Dacia/Renault Logan un Sandero Stepway saņem 2 balles EuroNCAP testos (+ VIDEO) 10

 
iAuto | 15.aprīlis 2021 10:00

Dacia/Renault Logan un Sandero Stepway ir izdevīgi cenu ziņā, taču drošības jomā šie modeļi apstiprina savu „lētā gala” izcelsmi.

Jaunākajos EuroNCAP drošības testos abi modeļi saņēma tikai divas balles no piecām iespējamām. Pieaugušo pasažieru drošību eksperti novērtēja ar 70 procentiem un bērnu drošību ar 72 procentiem, kas vēl ir pietiekami, taču elektroniskās palīgsistēmas un gājēju drošības aizsardzība tika novērtēta ar tikai attiecīgi 42 un 41 procentu.

Krietni labāk testos veicās diviem uz vienas platformas tapušajiem elektroautomobiļiem: Volkswagen ID.4 un Škoda Enyaq iV. Abi saņēma piecu zvaigžņu novērtējumu, turklāt arī rūpīgāks salīdzinājums norāda uz to, ka abu elektrisko krosoveru kvalitātes ir līdzīgas.

Par pieaugušo pasažieru aizsardzību Volkswagen krosovers ieguva 93%, bet Škoda modelis – par vienu punktu vairāk, vācu elektromobilis izrādījās nedaudz pārāks gājēju aizsardzības pasākumos (76 pret 71%), par bērnu aizsardzību abi saņēma vienādu novērtējumu – 86%, bet elektronisko palīgsistēmu jomā Volkswagen pārspēj Škoda par 3 punktiem (85 pret 82%).

 
10 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
LMT 15.aprīlis 2021 13:23
6 4 Atbildēt

Kas pa lamatām!

WALA 15.aprīlis 2021 10:17
5 1 Atbildēt

Vienvārdsakot ļoti neslikts un drošs auto, ja vien vadītājs neguļ un nebaksta telefonus vai planšetes, bet tie elektroniskie štrunti, stabili ir tikai štrunti, kas traucē dzīvot, man pat Cr-V izdomāja pats nobremzēt pie puspaceltām garažas durvīm, kaut auto mierīgi zem tām iebrauktu ...

650 15.aprīlis 2021 18:53
4 2 Atbildēt

Brīnumaini, ka neko nekomentē tie xperti, kuri te tik dikti siekalojās gar un par šo te 2zvaigžņu suudu.Tāpat kā ķiniešu riepu ieteicēji klusēja nesenajā suudiem bagātajā ziemā.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kā plānots iztērēt 40 miljonus eiro EKII privātā transporta atbalstam? Cik lieli būs pabalsti un kam (+ VIDEO) 1

Kāda ir plānotā 40 miljonu eiro EKII pabalstu sadale privātā transporta iegādei 2026. gadā? Kas un par ko sāņems pērkot auto 4000 eiro? 6 750 eiro, vai pat 9 000 eiro un vairāk! Lasīt vairāk

 

Protestā izskan skarbi vārdi par vēja parkiem; ministrs aicina ieraudzīt ieguvumus (+ IDEO) 3

Valdība šodien devusi zaļo gaismu diviem vērienīgiem vēja elektrostaciju projektiem – "Eko Ziemeļi" un "Kurzeme", taču par trešo – "K2 Ventum" Pāvilostas tuvumā, lēmuma nav. Premjere pieprasījusi attīstītājiem atgriezties pie sarunu galda, aicinot vietējo kopienu. Lasīt vairāk

 

Sniedzamība 600 km: Hyundai Ioniq V Ķīnas tirgum (+ FOTO) 4

Ioniq V nav saistības ar mūspusē zināmo Ioniq 5 – Ķīnai radītais modelis piedāvā plašu telpu un modernas tehnoloģijas. Lasīt vairāk

 

ADAC 2026. gada ziņojums: jaunie auto kļūst izturīgāki; uz elektroauto var paļauties vairāk 10

Vācijas ADAC, kas skaitās lielākais automobilistu klubs Eiropā, apkopojis statistiku par automašīnu bojājumu skaitu un secinājis, ka tehniskie defekti jaunās automašīnās samazinās, tas ir – uz jaunajiem auto tagad var paļauties vairāk nekā tas bijis pirms desmit gadiem, bet elektroauto uzticamības ziņā ir pārāki par auto ar iekšdedzes dzinējiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti