Viena šķemba izmaksā vairāk nekā 8000 eiro – vējstiklu remonta izmaksas gada laikā pieaugušas par 25% 7

Foto: Publicitātes attēls

Balta | 13.jūlijs 2026 19:34

Viena neliela šķemba uz vējstikla autovadītājam var izmaksāt pat vairāk nekā 8000 eiro.

Vasaras aktīvākajā ceļu remontdarbu sezonā pieaug gan vējstiklu bojājumu skaits, gan remonta izmaksas – šogad tās ir par 25% augstākas nekā pērn, savukārt visvairāk atlīdzību pieteikumu par šādiem bojājumiem tiek saņemts jūlijā un augustā, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA dati.

Lidojošas šķembas un mazi akmentiņi ir biežākais cēlonis automašīnu vējstiklu bojājumiem, un šogad strauju pieaugumu to atlīdzību pieprasījumos apdrošinātājs novērojis jau kopš marta. Tad saņemto vējstiklu bojājumu atlīdzību pieteikumu skaits pieauga par vairāk nekā 15%, pārsniedzot 560 pieteikumus, bet maijā tas bija jau par 17,7% lielāks nekā attiecīgajā mēnesī pērn.

Šogad par ceturtdaļu augušas arī vidējās vējstikla remonta izmaksas. Ja aizvadītajā gadā apdrošinātāja vidējā izmaksātā atlīdzība par vējstikliem nodarīto skādi bija gandrīz 500 eiro, tad šogad tā pārsniedz jau 600 eiro.

"Auto remonta izmaksu pieaugumu ietekmē vairāki faktori. No vienas puses – inflācija un sadārdzinājušās rezerves daļas, no otras – mūsdienu automašīnu vējstikli kļūst arvien tehnoloģiski sarežģītāki. Tajos integrēti lietus sensori, kameras, apsildes elementi un vadītāja palīgsistēmu komponentes, tādēļ pat šķietami neliels bojājums var nozīmēt ne tikai stikla nomaiņu, bet arī papildu kalibrēšanas darbus," norāda BALTA KASKO produkta vadītājs Uģis Ieviņš.

Kopumā mēneši, kuros visbiežāk tiek bojāti vējstikli, ir gada siltajā sezonā, un pērn visvairāk apdrošināšanas pieteikumu fiksēts maijā, jūlijā, augustā, liecina BALTA dati.

Dārgākie gadījumi pēdējā gada laikā, kad automobilim bija nepieciešams vējstikla remonts, ir vairāk nekā 8 tūkstoši eiro, kad lidojoša šķemba sabojāja BMW iX automašīnas vējstiklu, savukārt vēl divos gadījumos vairāk nekā 5 tūkstoši eiro izmaksāti par Bentley Bentayga un Porsche Cayenne vējstiklu remontu.

Mazs akmentiņš – liels remonts

Pietiek ar pavisam nelielu akmeni uz brauktuves, ko gaisā paceļ priekšā vai pretim braucošais transportlīdzeklis, lai uz stikla rastos plaisa vai šķemba.

"Īpaši luksusa klases automobiļos un elektroauto pat šķietami neliels trieciens var bojāt ne tikai stiklu, bet arī panorāmas jumta lūku, virsbūves elementus, kameras un vadītāja palīgsistēmu sensorus. Tādēļ viena šķemba atsevišķos gadījumos spēkratiem rada zaudējumus vairāku tūkstošu eiro apmērā,” skaidro Ieviņš.

Eksperts iesaka – lai samazinātu vējstikla bojājumu risku, autovadītājiem ceļu remontu sezonā ieteicams ievērot lielāku distanci no priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem un, ja iespējams, arī lielāku intervālu no pretējā virzienā braucošajām automašīnām.

Tikpat svarīgi ir samazināt braukšanas ātrumu. Mazāks trieciena spēks samazina iespēju, ka akmens radīs plaisu vai nopietnu bojājumu. Ja ir iespēja izvēlēties maršrutu, ieteicams apbraukt ceļu remonta posmus vai plānot braucienu laikā, kad satiksmes intensitāte ir mazāka.

Populārākie komentāri

7 Lasīt visus komentārus →
1 0 Atbildēt

Braucot mājās no salona, pa ceļam depiņā jānopērk siets un uzreiz jāuzmontē redeles iekšpusē. Kā žiguļa darvošana 😂

1 0 Atbildēt

Bet nu protams.Nabagi, saturieties, Bena 8k stiklu drošvien nāksies (drusciņ) pasponsorrēt visiem kopā.Kopēja bēda= dalīta ceturtdaļbēda,cetrurtā tiesa.Kopā kopējā kopkorī būs jautrāk,neaizrijoties norīt šo kāro kumosu..

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

No 66 000 eiro - Dodge Charger atgriežas Eiropas tirgū

Līdz pat 670 Zs jaudīgais amerikāņu muskuļauto būs pieejams ar benzīna motoru un arī kā pilnībā elektrisks mdelis. Lasīt vairāk

Fotogalerija: Jaunais Subaru Uncharted (+FOTO) 1

Kaut kas ļoti pazīstams un tomēr nedaudz citādāks. Lasīt vairāk

Aizsardzības ministrs norāda uz nepieciešamību Latvijai sagādāt savas spārnotās un ballistiskās raķetes 5

Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) jau tuvākajā laikā būs jādomā, kā savā rīcībā iegūt gan efektīvas pretraķešu aizsardzības sistēmas, kas spēj cīnīties ar ienaidnieka ballistisko raķešu triecieniem, gan tālās darbības uzbrukuma ieročus - ballistiskās un spārnotās raķetes, Aizsardzības ministrijas portāla "Sargs.lv" raidierakstā "Droši ir zināt" paziņojis aizsardzības ministrs Raivis Melnis. Lasīt vairāk

Jaunā Volkswagen cerība- elektroauto Volkswagen ID.Cross(+ VIDEO) 5

Šoreiz atgriezīsimies Hamburgā, kur pavasarī TV Autoziņas viesojās Volkswagen ID. bulvārī, un satikām vairākus jaunos elektromobiļu modeļus. Šoreiz runa ir par ID. Cross. Tas ir auto, kam potenciāli vajadzētu kļūt par Volkswagen dižpārdokli. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti