Transportlīdzekļu reģistrācijas numurzīmes varēs nodot uz pieciem gadiem 8

Satiksmes Ministrija | 1.aprīlis 2014 14:16

Lai samazinātu administratīvo slogu transportlīdzekļu īpašniekiem, turpmāk VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) pagaidu glabāšanā nodotās transportlīdzekļu numurzīmes glabās piecus, nevis vienu gadu.

Līdz šim transportlīdzekļu īpašnieki varēja pārtraukt spēkrata reģistrāciju uz laiku, nododot tā numurzīmes glabāšanā CSDD uz vienu gadu, un saņemt atpakaļ samaksāto transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokli par atlikušo laiku. Taču nereti transportlīdzekļa izmantošana nav nepieciešama ilgāku laiku, un īpašniekiem nācās atkārtoti vērsties CSDD, lai šo termiņu pagarinātu.

Savukārt, lai veicinātu vēsturisko vērtību saglabāšanu, turpmāk būs iespējams atkārtoti reģistrēt norakstītu, bet atjaunotu transportlīdzekli, kuram piešķirts vēsturiskā spēkrata statuss. Līdz šim atkārtoti reģistrēt jau norakstītu transportlīdzekli nebija atļauts.

Tāpat paplašināti gadījumi, kad aizgādnībā esošas personas transportlīdzekli varēs reģistrēt savā īpašumā vai valdījumā. 

Populārākie komentāri

8 Lasīt visus komentārus →
25 1 Atbildēt

CSDD ir jāslēdz ar lielu slēdzeni ... tā ir iestāde kura tikai patērē bet nedod , mēs katru gadu maksājam šai "sviestainajai" . treknajai iestādei lai varētu kratīties par pizģec labajiem ceļiem, uzskatam ka tas ir normāli, bet paskatoties uz citām EU valstīm, mūsu CSDD ir viskoruptīvākā un visbezjēdzīgākā naudas iekasēšanas iestāde

4 1 Atbildēt

nezeliga naudas kastuve ar padumjiem likumiem,maksa par autina tiru lauzsanu pa latvijas celiem,kur tad paliek visa ta nauda ko maksajam?

2 1 Atbildēt

LUKSTIŅA meitene, ja pavelk uz sarunu par Tava un mana maciņa biezumu, dod ziņu

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Porsche Taycan varētu pazust no tirgus līdz 2030. gadam

Atkal uzjundījušas runas par to, ka Porshe elektriskā flagmaņa dienas ir skaitītas. Par to runāts ne reizi vien, tomēr ražotājs šo informāciju pagaidām nav oficiāli apstiprinājis. Lasīt vairāk

Atjaunota ceļu satiksmes negadījuma dēļ bloķētā satiksme uz Ventspils šosejas 1

Atjaunota svētdien notikušā ceļu satiksmes negadījuma dēļ bloķētā satiksme uz Ventspils šosejas, pirmdienas rītā vēsta VSIA "Latvijas Valsts ceļi". Lasīt vairāk

Granulu netrūkst - vainīga ažiotāža (+ VIDEO) 1

Lai gan apkures sezona vēl nav sākusies, granulu pircēji jau šobrīd saskaras gan ar būtiski augstākām cenām, gan dažviet arī ar grūtībām tās iegādāties. Nozares pārstāvji gan saka – granulu Latvijā fiziski netrūkst, tirgū vienkārši izveidojies ļoti liels pieprasījums. Un tieši lielais pieprasījums šobrīd būtiski ietekmē arī granulu cenu. Lasīt vairāk

Degvielas cenas Latvijā: litrā nav starp augstākajām ES, bet pret ienākumu līmeni - dārga (+ VIDEO) 5

Degvielas cenas Latvijā pēdējā laikā augušas, taču cik dārga degviela pie mums ir salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm? Atšķirības ir ievērojamas. Skatoties tikai uz cenu par litru, Latvija nebūt nav starp dārgākajām valstīm. Taču aina būtiski mainās, ja degvielas cenu salīdzina ar iedzīvotāju ienākumu līmeni. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti