Policija strādā, bet – vai redz visu? (+ FOTO) 42

Foto: iAuto.lv Aculiecinieks

iAuto.lv | 12.decembris 2025 13:44

Trīs epizodes un kāda autobraucēja redzētais ceļā uz darbu. Rakstam, ko mēs domājam par šiem novērojumiem - "kārtībai jābūt" vai "lieka piekasīšanās".

Pirmajā attēlā redzams, ka policija apturējusi autovadītāju, kas visticamāk kaut ko pārkāpis. Tas ir labi, jo bieži vien tiek pārmests, ka ceļu policijas ekipāžas darbībā redzam reti, tā vietā liekam fotokameras un vidējā ātruma mērītājus, taču tad pietrūkst audzinošā efekta.

Cits jautājums, vai policijas ekipāžas ir pietiekamā daudzumā un spēj visus pārkāpumus piefiksēt. Piemēram, vietā, kur policija bija apturējusi Seat, kā nākamais piebrauca BMW ar dīvaina izskata zilu gaismu izstarojošiem lukturiem (2.attēls). Nav zināms, kādu iemeslu dēl BMW īpašnieks tādus uzstādījis – varbūt cilvēks iztēlojas sevi par policijas auto dublieri vai piestrādā par baciļu iznīcinātāju (meklēt informāciju par ultraviolētajām kvarca lampām), taču maz ticams, ka ceļu satiksmē šāda pārbūve ir atļauta.

Foto: iAuto.lv Aculiecinieks

Un vēl – šobrīd pa ceļiem braucošā tehnika ir īpaši netīra, jo netīras ir gan pilsētu ielas, gan šosejas ārpus tām, un, lai arī netīrajiem ceļiem izskaidrojums rasts, laika ziņu eksperta Briča vēstījumā (laika apstākļu intensitāte un īpatnības), tad automašīnas izskats ir paša ziņā. Slikti, ka dažiem autovadītājiem tas rūp tik maz, ka nenotīrīti paliek gan aizmugures lukturi, gan numura zīme, par ko ir paredzēts sods.

Foto: iAuto.lv Aculiecinieks

Izraksts no Ceļu satiksmes noteikumiem:

227. Numura zīmes atbilst attiecīgā transportlīdzekļa reģistrācijas doku­mentiem. Numura zīmēm jābūt tīrām, stāvoša transportlīdzekļa numura zīmes simboliem skaidrā diennakts gaišajā laikā jābūt salasāmiem vismaz no 40 m attāluma, bet skaidrā diennakts tumšajā laikā, kad iedegtas transport­līdzekļa ārējās apgaismes ierīces, – vismaz no 20 m attāluma.
228. Aizliegts braukt, ja kaut viena no numura zīmēm nav piestiprināta paredzētajā vietā. Aizliegts numura zīmi izmainīt, aizsegt, pārklāt ar aizsarg­materiāliem, mehāniski bojāt, locīt vai to apslēpt citā veidā.
Pie kāda soda var tikt šādā situācijā?
Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.25 pantu. Transportlīdzekļu reģistrācijas un numura zīmju lietošanas noteikumu pārkāpšana
.....
Par braukšanu ar transportlīdzekli, kuram numura zīmes nav salasāmas no noteiktā attāluma, —
izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam septiņu euro apmērā.
Par braukšanu ar transportlīdzekli, kuram numura zīmes nav salasāmas no attāluma, kas ir divas reizes mazāks par noteikto, —
uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam trīsdesmit euro apmērā.

Foto: iAuto.lv Aculiecinieks

Populārākie komentāri

42 Lasīt visus komentārus →
9 3 Atbildēt

Kāpēc tas bilžu autors nav sodīts par viedierīces lietošanu braukšanas laikā?

4 0 Atbildēt

Tev arī tāds zilo gaismu "šķūnings"? Izstāsti, ko tas nozīmē - es domāju, lielākajai daļai nav ne jausmas - ja atmetam to vienīgo, kas uzreiz ienāk prātā.

3 0 Atbildēt

Nu tā kā noderīgie idioti ņem visroku gan skaitliski ,gan arī no medicīniskā viedokļa, tad cerīgu cerību ir gaužām gauži maz. Jāpiemeklē būtu vismaz kaut kādi mentālās ietekmes līdzekļi, taču uz šiem mazohistiem tas diez vai iedarbosies.

Varētu viņiem "novēlēt" sekojošo:

1) loh pasts jums līdz šim "nesūtīja" vēstules par pārkāpumiem "pirmā desmita km/h" ietvaros?? Bijāt pieraduši pie spožgalvainā Pr-nieka noteiktajiem +13?? Kā tad tā?  Pag, draudziņi, "automāts" jums īsziņu noteikti aizsūtīs, viņam (tam) tas īpašas pūles vai diži liekus izdevumus nesagadās.Atcerieties- pirmais "brīdinājums" ir tikai viens un tas ir "spēkā" apaļu 1 kalendāro gadu ;p

2) jums sagādāja apmierinājumu katrreiz lasīt par to,cik (daudzi) atsevišķi administratīvie pārkāpumi tika konstatēti un kāda kopsumma sodanaudas tika piemērota tam vai citam aizturētajam bēgošajam bandītam? Pag, draudziņi,nu tā jau nebūs, ka "tagad" jūs par kādu vienu to savu "nejaušo" pārkāpumu samaksāsiet tikai vienureiz. Jāmaksā būs jau visdrīzākajā drīzumā par "visu ceļu"- karstAssinīgie cēsu lohi maksās pa 20x, bet posmā rīga-Liepāja radīsies iespēja savākties jau vismaz pāris mēnešalgu apmērā.

To mēs vēl "izskatīsim", vai 3km posmā +30 pārkāpumu nomērīt tikai 1x, vai varbūt mērīt kādas 2-3x, ik pa kilometram piekonstatējot kā atsevišķu/jaunu pārkāpumu.

Tā ka vērīgāk ieskatieties Spogulī un uzmanīgāk pavērojiet savus speezdometrus! Līdzsvaru un kustību koordināciju nāksies patrenēt arī visiem līdz šim Pareizajiem un idejiski līdzsvarotajiem.

Cerams arī ka pats dižais Pr-nieks šo izlasīs un noteikti piestrādās, viņam gaiša Galva.Prēmiju par šādu "atjautību" viņš iAutobraucēju vietnei diezin vai atskaitīs.

Pievienot bildi Pievienot video

Citi raksti

Izceltie raksti

Oranžā veste nav bruņuveste – ceļu remonts pēc principa “gan jau kaut kā” (+ VIDEO)

Ceļa remonta uzņēmuma darbinieks strādā objektā - viņš ir uzvilcis oranžo vesti, taču, šķiet aizmirsis, ka autovadītāji mēdz būt dažādi un tik droši darboties ielas vidū ārpus barjeru aizsarga pie atļautā ātruma 50 km/h, nav laba doma. Lasīt vairāk

Gandrīz 2000 km ar vienu bāku - Nissan Qashqai e-Power Hybrid uzstāda Ginesa rekordu 6

Nissan Qashqai e-Power Hybrid ir uzstādījis Ginesa pasaules rekordu, ar vienu degvielas uzpildi veicot 1980 kilometrus. Lasīt vairāk

Elektromobiļu reģistrācijas Vācijā pirmo reizi sasniedz gandrīz 30 procentus 2

2026. gada jūlijā Eiropas lielākajā automobiļu noieta tirgū Vācijā reģistrēti vairāk nekā 268 000 jaunu vieglo automobiļu. Elektroauto turpināja strauju izaugsmi un pirmo reizi sasniedza gandrīz 30 % tirgus daļu, kamēr benzīna un dīzeļautomobiļu popularitāte turpināja samazināties. Lasīt vairāk

Jaunais KIA Seltos nāks palīgā populārajam KIA Sportage (+ VIDEO) 2

Kia šis ir modeļiem ļoti bagāts gads. Viens no tiem ir jaunais krosovers KIA Seltos. Tas ir ražots Korejā, nedaudz mazāks par Sportage, bet tikpat daudzpusīgs un vērtīgs. Lasīt vairāk

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti