LTAB: Pērn atkal pieaudzis CSNg skaits, kuros iesaistīti mototransporta līdzekļi - iAuto

LTAB: Pērn atkal pieaudzis CSNg skaits, kuros iesaistīti mototransporta līdzekļi

 

Foto: iAuto.lv

LTAB | 1.maijs 2022 13:19

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) statistika liecina, ka pagājušajā gadā apdrošinātājiem pieteikti 518 ceļu satiksmes negadījumi (turpmāk – CSNg), kuros bijis iesaistīts mototransporta līdzeklis.

Salīdzinājumam 2020.gadā apdrošinātājiem tika pieteikti 488 CSNg, bet vēl gadu iepriekš – 506 negadījumi ar mototransporta līdzekļa iesaisti. Pēdējos 10 gados vairāk (580 CSNg) bijis vien 2018.gadā.

Pagājušajā gadā apdrošinātājiem pieteikti 247 CSNg, kuros mototransportlīdzekļa vadītājs bijis CSNg izraisītājs, bet 271 gadījumā – cietušais. LTAB apkopotā statistika liecina, ka kopš 2015.gada motobraucēji biežāk ir tieši CSNg cietušie, nevis izraisītāji. “Nenoliedzami motobraucēji iepretim autovadītājiem ir mazāk aizsargāta ceļu satiksmes dalībnieku grupa, tomēr arī viņi ar savu rīcību var radīt ievērojamus zaudējumus citiem satiksmes dalībniekiem, t.sk. gājējiem un citiem mazāk aizsargātiem satiksmes dalībniekiem,” uzsver LTAB valdes loceklis Juris Stengrevics, piebilstot, ka arī gadījumos, kad motocikla vadītājs bijis CSNg izraisītājs un cietuši  šī motocikla pasažieri, tie tāpat var pretendēt uz atlīdzību par nodarītajiem zaudējumiem.

Vidējā atlīdzība par motobraucēju nodarītajiem zaudējumiem CSNg rezultātā pērn bija 1038 EUR, bet par negadījumiem, kuros motobraucēji bija kā cietušie – 1320 EUR. Kopējā vidējā atlīdzība par CSNg, kuros iesaistīti mototransportlīdzekļi pērn bija 1185 EUR, kas ir lielāka nekā 2020.gadā – 1078 EUR.

LTAB aicina motobraucējus neaizmirst savlaicīgi iegādāties OCTA, lai pasargātu sevi un citus satiksmes dalībniekus no nevajadzīgām likstām un tēriņiem, kas var rasties CSNg rezultātā. “Lai arī pērn Latvijā reģistrēti mototransporta līdzekļi nav bijuši iesaistīti negadījumos ar lielām atlīdzībām, jānorāda, ka pēdējo piecu gadu laikā šādi smagi CSNg nav bijis retums. Tā lielākā atlīdzība par CSNg, kurā bijis iesaistīts mototransporta līdzeklis, izmaksāta par 2018.gadā notikušu negadījumu un sastāda 163,8 tk. EUR,” norāda J.Stengrevics.

 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Benzīns 1,24 EUR, dīzeļdegviela 1,32 - vācieši pērk Polijā 4

Polijā degviela maksā ievērojami lētāk, tādēļ liels skaits vāciešu dodas uz kaimiņzemi, lai savu automašīnu tvertnes uzpildīti tur. Lasīt vairāk

 

Mercedes parāda GT kupejas salonu (+ FOTO) 6

Mercedes-AMG atklājis pirmos attēlus ar jauno elektriskā GT četrdurvju kupeju, ļaujot ielūkoties 2026. gadā gaidāmā jaunuma salonā. Lasīt vairāk

 

Policija uz autoceļa A8 pieķer vairākus autovadītājus, kuri braukuši ar ātrumu virs 150 km/h (+ VIDEO) 11

Veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, aizvadītajās brīvdienās Valsts policijas amatpersonas fiksējušas 432 ātrumpārkāpējus – vairākiem automašīnu “BMW” vadītājiem šīs brīvdienas beigušās ar transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšanu vai tiesību izmantošanas aizliegumu, tāpat kāds ātrumpārkāpējs ticis vēl pie pieciem administratīvā pārkāpuma procesiem par citiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Lasīt vairāk

 

Volkswagen parāda Golf 9 siluetu 6

Jaunās paaudzes uznāciens vairs nav aiz kalniem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti