Dārgākais auto Latvijā - ''Auto Union", tā ceļš pie mums un "prom" (+ video) 16

 

"Auto Union" Rīgas Motormuzejā Foto: iAuto.lv

Māris Ozoliņš, iAuto | 30.jūnijs 2016 18:18

''Auto Union" oriģināls bija Latvijā visdārgākais auto, visticamāk, ka arī pasaulē viens no TOP dārgākajiem automobiļiem. Bet arī tā maksimāli autentiskā kopija ierindo ''Auto Union", kā Latvijā dārgāko automobili un tā vērtība pārsniedz vairākus miljonus eiro. iAuto.lv ieskatās kas un kā notika.

2.jūlijā apmeklētājiem durvis vērs vaļā rekonstruētais "Rīgas Motormuzejs", kura būvniecība ir tiešā veidā saistīta ar vienu konkrētu automobili - sacīkšu auto "Auto Union" jeb "Sudraba bultu".

"Auto Union" ir leģendārs auto un "Rīgas Motormuzeja" ekspozīcijā tas ir ieņēmis un ieņem apskates TOP pirmo vietu! Tā kā automobilis ir ļoti rets un ļoti vērtīgs, ap to ir apvītas arī dažādas leģendas, spekulācijas un baumas.

Video:

Bet tagad vairāk par konkrēto auto un kāpēc tas ir tik īpašs. Portāls iAuto.lv jau iepriekš rakstīja, ka uz Latviju atvestais "Auto Union" bija viens no diviem profesora Roberta Eberana fon Eberhorsta vadībā speciāli kalnu sacīkstēm izgatavotajiem automobiļiem, kura konstrukcijas pamatā ir sacīkšu "Auto Union" "D" tipa šasija un profesora Ferdinanda Porsche konstruētais 6 litru V-16 cilindru "C" tipa kompresormotors ar atbilstoši braukšanai kalnu sacīkstēs projektētu pārnesumu kārbu.

Ekonomiskās krīzes apstākļos 1932. gadā Vācijas banka, ieguldot lielus naudas līdzekļus, apvienoja četrus Saksijas autobūves uzņēmumus: "Audi", "DKW", "Horch" un "Wanderer", nodibinot koncernu "Auto Union" un tos glābjot no bankrota.

"Auto Union" Rīgas Motormuzejā Foto: iAuto.lv

Gadu vēlāk Cvikavā, kur atradās šīs auto rūpnīcas, tika izveidota speciāla nodaļa sacīkšu automobiļu būvēšanai. Tur tika izgatavoti sacīkšu automobiļi, kuriem pirmo reizi pasaules sacīkšu auto būves vēsturē motors tika iebūvēts aizmugurē.

Sacīkšu "Auto Union" automobiļu attīstībā var izdalīt četru tipu mašīnas:

A – tips 1934.gads, V-16 cilindru motors ar darba tilpumu 4,35 litri, nav saglabājies līdz mūsdienām;

B - tips 1935.gads, V-16 cilindru motors ar darba tilpumu 4,95 litri, nav saglabājies līdz mūsdienām;

C – tips no 1936. līdz 1937.gadam, V-16 cilindru motors ar darba tilpumu 6,01 litri;

D - tips 1938.gads, V-12 cilindru motors ar darba tilpumu 2,99 litri.

No 1935.gada līdz 1937.gadam sacīkšu braucēji Ernsts von Delius, Tazio Nuvolari, Bernds Rosemeiers, Hans Stucks un Achille Varzi izcīnīja 25 uzvaras ar "Auto Union". 1939. gadā Hans Stucks ar "D" tipa automobili izcīnīja uzvaru sacīkstēs Nizza – La Turbie un 2. vietu Lielās kalnu balvas sacensībās Grossglockner trasē. Galvenā konkurence "Auto Union" bija no "Mercedes Benz" sporta komandas.

"Auto Union" Rīgas Motormuzejā Foto: iAuto.lv

Otrā Pasaules kara beigās Cvikava nonāca padomju okupācijas zonā un 1945. gada rudenī 18 gabalus sacīkšu "Auto Union" automobiļus izveda uz Padomju Savienību, lai izpētītu to konstrukciju. Tomēr laika gaitā šie unikālie sporta automobiļi tika iznīcināti.

1976. gadā Latvijas Antīko automobiļu kluba priekšsēdētājs Viktors Kulbergs nejauši uzzināja, ka plānotās sestdienas talkas laikā Maskavas "ZIL" autobūves rūpnīcā paredzēts sagriezt metāllūžņos vienu šādu mašīnu. Pēc neatlaidīgas formalitāšu kārtošanas vairākās ministrijās "Auto Union" sacīkšu automobili burtiski iepriekšējā vakarā pirms liktenīgās talkas izdevās izglābt un atvest uz Rīgu. Lai arī tas bija sliktā stāvoklī, vēlāk atklājās, ka tas ir vienīgais pasaulē saglabājies pilnā komplektā kalnu sacīkšu "Auto Union" modelis.

"Auto Union" Rīgas Motormuzejā Foto: iAuto.lv

No 1996.gada līdz 1999.gadam automobili restaurēja Anglijā  "Crostwaite & Gardiner" un "Roach Manufacturing" darbnīcās sadarbībā ar "Audi AG", kā maksimāli pietuvinātu analogu oriģinālam.

Tātad Latvijā atradās sacīkšu "Auto Union" oriģināls, kura vērtība ir vairāki desmiti miljoni eiro, bet savā laikā "Rīgas Motormuzeja" padome izšķīrās par labu darījumam ar "Audi AG", un tā rezultātā tika uzbūvēta un uz Latviju atvesta "Auto Union" braucoša kopija - "Audi" muzejā palika oriģināls.

Šis darījums, tad arī ir bijis par pamatu dažādiem strīdiem un variācijām par tēmu, kuras noklusējot rodas vēl vairāk jautājumu. Tāpēc labāk ir neskaidrās lietas pārrunāt un izzināt.

Savā laikā Viktors Kulbergs (1948-2013) (autoinženieris, AAK prezidents 1972-1990.gadam, Rīgas Motormuzeja direktors līdz 1990.gadam) sniedza atbildi par šādām runām un portālam iAuto.lv rakstīja:

"Es ar kaunu un izbrīnu lasīju šo komentāru negatīvās puses autorus. Man ir skumji - cik slima ir liela dala mūsu sabiedrības!!! Ja nezini, tad neizgāz uz citiem savas negācijas, nekompetenci un kompleksus! Bet labā zina ir - "slimie" nav vairākumā un pārējie "slimos" noliek vieta :-)

Neatkarīgi no "slimo" ķengāšanās, es joprojām nenožēloju savas dzīves ~25 gadus, ko es fanātiski un nesavtīgi veltīju AAK, retro spēkratu kolekcijas un Rīgas Motormuzeja (#30. in the Global TOP 50) izveidošanai! :-)

Tagad par 1938.g. Auto Union V-16! Es to personīgi brīnumainā kārtā 1976.g. "subotnika" nedēļā izglābu no sagriešanas metāllūžņos Maskavas ZIL autorūpnīcā un par velti dabūju to Latvijai, kur joprojām vairākumam nav nojēgas par vērtībām! Es toreiz 2 nedēļas Maskavā, PSRS Autobūves Ministrijā cīnījos pret birokrātiju, kurai AU bija "likvidējams valsts noslēpumu saturošs trofeju inventārs" un beidzot piektdienas vakara ar gadījumā "gruzoviku" atvedu "lūzni" uz Rīgu. AU patiesam bija lūžņu izskata! Tikai pēc pusgada man Maskavā izdevās atrast trūkstošo AU-16 karburatoru (to 1960-tajos bija nozagusi Maskavas "gonshchiki").

Pusgadu es ar savu tēvu (Ulmaņlaika skārdnieku) un AAK entuziastiem kosmētiski atjaunojam AU, lai varētu nodemonstrēt Latvijas tautai Antīko salidojumā "Rīga-1977". Biķernieku trasē, Unionu velkot aiz '39.g. MB 770K, pa brīdim iesprauslojās visi 16 stroķi un ap 75'000 (!) skatītāju bija sajūsmā. Tad es sev nozvērējos - "šim zvēram reiz ir jārūc, bet nez vai to jebkad varēs izdarīt PSRS!" Pēc "Rīga-77" ziņa par Rīgas AU cauri "dzelzs aizkaram" izgāja plašajā pasaule. Tālāk ir atsevišķs stāsts, ka man ar nelaika Miervalda Ramana (LPSR MP pr-ja v.) palīdzību (veiksmīgi izmantojot AU pircēja no ASV piedāvājumu) izdevās Maskavā "izsist" valūtas rubļu miljonus, lai Rīgā uzbūvētu Motormuzeju.

Bet 1990. gadā ar Bruno Rubesa palīdzību izdevās uz Rīgu dabūt VW AG Prezidentu Dr.Hahn, kura vectēvs bija strādājis par "Auto Union AG" ģenerāldirektoru. Īsāk sakot - te ir sakums "Audi AG" crazy priekšlikumam 1994.g. Rīgas Motormuzejam - pilnībā atjaunot (restaurēt), "pirmssacīkstes kondīcijā", mūsu AU, ja Motormuzejs piekrīt ka Audi AG patur mūsu Uniona neatjaunojamas daļas. Muzeja Padome piekrita un Audi AG iedalīja budžetu (pēc manām aplēsēm - vairākus desmitus Milj.DM). Te mazs tehnisks komentārs- AU bija sava laika visaugstākās pakāpes "high-tech" un Prof.F.Porsche tā konstrukcija pielietoja tādus materiālus ka magnijs, alumīnijs, titāns un augsti leģēts tērauds. AU motorresurss bija plānots -1 sacīkste (t.i. sacīkste + treniņš). Detaļas no šiem materiāliem, kuras bija "nokodis" arī laika zobs, nav atjaunojamas - tās ir jāreproducē. Tāpēc izpildīt mērķi - atrestaurēt AU varēja tikai tā, kā to uz 1997.g. Audi AG izdarīja, kad 4.IX ap 20'000 skatītāju Biķerniekos redzēja kā es "ar zīda zeķi" demonstrēju AU.

"Auto Union" Rīgas Motormuzejā Foto: iAuto.lv

Rezultātā Latvijai pieder Motormuzejs (dzīvs), pieder unikāla spēkratu kolekcija, ir atjaunots (100% racing condition) AU ! Tas viss pieder LATVIJAS VALSTIJ, es -VK par to esmu saņēmis 130 rubļus mēnešalgu LPSR laikos un "Triju Zvaigžņu Ordeni" 1999.g. Tas ir viss! Un man ļoti sāp "slimo" gvelšana par manu alkatību, mājieni par mistisku kukuli u.t.t. Tāpat, ik pa brīdim arī ārzemju "slimo" pekstiņi un dažādas vēstures falsifikāciju pasaciņas pasaules medijos. Bet "slimie" ir visur :-(

Laikam būtu laiks vēl kādu reizīti ar AU pastabulēt Biķernieku trasē!? :-)

Ar cienu visiem tiem, kuri spēj saprast un izprast patieso lietu kārtību.

N.B.! Mans MOTO vienmēr ir bijis - "Nekad nepadodies, jo nav bezizejas situāciju!:-)"

"Auto Union" tehniskie dati: V-16 cilindru benzīna motors ar kompresoru, 6005 cm3, jauda 520 Zs pie 5000 U/min., ap 800 kg, degvielas tvertne 40 litri.

Ceru, ka izlasot šo rakstu rodas lielāka izpratne par "Auto Union" vēsturi un tā nozīmīgumu. Paldies Viktoram Kulbergam un laika biedriem no Antīko automobiļu kluba par entuziasmu, par lielisko spēkratu kolekciju un "Rīgas Motormuzeju".

iAuto.lv aicina no 2.jūlija apmeklēt rekonstruēto "Rīgas Motormuzeju" un skatīt "Sudraba bultu" savām acīm! Muzejs ir atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 18:00! 

 

PS: Ja Tev arhīvos ir kāda fotogrāfija ar šo auto no kāda pasākuma Latvijā, lūdzu atsūti mums to uz iAuto at iAuto .lv. Kā arī gaidām interesantus stāstus par antīkiem automobiļiem Latvijā!

"Auto Union" Rīgas Motormuzejā Foto: iAuto.lv

"Auto Union" Rīgas Motormuzejā Foto: iAuto.lv

"Auto Union" Rīgas Motormuzejā Foto: iAuto.lv

 
Visi komentāri
 
he 30.jūnijs 2016 7:56
4 8 Atbildēt

tā arī nesapratu, kāpēc orģinālu atdeva audi un šeit ir tikai reprodukcija.

anonimikis 30.jūnijs 2016 15:52
3 1 Atbildēt

tāpēc, ka oriģināls bija lūžņu čupa. Tādu izskatu "pārdot" apmeklētājiem ir pagrūti. Viņiem tomēr gribas redzēt kāds tas auto izskatījās tad, nevis kas no tā palicis pāri tagad.

Ccxgt 15.jūlijs 2016 17:11
1 1 Atbildēt

Deutchmarkas, dīlers līgums un cerība, ka ne-interneta laikā to neviens neuzzinās. Vai arī kāds bijis muljkjis un 20mil vērtu auto samainīja pret modelīti..

4diena 30.jūnijs 2016 9:41
8 2 Atbildēt

Izlasi vēlreiz rakstu un ĪPAŠU uzmanību pievērs teikumam:

Rīgas Motormuzejam - pilnībā atjaunot (restaurēt), "pirmssacīkstes kondīcijā", mūsu AU, ja Motormuzejs piekrīt ka Audi AG patur mūsu Uniona neatjaunojamas daļas.

Izlasi šo 30.jūnijs 2016 9:58
2 1 Atbildēt

"Rīgas Motormuzeja" padome izšķīrās par labu darījumam ar "Audi AG", un tā rezultātā tika uzbūvēta un uz Latviju atvesta "Auto Union" braucoša kopija - "Audi" muzejā palika oriģināls.

LMT 30.jūnijs 2016 15:46
1 11 Atbildēt

Kaunejies butu Viktors!

Arturs 1.jūlijs 2016 1:20
6 2 Atbildēt

Pirmkārt, kaunējies būtu Tu, jo Viktors Kulbergs jau vairākus gadus kā ir miris. Otrkārt, neredzu nevienu iemeslu, par ko Viktoram Kulbergam būtu jākaunas, ja viņš joprojām būtu dzīvs.

caps 1.jūlijs 2016 22:34
2 5 Atbildēt

Šitais modelis neko nemaksaa, muļķis īsto auto iemainīja pret repliku.

caps 1.jūlijs 2016 22:37
1 4 Atbildēt

Orģināls paliek orģinals. Vērtība lēšama pāri 20 mil. Šitais motormuzejā ir lūžņu čupa.

bb 1.jūlijs 2016 23:27
6 1 Atbildēt

Kulbergs domāja globālā mērogā, rējēji kā suņi uz siena kaudzes.

Kāda jēga, ka mums ir oriģināls, kuru nevaram atjaunot.Lai tik stāv un rūsē?

Vēsture Eiropai ir kopīga. Audi atgrieza krievu nolaupīto vēsturi, tas viņiem ir svarīgi. Mēs saņēmām lielisku muzeja eksponātu, kas arī ir vēsturisks.

Eiropa, t.i. mēs visi ieguvām gan vēsturisko auto, gan lieisku eksponātu muzejam.

Var jau domāt tikai savas sētas robežās, bet tad nebūs nekādas attīstības.

rt 2.jūlijs 2016 14:41
2 8 Atbildēt

Pasaulē dārgākā par nodokļu maksātāju naudu uzbūvētā KOPIJA!

iAuto 3.jūlijs 2016 10:49
3 1 Atbildēt

Kopija tika buvēta par Audi līdzkļiem, tas tā kā bija rakstīts.

rt 3.jūlijs 2016 11:05
1 4 Atbildēt

Pārdesmit miljonu vērtu auto iemainīja pret kopiju. Cik miljonus valsts zaudēja?

rx 4.jūlijs 2016 2:15
5 1 Atbildēt

pričom te vispār valsts? Privāti atrada un tālāk izdarija pilnīgi loģisku gājienu. gala beigās, krievi vāciešiem to autiņu nozaga pēc kara un Kulbergs to atdeva atpakaļ likumīgajiem īpašniekiem....un vēl tā visa rezultātā

latvija tika pie muzeja un kvalitatīvas kopijas,kura īstenībā arī nav lēta rotaļlieta. Palasiet paši cik maksā šādas replikas...vācijā arī muzējos tādas demonstrē.

Nelabojams 18.jūlijs 2016 20:23
4 0 Atbildēt

Nejēgu riešana... savulaik prese par to diezgan daudz rakstīja, sekoju līdzi. Kaut kur vajadzētu vēl būt saglabātiem avīžu izgriezumiem. Pateicoties šim te, mums vispār ir tas motormuzejs. Kulbergs uzcēlis sev pieminekli, par kādu tikai retais var sapņot.

Nelabojams 18.jūlijs 2016 20:29
3 0 Atbildēt

Vēl. Ir grūti nepamanīt, ka motormuzeja fasāde ir veidota Rolls Royce radiatora režģa veidā. Savulaik RR pārstāvis speciāli brauca uz Rīgu skatīties, vai saturs atbildīs formai un, iepazinies ar plānoto, deva atļauju tādu būvēt - sak, šis te mūsu firmu neblamēs! Un arī lielā mērā pateicoties konkrētajam Audi eksemplāram.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

775 Zs, 20 tonnu graudu bunkurs, 18 m heders - New Holland pastāsta par jauno flagmani (+ FOTO) 7

Lauksaimniecības tehnikas ražotājs New Holland atklājis informāciju par jauno labības kombainu CR11. Lasīt vairāk

 

Mazāk par 20 000 eiro – Hyundai elektriskais mazauto Eiropas tirgum (+ FOTO) 20

Eiropas tirgū ļoti trūkst cenu ziņā pieejamu elektroautomobiļu, tādēļ Hyundai pieteikums, kas sola elektrisko mobilitāti mazāk kā par 20 tūkstošiem eiro, ir ļoti interesants. Lasīt vairāk

 

Kas būs, ja zvanīsiet uz 000 (+ VIDEO) 2

Tālrunis 112 zināms gan Latvijā, gan citviet pasaulē, kur ārkārtas situācijās iespējams izsaukt policiju, medicīnisko palīdzību un ugunsdzēsējus. Lasīt vairāk

 

Jeep pikaps par 70 000 dolāru 250 vienībās (+ FOTO)

Jeep Gladiator pikaps tagad arī Mopar versijā, kas paredzēta ASV tirgum un tikai 250 vienībās. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti