Visi komentāri - Latvijā pārdoto jauno vieglo automašīnu skaits pirmajā pusgadā pieaudzis par 19,3%

Latvijā pārdoto jauno vieglo automašīnu skaits pirmajā pusgadā pieaudzis par 19,3%

 
Nozare.lv | 28.jūlijs 2023 12:43

Latvijā šogad pirmajos sešos mēnešos pārdotas 11 272 jaunas vieglās automašīnas, kas ir par 19,3% vairāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, liecina Auto asociācijas apkopotā informācija.

Populārākās bija "Toyota" markas vieglās automašīnas - pārdots 2121 šāds spēkrats, kas ir 18,8% no visām pārdotajām jaunajām vieglajām automašīnām un par 30,3% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš.

Seko "Škoda" ar tirgus daļu 12,3% - pārdoti 1388 šādi spēkrati, kas ir par 52,5% vairāk nekā 2022.gada pirmajā pusgadā. Trešajā vietā ir "Volkswagen" - pārdotas 1337 šīs markas automašīnas, kas ir par 25,1% vairāk nekā gadu iepriekš, un to tirgus daļa veidoja 11,9%.

Ceturtajā vietā ir "Dacia", kuras tirgus daļa ar 601 pārdotu spēkratu veidoja 5,3%. "Dacia" pārdošanas apmēri, salīdzinot ar attiecīgo periodu gadu iepriekš, pieauguši par 5,8%. Savukārt populārāko automašīnu marku piecinieku noslēdz "Renault", kura tirgus daļa ar pārdotiem 533 spēkratiem veidoja 4,7%, un to pārdošanas apmēri, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, samazinājušies par 14,4%.

Auto asociācijas apkopotie dati arī liecina, ka populārākās bija "Toyota Corolla" automašīnas - pārdotas 509 šī modeļa automašīnas. Seko "Toyota Yaris Cross" (393) un "Dacia Duster" (339), kā arī "Škoda Octavia" (300) un "BMW-X5" (263).

Auto asociācija apvieno mehānisko transportlīdzekļu ražotājus, mehānisko transportlīdzekļu komponenšu un rezerves daļu ražotājus, importētājus, pilnvarotos auto tirgotājus, autorizētos mehānisko transportlīdzekļu remonta un tehniskās apkopes pakalpojuma sniedzējus. 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

88 gados nebijis notikums: Volkswagen slēdz Drēzdenes rūpnīcu 22

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen šonedēļ pārtrauks darbu vienā no savām rūpnīcām. Lasīt vairāk

 

Starptautiskā operācijā aptur Ukrainā bāzētu telefonkrāpnieku tīklu; par izkrāpto pirka luksusa auto (+ VIDEO)

Valsts policija (VP) kopā ar kolēģiem no citām valstīm decembrī apturējusi organizētas noziedzības tīklu, kas uzturēja krāpnieku zvanu centrus Ukrainas pilsētās Dņipro, Kijivā un Ivanofrankovskā, aģentūru LETA informēja VP. Lasīt vairāk

 

Notverts Krievijas kara noziegumu slavinātājs, kurš uz auto uzlīmēja simbolu “Z” burta formā (+ VIDEO) 3

Notverts kāds Krievijas kara noziegumu slavinātājs, kurš aplīmējis auto ar simbolu “Z” burta formā. Vainīgo izdevies atklāt, lielā mērā pateicoties apzinīgam pilsonim, kurš par notikušo ne tikai nekavējoties ziņoja policijai, bet arī palīdzēja sagādāt pierādījumus. Taču liels bija viņa izbrīns, kad pēc lietas izskatīšanas vaicājot, kādu sodu Krievijas agresijas atbalstītājs saņēmis, policija atteicās to izpaust. Lasīt vairāk

 

Kuru upurēt? – atkal baumas par Stellantis visu 14 zīmolu dzīvotspēju 7

Stellantis zem sava karoga sapulcējis 14 lieliskus spēlētājua, tomēr ne visi var lepoties ar pienesumu, kas garantē dzīvotspēju. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti