Toyota jaunākās automobiļu drošības tehnoloģijas ļāvušas samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu līdz pat 90%

 

Foto: iAuto.lv

Fox Consulting | 17.decembris 2018 12:29

Ieviešot Toyota Safety Sense (TSS) drošības sistēmu komplektu, Toyota drīzumā sasniegs mērķi par sabiedrību bez ceļu satiksmes negadījumiem. Dati rāda, ka kopš šī komplekta ieviešanas tirgū sadursmju skaits, braucot atpakaļgaitā, samazinājies līdz pat 70% un, apvienojot šo drošības rīku ar Intelligent Clearance Sonar (ICS) tehnoloģiju jeb distances sensoru, satiksmes negadījumu skaits sarucis līdz pat 90%.

Kopš 2015. gada Toyota Motor Corporation ir pārdevusi 10 miljonus automobiļu, kas aprīkoti ar Toyota Safety Sense un dažādiem aktīvās drošības rīkiem.

Jaunākās paaudzes Toyota Safety Sense drošības sistēmu komplektā ietvertas modernizētas funkcijas, jauna joslas marķējuma monitorēšanas funkcija (LTA). Komplekts ir izstrādāts tā, lai palīdzētu autovadītājam bīstamās satiksmes situācijās. Tā mērķis ir novērst dažādas sadursmes, kā arī paredzēt, lai negadījumā netiek iesaistīti citi satiksmes dalībnieki.

“Toyota vēlas veidot pēc iespējas drošāku satiksmi, tāpēc tehnoloģiju izstrādes inženieri pastiprinātu uzmanību pievērš pētījumiem par gājēju, autovadītāju un citu satiksmes dalībnieku mijiedarbību. Pastāvīgi tiek analizēti sadursmju iemesli, šie dati vēlāk tiek izmantoti transportlīdzekļu drošības sistēmas pilnveidē,” uzsver Mareks Maide, AS Toyota Baltic valdes loceklis.

Viņš arī atgādina, ka pat viskvalitatīvākā drošības sistēma ir autovadītāja palīgs nevis aizstājējs. Gala lēmums par drošību vienmēr ir vadītāja ziņā. Arī, vadot visdrošāko automobili, vadītājam ir jāuzņemas atbildība par pasažieriem, jābūt uzmanīgam, kā arī viņš nedrīkst zaudēt fokusu. Nav prātīgi paļauties, ka automobilis parūpēsies par drošību, kamēr vadītājs darīs, ko citu.

Baltijas valstīs šis komplekts kā standarta aprīkojums ir pieejams 2019. gada Corolla un RAV4 modeļos, kā arī Yaris, C-HR, Corolla, Avensis, Camry, Prius, Prius+, Prius Plug-in un RAV4 automobiļos. Tas pats attiecas uz konkrētiem Aygo, Auris, Land Cruiser un Hilux modeļiem.

Pēdējo trīs gadu laikā Igaunijā, Latvijā un Lietuvā pārdoti vairāk nekā 12 000 automobiļu, kas aprīkoti ar Toyota Safety Sense. Piemēram, visos Avensis un Prius modeļos, kas pārdošanā ir kopš 2015. gada, kā arī C-HR modeļos, ko piedāvā kopš 2016. gada, šīs tehnoloģijas ir iekļautas standarta aprīkojumā. Līdz ar to – jo vairāk uz ceļiem būs automobiļi ar jaunākajām drošības tehnoloģijām, jo mazāka varbūtība ceļu satiksmes negadījumiem.

Kopumā 90% jauno Toyota automobiļu, kas šogad pārdoti Eiropā, Japānā un Ziemeļamerikā, bijuši aprīkoti ar Toyota Safety Sense drošības sistēmu komplektu. Tikai Eiropā vien ar Toyota Safety Sense aprīkoto automobiļu skaits līdz 2018. gada beigām pārsniedzis jau 2 miljonu atzīmi.

Turpinot iesākto virzību, arī šajā gadā Toyota ieviesa nākamās paaudzes Toyota Safety Sense. Tajā ietverts:

  1. Sadursmes novēršanas sistēma (PCS) ar gājēju noteikšanas funkciju, lai dienas un nakts laikā palīdzētu novērst un mazināt sadursmes ar citiem transportlīdzekļiem un kājāmgājējiem.
  2. Adaptīvā kruīza kontrole (ACC), ar kuru var iestatīt konkrētu minimālo distanci līdz priekšā braucošam automobilim.
  3. Brīdinājums par izbraukšanu no joslas (LDA), kas palīdz novērst nelaimes gadījumus un frontālas sadursmes, kādas rodas, iebraucot citā braukšanas joslā.
  4. Automātisko tālo gaismu funkcija (AHB), kas, dienas tumšajā laikā, palīdz nodrošināt izcilu priekšā esošā ceļa pārredzamību.
  5. Ceļa zīmju atpazīšanas palīgsistēma (RSA), kas nodrošina, lai vadītāja rīcībā vienmēr būtu ceļu satiksmes noteikumu informācija, pat gadījumos, kad kāda ceļa zīme palikusi nepamanīta.

Pieejama arī modernizēta sistēma, kur adaptīvā kruīza kontrole (iACC) apvienota ar ceļa zīmju atpazīšanas palīgsistēmu (RSA). Ja automobilis brauc vadītāja iepriekš iestatītā ātrumā un RSA konstatē jaunu ātruma ierobežojumu, autovadītājs ar vadības mehānismiem uz stūres var bez pūlēm iestatīt jaunu pastāvīgo ātrumu.

Arī joslas marķējuma monitorēšanas funkcija (LTA) kopā ar adaptīvo kruīza kontroli sniedz papildu atbalstu vadītājam, raidot vieglus stūres impulsus, kas palīdz autovadītājam atgriezties joslas vidū, ja automobilis grasās no tās izbraukt. Šī sistēma atvieglo arī vienmērīgu līkumu izbraukšanu.

Toyota mērķis ir līdz 2020. gadam ieviest nākamās paaudzes Toyota Safety Sense gandrīz 100 valstīs.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cik tuvu elektrifikācijas vilnis ir kravas auto biznesam ? (+VIDEO)

Vai zinājāt, ka patlaban lielākais pilnībā elektriskais Scania kravas auto sastāvs, kas jau strādā raktuvēs Norvēģijā, sver 64 tonnas? To un daudz ko citu īstos ziemas apstākļos varējām izmēģināt Scania Winter pasākumā Norvēģijas ziemeļos Trisilā. Lasīt vairāk

 

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Kur slēpjas Audi A5 Sportback šarms ? (+VIDEO) 2

Sen zināms, ka Audi un Audi S-Line var būt divas dažādas automašīnas pat viena modeļa ietvaros. Līdzīgs stāsts ir par t.s. četrdruvju coupe jeb Sportback, kas ir Audi A5 sporta auto ar sedana durvju skaitu un līdzīgām ērtībām. Lasīt vairāk

 

Neredzēja vai negribēja redzēt? (+ VIDEO) 7

Komentāros teikts, ka zilās automašīnas vadītājs iebrauca krustojumā pie aizliedzošā signāla. Lasīt vairāk

 

Labi dzīvojam? - aptauja rāda, ka gandrīz ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju šogad plāno iegādāties automašīnu 7

Gandrīz ceturtā daļa jeb 23% Latvijas iedzīvotāju šogad plāno iegādāties automašīnu, secināts lietotu automašīnu tirgotāja "Longo group" sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat Latvija" veiktā aptauja. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti