Traģisko avāriju Torņakalnā izraisījušais 91 gadu vecais vadītājs apgalvo, ka negadījumu neatceras - iAuto

Traģisko avāriju Torņakalnā izraisījušais 91 gadu vecais vadītājs apgalvo, ka negadījumu neatceras 37

 

Ilustratīvs attēls Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 1.marts 2024 14:43

Pagājušā gada nogalē traģisko avāriju Rīgā, Torņakalnā, izraisījušais sirmgalvis apgalvo, ka avāriju neatceras.

Daudznozaru specializētā prokuratūra nosūtījusi tiesai krimināllietu, kurā apsūdzēts 91 gadu vecs vīrietis par to, ka, vadot transportlīdzekli, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus un izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kā rezultātā uzbrauca diviem gājējiem. Negadījumā no gūtajām traumām dzīvību zaudēja nepilngadīga meitene, aģentūru LETA informēja prokuratūra.

Pērnā gada 9.decembrī Jelgavas ielā notika ceļu satiksmes negadījums, kurā transportlīdzeklis uz neregulējamas gājēju pārejas uzbrauca virsū nepilngadīgai meitenei un pēcāk arī citai personai.

Apsūdzētais vīrietis, vadot transportlīdzekli, neievēroja un neizpildīja Ceļu satiksmes noteikumu prasības, nerīkojās tā, lai neradītu satiksmei bīstamas vai satiksmi traucējošas situācijas, kā arī nedarīja visu iespējamo, lai netiktu apdraudēti citi ceļu satiksmes dalībnieki, it sevišķi mazāk aizsargātie - gājēji.

Apsūdzētais savlaicīgi nesamazināja braukšanas ātrumu un neapturēja transportlīdzekli pirms neregulējamas gājēju pārejas, bet turpināja braukt uz priekšu un nedeva ceļu gājējai, kura tajā brīdī šķērsoja brauktuvi pa neregulējamu gājēju pāreju un kurai bija iešanas priekšroka.

Rezultātā apsūdzētā vadītais transportlīdzeklis uz neregulējamas gājēju pārejas notrieca nepilngadīgu meiteni, kura no gūtajām traumām mira.

Pēc gājējas notriekšanas apsūdzētais uzbrauca uz ietves, kur notrieca citu personu un iebrauca atpūtas soliņā.

Pirmstiesas kriminālprocesā apsūdzētais vīrietis savu vainu neatzina pilnībā, norādot, ka satiksmes negadījumu viņš vispār neatceras. Apsūdzētais nepiekrīt apsūdzībai un lietā konstatētajai notikumu gaitai.

Kā norāda Daudznozaru specializētās prokuratūras prokurors, lietā ir savākts pietiekams pierādījumu kopums, lai uzturētu valsts apsūdzību tiesā.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas tiesai.

Jau ziņots, ka pērnā gada nogalē Rīgā, Jelgavas ielā, kāds 1932.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu "Nissan", uzbrauca diviem jauniešiem.

Negadījumā dzīvību zaudēja 2007.gadā dzimusi jauniete, savukārt jaunietis ar gūtajām traumām nogādāts medicīnas iestādē.

Autovadītājs negadījuma brīdī nav bijis reibumā un viņam bijusi derīga transportlīdzekļa vadītāja medicīniskā izziņa.

 
37 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
0pis 1.marts 2024 15:21
6 1 Atbildēt

Ko jūs no manis gribat? Manis tur nebija, bet ja biju - neko neatceros. Dokumenti man kārtībā, med. komisiju arī esmu izgājis. Viss likumīgi.....

uupis 1.marts 2024 15:41
4 0 Atbildēt

Pipec - vernons konsultējis slepkavu - ja neatceras, tad nav vainīgs!

Janka 1.marts 2024 16:00
3 1 Atbildēt

+1, tipiskais LR pilsonis, kuram aste starp kājam, kad ir jauzņemas atbildība.

Tādi bezmugurkaulnieki esam....

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Iekšdedzes dzinēji dzīvos arī pēc 2035. gada - Brisele apsver aizlieguma atcelšanu 29

Eiropas Komisija varētu atcelt likumu, kas paredzēja jaunu automašīnu ar benzīna un dīzeļa dzinējiem aizliegumu no 2035. gada. Lasīt vairāk

 

Līdz 2027. gadam - Ķīnas Changan Eiropas tirgū ar elektroauto zīmoliem Avatr un Nevo 1

Ķīnas autoražotājs Changan nākamo divu gadu laikā plāno uzsākt savu elektroauto zīmolu Avatr un Nevo tirdzniecību Eiropā. Lasīt vairāk

 

Jau no rītdienas: Valsts policija uzsāk automatizētu lēmumu pieņemšanu par pārkāpumiem, kuri fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem 32

No rītdienas, 11. decembra, Valsts policija uzsāks automatizētu lēmumu pieņemšanu par pārkāpumiem, kuri fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem, neapturot transportlīdzekli, tādiem kā – pārvietojamie un stacionārie fotoradari, 360 grādu kameru sistēmas un vidējā ātruma kontroles radari. Lasīt vairāk

 

Great Wall Motor piedāvā Haval 6 5

Ķīnas autobūves uzņēmums Great Wall Motor papildina Eiropas tirgū pieejamo modeļu klāstu ar Haval H6. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti