Saistībā ar CS300 papildu pārbaudēm "airBaltic" atcēla trīs reisus, ietekmējot 372 pasažieru ceļojumu plānus 3

 

Foto: Publicitātes attēls

Nozare.lv | 12.oktobris 2017 16:35

Saistībā ar jauno "Bumbardier" CS300 lidmašīnu papildu pārbaudēm Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" atcēla trīs reisus, ietekmējot 372 pasažieru ceļojumu plānus, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma pārstāve Alise Briede.

Viņa norādīja, ka trešdien, 11.oktobrī, lidsabiedrība atcēla reisus no Rīgas uz Maskavu, Helsinkiem un Kazaņu.

"Tehniskās apkopes laikā vienai no lidmašīnām tika konstatēti nelieli bojājumi palīgiekārtai, kas piestiprināta pie dzinēja. Saskaņā ar dzinēju ražotāja "Pratt & Whitney" instrukcijām tika pieņemts lēmums veikt papildu pārbaudes visai CS300 flotei Atbilstoši uzņēmuma politikai visiem pasažieriem tika piedāvāti nākamie tuvākie savienojumi uz viņu iecerēto galamērķi, kā arī nepieciešamības gadījumā pasažieriem tiek nodrošināti maltīšu kuponi un segtas viesnīcas izmaksas," klāstīja Briede.

Taujāta, vai atcelto reisu dēļ "airBaltic" radītie zaudējumi būs jāsedz ražotājam vai pašai lidsabiedrībai, viņa pastāstīja, ka starp ražotājiem un aviokompāniju ir noslēgts līgums, kas atrunā pušu atbildības dažādās situācijās, taču līgumu sargā vienošanās par konfidencialitāti un tā detaļas publiski nevar atklāt.

"Pašlaik "airBaltic" prioritāte ir nodrošināt CS300 lidmašīnu drošu atgriešanos flotē," piebilda Briede.

Kā ziņots, nacionālā aviokompānija drošības apsvērumu dēļ uz laiku bija apturējusi jauno "Bombardier" lidmašīnu lidojumus un atsaukusi to reisus līdz brīdim, kad tiks veikta šo lidaparātu tehniskā pārbaude.

"airBaltic" šodien pakāpeniski atsāk lidojumus ar "Bombardier" CS300 lidmašīnām, un plānots, ka līdz dienas beigām visas lidmašīnas tiks pārbaudītas un būs gatavas lidojumiem.

Tāpat vēstīts, ka "airBaltic" augustā saņēma septīto no 20 pasūtītajām Kanādas ražotāja "Bombardier" CS300 lidmašīnām. Paredzēts, ka līdz gada beigām lidsabiedrības flotē būs kopumā astoņi CS300 gaisa kuģi. Savukārt atlikušās lidmašīnas plānots saņemt līdz 2019.gada beigām.

Līdz šim "airBaltic" ar jaunajām "Bombardier CS300" lidmašīnām veikusi vairāk nekā 2600 lidojumus un nolidojusi vairāk nekā 6700 stundu, pārvadājot vairāk nekā 300 000 pasažierus.

Lidsabiedrība lidojumus ar CS300 lidaparātiem veic tādos maršrutos kā Amsterdama, Barselona, Roma, Maskava, Londona, Parīze, Vīne, Atēnas, Madride un citos.

 
3 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Jānis 13.oktobris 2017 10:08
1 0 Atbildēt

Pirms gudri irst, vajag noskaidrot, ka Īrijā ir kompānija P&W, kura taisa dzinējus priekš CS300.

Nevis, ka visu lidmašīnu taisa Īrijā.

Visas CS300 ir būvētas Kanādā. Un arī "atdzītas" no turienes.

Bet tev jau kā parasti muļķības nāk ārā visu laiku.

Tikai niku lūdzu nomaini.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

"Zaļais" vēl negarantē, ka viss būs labi (+ VIDEO) 7

Video autors iebrauc krustojumā pie luksofora zaļā signāla un saduras ar Volvo, kura vadītājs aizšķērso ceļu, griežoties pa kreisi. Lasīt vairāk

 

Sestdien, 27.aprīlī, Rīgā ar motociklu parādi atklās motosezonu. 2

27.aprīlī pie t/c „Mols” Krasta iela 46. sākot no plkst. 10.00 pulcēsies ap Latvijas motobraucēji, lai kopīgi atklātu ikgadējo motosezonu. Pulcēšanās laiks no plkst. 10.00-12.59. Lasīt vairāk

 

Pa ceļam uz Marbelja 95 benzīns 1.799 un dīzelis 1.649 EUR. Paskaties iAuto iepriekšējo video no LV (+ VIDEO) 16

Attēlos un video var redzēt, kādas šobrīd ir degvielas cenas Spānijā, Latvijā un Lietuvā. Lasīt vairāk

 

X stundai nav gatavi: Aizsardzības industrijas pārstāvji pārmet valstij nepietiekamo finansējumu inovācijām un pasūtījumu trūkumu 3

Aizsardzības industrijas pārstāvji šodien Saeimas Inovācijas ekosistēmas attīstības apakškomisijas sēdē pauda kritisku nostāju par nepietiekamo valsts finansējumu jomas inovācijām, atbilstošu pasūtījumu trūkumu un birokrātiskiem novecojuša normatīvā regulējuma radītajiem šķēršļiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti