Sākoties pavasarim Valsts policija atgādina par velodrošību! 7

Foto: Ekrānbilde no Google.com/maps

VP | 30.marts 2021 13:30

Gan pilsētās, gan ārpus tām riteņbraucēju aktivitāte ar katru dienu palielinās, jo šī brīža laikapstākļi ir atbilstoši un labvēlīgi velosezonai.

Tādēļ Valsts policija aicina ne tikai autobraucējus un gājējus būt vērīgiem, bet arī pašus velosipēdistus būt uzmanīgiem un parūpēties par savu un apkārtējo drošību, piedaloties ceļu satiksmē.

Piedaloties satiksmē ar velosipēdu, ir jāparūpējas par savu drošību – galvā jābūt uzliktai ķiverei un pareizi jāaprīko velosipēds ar gaismu atstarojošiem elementiem. Diennakts tumšajā laikā ir jāparūpējas, lai arī apkārtējie satiksmes dalībnieki redz ne tikai velosipēdu, bet arī pašu braucēju – mugurā jābūt gaismu atstarojošai vestei vai apģērbam ar labi redzamiem gaismu atstarojošiem elementiem. Šogad līdz 28. martam fiksēti 46 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti riteņbraucēji, šajos negadījumos cietuši 29, bet bojā gājis viens velosipēdists. Taču pērn kopumā bijuši 902 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti, tajos cietuši 589, bet bojā gājuši 15 velosipēdisti.

Vēršam uzmanību, ka gan riteņbraucējam, gan autovadītājam ir jāievēro drošs intervāls un distance vienam no otra. Velosipēdistam ir jāpārvietojas pēc iespējas tuvāk brauktuves labajai malai un, ja satiksmē pārvietojas vairāki riteņbraucēji, tad tiem ir jābrauc vienam aiz otra, nevis blakus! Velosipēdistam ir jāatceras, ka braucot pa gājēju ceļu vai ietvi, priekšroka ir gājējam – tātad velosipēdu vadītājiem jāizvēlas tāds braukšanas ātrums, lai netiktu apdraudēti vai traucēti gājēji un, ja nepieciešams, jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.

Būtiski arī parūpēties par sava velosipēda drošību – lai nenokļūtu nepatīkamā situācijā un braucamrīks nenonāktu zagļa rokās, ir jāievēro vairāki drošības ieteikumi: velosipēds jāpieslēdz ar kvalitatīvu drošības saslēgu, ja iespējams tas jānovieto videonovērošanas kameru tuvumā, uz velosipēda vai tā groziņā nedrīkst atstāt vērtīgas mantas un velosipēds jāpieslēdz pie droša statīva!

Tāpat Valsts policija iesaka – pērkot jaunu velosipēdu, reģistrēt to CSDD, kas var būtiski palīdzēt policijas darbā, lai nozagšanas vai nozaudēšanas gadījumā atdotu velosipēdu tā likumīgajam īpašniekam. Par velosipēda reģistrācijas iespējām var uzzināt CSDD mājaslapā: https://www.csdd.lv/velosipedu-registracija/velosipeda-registracija-e-csdd-vai-mobilaja-aplikacija.

 
7 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
LMT 30.marts 2021 14:26
5 1 Atbildēt

Atgādinu VP par solījumu nepildīšanu un līķiem uz ceļiem!

zzz 30.marts 2021 19:58
4 0 Atbildēt

ja satiksmē pārvietojas vairāki riteņbraucēji, tad tiem ir jābrauc vienam aiz otra, nevis blakus - šo vajadzētu pa reizei pakontrolēt mobilajām policijas brigādēm.

šosejnieki nekad nebrauc blakus, izņemot īsu brīdi kad viens otram iedod ūdeni vai ēdamo.

BET uz veloceļiem veselas famīlijas brauc lielā barā un sastopot tādu pat pretīmbraucošo baru, visi sāk līkumot, viens no otra izvairoties. Un arī šie gadījumi veido statistiku.

jkug 30.marts 2021 20:04
4 0 Atbildēt

Velosipēdistam ir jāatceras, ka braucot pa gājēju ceļu vai ietvi, priekšroka ir gājējam – tātad velosipēdu vadītājiem jāizvēlas tāds braukšanas ātrums, lai netiktu apdraudēti vai traucēti gājēji un, ja nepieciešams, jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.

Vot šitā ir pilnīga herņa. Pirmkārt, saiklis VAI būtu jāaizstāj ar UN lai varētu runāt par kretīniskajiem GĀJĒJU UN VELOSIPĒDISTU ceļiem, kas reizēm nav sadalīti joslās pat ar krāsas strīpu. Un pa tiem labāk nebraukt, jo gājējs ir gājējs, tekalē šurpu turpu kā vista un paskries zem rata kā likts. TIKAI pa brauktuvi. Ja ietve ar krāsu ir sadalīta joslās, tad gan vajag laicīgi uzsaukt gājējiem, ja tos nevar apbraukt, lai atbrīvo velojoslu. Reizēm gājēji nesaprot, par ko vispār runa, jo zīmes viņi neskatās un ja redz, tad nepiešķir tām nekādu nozīmi, un domā, ja celiņš tad pa to var staigāt. Kopīgie G&V celiņi ir ellīgs izgudrojums un to zīmētājiem vajadzētu pašiem pa tiem pabraukt, lai saprastu kādu atombumbu ir radījuši.

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

"Meistara padoms": Kas notiek, ja motorā tiek ūdens? (+VIDEO) 3

Hidrotrieciens. Vairumam autovadītāju šis termins neizsaka pilnīgi neko, iekams stipru lietavu laikā nav gadījies, kā mēdz teikt, ieraut motorā ūdeni. Lasīt vairāk

 

Katrs piektais jauna auto pircējs ASV vairs negrib elektroautomobili 34

Kalifornijas universitātes pētījums pierādījis, ka gandrīz 20 procenti pēc sava elektroautomobiļa pārdošanas nākamo mašīnu izvēlas ar iekšdedzes dzinēju. Lasīt vairāk

 

Apgāž pikapu uz sāniem (+ VIDEO) 17

Vieglais auto iebrauc krustojumā pie sarkanās gaismas un izraisa sadursmi ar pikapu, apgāžot to uz sāniem. Lasīt vairāk

 

Tankkuģis cīnās ar milzu viļņiem (+ VIDEO) 5

Ķīmisko produktu tankeris tiekas ar vētras saceltajiem viļņiem Atlantijas okeānā (lielākie viļņi 1:26 un 1:40). Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti