Valsts policija aicina: “Nebrauc lempī!” - iAuto

Valsts policija aicina: “Nebrauc lempī!” 14

 
VP | 14.novembris 2022 14:21

Šodien, 14. novembrī, Valsts policija uzsāk drošības kampaņu “Nebrauc lempī! Reibumā tava reakcija atpaliek”, ar kuru plānots plašākā sabiedrībā aktualizēt jautājumu par to, ka cilvēki arvien atkārtoti pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus un tādējādi apdraud savu un tuvāko veselību un dzīvību.

Šī gada sākumā Valsts policija veica apjomīgu pētījumu*, kura mērķis bija iegūt datus par personām, kuras atkārtoti vadījušas transportlīdzekli alkohola reibumā vai pēc citu apreibinošo vielu lietošanas. Par būtiskākajiem iemesliem pārkāpumu veikšanai un to, kas tieši tika pārkāpts un cik bieži, tika analizēti dati laika posmā no 2022. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam, iekļaujot personas, kuru alkohola koncentrācija pārsniedza 1,5 promiles. Pamatojoties uz Valsts policijas datiem, kā arī pētījumā iegūto informāciju, pārkāpumu skaits, kuri ir saistīti ar transportlīdzekļa vadīšanu atrodoties apreibinošu vielu ietekmē, diemžēl būtiski nesamazinās. Tieši otrādi – arvien vairāk prevalē pārkāpumi, kas veikti īpaši lielā alkohola reibumā (virs 1,5 promilēm).

Ņemot vērā pārkāpuma smagumu un augstu sabiedrisko bīstamību, ko tas rada, ja transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai sevi, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku dzīvību un veselību, 2022. gada 27. oktobrī Saeima trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā, ar kuriem noteiks kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu to vadīt, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles. Regulējums noteiks, ka transportlīdzekļa vadītājs, kurš sodīts par transportlīdzekļa vadīšanu apreibinošu vielu ietekmē, transportlīdzekļu vadīšanas tiesības varēs atgūt pēc dalības uzvedības korekcijas programmā.

“Valsts policijas jaunās drošības kampaņas idejas pamatā ir tas, ka – neatkarīgi no tā, cik prasmīgs braucējs katrs no mums ir, apreibinošas vielas no mums izvilina pilnīgāko lempi. Braukšanas reibumā būtiskākos riskus rada vadītāja reakcijas palēnināšanās. Tiklīdz palēninās reakcija, pat ašākais smalkas lietas pratējs pārvēršas pilnīgā lempī, un viņa meistarība acīmredzami kļūst nepārliecinoša. Cilvēks, kurš “parakstās” braukt dzērumā, kļūst par lempi, neatkarīgi no tā, cik labi viņš prot braukt. Tas, savukārt, var radīt neatgriezeniskas sekas ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam, ieskaitot pašu spēkrata vadītāju. Sauklis ar mūsu aicinājumu “Nebrauc lempī! Reibumā tava reakcija atpaliek” brīdina un vienlaikus atgādina, ka tie nav kādi citi, kas brauc dzērumā. Šis likums attiecas uz katru no mums, un jāsāk ir ar sevi pašu. Kampaņa ir fokusēta uz informēšanu, izglītošanu un motivēšanu nepārkāpt ceļu satiksmes noteikumus kopumā, īpaši akcentējot to, cik bīstams gan pašam vadītājam un pasažieriem, gan citiem ceļu satiksmes dalībniekiem var būt autovadītājs, kurš ir sēdies pie transportlīdzekļa stūres apreibinošo vielu ietekmē,” stāsta Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Kampaņa “Nebrauc lempī! Reibumā tava reakcija atpaliek” norisināsies līdz šī gada 14. decembrim. Dažādos komunikācijas kanālos un veidos tiks uzrunāta sabiedrība, ar reāliem faktoloģiskiem pierādījumiem vēršot uzmanību uz to, kādas dažkārt pat neatgriezeniskas sekas var būt, ja netiek ievēroti ceļu satiksmes noteikumi.

Satiksmes drošības kampaņu “Nebrauc lempī! Reibumā tava reakcija atpaliek” organizē Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju un Circle K Latvija. Kampaņa tiek finansēta no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja līdzekļiem.

*Valsts policijas pētījums, kurā tika analizēti dati par 1531 personu, kura laika posmā no 2022. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam vadīja jebkuru transportlīdzekli, atrodoties reibumā virs 1,5 promilēm vai pēc narkotisko un citu apreibinošo vielu lietošanas.  

 
14 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
WALA 14.novembris 2022 15:31
5 1 Atbildēt

Mja, man gan ir intersnati kas cits - uz kartinga notestēts ka izdzert (alko) var padaudz līdz sākas nelabojami gļuki ar braukšanu, bet ar nogurumu ir daudz lielākas ziepes ...

rt 14.novembris 2022 17:02
4 0 Atbildēt

Kāds lempim sakars ar dzeršanu?

Lempis ir ments, kurš tā vietā, lai pielietotu dienesta ieroci, dzenās pakaļ pārkāpējam n-tos km un sasit dienesta auto.

Hmm 14.novembris 2022 14:41
3 0 Atbildēt

nabaga pī-āristi - iedomājos, kā viņi lauzīja galvas, kamēr izdomāja šo "braukšanu lempī") Nu vis kaut kas bija dzirdēts, bet, ka kāds teiktu "nebrauc lempī", to gan pirmoreiz dzirdu

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

BMW pastāsta par elektrisko i3 (+ FOTO)

BMW gatavojas ieviest jaunu pilnībā elektrisku sedanu – i3, atjaunojot agrāk izmantoto modeļa nosaukumu. Tas tapis “Neue Klasse” programmā un iezīmē gan jaunu dizaina virzienu, gan nākamās 3. sērijas attīstību, kur vēlāk atgriezīsies arī iekšdedzes dzinēji. Lasīt vairāk

 

Līdz 375 Zs jaudīgs, līdz 740 km braucošs: DS laiž klajā elektrisko N°7 6

Stellantis franču luksusa zīmols DS pieteicis N°7, jaunu modeli, kas aizstās vai precīzāk - turpinās DS 7 iemīto taciņu. Lasīt vairāk

 

28 000 eiro, 2026. gada beigas: elektriskais Volkswagen ID Cross gatavojas startam (+ FOTO) 1

Vācu autobūves uzņēmums jau šogad papildinās elektrisko SUV piedāvājumu ar ID Cross – jaunu modeli, kas kļūs par vienu no cenu ziņā pieejamākajiem elektriskajiem Volkswagen. Lasīt vairāk

 

Sadārdzinājums par 36 centi. Degvielas cenas: Dīzelis 1.897 un 95 benzīns 1.657 EUR - 15.03.2026. 21 (+ VIDEO) 17

Degviela dārgāka par 36 centiem kopš 1.marta. Tas sanāk 21.60 EUR klāt pie vienas uzpildes. Degvielas cenas: Dīzelis 1.897 un 95 benzīns 1.657 EUR - 15.03.2026. Šovakar (16.03.2026.) Neste dīzeļdegviela maksā jau 1.992 eiro. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti