Tērbatas ielā ar stabiņu likšanu sabojāto vēsturisko bruģi sola aizstāt ar citu 13

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Nozare.lv | 10.jūlijs 2021 9:00

Tērbatas ielā, stabiņu likšanas laikā ar urbumiem sabojātais vēsturiskais bruģis tiks aizstāts ar citu vēsturisku bruģakmeni, pēc tikšanās ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi (NKMP) sola Rīgas domes Satiksmes departaments.

Departamenta skatījumā, satraukums par pagaidu risinājumu satiksmes mierināšanai - bruģī ieurbtajiem stabiņiem - Tērbatas ielā atspoguļo gan sabiedrības neizpratni, gan nepietiekamu komunikāciju starp dažādām atbildīgajām pilsētas struktūrām. Saskaņā ar departamentā pausto, NKMP nav iebildumu pret satiksmes mierināšanu mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošībai, tomēr pārvaldes ieskatā tam nepieciešams vienots, augstas dizaina kvalitātes risinājums.

Pārvalde esot aicinājusi pašvaldību turpināt meklēt vēsturiskajai pilsētvidei piemērotus cilvēka dzīves kvalitāti uzlabojošus satiksmes mierināšanas risinājumus un iesniegt NKMP konceptuālu redzējumu par satiksmes drošības risinājumiem un to ietekmi uz Rīgas vēsturiskā centra kultūrvēsturiskajām vērtībām.

Lai sadarbība pilsētas vēsturiskā centra saglabāšanā būtu veiksmīga, minēto konceptuālo risinājumu ieteicams izvērtēt arī Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomē. Tajā ar balsstiesībām darbojas trīs Rīgas domes pārstāvji, kā arī konsultanta kapacitātē - Rīgas pilsētas arhitekts.

Attiecībā uz Tērbatas ielas bruģim nodarīto kaitējumu starp departamentu un NKMP panākta vienošanās, ka situācija tiks labota pēc pagaidu risinājumu noņemšanas. Departamentā solīja, ka izņemtais vai urbjot sabojātais bruģis tiks aizstāts ar citu vēsturisko bruģakmeni.

Jau ziņots, ka NKMP veikusi Tērbatas ielas apsekošanu un konstatējusi satiksmi norobežojošu elementu nesaskaņotu izvietošanu, tos ieurbjot vēsturiskā bruģa segumā.

Respektējot velosipēdistu brīvu pārvietošanos un sabiedrībai ērtākas vides organizāciju, šajā gadījumā NKMP ieskatā negatīvo blakņu ir vairāk nekā ieguvumu. NKMP negatīvi vērtē un neatbalsta Rīgas vēsturiskajā centrā īstenotos nepārdomātos satiksmi norobežojošo elementu izvietošanas risinājumus, kas, pārvaldes ieskatā, pašlaik būtiski ietekmē un bojā Rīgas vēsturiskā centra pilsētvides tēlu.

NKMP atbalsta pašvaldības centienus veidot kvalitatīvu, sabiedrībai ērtu un drošu pilsētvidi, aicinot respektēt, izmantot cilvēku labā un nebojāt unikālās kultūrvēsturiskās vērtības, kas piemīt Rīgas vēsturiskajam centram,satiksmes organizāciju pilsētā risinot kvalitatīvā kultūrvēsturiskās vides un mūsdienu dizaina dialogā, kas telpiskajā vidē rada pievienoto vērtību.

NKMP lūdz Rīgas domes Satiksmes departamentu meklēt citus, vēsturisko pilsētvidi un cilvēka dzīves kvalitāti uzlabojošus satiksmes mierināšanas risinājumus un NKMP saskaņošanai iesniegt konceptuālu redzējumu parsatiksmes drošības risinājumiem un to ietekmi uz Rīgas vēsturiskā centra kultūrvēsturiskajām vērtībām.

 
13 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
... 10.jūlijs 2021 10:40
4 0 Atbildēt

Kurš par to maksās?

Vai (bez)atbildīgās amatpersonas to darīs no savas kabatas?

650 10.jūlijs 2021 14:08
1 0 Atbildēt

Lohi vēl nav apjēguši, kadā viņiem neaizsniedzamā attālumā/augstumā sēž šis te visas Lēmumus pieņemošās amatpersonas un par kādu neticami lielu lielumu šis attālums ir palielinājies tieši beidzamā gada/pusotra laikā.Jā.

Kanibaals 11.jūlijs 2021 11:58
1 0 Atbildēt

Ieurbt kur? Smiltīs?

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Govs dzīva, mašīna uz sāniem (+ VIDEO) 2

Cenšoties izvairīties no sadursmes ar govi, vadītājs "nogulda" kravinieku uz sāniem. Lasīt vairāk

 

Tehnika dzelzceļa līniju malu kopšanai (+ VIDEO)

Tāpat kā apkopj ceļu nomales, līdzīgi darbi jāveic arī tiem, kas uztur kārtību dzelzceļa līnijās. Lasīt vairāk

 

PlayStation 5 konsoles pārdošanas rādītāji pārsniedz jau 10 miljonus vienību

Kopš konsoles oficiālās izdošanas 2020. gada novembrī PS5 globālie pārdošanas rādītāji jau ir pārsnieguši līdzšinējo PlayStation 4 rekordu, kas bija līdz šim pārdotākā PlayStation konsole Lasīt vairāk

 

Izbrauks vai nē? - vadītājs izlemj par pārgalvīgu triku (+VIDEO) 3

Vieglā auto vadītājs ir cieši izlēmis izpildīt pārgalvīgu triku, izbraucot pa apakšu speciālajam platgabarīta transportlīdzeklim. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti