Mācību automašīnas visbiežāk iekļūst negadījumos krustojumos 2

 
ERGO | 20.maijs 2015 7:37

Visbiežāk ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti mācību un eksāmenu auto, saskaņā ar ERGO datiem notiek krustojumos, īpaši apļveida krustojumos. To apliecina arī Braukšanas instruktoru biedrības novērojumi – vismaz 70% avāriju, kurās iesaistītas mācību automašīnas, notiek apļveida krustojumā, bet aptuveni 20% pie gājēju pārejām.

Kopumā vērtējot, lielākoties tiek pieteikti nelieli bojājumi, visbiežāk – skrāpējumi uz auto atdures stieņiem un spārniem. Negadījumi, kuros iesaistīti mācību vai eksāmenu auto, galvenokārt notiek, pašam kursantam apskādējot mācību auto uz apmalēm vai kā citādi saskrāpējot. Ja iesaistīts arī cits transportlīdzeklis – parasti notikusi ietriekšanās auto aizmugurē vai sānos.

“Analizējot ERGO pieteiktos negadījumus ar mācību auto, redzam, ka bojājumi parasti nav lieli, galvenokārt dažāda rakstura skrāpējumi. Tie visbiežāk radušies, kursantam veicot manevrus un saskrāpējot auto pret kādu šķērsli. Tomēr vismaz vienā no 10 gadījumiem zaudējumus mācību auto nodara cita transportlīdzekļa vadītājs, piemēram, cenšoties par katru cenu to apdzīt vai iebraucot aizmugurē, jo nav bijis gatavs tam, ka kursants bremzēs vai tieši pretēji – nesāks braukt, kad tas jādara,” stāsta Ivars Vismanis, ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors.

Foto: iAuto.lv

Savukārt Braukšanas instruktoru biedrības valdes loceklis Andris Ķerpe atgādina: “Ir svarīgi, lai pārējie ceļu satiksmes dalībnieki izprot kursanta uzvedību uz ceļa. Kursants var būt bailīgs un dažreiz reaģēt lēnāk vai pārāk strauji. Protams, iespēju robežās blakus esošais instruktors dara visu, lai novērstu šādas situācijas, bet kādreiz tas nav iespējams.”

Braucot apļveida krustojumā, kursantiem vēl trūkst iemaņas, lai operatīvi pamanītu, pa kuru joslu un ar kādu ātrumu brauc citi auto. Tāpēc viņi mēdz sabīties un apstājas, lai palaistu garām blakusjoslā braucošo auto. Savukārt pie gājēju pārejām, kuras autovadītāji nereti šķērso arī tad, ja gājējs pie tās jau gaida iespēju doties pāri, kursanti visdrīzāk apstāsies, kad tas vēl tikai tuvojas pārejai. “Lai izvairītos no iespējamas sadursmes, vislabāk citiem ceļu satiksmes dalībniekiem ieturēt lielāku distanci, braucot aiz mācību automašīnas,” uzsver Andris Ķerpe.

ERGO eksperts Ivars Vismanis aicina autovadītājus būt iecietīgiem un uzmanīgiem, ja gadījies atrasties vienā plūsmā ar mācību automašīnu: “Vislabāk ir atminēties, kādas pašam bija izjūtas, mācoties auto vadīšanu. Mēs visi, kam tiesības jau noliktas, labi zinām, ka tas ir satraukumu un pārdzīvojumu pilns posms. Cienīsim topošos autovadītājus un atcerēsimies, ka jebkura strauja rīcība vai nervozs manevrs vienmēr ir saistīti ar risku iekļūt ceļu satiksmes negadījumā.”

ERGO atgādina:

-  Par negadījumiem, kas notiek ar mācību auto, atbildīgs ir instruktors. Mācību nodarbību laikā braukšanas instruktoram ir pilna materiālā un civiltiesiskā atbildība par auto vadīšanu, jo apmācāmais vēl nav auto vadītājs.

-  Mācību iestāžu braukšanas instruktoram jābūt atbilstošās kategorijas transportlīdzekļa vadītāja un instruktora apliecībai. Individuāli mācīt auto vadīšanu atļauts transportlīdzekļa vadītājam, kura atbilstošās kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs ir vismaz trīs gadi.

-  Personai, kura mācās braukt ar motociklu, triciklu, kvadriciklu, automobili vai autobusu, jābūt klāt braukšanas mācību atļaujai vai dokumentam par tiesībām vadīt mehāniskos transportlīdzekļus.

-  Mehāniskajiem transportlīdzekļiem, kurus lieto mācību braukšanai, jābūt aprīkotiem ar speciālu atpazīšanas zīmi.

 
2 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Vernons 20.maijs 2015 10:55
2 0 Atbildēt

Izcila politika ceļu satiksmē ievērot tikai un vienīgi distanci, kad bez distances sāksim garantēt arī drošību!

Ja es ievēroju tikai distanci, tad man nekas cits no ceļu satiksmes Noteikumos rakstītā nav jāzin. Daru ko gribu, jo Jums ir jaievēro distance!!!

Par rotācijas apli. Braukšanas instruktoru biedrības valdes loceklis Andris Ķerpe varēja aizdomāties ka CSN rotācijas aplī ir satiksmi paralizējoši! Pa pirmo joslu rotēt riņķī apkārt pa apli ir noziegums, tas ir pretrunā ar CSN 10. punkta uzstādījumu - rīkoties TĀ, lai neradītu bīstamu situāciju! Satiksmes organizātoriem ir problēmas ar veselo saprātu un loģiku, lai pareizi sazīmētu joslas rotācijas aplī!

Principā tiek mērķtiecīgi čakarēta katra apdrošinašanas kompanija!

LMT 20.maijs 2015 10:25
1 1 Atbildēt

Nejēgu karaļi!

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Baterijas lādēs gaisā: amerikāņi piesaka elektrificētu lidmašīnu (+ VIDEO) 1

ASV uzņēmums Ampaire pēc diviem gadiem uzsāks hibrīdlidmašīnas Eco Caravan ražošanu, norādot, ka baterijas lidaparāts varēs uzlādēt arī gaisā. Lasīt vairāk

 

"Latvenergo" zaļās enerģijas ražošanā plāno investēt 200 miljonus eiro 12

Lai veiktu investīcijas zaļās enerģijas ražotnēs un tās izmantošanas veicināšanā, AS "Latvenergo" ir noslēgusi ilgtermiņa aizdevuma līgumus ar "SEB banku" un "Swedbank Latvija" par kopējo summu 200 miljoni eiro, teikts "Latvenergo" paziņojumā biržai "Nasdaq". Lasīt vairāk

 

Autovadītājiem jāpārslēdz domāšana uz ziemas režīmu (+ VIDEO) 2

Ir ziema un ceļi ir slideni. Eksperti aicina autovadītājus pārslēgt savu domāšanu uz ziemas režīmu. Proti, ir jābrauc citādāk kā vasaras sezonas laikā, un no rīta jāceļas nedaudz agrāk, jo pavadītais laiks ceļā uz darbu būs ilgāks. Lasīt vairāk

 

Jo lielāks, jo nestabilāks? (+ VIDEO) 19

Veicot apdzīšanas manevru, krosovera vadītājs zaudē kontroli un uztriecas priekšā braucošajam vieglajam auto, finišējot pats grāvī. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti