Eiropas Savienības līdzfinansējumu transporta nozarē iegulda emisiju mazināšanai (+ VIDEO) 11

SM | 9.marts 2021 10:40

Latvijas mērķis ir nodrošināt uzlabotu pārvietošanos ar videi draudzīgu sabiedrisko transportu.

Mudinot iedzīvotājus pārsēsties no privātā transporta uz sabiedrisko, Latvijas pilsētās tiek attīstīta tramvaju infrastruktūra un iegādāti videi draudzīgi pasažieru autobusi. Būtiska loma ir dzelzceļa savienošanai ar citiem transporta veidiem.

ES struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.–2020. gada plānošanas periodā projektu īstenošana turpinās līdz 2023. gadam. Ieguldījumi vēl paredzēti videi draudzīgu autobusu iegādei, kā arī tramvaju infrastruktūras un elektro­transportlīdzekļu uzlādes tīkla attīstībai. Šogad Latvijā tiks uzstādītas 29 jaunas ātrās elektrotransportlīdzekļu uzlādes stacijas, kopumā veidojot tīklu ar 139 stacijām. Videi draudzīgu autobusu iegāde paredzēta Daugavpilī, Jēkabpilī un Valmierā. Savukārt tramvaju infrastruktūras attīstības darbi turpināsies vēl Liepājā, Daugavpilī un Rīgā. Latvijā tiks piegādāti jaunie elektrovilcieni, kas dos iespēju attīstītu dzelzceļa pārvadājumus, veidojot tos kā pamatu pasažieru pārvadājumiem.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits uzsver, ka: “mūsu galvenais uzdevums ir nodrošināt apstākļus, lai veicinātu iedzīvotāju paradumu maiņu – izvēlēties videi draudzīgu sabiedrisko transportu savām ikdienas gaitām. Pārejai uz mūsdienīgu sabiedrisko transportu ieguldījumi tiek veikti dažādās jomās.”

“Jau sākot no nākamā gada, Latvijas satiksmē sāks kursēt jaunie elektrovilcieni. Atjaunotais vilcienu parks ļaus nodrošināt vairāk vilcienu intensīvas satiksmes stundās, kad iedzīvotāji dodas uz vai no darba. Lai pasažieriem būtu ērti savienot dažādus transporta veidus, svarīga ir pilsētas sabiedriskā transporta integrācija ar dzelzceļa stacijām, uzlabojot pārsēšanās iespējas. Ieguldījumi jaunos elektroautobusos un modernizēta tramvaju satiksme sabiedrisko transportu padara pasažieriem ērtāku un pieejamāku – arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem un vecākiem ar maziem bērniem,” saka Tālis Linkaits. “Mērķis ir šo attīstību turpināt, īstenojot pārdomātus sabiedriskā transporta infrastruktūras uzlabojumus. Tie dos iespēju iedzīvotājiem izmantot jaunus mobilitātes veidus, vienlaikus samazinās siltumnīcas efekta gāzu emisijas transportā.”

Rīgas plānošanas reģiona vadītājs Rūdolfs Cimdiņš komentē, ka Pierīgas iedzīvotāju paradumu maiņas atslēga ir ērta un mūsdienīga infrastruktūra: “Cilvēki ir pieraduši pielāgoties patīkamām pārmaiņām un meklē ērtus un efektīvus risinājumus. Došanās uz darbu, kas atrodas tālu no mājām, bieži vien ir ne tikai nogurdinoša, bet arī neefektīva, īpaši ar automašīnu. Sigulda un Jūrmala ir pozitīvie piemēri tam, kā dzelzceļa stacija samazina nepieciešamību izmantot privāto autotransportu.”

Ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.–2020. gada plānošanas periodā zemu oglekļa emisiju veicināšanai transportā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (turpmāk - ERAF) līdzfinansējums ir 19,8 miljoni eiro, Kohēzijas fonda (turpmāk – KF) līdzfinansējums – 143,9 miljoni eiro. KF finansējums 120,8 miljonu eiro apmērā paredzēts tramvaju infrastruktūras attīstībai Rīgā, Liepājā un Daugavpilī. Autobusu sabiedriskā transporta attīstībai KF finansējums 23,1 miljonu eiro apmērā ir paredzēts videi draudzīga sabiedriskā transporta infrastruktūras uzlabošanai, tostarp videi draudzīgu autobusu iegādei Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Rēzeknē, Jēkabpilī un Valmierā un Ventspilī. No Eiropas Savienības fondiem 114,2 miljonus eiro paredzēts ieguldīt jaunu elektrovilcienu iegādei, aizstājot novecojušos vilcienus.

 
11 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
autoparts777 9.marts 2021 11:04
5 4 Atbildēt

Back būtu tad, ja cilvēkam nebūtu izvēles, mašīnu vienkārši nevar nopirkt, tu strādā nevis tur kur gribi, bet tur kur tevi norikoja, dzīvo tur kur tev piešķīra dzīvokli, uz ārzemēm braukt nevari, utt.

Bet tagad cilvēkam neatņem mašīnu, bet rada apstākļus, kas ir labāki nekā, pārvietošanās ar auto - stāvot korķos.

imzz 9.marts 2021 15:59
2 1 Atbildēt

Raksts ārkārtīgi atgādina birokrātisko stilu, kādā "darbaļaudīm" tika izklāstīti PSKP kongresu lēmumi un vadlīnijas sakarā ar 5-gadu plāniem.

Tās naudas ir maz. Modernie sabiedriskā transporta līdzekļi ir dārgi.Piem: 2016.g."Uzņēmums ( RS )iepirks 15 trīs sekciju tramvajus, kura viena cena ir 2,7 miljoni eiro, un piecus četru sekciju tramvajus, kura viena cena ir 3,5 miljoni eiro."

Tas nozīmē, ka pamatā tiks atjaunots transporta līdzekļu parks un maz kas paliks pāri.

Tramvaju maršruti Centrs -Pārdaugava Rīgā notiek pa vienu tiltu, tiek salaisti kopā vienā līmenī, tāpat vienā līmenī šķērso maģistrālās ielas, un tā tas arī paliks. Rīgā nav nevienas ātrā tramvaja līnijas ( Sliedēm apkārt žogs in maģistrālā ielas tramvajs šķērso citā līmenī ). Neraugoties uz visu "videi draudzīgumu", sabiedriskais ātrāk nebrauks.

imzz 9.marts 2021 10:56
2 1 Atbildēt

Back to USSR :-/

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

"Smagā artilērija" sāk darbu (+ VIDEO)

Aršana Francijas laukos ar puskāpurķēžu Claas Axion 960TT un Kverneland 12 lemešu arklu. Lasīt vairāk

 

Piektdien ceļu satiksmes negadījumos gājuši bojā divi cilvēki

Piektdien ceļu satiksmes negadījumos Latvijā gājuši bojā divi cilvēki, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā. Lasīt vairāk

 

Ar kampaņu "Viltotā realitāte – online realitāte" aicina iedzīvotājus neiegādāties viltotas preces internetā

Patentu valde sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldi, Valsts policiju un Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC) trešdien, 9.jūnijā, atklāja jau ceturto kampaņas “Viltotā realitāte” posmu, kur šoreiz iedzīvotāji tiek aicināti neiegādāties viltotas preces internetā jeb “Viltotā realitāte – online realitāte”. Lasīt vairāk

 

BMW 325 kauss – Baltijas autošosejas populārākā klase noskaidros labākos sacensībās Pērnavā!

Baltijas autošosejas čempionāta šobrīd populārākā klase turpinās sezonu ar “Henkell Grand Prix” sacensībām “Audruring” trasē Igaunijā no 18. līdz 20. jūnijam. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti