Visi komentāri - “Škoda 130 gadi” izstāde Rīgas Motormuzejā

“Škoda 130 gadi” izstāde Rīgas Motormuzejā

 

Foto: Publicitātes attēls

Škoda | 12.septembris 2025 11:22

No 12. septembra Rīgas Motormuzejā būs skatāma īpaša izstāde “Škoda 130 gadi”, kas veltīta vienam no pasaulē senākajiem automobiļu zīmoliem.

Ekspozīcijā apmeklētāji varēs iepazīties ar “Škoda” vēstures pašiem pirmsākumiem – velosipēdu un motociklu ražošanas – līdz pat mūsdienām. Škoda zīmols bijis veiksmīgs spējot izgatavot pieprasītus spēkratus, kā arī aktīvi darbojies autosporta tehnoloģiju attīstībā, sasniedzot augstākās virsotnes pasaules rallija trasēs.

1895. gadā čehu uzņēmēji Vaclavs Klements un Vaclavs Laurins ar moto “Mūsu klientiem pietiekami labs ir tikai vislabākais” uzsāka velosipēdu izgatavošanu. Sākotnēji tā bija drosmīga atbilde uz Eiropas ražotāju neapmierinošo kvalitāti, ar ko saskārās Klements, taču jau drīz viņu uzņēmums kļuva par vērā ņemamu spēlētāju transporta līdzekļu ražošanā. Pēc veiksmīgiem velosipēdu un motociklu modeļiem 1905. gadā tapa pirmais automobilis, aizsākot garu un nepārtrauktu stāstu, kurā “Škoda” spējusi pārvarēt divus pasaules karus, nacionalizāciju un citus vēstures izaicinājumus, kļūstot par vienu no retajiem autoražotājiem pasaulē, kas darbojas bez pārtraukuma jau vairāk nekā gadsimtu.

“Vairāk nekā gadsimtu atpakaļ cilvēku mobilitāte bija nozīmīgā pagrieziena punktā, attīstoties tehniskiem transportlīdzekļiem radās jaunas iespējas pārvietoties. Škoda šajā ceļā ir bijusi no pirmsākumiem, uzsākot ražot velosipēdus tad, motorizējot velosipēdus tika uzsākta motociklu ražošanas un visbeidzot, automašīnas kuras zīmols veiksmīgi turpina attīstīt un ražot arī šobrīd. Škoda ceļš ir bijis neticami veiksmīgs, izaugot par vienu no Eiropas lielākajiem auto ražotājiem. Mums ir liels prieks parādīt plašākai sabiedrībai arī tās vēstures “lappuses” kas līdz šim daudziem iespējams paskrējušas garām un iepazīt piesātināto 130 gadu stāstu,” aicina Māris Jansons, Škoda automašīnu izplatītāja vadītājs Latvijā.

“Rīgas Motormuzejam ir gods kļūt par vietu, kur Latvijā pirmo reizi tik plaši tiek atspoguļota “Škoda" vēsture. Mūsu misija vienmēr ir bijusi saglabāt un stāstīt automobiļu kultūras mantojumu, un šī izstāde ir spilgts piemērs, kā vēsture savijas ar mūsdienām. Tā ir iespēja ne tikai iepazīt unikālus spēkratus, bet arī saprast, kā šie auto ietekmējuši sabiedrību un kļuvuši par nozīmīgu Eiropas kultūras daļu,” piebilst Rīgas Motormuzeja direktors Agris Šmits.

Izstādē būs skatāmi gan unikāli vēsturiski eksponāti, gan modeļi, kas kļuvuši par savas ēras ikonām: L&K “Slavia” velosipēds (1900), “Octavia Combi” (1963), sportiskais kupejas modelis “110 R” (1977), populārais “120L” (1988), neparastais “Felicia Fun” (2000), 2021 gada Pasaules hokeja čempionātam 0elektroauto “Enyaq” (2021), kā arī jaunākais rallija sacīkšu automobilis “Fabia RS Rally2” šķērsgriezumā. Oktobra vidū ekspozīcija tiks atjaunināta ar citiem nozīmīgiem zīmola modeļiem – “L&K 110” (1926), “Škoda 645” (1930), leģendāro rallija auto “130 RS” (1976), “Rapid” (1988) un Tour de France direktora auto “Superb” (2004).

“Škoda 130 gadi” ir iespēja iepazīt zīmola bagāto mantojumu un vienlaikus izjust, kā vēstures gaitā mainījies automobilis – no 19. gadsimta velosipēdiem līdz mūsdienu sportiskajiem un elektriskajiem spēkratiem. Izstāde būs apskatāma Rīgas Motormuzejā, S. Eizenšteina ielā 8, Rīgā, sākot no 12. septembra.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Iekšdedzes dzinēji dzīvos arī pēc 2035. gada - Brisele apsver aizlieguma atcelšanu 29

Eiropas Komisija varētu atcelt likumu, kas paredzēja jaunu automašīnu ar benzīna un dīzeļa dzinējiem aizliegumu no 2035. gada. Lasīt vairāk

 

Līdz 2027. gadam - Ķīnas Changan Eiropas tirgū ar elektroauto zīmoliem Avatr un Nevo 1

Ķīnas autoražotājs Changan nākamo divu gadu laikā plāno uzsākt savu elektroauto zīmolu Avatr un Nevo tirdzniecību Eiropā. Lasīt vairāk

 

Jau no rītdienas: Valsts policija uzsāk automatizētu lēmumu pieņemšanu par pārkāpumiem, kuri fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem 32

No rītdienas, 11. decembra, Valsts policija uzsāks automatizētu lēmumu pieņemšanu par pārkāpumiem, kuri fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem, neapturot transportlīdzekli, tādiem kā – pārvietojamie un stacionārie fotoradari, 360 grādu kameru sistēmas un vidējā ātruma kontroles radari. Lasīt vairāk

 

Great Wall Motor piedāvā Haval 6 5

Ķīnas autobūves uzņēmums Great Wall Motor papildina Eiropas tirgū pieejamo modeļu klāstu ar Haval H6. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti