Kā lēmumu pieņemšanā tiek apieti Rīgas apkaimju iedzīvotāji Grīziņkalnā
- Sludinājumi
- Ziņas
- Vīriem
- Tehnoloģijas
- Sports
- Video&TV
- Forums
- Lasītāju pieredze
- Akcijas
- Jautā ekspertam
Opi - apkaimē veikali ir - pietiek paieties pa Tallinas ielu virzienā uz centru - tur uz stūra ar Lauku ielu ir Maxima un tur uz stūra ar Krāsotāju ielu ir Rimi
kur tāds karjers ir? nebraukšu uz kaut kādu aizkrāsni, ja nav izskaidrots , kā tur nokļūt
ā, tas esi , tu, jurkin, tu šitā parasti noliec auto?
Šitas ir tikai sākums cenu kritumam, šobrīd pieražotas visas malas ar ķīniešu elektroauto, kuģi stāv pilni, ostu stāvlaukumi pilni, rūpnīcu stāvlaukumi pilni, drīz sāksies dempings, pagaidām šobrīd nav jāuzķeras uz šiem pirmajiem āķiem
Austrijas medijs: enerģētikas krīze ir inscenējums
Ko nozīmē šobrīd pasaulē visvairāk apspriestā un satraukumu radījusī enerģētikas krīze? Vai patiesi tajā vainojams tikai un vienīgā karš Irānā un militārā spriedze Hormuza jūras šaurumā? Varbūt aiz izreklamētās krīzes slēpjas pavisam citi iemelsi un tie ir, kā ierasts, visai triviāli – pasaulē ietekmīgāko vīru vēlme nopelnīt vēl vairāk naudas? Šos jautājumus sākuši šķetināt mūsu kolēģi Austrijā. Austrijas medijs “TKP” publikācijā "Inscenētais trūkums: enerģētikas krīzes meli" apgalvo, ka pašreizējā enerģētikas krīze ir mākslīgi radīts, politiski motivēts process, nevis dabisks resursu trūkums. Tiek pausts viedoklis, ka krīzes retorika tiek izmantota kā instruments, lai attaisnotu augstas cenas un paātrinātu radikālu "zaļo pāreju", ignorējot ekonomiskās sekas. Raksta autors, žurnālists Tomass Osmillers pauž, ka faktiski nav enerģētiskās krīzes, ir degvielas pārpilnība. Pastāv mākslīgi radīts enerģijas cenu kāpums, kas veicina deindustrializāciju, sabiedrības nabadzību un “Agenda 2030” īstenošanu. Ar degvielu piekrauti tankkuģi jau vairākas nedēļas ir bloķēti pie Eiropas krastiem. Pilns situācijas mērogs ir grūti aptverams.
Plašsaziņas līdzekļi un politiķi ir vienoti naratīvā, ka karš un Irānas reakcija Hormuza šaurumā ir novedusi pie enerģijas trūkuma. Neviens par to nešaubās - pat apzīmējums "enerģētikas krīzes noliedzējs" vai varbūt "naftas trūkuma noliedzējs" pagaidām neeksistē. Tomēr, kā apgalvo “TKP.at”, aizkulisēs notiek kas cits un ir arvien vairāk norāžu par atšķirīgu realitāti. Politiskā līmenī Eiropa tiek sagatavota “neizbēgamam trūkumam”, tostarp ar iespējamu normēšanu, pārvietošanās ierobežojumiem, attālinātā darba obligātumu un ārkārtas likumiem. Tomēr "trūkums", visticamāk, tiks mākslīgi radīts. Kuģi, kas ir pilni ar degvielu, jau vairākas nedēļas atrodas pie Eiropas Atlantijas okeāna krastiem, un tos nav atļauts izkraut. Kapteiņi ziņo, ka gaida ārpus Eiropas ostām ar pilnām tvertnēm - un tas sākās vēl pirms nesenās eskalācijas Tuvajos Austrumos. Īpaši uzkrītošs piemērs esot kuģniecības kompānijas “Trafigura” biodīzeļdegvielas tankkuģis, kuru nedēļām ilgi nav atļauts izkraut. Ziņojumi par to uzkrājas - ostu darbinieki un jūrnieki apstiprina, ka degviela netiekot ne iekrauta, ne izkrauta. Tajā pašā laikā politiķi (un plašsaziņas līdzekļi) sagatavo mūs normēšanai un ārkārtas stāvoklim. Klimata politikas lobiji, tehnokrāti un ar tiem saistītā pilsoniskā sabiedrība esot “gaidījuši šo brīdi”.
Rakstā tiek minēts arī kāds ziņojums no Nīderlandes: “Pirms divām nedēļām iekrauts Vlārdingenā, galamērķis Amsterdamā. Desmit dienu gaidīšanas laiks uz izkraušanos. Tad zvans: jauns galamērķis, Gente - mūsu dienvidu kaimiņiem. Ierašanās pagājušajā trešdienā. Un tagad mēs esam tur, bez pasūtījumiem un bez izkraušanas. Tas vēl vairāk palielina biodīzeļdegvielas cenu. Un mēs neesam vienīgie, kuru konteineri gandrīz divas nedēļas kalpo kā noliktavas.” “Trafigura” kapteinis tālāk paskaidrojis: “Vērtība tika noteikta iegādes brīdī (skatīt muitas dokumentus). Tirgus nosaka galīgo pārdošanas cenu. Kamēr cenas palielinās, īpašnieks nepārdos. Tiklīdz viņam ir potenciālais pircējs, mēs izkraujam preces. Šķietamais trūkums palielina cenu, tāpēc mēs gaidām. (..) “Trafigura” pieder miljoniem tonnu degvielas Eiropā, kas glabājas dažādās sauszemes tvertnēs. (..) Mēs esam pārvadājuši šī uzņēmuma preces vairākus gadus; kolēģis jau trīs nedēļas ir ceļā no Roterdamas uz Antverpeni un no Antverpenes uz Genti. Vakar mūs informēja, ka mums, iespējams, būs jāpārceļas vēlreiz, galamērķis ir Strasbūra. Tātad atkal muitas formalitātes un atkal “AmsPec” iesaistīšanās, lai noteiktu kravas daudzumu muitai un gala klientam. Šobrīd krava joprojām atrodas noliktavā, par ko saņemam ikdienas atlīdzību.” Raksta noslēgumā “TKP” apgalvo, ka degvielas aizturēšanas iemesls esot spekulācija un gaidas uz cenu kāpumu. Jo ilgāk krava tiek turēta, jo lielāks esot potenciālais peļņas apjoms. Parastie iedzīvotāji pirmie izjūtot cenu pieaugumu degvielas uzpildes stacijās un vēlāk arī pārtikas veikalos. Viss kļūst dārgāks, kamēr “globālā elite” īsteno savus plānus. Oficiāli augstās enerģijas cenas tiek skaidrotas ar “trūkumu”, taču šāda trūkuma nav. Tikai spekulācija, tirgus mehānismi un politiskas programmas, un to atspoguļo arī degvielas cenas.
jocīgi, kas jums tur par šķībiem kompjiem, man nekas nekad neuzkaras!
kā vēl nekad ir aktuāls sauklis - “f*ck fuel economy”!
vajag lāčus piem. kurzemē , izķert, un aizvest uz Latgali, tur palaist vaļā , uz austrumu pierobežas zonu, tad nebūs nelegālā imigrācija no ruslandes un belorusijas, vēl jāizskata iespējas atjaunot sumbru, spalvaino mamutu, mataino degunradžu un un alu lauvu populāciju, arī, vēlams, austrumu pierobežas mežos izmitināt, jā, starp citu, ērces vajag pavairot un izmest no droniem virs austrumu pierobežas mežiem ![]()
Ķīnas uzņēmums BYD cenšas padarīt elektroautomobiļu uzlādi tikpat ātru kā benzīna uzpildīšanu
Uzņēmums apgalvo, ka tā jauno Blade Battery 2.0 akumulatoru var uzlādēt no 10% līdz 70% 5 minūtēs
Vadošais Ķīnas elektro automobiļu (EV) ražotājs BYD ir prezentējis jaunas paaudzes akumulatoru ar uzlādes ātrumu, kas, pēc uzņēmuma teiktā, var konkurēt ar uzpildīšanu degvielas uzpildes stacijā.
Ceturtdien laisto klajā BYD Blade Battery 2.0 akumulatoru var uzlādēt no 10% līdz 70% piecās minūtēs un līdz 97% deviņās minūtēs, kas, pēc uzņēmuma teiktā, ir ātrākais uzlādes ātrums pasaulē masveidā ražotai ierīcei.
Pat ekstremālos laika apstākļos, kad temperatūra pazeminās līdz mīnus 30 grādiem pēc Celsija (mīnus 22 grādi pēc Fārenheita), uzlāde no 20% līdz 97% aizņems tikai 12 minūtes, paziņoja BYD.
Vai jums ir jautājumi par lielākajām tēmām un tendencēm visā pasaulē? Iegūstiet atbildes ar SCMP Knowledge — mūsu jauno platformu ar skaidrojumiem, bieži uzdotajiem jautājumiem, analīzēm un infografikām, ko piedāvā mūsu godalgotā komanda.
BYD priekšsēdētājs Vans Čuanfu sacīja, ka nozares pašreizējais risinājums nobraukuma problēmām balstās uz lielāku akumulatoru un vairāku uzlādes staciju būvēšanu, kas noved pie resursu izšķērdēšanas, nerisinot pamatproblēmu.
"Vienīgā izeja ir padarīt uzlādi tikpat ātru un ērtu kā benzīna automašīnas uzpildīšanu," Vans sacīja tiešraidē translētā prezentācijas pasākumā. "Kad mēs atkārtosim šo uzpildes pieredzi, šīs bažas izzudīs."
Vans sacīja, ka uzņēmums līdz šī gada beigām visā Ķīnā izveidos 20 000 "zibspuldzes uzlādes" staciju tīklu, kas aprīkotas ar jaunākajām tehnoloģijām, un 18 000 no tām tiks iekļautas esošajās iekārtās. BYD paziņoja, ka uzlādes stacijas var sasniegt maksimālo jaudu 1500 kW.
ASV miljardiera Elona Maska vadītā Tesla pagājušā gada jūnijā kontinentālajā Ķīnā laida klajā savu vismodernāko V4 kompresoru ar maksimālo uzlādes ātrumu līdz 500 kW. Taču, saskaņā ar ASV giganta Ķīnas tīmekļa vietni, visā valstī to ir tikai 40.
Līdz ar jaunā akumulatora ieviešanu BYD vēlas atdzīvināt Ķīnas elektrotransportlīdzekļu tirgu, kas pēc gadiem ilgas straujas izaugsmes piedzīvo palēnināšanos. Lai piesaistītu potenciālos pircējus, BYD solīja piedāvāt gadu bezmaksas uzlādes pakalpojumus transportlīdzekļiem, kas aprīkoti ar jaunāko akumulatoru.
Ceturtdien BYD laida klajā arī atjauninātu Denza Z9 GT versiju – premium klases elektrotransportlīdzekļu ar nobraucamo attālumu līdz 1036 km (644 jūdzēm) un ko darbina Blade Battery 2.0. Tā cena sākas no 269 800 juaņām (39 105 ASV dolāriem).
BYD, Ķīnas lielākais elektrotransportlīdzekļu ražotājs un viens no nedaudzajiem, kas gūst peļņu, šī gada pirmajos divos mēnešos kopējais transportlīdzekļu pārdošanas apjoms salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu samazinājās par 35,8 procentiem līdz 400 241 vienībai. Pagājušā gada trešajā ceturksnī BYD tīrā peļņa salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu samazinājās par 32,6 procentiem nozares mēroga cenu kara dēļ.
Saskaņā ar Ķīnas Vieglo Automobiļu asociācijas datiem, jaunu atjaunojamās enerģijas transportlīdzekļu vidējās pārdošanas cenas pagājušajā gadā samazinājās par 11 procentiem līdz 195 000 juaņu, kas norādīja, ka tas ir lielākais kritums aptuveni trīs gadu laikā.
Cenu kari arī samazināja piegādātāju rentabilitāti, jo automašīnu ražotāji pagarināja maksājumu ciklus līdz pat vienam gadam. Kopš pagājušā gada vidus varas iestādes atkārtoti ir mudinājušas Ķīnas automašīnu ražotājus pārtraukt cenu karus un pārorientēt uzmanību uz tehnoloģiskām inovācijām un paplašināšanos ārzemēs.
Ņemot vērā, ka šogad nodokļu atvieglojumi ir samazināti, UBS analītiķi prognozē, ka Ķīnas elektro transportlīdzekļu piegāžu apjoms salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieaugs par 8 procentiem, salīdzinot ar 28,2 procentu pieaugumu pagājušajā gadā.
te
ha ha, domā, kāds te no LV pieteiksies un sāks stāstīt par savējo, plusus un mīnusus utt? bez īpašas reklāmas turpinās braukt pa Dubaiju ![]()
hm, nedaudz par vēlu šis info, darbi jau saplānoti šitai nedēļas nogalei, citu reizi laicīgāk vajag ievietot piedāvājumu ![]()
jā, šito zinu, bet man nekas nemainās, braucu ar velosipēdu parasto ![]()
ja grib pārtraukt karu: Ukrainas-krievijas , jāizdara trīs pamatlietas:
nepirkt krievu naftu un gāzi - eiropa joprojām pērk
aizturēt un konfiscēt kravu (Baltijas jūrā, Melnajā jūrā) - ēnu flotes kuģus
jebkādas tirdzniecības pārtraukšana ar krieviju - embargo
t. sk, pārtika, minerālmēsli u.c. ko jprojām eiropa pērk
un kā ar slepeni iebūvēto “stop pogu” programmatūrā? kaut kur bija rakstīts, ka kaut kādiem ķīnā ražotiem autobusiem ir iespēja attālināti tos izslēgt, kad vien sagribas, šantazēt gala lietotāju, attiecīgi tīe tur pilsētas tēvi nolēma atteikties no 'šiem elektroautobusiem
zelts ir zelts, kā klints, vienkārši dolāra vērtība kritusies
protams, nedaudz vajag, jo zemāki grādi, jo vairāk vajag padarbināt pirms braukšanas
man ir aizdomas, ka turpceļā amerikāņi satiks ķīniešus, kuri jau lido atpakaļ uz Zemi…
Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) plāno jau februāra pirmajā nedēļā palaist apkalpes kosmosa kuģi Mēness izpētei, ziņoja BBC. Šī būs pirmā apkalpes Mēness palaišana 50 gadu laikā, jo cilvēce atgriežas uz Mēness pirmo reizi kopš Apollo misijām 20. gs. sešdesmitajos–septiņdesmitajos gados.
Saskaņā ar ārvalstu mediju ziņām, NASA plāno palaist Artemis II misiju jau februāra pirmajā nedēļā. Provizoriski palaišanas datumi februārī ir 6., 7., 8., 10. un 11. datums. Ir noteikti arī rezerves datumi martā un aprīlī kavēšanās vai kļūmju gadījumā.
iAuto rakstīja:
4x4 testā bija ļoti iespaidīgs elektropatēriņa pieaugums lielās slodzes... virs 90 kWh patēriņš. Degvielai nebija tāda x pieauguma
klau, te jau bildē redzams, ka mēģināts rakt priekšā smiltis kā ar buldozera lāpstu, protams, ka patēriņš pieaug iespaidīgi ![]()
šitas ļembasts ar grenlandi, visdrīzāk , lai novērstu uzmanību no kaut kā nopietnāka, laiks rādīs, kas sekos
kur LV atļauts braukt ar 120 -130 ? tādu pieredzi jāmeklē vācijā
Lidzjans novērtēja, ka Nantianmen plānā iekļautie ieroči lauž esošos aerodinamikas, dzinēju un lidošanas metožu ietvarus, norādot: "Lai gan šie dizaini joprojām ir koncepcijas stadijā, tie sniedz svarīgu virzienu turpmākajā kosmosa tehnoloģiju attīstībā." Ķīnas militārais eksperts Vans Mindži (Wáng Míngzhì) sacīja: "Nantianmen plāns ir koncepcija, kas integrē atsevišķas progresīvas tehnoloģijas vienotā sistēmā," piebilstot: "Vairs nav jautājums par to, vai to var realizēt; mums jājautā, kas tiks realizēts vispirms."
Ķīna nesen dažādās aizsardzības izstādēs ir prezentējusi Nantianmen plānā iekļautos kosmosa ieroču modeļus. 2024. gada Ķīnas Starptautiskajā aviācijas un kosmosa izstādē tika demonstrēts bezpilota slepenā lidaparāta Baidi (Báidì) modelis. Pagājušajā gadā 7. Tjaņdzjiņas Starptautiskajā helikopteru izstādē tika demonstrēts vertikālās pacelšanās un nolaišanās iznīcinātāja Zihuo (Zǐhuǒ) modelis, kas iekļauts Nantianmen plānā. Zihuo ir aprīkots ar mākslīgā intelekta (MI) smadzenēm, kas spēj autonomi pieņemt lēmumus, un var lidot ar ātrumu līdz 800 km/h. Tiek ziņots, ka tas ir specializējies meklēšanas operācijām un katastrofu seku likvidēšanai. Luaniao arī vairākkārt ir piedalījies Džuhai gaisa šovā, kas ļauj aplēst, ka tā izstrāde ir nonākusi konkrētā fāzē.
Kā lēmumu pieņemšanā tiek apieti Rīgas apkaimju iedzīvotāji Grīziņkalnā
nu nu, kad tās sakuras dzied, tur māmiņas ar bērniņiem bradās uz vella paraušanu, visu nomīdīs apkārt tiem nelaimīgajiem kociņiem