Par IeM paveikto valdības 100 dienās 7

10.marts 2005 0:00

Pašreizējās valdības 100 dienās Iekšlietu ministrijā īstenoti vairāki būtiski pasākumi civilās aizsardzības sistēmas, pretterorisma pasākumu, intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības un ceļu satiksmes drošības uzlabošanā, kā arī specializētā civildienesta sistēmas un administratīvās kapacitātes pilnveidošanā.

...

Īpaša uzmanība pievērsta ceļu satiksmes drošības jautājumiem un īstenoti kompleksi pasākumi, kas jau devuši rezultātu – 2005.gada sākumā salīdzinot ar iepriekšējo gadu aptuveni par 10% samazinājies ceļu satiksmes negadījumu ar cietušajiem un bojāgājušajiem skaits. Likumdošanas jomā izstrādāti un iesniegti izskatīšanai valdībā likumdošanas grozījumi, kas paredz piemērot bargākus sodus par potenciāli bīstamākajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem – ātruma pārsniegšanu, braukšanu dzērumā un bez tiesībām, drošības jostu nelietošanu u.c.

Lai palielinātu bērnu drošību uz ceļa, ierosināts noteikt aizliegumu tirgot skolas somas bez atstarojošiem elementiem, kā arī uzlikt vecākiem par pienākumu nodrošināt, lai bērni būtu apgādāti ar atstarotājiem vai lukturīšiem. Iecerētie grozījumi apspriesti IeM Sabiedriski konsultatīvajā padomē un eksperti tos konceptuāli atbalstījuši.

Profilakses jomā Ceļu policija pastiprināti pievērš uzmanību mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem – gājējiem, velosipēdistiem un bērniem, gan veicot skaidrojošo darbu un dāvinot atstarotājus, gan brīdinot par atstarotāju nelietošanu un citiem pārkāpumiem. 2004.gada nogalē sadarbībā ar CSDD īstenota informatīvā kampaņa „Gājējs vai bojāgājējs”, pašlaik tiek gatavota nākamā kampaņa.

Budžetā piešķirti līdzekļi policijas materiāltehniskā stāvokļa uzlabošanai, par kuriem iegādāti 11 jauni videoradari, kas ievērojami efektivizēs Ceļu policijas darbu ātruma kontrolē. Uzsākts darbs pie normatīvo aktu izstrādes un tehnisko līdzekļu iegādes, lai no 2006.gada 1.janvāra policija varētu sodīt autovadītājus neklātienē par pārkāpumiem, kas fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem.

Lai veicinātu Ceļu policijas un autovadītāju savstarpējo izpratni, CP darbinieki apmācīti īpašos saskarsmes kultūras kursos.

...

Uzlabojot IeM administratīvo kapacitāti, veikta IeM centrālā aparāta optimizācija, samazinot administratīvo aparātu par 9%. Izveidotas un uzsākušas darbu IeM valsts aģentūras. Paplašināta IeM Galvenā inspekcija – struktūrvienība, kas īsteno ministrijas uzraudzību disciplinārās atbildības jomā iekšlietu sistēmas iestādēs. Inspekcijas paplašināšana ļaus efektīvāk un pilnīgāk izvērtēt disciplinārpārkāpumu gadījumus un iedzīvotāju sūdzības par iekšlietu sistēmas darbinieku pieļautajiem pārkāpumiem, kā arī pilnveidot korupcijas risku analīzi un novēršanu.

(saīsināta PR)

 
Visi komentāri
 
159913. viesis 10.marts 2005 5:24
0 0 Atbildēt

Es PAR drošību!

159918. viesis 10.marts 2005 8:40
0 0 Atbildēt

Par saskarsmi ar CP- piekrītu! Tik tiešām beidzamā gada laikā jāsecina, ka tā ir CITA CP, nekā tā bija vel pirms trim gadiem. Un, ja CP tā turpinās strādāt, tad nopietni jāapsver jautājums, vai arī man nepalikt godīgam un pieklājīgam pret CP...

159941. viesis 10.marts 2005 10:39
0 0 Atbildēt

Man jau patik, ka drosibas jostu nelietosanu nosauc par vienu no bistamakajiem parkapumiem...

159967. viesis 10.marts 2005 11:39
0 0 Atbildēt

"nu ja, dr.jostu nelietosana vistiesaak ietekmee satiksmes un apkaarteejo drosiibu!!!"

160038. viesis 11.marts 2005 7:42
0 0 Atbildēt

aizvakar Jūrmalā notika CSNG - bojā gāja a/m vadītājs, būtu piesprādzējies - iespējams izdzīvotu. Kad pieskrēju klāt a/m pēc avārijas, pārbaudīju pulsu - vēl bija... kad ieradās AMP tika konstatēta nāve... Žēl cilvēku...

Tamdēļ - litojiet drošības jostas

160108. viesis 11.marts 2005 16:08
0 0 Atbildēt

Ja CP darbiniekus jau no pirmās DARBA dienas orientētu domāt, ka viņiem jāstrādā satiksmes drošības un sabiedrības labad - nevis sava pašlabuma un maka biezuma dēļ, situācija būtu vēl labāka. Jā, piekrītu, ka saskarsmes kultura pēdējā gada laikā ir CP darbiniekiem ir uzlabojusies - vismaz ir jūtams , ka reti kurais CP ,pēc auto apturēšānas, TEVI uzlūko kā potenciālo IENADNIEKU . Bet, IeM "audzinātājiem" darbs jāturpina vēl augstākā līmenī, vēlam būtu arī praktizēt mūsu CP inspektorus biežāk sūtīt uz pieredzes apmaiņu ES valstīs. Attiecībā uz drošības jostu SVARĪGUMU, domāju, ka šis jautājums tiek pārspīlēts, un tas neapdraud arī sabiedrības drošību kopumā, bet gan katru konkrētu indivīdu. Ir arī svarīgākas lietas, ko akcentēt tml. sanākšanās. Kā man nupat stāstīja pazīstams docētājs no PA, šogad arī PA studentu acīs kritis CP darba prestižš - reti kurš PA beidzējs tikai vairs vēlas strādāt CP struktūrās. Pirms gadiem trim vismaz 2/3 PA beidzēju esot izteikuši vēlmi strādāt CP dienestos.

/ikdienas viesis/

160157. viesis 13.marts 2005 13:41
0 0 Atbildēt

Tas viss, kas ir aprakstīts ir jauki. Diemžēl nav saprotama Iekšlietu ministrijas attieksme pret policijas un robežsardzes darbiniekiem kam piedzima bērni un kiriem vēl joprojam jātiesājas. Kas maksās zaudējumus un marālo kaitējumu? Visis zina, ka morālais kaitējuma apmērs jau sniedzas 180000 Ls. Un ar katru dienu tā summa pieaug. Kam būs jāiet prom no amata? Lai par to padomā ministrs.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Volkswagen Tiguan turpmāk būs arī plug-in hibrīds (+VIDEO)

Volkswagen Tiguan ir pieprasītākais SUV Eiropai. Atbilstoši statusam atjaunotajam Tiguan modelim ir veikti padziļināti un ļoti vērtīgi uzlabojumi. Lasīt vairāk

 

Vai un kad būs elektroauto "bums" Latvijā? Māris Ozoliņš un Pauls Timrots (+ VIDEO) 14

Māra Ozoliņa saruna ar Paulu Timrotu par satiksmi, drošību un elektroauto - 2.daļa. Lasīt vairāk

 

Žigulītis iekļūst spīlēs (+ VIDEO) 19

VAZ vadītājs par vēlu pamana pa labo joslu braucošo traktoru un mēģinot izvairīties, nokļūst vēl nepatīkamākā situācijā. Lasīt vairāk

 

Huawei iepazīstina pasauli ar diviem jauniem viedtālruņiem – Mate 40 Pro un Mate 40 Pro + (+ FOTO)

Neskatoties uz šī gada globālajiem izaicinājumiem, viedo tehnoloģiju uzņēmums Huawei ir prezentējis divus jaunus Mate sērijas viedtālruņus – Mate 40 Pro un Mate 40 Pro +. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti