Kādu fleksi pirkt, atsauksmes? Bosch, Makita, Dewalt, Milwaukee?

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Ideāli, ja ar akumulatoru, bet var ar vadu. Kas jāņem vērā, jauda utt?

 
lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Šis tas par flekšiem ir metināšanas tēmā, bet nu dažas manas atziņas:

Kāpēc mainīt ripu, ja var paņemt otru (trešo) fleksi?

Fleksis ar maināmu ātrumu noder. Kamēr tāda nav (vai ja vispār neko daudz nedara) tad liekas, kam man tādu, kad ir - noder un domā, kāpēc ātrāk nenopirki.

Fleksis ar vadu ja ir jāstrādā garāžā, piemēram. Ja kautkur jākāpj uz jumta, tad ar aķi, savādāk nevaru apgalvot, ka ar aķi būtu diži ērtāk, atšķirībā no tā paša aķa urbja, kas pilnībā ir izkonkurējis savu vada lielo brāli arī strādājot pa garāžu.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Par vadu muļķības - ja tu garāžā neredzi iemeslu fleksim pēc akumulatora tad arī urbjmašīnai/skrūvpistolei tev to nevajag. Kā reiz vienīgais iemesls kāpēc es gribētu akumulatora instrumentus - jo elektriskajiem vadi mūžīgi samudžinās kaut kādā sasodītā mudžeklī, vai pie galda, vai blakus mašīnai...

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
2 0 Atbildēt

Es zinu ka tu lieto smilšu strūklu un drāšu birsti nesaproti - ja man pusstundu jāguļ zem auto un jābirstē grīda, man primārais ir instrumenta veiktspēja, nevis tas, ka tas varētu būt bezvadu. Diemžēl tieši veiktspējā, vai tās nepārtrauktā ilgumā, akumulatora fleksis vēl atpaliek no tā lielā brāļa ar vadu. Protams, IMHO, varat nepiekrist.

GTD2 Reģ.: 18.10.2004
0 0 Atbildēt

galvenais ir kādām vajadzībām domā izmantot mājas apstākļiem , vai profesionālai lietošanai ja otrais variants tad vajag kaut ko nopietnāku, un uzsjkaitītie nav vienīgie normālas kvalitātes, ir vēl hilti, metabo u.c.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Ja runājam par dārgo galu, nevajag piemirst arī festool un tamlīdzīgos.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Es skatījos slīpmašīnu savā laikā, laikam dārgākos ko redzēju, sākās no 400 vai pat 600 eur

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Slīpmašīnu kādu? Tagad daudz kas attīstījies, piemēram, orbitālās kokam pieminētajos ciparos būs ļoti kvalitatīvas, pārdomātas un vispār lieliskas. Piemēram, festool, vai jaunā Mirka, paņem tādu rokās, pastrādā, un negribas nemaz likt nost

Paņemsi kautkādu čainu pa 30eur, pēc 10min darba rokas būs savibrētas tā ka nakti negulēsi...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Būs meties uz katalizatoru "pārstrādes biznesu"

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Tu smagi atpaliec no modes. Ar fleksi iet pēc jauna velo. Ejot Pēc jauna katalizātora, jāņem zobenzāģis ar aķi)))

megamixs Reģ.: 03.03.2016
2 0 Atbildēt

Galvenais lai var izmantot ar to pašu baču, kas urbim.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Principā ļoti atkarīgs kādam mērķim vajag, man ir viens ar max lielo ripu uz vada (lietojas reti) un otrs Makita akumlatornieks, bet arī tikai tādēļ ka jau bija Makita 18V akumlatori. (Makitai piepirkti dimanta diski, slīpdiski, smilšpapīra lameļu diski utt. tiek asināti pļaumašīnas naži, slīpētas koka un dzelzs detaļas, griezts metāls, cementa izstrādājumi utt.)

Un vēl es teiksim kad vajag precīzi griezt cementa apmalītes/bruģi izmantoju Bosch 220V rokas ripzāģi ar maināmu sagāzuma leņķi + dimanta disku, patika daudz labāk par darbu ar fleksi ...

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

Fleksi tik tiešām labāk ņemt ar veco labo vadu, ja vien tiešām nav paredzēts pa jumtiem kāpelēt. Vēl arī tas, ka fleksis būtībā ir tik prasts aparāts, ka brendam nav baigā nozīme. Man ir Einhell ar maināmu ātrumu un esmu ļoti apmierināts: varu bleķi griezt, varu betonu slīpēt, varu auto lukturus nopulēt ar vienu un to pašu štrumentu.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 1 Atbildēt

kad palaimēsies paņemt rokā kādu augstā gala metabo vai bošu, pats pabprātīgi iemetīsi to savu eiheli pār kaimiņa sētu

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Ar Metabo neesmu strādājis, ar Makitām, zaļo un zilo Boschu gan. Nav tur nekā labāka. Einhellam ergonomika ir ļoti nostrādāta.

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Maināms ātrums ir štelle, rokturis ar amortizatizāciju arī, bez instrumentiem grozāms aizsargs arī.

Kamēr bija parasta lētākā makita ar 490w jaudu tikmēr rotkuris un aizsargs tā arī netika pieskrūvēts un uzliekot lapiņi disku tika sarauti apļi slīpējamajā virsmā.

Ar vadu vai bez jāskatās pašam, ja var visus štrumus sabarot ar vienu akumulatoru tad ar to savādāk reti lietojamie instrumenti ar vadu.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

pilnīgi bezjēdzīga lieta, maināms ātrums fleksim. ja vajag mazo ātrumu, pulēšanai vai kam, tad vajag lietot pulēšanas mašīnu. tai būs attiecīga zobratu kombinācija lēniem rpm un elektroniska pwm ātruma pieregulēšana, nevis tups reostats kā parastiem flekša ātrumiem

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Grebjot un slīpējot koku maināmais ātrums ir ļoti laba lieta, var viegli kontrolēt griešanas dziļumu un nepiededzināt virsmu ar smilšpapīru.

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Man nevajag pulēt bet zāģētam dēlim skabargas notrīt, vai piemēram betonam negludumus ar dimanta slīpdisku notrīt, putekļi krietni mazāk griežas ar mazu gāzīti strādājot.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Un kā ar tādām lietām kā drāšu birstes, kam parasti ir izrakstīts stipri mazāks ātrums?

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 0 Atbildēt

Ar akumulatora fleksi diemžēl nevar kā ar akumulatora skrūvgriezi, kamēr ar vienu akumulatoru strādā, otrs paspēj uzlādēties. Man ir zaļais Bosch felksis ar 18V 4.0Ah akumulatoru, ar vienu uzlādi, ar 1 mm disku (125 mm) pie max apgriezieniem nepietiek, lai padlaiku ūdensmucai nogrieztu dibenu un pašu mucu pārgrieztu uz pusēm. Izmantoju es viņu kokapstrādei, jo pārējie 3 vadinieki ir bez apgriezienu regulēšanas. Strādāt ir ērti vietās, kur nav elektrības un vajag uz īsu brīdi. Nepatīk ka dēļ akumulatora viņš ir smagāks un ar sliktāku balansu.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 0 Atbildēt

Te arī atbilde Msh, kāpēc garāžā vajag fleksi ar vadu. Tāpēc ka nav veiktspējas bezvadu versijām. Pašam šī iemesla dēļ neviens bezvadu fleksis nav, lai gan urbji/impaktene ir jau gadus 15. Un esmu strādājis ar biezā gala makita, milvoku, festool flekšiem. Pie cenas 450+ jau var runāt par veiktspēju, bet tad es labāk samierinos ar vadu mudžekli...

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
1 0 Atbildēt

Man ir makita 18v. Galīgi gurdens un maz iet no 5ah Bet ideāls ja vajag aiziet kko nelielu noskalpēt. Savukārt parastos flekšus toč vajag 2-3 kā te minēja. aktīvi darbojoties ir normāls besis mainīt ripas. Vienā mirklī vajag nogriezt, tad noslīpēt vai nobirstēt.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 0 Atbildēt

Jā, kāpēc mainīt ripu, to es jau sen sapratu. Tāpēc ir 4 flekši, viens no tiem ar maināmu ātrumu, un piektais, lielais, ar 230mm ripu ļoti retiem darbiem, bet ir, ka vajag.

Freijers Reģ.: 06.09.2018
0 0 Atbildēt

Man pietiek pagaidām ar 2 (piemēram metināšanas darbiem) - šmirģēlis/t.s.ļepestoks un griežamais, bet tas ir mājas/mājas garāžas apstākļos. Ar vadiem ir neērti, bet vairākus simtus eiro par aķiem ar negribas nolocīt.

Kas ir būtiski fleksim manuprāt - lai ieguļ rokā (nav pārlieku liels), tādus arī esmu ņemis, tam, kam virsū šmirgēlis ir jaudīgāks, jo darbs arī smagāks. Abi 125mm ripinieki.

230 mm smagajam redzu jēgu, ja tiek griezti švelleri, lielie profili, kanaļugas 110mm čuguna trubas utml. Trubu griešanai (ne uz galda..) krietni drošāks ir zobenzāģis !

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti