"Vienotība" gaidīs premjera noskaidroto saistībā ar Auguļa ģimenei it kā izkārtoto auto

Foto: Ilustratīvs attēls

Nozare.lv | 6.jūnijs 2018 11:54

Pirms kāda lēmuma pieņemšanas partija "Vienotība" gaidīs, ko Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) būs noskaidrojis saistībā ar satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) ģimenei it kā izkārtoto auto, aģentūrai LETA sacīja partijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Viņš skaidroja, ka sanāksmē pirmdien koalīcijas partneri piekrita, ka šis jautājums sabiedrībai jāskaidro gan pašam ministram, gan arī premjeram.

Pēc Ašeradena paustā, partijā panākta vienošanās, ka "Vienotības" ministriem šodien ir tiesības uzklausīt Auguļa skaidrojumu. Vienlaikus premjers ir paziņojis, ka pats skaidros šo jautājumu. Tāpēc "Vienotība" uzskata, ka patlaban šāda rīcība ir pieņemama, un tiks gaidīts, ko premjers šajā jautājumā būs noskaidrojis.

Jautājums par Auguļa ģimenei it kā izkārtoto auto tiks atkal skatīts nākamajā koalīcijas sanāksmē, piebilda "Vienotības" vadītājs.

Kā ziņots, "Vienotība" pirmdien paziņoja, ka gadījumā, ja Auguļa skaidrojums šajā lietā nebūs pārliecinošs un apstiprināsies, ka viņš sabiedrībai par auto ir mānījies, tad partija pieprasīs satiksmes ministra nomaiņu.

Savukārt Kučinskis otrdienas rītā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja, ka laikā līdz vēlēšanām publiskajā telpā nonāks arvien vairāk dažādu ziņu, tāpēc ir svarīgi noskaidrot patiesību. "Ja tā ir patiesība, par to ir jāatbild," teica Kučinskis. Premjeram gan pagaidām nešķiet, ka tā varētu būt patiesība.

Viņš apliecināja, ka arī lūgs partijas biedra skaidrojumu par šo situāciju.

Kā ziņots, TV3 raidījums "Nekā personīga" svētdien vēstīja, ka Polijā par nodokļu izkrāpšanu aizdomās turētais nu jau bijušais VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) meitasuzņēmuma "LDz loģistika" valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis satiksmes ministra Auguļa ģimenei izkārtojis jaunu ap 30 000 eiro vērtu automašīnu "Renault Talisman Grandtour", tomēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šajā darījumā nekādus pārkāpumus nav konstatējis.

Augulis deklarācijā norādījis, ka viņam pieder 2013.gada "Mitsubishi Outlander". Tomēr faktu, ka automašīna "Renault Talisman" ir bijusi ministra rīcībā, apliecinot apdrošināšanas polise. Tajā redzams, ka 2016.gada izlaiduma automašīnu "Renault Talisman Grandtour" ar valsts numuru KL9407 apdrošinājis Augulis. 75 eiro par apdrošināšanu viņš samaksājis 2016.gada 9.septembrī, vēstīja "Nekā personīga".

Uz jautājumu, kā tas nākas, ka viņš šo automašīnu apdrošinājis, Augulis atbildēja: "Nezinu. Nemāku jums pateikt." Vaicāts, vai tas nozīmē, ka viņš tomēr šo auto nav apdrošinājis, ministrs atbildēja, ka, iespējams, viņš to ir darījis. "Nu, iespējams. Es esmu daudz mašīnas apdrošinājis. Ja jauniešiem vajadzēja palīdzību, tad droši vien apdrošināju," viņš teica.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Gandrīz 900 Zs jaudīgais Ķīnas superhibrīds būs pieejams Eiropā (+ FOTO) 1

Ķīnas autoražotājs Zeekr savu modeļu klāstu Eiropas tirgum papildina ar luksusa SUV 9X, kas aprīkots ar gandrīz 900 Zs jaudīgu hibrīdiekārtu, piedāvājot augstu veiktspēju un komforta līmeni. Lasīt vairāk

Tesla pirmie pasaulē saražo 10 miljonus elektromobiļu 4

ASV elektroautomobiļu ražotājs Tesla, kā pirmais autobūves uzņēmums pasaulē, saražojis 10 miljonus automobiļu. Lasīt vairāk

Nepilni 80 000 eiro: Kia piedāvā EV9 “Black Edition” (+ FOTO) 14

Kia papildinājis sava elektriskā flagmaņa EV9 piedāvājumu ar jaunu īpašo versiju „Black Edition“, kas izceļas ar melniem dizaina akcentiem un dāsnāku aprīkojumu. Lasīt vairāk

1450 Zs un 74 km/h – Brabus piedāvājums ūdens transporta jomā (+ FOTO) 13

Ar Ultima 55 Brabus sper nākamo soli savā jūras transporta attīstībā, piedāvājot pilnvērtīgu luksusa jahtu, kas apvieno ekskluzīvu dizainu, individuālas pielāgošanas iespējas un augstu veiktspēju. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti