2 3
GTD2 Reģ.: 18.10.2004
0 0 Atbildēt

man šķiet ka sķūni arī tikai līdz 25kv.m

darklight Reģ.: 29.10.2013
2 0 Atbildēt

dubis rakstīja: Nu stāsts garš, bet īsumā pamatmāja nodega, vajag kur uz vasaru dzīvot, un lai nebūtu nelegāla būvniecība, domāju bez projekta( bez arhitekta, bet ar savu parakstu), bet ar paziņojumu būvēt "palīgēku". Itkā pēc likuma izmaiņām sanāk ka var līdz 60m2 vienā stāvā (bēniņu platība virs 2.5m augstumam nevar pārsniegt 50% no pirmā stāva platības, šis no pasvaldības apbūves noteikumiem). Līdz ar to itkā legit varētu uzbūvēt nelielu vasaras māju, kuru jau laikā gaitā ar projektu varētu pārveidot par dzīvojamo ēku. Wnk domāju vai tiešām var būt tik vienkārši kā likumā rakstīts, parasti vienmēr kkur ir āķis.

Man pirms laiciņa bija precīzi tāda pati ideja, bet, izsverot visus plusus un mīnusus, atmetu. Pašlaik ir gandrīz pabeigts projekts normālai būvei. Man gan vecā mājele vēl stāv, līdz ar to kur palikt ir. Bet ja vajag tīri vasarai - nav izdevīgi paņemt lielo vagonu/ treileri? Tam vispār neko nevajag, neko daudz nemaksā un vēlāk varēsi atkal pārdot.

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Nez treileris kaut kā galīgi neaicina, pat kā pagaidu variants. Laiks līdz vasarai nav daudz, projektu toč nespēšu izstumt cauri tik ātri, lai nedabūtu sodu par būvniecības uzsākšanu jau pavasarī...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Paskaties tiešām ko tagad pieprasa rekonstrukcija, varbūt tu vari atjaunot tev vajadzīgo daļu esošajos pamatos. un vismaz tad kad mums bij laukos aktuāli, tehniski uz mums tikai norūca par šādu "vaļību", kad "cuku" virtuvi paplašinājām ar pirti un nelielu dušas telpu ...

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Paskaties tiešām ko tagad pieprasa rekonstrukcija, varbūt tu vari atjaunot tev vajadzīgo daļu esošajos pamatos. un vismaz tad kad mums bij laukos aktuāli, tehniski uz mums tikai norūca par šādu "vaļību", kad "cuku" virtuvi paplašinājām ar pirti un nelielu dušas telpu ...

Uz degušās mājas pamatiem neko necelšu. Sievas vecāmāte nespēs pārdzīvot. Viņiem ir tāds teiciens, ka ja vienreiz dega, degs atkal. Līdz ar to rekonstrukcija uz vecās mājas pamatiem nav aktuāla.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Jā, šāds ticējums ir. Manā īpašumā arī pirms vairāk kā simts gadiem nodega māja, un arī neviens neatjaunoja, bet sāka celt pavisam citā vietā. Tā tā vieta stāv tukša līdz šai dienai, tagad tur ar mašīnu brauc pāri. 600m2 pleķītī gan baigi nebūtu variantu, bet, cik esmu dzīvē novērojis, tad tādus īpašumus pēc ugunsgrēka (ja nav remontējams) parasti pārdod.

dubis Reģ.: 21.10.2019
1 0 Atbildēt

Nuu, izcili jau neveiksmīgi, bet tikai pirms diviem gadiem nopirku zemi, ēka bija bezsaimnieka un aptuveni nedēļu pēc ugunsgrēka nosledzās tiesas process, kura laikā ieguvu arī māju, tiesa, jau nodegušu... Tā kā pārdot īsti arī negribas.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Nu ja tāds ir tās lietas, tad skaties vai nevar būvēt kārtās , visupirms (1. kārtā) 60 m2 kā daļu no nākotnes būves, un 2. kārtu jau tad pabiegt visu apjomu.

Tīri tā idejiski, varbūt var izplānot ka 60m2 tagad, nākotnē pārtop par garažu, vai garažu + pirti vai apkures telpu/noliktavu. Tip nākotnes garažas 'vārtu' vietā ielikt lielu stiklotu "vitrīnu" ar potenciālu izmantot to nākotnes apjomam ...

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Man liekas, ka bez projekta vairs nevar neko būvēt. Vismaz Rīgā ne. Tur regulācijas nesen tika mainīta, vairs nav tādu iespēju. Līdz kautkādiem x m2 var vienkāršotu projektu, bet vienalga projektu un skaņošanu.

Resp treileris un tā attīstīšana ir labāka ideja kā mazas mājiņas būvniecība

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Atkarīgs no apstākļiem, bet visumā piekrītu ...

Tiesa kā variants varbūt var atrast ka kāds tirgo nost savu "mazo pagaidu biroju" (tagad šai vietā vēl smukāks- mājīgāks kompakts namiņš stāv)

goo.gl/maps/2K8M5MmVcNpbMQ2q8

O šitas ir redzams google:

goo.gl/maps/MpkSeUCvTK1VLpph6

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Provēšu izbraukt uz jauno paziņojuma opciju, pašam sazīmēt nav problēmu, tik cik attiecīga sertifikāta nav un normālas ēkas būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildes process aizņem samērā ilgu(ilgāku kā man ir) laiku.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Ja tā nebija paša māja tad to māņticību var mest pie malas. Ja lauku īpašums, tad atjauno uz vecajiem pamatiem tā it kā nekas nav bijis un miers. Kurš nu tur sekos līdzi.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Tā jaunāregulācija neļāva arī tādus bez BIS uzstādīt. Izņēmums ir kkāds celtniecības konteineris

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Skatījos drusku citas mani intersējošas lietas un uzraku šādu info par tiem jaunajiem būvniecības noteikumiem ( arī atsauces uz likumiem satur):

aver.lv/lv/jaunumi/atvieglo-eku-atjaunosanas-un-parbuves-buvniecibas-procesu/

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

It kā no aprīļa ja māja zem 60 m2 un 1 stāva A kategorija, tad projekts vispār nav vajadzīgs. Saskaņo vienpusīga paziņojuma kārtībā.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Pieņemu ka šī būs atbilstošākā tēma, kur pajautāt.

Tātad, ir radusies nepieciešamība vienam hobija projektam izurbt 4 caurumus 35mm diametrā 20mm biezā dzelzī (s235). Ir stacionārā urbmašīna, kur var iestiprināt urbja kātu ar, laikam, 15mm max diametru. Jāpiebilst ka urbumam jābūt diezgan perpendikulāram plaknei, ar rokas instrumentu nemaz netaisos sākt. Tātad, kādu urbi man jānopērk, vēlams no depo, cenukluba vai senukaja piedāvājuma? Kroņurbis metālam? Kas tur jāzin par zobiem/pārklājumiem, utt? Ja neder depo širpotrebs šādam darbam, ko tad pirkt? Vienreizējam projektam, protams, jo lētāk, jo labāk, bet nu saprotu arī ka labi instrumenti kautko maksā. Vēl dumjāk būtu trešā cauruma vidū attapties ar salauztu urbi... Tātad, ieteikumi, idejas?

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Nu, tipiskais atslēdznieka variants šādam uzdevumam ir paņemt kaut vai 8 mm urbi, ar cirkuli iezīmēt riņķus urbuma vietās 35-8 = 27 mm diametrā, iesist punktus 8 mm vienu no otra un izurbt iekšējos riņkus laukā. Tikai urbt sākt nevis ar 8 mm , bet ar 4 mm apm. dažu mm dziļumā.

Pabeigt var kaut vai ar vīli.

Nu, ir vēl tie pakāpjveida urbji, bet šaubos, vai tie ņems tik biezu dzelzi. Kaut gan varbūt varētu derēt pirmā varianta pabeigšanai vīles vietā.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Nederēs ar vīli piļīt, kā jau teicu, urbuma ģeometrija ir diezgan svarīga. Pakāpju urbis, ja vien tam pēdējais diametrs nesakrīt ar man vajadzīgo, arī nederēs, tā tomēr plāno lietu štelle. Nekad nav bijis kroņurbis, tāpēc neko nezinu. Aptuveni nojaušu ka turētāju ar piloturbi nopērk vienu un tad laikam tos kroņus piepērk attiecīgajam diametram. Visa mana saprašana.

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Domāju, ka tikai un vienīgi ar kroņurbi. Ar labu urbi vispār nekādu problēmu tādu caurumu izurbt. Bet man ir bijusi darīšana tikai ar profesionālajiem urbjiem, bet tie maksā kosmosu,un tiem bija vajadzīga speciāla patrona. Tiem urbjiem gals, kas liekas patronā ir kantains, pievelkas ar 2 skrūvēm. No depo pieredze ir tikai ar parastajiem urbjiem, un tur kā paveicas, ir bijis, ka pilnīgi jauns neurbj, un ir bijis ka trāpās labs un iet ilgi.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Problēma ir tā, ka tu gribi uzdot urbjmašīnai frēzmašīnas darbu. Tavā vietā es uztaisītu kaut ko līdzīgu vienzoba frēzei ( rotējošam pārstatāmam grieznim kaut kādā kātā, ko var ielikt urbjmašīnā, ar ko pabeigt urbumus precīzi.

Var jau apskatīties profesionāļa darbu:

www.youtube.com/watch?v=9mV-kpio_88

Un te viens spēlējas ar pakāpienveida urbi, tikai viņš neizlaiž cauri.

www.youtube.com/watch?v=CED-uTq8TI0

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Paskatījos to profesionāļu darbu - jā. tāds ekipējums gan jau maksā. No video rindas paķēru nākamo, 7:16 sākas tas, ko es biju iedomājies ka varu mājās pats izdarīt

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Mana pieredze ir ar tādiem urbjiem, kā viņš pirmo testēja, vispār bez problēmām.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Ok, bet cik tāds maksā un kur pie mums nopirkt?

Vai man vispār vienkāršāk aizdoties uz kādu metālapstrādes firmu, kur pieņem arī mazizmēra klientus, un nečakarēt sev prātu ar visādiem urbjiem...

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

www.stokker.lv/kronurbis-hss-35x55mm-exact-c-39235-exact

Bet kā jau teicu, man šķiet, ka viņu nevar parastā patronā ielikt.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Jā, nopirkt var, bet tādu cenu ieguldīt 4 caurumos nevēlos

Un visdrīzāk ar to iestiprināšanu nekas man nesanāktu, nudien, urbis nav tas mazākais, ir arī frekvenčnieks regulēt ātrumus, papildus šķīvjiem, bet max tur var 15 vai 16mm iespraust. Ja varētu morzes konusus, tad gan jau kādā krāmu tirgū atrastu vecos padumjo laiku urbjus. Nu neko, pavākšu info par tiem prastajiem kroņiem, tad domās tālāk.

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Nu jā, es jau teicu, ka viņi maksā kosmosu.

Bet kā variants tiešām ir kādā metālapstrādes firmā uzjautāt lai izurbj.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Nu, vai te kādam nav mājās metālapstrādes beņķi forumā ? msh piem.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

www.verkter.lv/urbji-kalti-frezes-caurulu-uzgali/kronurbji/kronurbis-bosch-progressor-for-wood-and-metal-35-mm-140695.html

lētais variants būtu šis, tikai izskatās stipri pavārgs attiecīgajam darbam.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

No vienas puses - ko es diži zaudēju? 16eur un nedēļu dīkstāves hobija projektam, ja nesanāk...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nopērc depo kroņurbi un tam piemērotu turētāju [līdz kaut kādiem 28 vai cik tur milimetriem tas viducis ir viens un augstāk cits] un urb - cik noprotu, tu taisies urbt melno metālu, tad vēl tā - man gadu atpakaļ vajadzēja izurbt resnākus caurumus 2 cm biezā ņeržā, un tur bija nāves smaka - jo ņerža, to uzkarsējot, norūdās, un metāls kuru jau tā urbis švaki ņem, paliek ciets un neurbjams - tas tev nedraud. Tik skaties vai kroņurbjiem būs tev nepieciešamais izmērs, jo tiem izmēri ir soļos pa kādiem 2-3 mm.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

lynx85 rakstīja: Pieņemu ka šī būs atbilstošākā tēma, kur pajautāt.

Tātad, ir radusies nepieciešamība vienam hobija projektam izurbt 4 caurumus 35mm diametrā 20mm biezā dzelzī (s235). Ir stacionārā urbmašīna, kur var iestiprināt urbja kātu ar, laikam, 15mm max diametru. Jāpiebilst ka urbumam jābūt diezgan perpendikulāram plaknei, ar rokas instrumentu nemaz netaisos sākt. Tātad, kādu urbi man jānopērk, vēlams no depo, cenukluba vai senukaja piedāvājuma? Kroņurbis metālam? Kas tur jāzin par zobiem/pārklājumiem, utt? Ja neder depo širpotrebs šādam darbam, ko tad pirkt? Vienreizējam projektam, protams, jo lētāk, jo labāk, bet nu saprotu arī ka labi instrumenti kautko maksā. Vēl dumjāk būtu trešā cauruma vidū attapties ar salauztu urbi... Tātad, ieteikumi, idejas?

Jautājums, cik precīzus tev tos caurumus vajag. Diezgan lēti var ar ūdeni izgriezt, bet nu tur precizitāte milimetra robežas varētu staigāt. Pašam dabūt atbilstošus rīkus vienreizējam pasākumam būs neadekvāti dārgi.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Hidraulikas cilindram acij flančus, tātad diezgan precīzi. Biju iedomājies ka ar kautkādu makita vai boša kroņurbi pa 20-30eur varētu tikt cauri, bet nezinu vai tas ir labākais par to naudu nopērkamais, un vai man vispār vajag mēģināt pašam, vai labāk tomēr sameklēt kādu, kas ar to maizi pelna.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

lynx85 rakstīja: Hidraulikas cilindram acij flančus, tātad diezgan precīzi. Biju iedomājies ka ar kautkādu makita vai boša kroņurbi pa 20-30eur varētu tikt cauri, bet nezinu vai tas ir labākais par to naudu nopērkamais, un vai man vispār vajag mēģināt pašam, vai labāk tomēr sameklēt kādu, kas ar to maizi pelna.

Es daudz ko daru pats, bet šo nestu pie speciālista ar pareizajiem instrumentiem. Tas tā - mans viedoklis, nesaku ka nevar pats.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

lynx85 rakstīja: Pieņemu ka šī būs atbilstošākā tēma, kur pajautāt.

Tātad, ir radusies nepieciešamība vienam hobija projektam izurbt 4 caurumus 35mm diametrā 20mm biezā dzelzī (s235). Ir stacionārā urbmašīna, kur var iestiprināt urbja kātu ar, laikam, 15mm max diametru. Jāpiebilst ka urbumam jābūt diezgan perpendikulāram plaknei, ar rokas instrumentu nemaz netaisos sākt. Tātad, kādu urbi man jānopērk, vēlams no depo, cenukluba vai senukaja piedāvājuma? Kroņurbis metālam? Kas tur jāzin par zobiem/pārklājumiem, utt? Ja neder depo širpotrebs šādam darbam, ko tad pirkt? Vienreizējam projektam, protams, jo lētāk, jo labāk, bet nu saprotu arī ka labi instrumenti kautko maksā. Vēl dumjāk būtu trešā cauruma vidū attapties ar salauztu urbi... Tātad, ieteikumi, idejas?

Man bija līdzīgs gadījums, diametrs 40mm. Es aiznesu virpotājam 40 mm urbi ar Morzes konusu, viņš novirpoja konusu uz max iespējamo cilindrisko kātu. Tagad varu izmantot pat parastajā rokas urbmašīnā. Protams, jāurbj pakāpeniski, vismaz 2-3 piegājienos ar mazāka diametra urbjiem.

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Pareizā mašīna minētajam darbam ir šī. Frēzējot nevajag meklēt "tieši tā" diametra urbi.

youtu.be/bouLXhfI62g?t=91

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Jā, tikai jāsameklē tāda frēze.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Pateicos par ieteikumiem, visdrīzāk ar augstākminēto bošu mēģināšu. Cenuklubā 13eur + kāts.  Ja tad nekas jēgā nesanāks, došos pie profesionāļiem.

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Uzraksti pēc tam atsauksmi.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

imzz rakstīja: Pareizā mašīna minētajam darbam ir šī. Frēzējot nevajag meklēt "tieši tā" diametra urbi.

youtu.be/bouLXhfI62g?t=91

Cik M gabalā nāk tāda frēze?

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Tāda frēzmašīna varbūt maksā M, bet tādu pašu darbu var paveikt ar parastajām frēzmašīnām, kādas daudzi entuziasti ieguvuši "kolchozu mehāniskajās u.c. darbnīcās privatizācijas laikā.

Pie viena, ieraudzīju youtube labu triku metālu urbšanā ar parastajiem kroņurbjiem, kur galvenā problēma ir tā, ka skaidām nav kur palikt.

youtu.be/UXaSGRgvqZs?t=489

Bet, ja domā par pašu instrumentu, tad darbnīcu večiem noteikti kaut kas piemērots jau mētājas atvilknēs.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Nav tuvumā zināmas darbnīcas ar večiem, kā arī neesmu diži pazīstams ar kolhozu mantiniekiem, tā ka jāiztiek ar to kas ir.

Bet šitais video diezgan ģeniāls, nudien ņemšu vērā, paldies.

1 2 3
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti