Uzlabojumi valsts autoceļu uzturēšanā

Satiksmes ministrija | 4.jūlijs 2013 12:25

Ceturtdien, 4.jūlijā, Valsts sekretāru sanāksmē (VSS) izsludināts likumprojekts, kas paredz uzlabot valsts autoceļu tīkla ikdienas uzturēšanas jomu.

Šobrīd valsts autoceļu ikdienas kompleksās uzturēšanas darbus veic AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU), kas nodrošina nepārtrauktu valsts autoceļu ikdienas uzturēšanu gan vasaras sezonā (bedrīšu remonts, ceļa zīmju, barjeru u.c. satiksmes aprīkojuma uzturēšana), gan ziemas sezonā (ziemas dienests, kas veic tīrīšanas un kaisīšanas darbus 24 stundas diennaktī). Šo darbu veikšanas tiesības ir iegūtas atklāta konkursa rezultātā. LAU darbus veic saskaņā ar VAS „Latvijas Valsts ceļi” (LVC) noslēgtajiem līgumiem.

VSS izsludinātie grozījumi likumā „Par autoceļiem” paredz, ka turpmāk Satiksmes ministrija (SM) slēgs deleģēšanas līgumu ar LAU par valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbu veikšanu. Jaunā kārtība būs saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likumu, kas nosaka, ka deleģēšanas līgumu uz laiku līdz trim gadiem slēdz ministrs, bet uz ilgāku laiku lēmumu pieņem Ministru kabinets (MK). Savukārt sadarbības jautājumos tiks slēgts trīspusējs sadarbības līgums starp SM, LVC (valsts autoceļu tīkla pārvaldība, t.sk., būvniecības procesu koordinācija) un LAU.

Ieguvumi no jaunās kārtības – valsts turpinās saglabāt kontroli pār valsts infrastruktūras apsaimniekošanu un uzturēšanu, lai nodrošinātu nepārtrauktu un netraucētu valsts autoceļu infrastruktūras izmantošanu. Tāpat valsts noteiks pasūtījuma apjomu jeb veicamos darbus, kā arī tiks noteikta vienas personas atbildība par pakalpojuma kvalitāti. LAU darbībā tiks piemērots Publisko iepirkumu likums.

Tāpat tiks radīti priekšnoteikumi sabalansētu (pakalpojuma izcenojuma aprēķina formula) un caurspīdīgu (publiski, atklāti) valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas pakalpojumu cenu noteikšanai, paredzot, ka šīs pakalpojumu cenas tiek apstiprinātas ar MK noteikumiem. Cenas tiks aprēķinātas izvērtējot izmaksu analīzi, kas, pildot sabiedriskā pakalpojuma sniegšanas pienākumu, rastos tipiskam uzņēmumam, kas veiksmīgi darbojas un kuram ir nepieciešamie materiālie līdzekļi, ņemot vērā ar to saistītos ieņēmumus un saprātīgu peļņu.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu cenas aprēķina mehānisma izstrādi, ir pieaicināts starptautisks auditors, kas sniegs neatkarīgu un kompetentu priekšlikumu valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbu cenu noteikšanas metodikai.

Grozījumi likumā „Par autoceļiem” radīs arī priekšnoteikumus atsevišķus darbu veidus nodot izpildei citiem pakalpojumu sniedzējiem, bet vienlaikus LAU garantējot nepārtrauktu pakalpojumu sniegšanu. Tādējādi tiks nodrošināta iespēja arī valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas tirgū ienākt citiem pakalpojumu sniedzējiem. Papildus tam tiks pastiprināta valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas pakalpojuma sniegšanas kvalitātes kontrole.

Lai likumprojekts stātos spēkā, par tas vēl būs jāapstiprina valdībā un Saeimā.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Par transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa maksu - Latvijas pilsonis uzrunā Eiropas institutūcijas 6

Vai transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa maksa par ārvalstī pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili var tikt atcelta? Lasīt vairāk

 

Volkswagen e-Up nomainīs ID.1 1

Volkswagen elektriskais mazauto e-Up tiks nomainīts ar ID saimes mazāko modeli ID.1, ziņo vācu mediji. Lasīt vairāk

 

Valsts policija sabiedriskās kārtības nodrošināšanā sāk iesaistīt motoekipāžas

Lai efektīvāk sekotu līdzi Covid-19 krīzes dēļ noteikto ierobežojumu ievērošanai, Valsts policija (VP) jau aprīļa sākumā sabiedriskās kārtības uzraudzīšanā sākusi iesaistīt motoekipāžas, liecina VP paziņojums tīmekļa vietnē "Facebook". Lasīt vairāk

 

Alfa Romeo atteiksies no hečbeka Giulietta par labu jaunam krosoveram 1

Itālijas autobūves kompānija Alfa Romeo pārtrauks ražot kompakto hečbeku Giulietta un nākotnē nomainīs to pret jaunu kompaktu krosoveru. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti