OFFTOPIC- Kur perkat virtuves iekartas

Dzēsts lietotājs Reģ.: 29.03.2024

Pac taisu!

 
drRD Reģ.: 18.02.2004
1 0 Atbildēt

Uzmēru, pasūtu detaļas, skrūvēju/žāģēju ...gatavs

krisus Reģ.: 15.04.2004
0 0 Atbildēt

Rezeknē pasūtu, paši atbrauca uz rīgu

www.kvadrats.lv/...

osiss Reģ.: 22.12.2003
0 0 Atbildēt

arī pac sev taisīju-abas.

Tikai pēdējai fasādes pasūtīju, lai galdniecībā uzražo.

Viss atkarīgs, ko tu viņā vēlies- atvilknes ar vai bez bremzes, stūra virtuve, trauku, veļas mašīnas, iebūvētā tehnika- ledusskapji utt. 100 un 1 variants. bet ar 350 Ls metrā vari droši rēķināties par augšas un apakšas skapīšiem.

V-MAX Reģ.: 11.08.2003
0 0 Atbildēt

ko nozīmē 350 metrā? tas tev kautkāds sliedes gabals vai?

Izmaksas zināsi kad visu saskaitīsi kopā. Cena veidojas no 100 un 1 sīkuma. Labāk iet pie virtuvju ražotājiem , dizaineriem un pasūtīt projektu. Protams ja ir iemaņas var uztaisīt visu arī pats...

Ieteiktu Ligna un Co Brīvības ielā, Miele uz Čakenes

sleepnis Reģ.: 02.05.2003
0 0 Atbildēt

Saštukoju, ko īsti gribu. Tad DEPO sapirku vajadzīgos skapīšus bez durtiņām. Piemeklēju un nopirku tīkamas krāsas materiālu virsmai un durvīm, zāģis & skrūvgriezis rokā un aiziet.

seaman Reģ.: 18.08.2005
0 0 Atbildēt

par mēbelēm puslīdz skaidrs, bet kādu tehniku likt???

ir doma par gāzes virsu un elekrtisko cepeškrāsni, uz 60 cm platumā.

kāds ražotājs! ko iesakat?

un vai el.cepeškrāsnij vaig atsevišķu kabeli un drošinātāju???

tomc Reģ.: 19.02.2007
0 0 Atbildēt

seaman rakstīja: un vai el.cepeškrāsnij vaig atsevišķu kabeli un drošinātāju???

Ir ieteicams atsevišķs kabelis un drošinātājs - tā vismaz mācīja augstskolā.

tomc Reģ.: 19.02.2007
0 0 Atbildēt

seaman rakstīja: un vai el.cepeškrāsnij vaig atsevišķu kabeli un drošinātāju???

Ir ieteicams atsevišķs kabelis un drošinātājs - tā vismaz mācīja augstskolā.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Dīvainas augstskolu programmas tagad, māca par sadzīves cepeškrāšņu pieslēgšanu. Lielākajām un labākajām krāsnīm visām ir ap 3,5 kW jauda, tātad 16A drošinātājs kā minimums uz cepeni vien.

seaman Reģ.: 18.08.2005
0 0 Atbildēt

tomc rakstīja:

seaman rakstīja: un vai el.cepeškrāsnij vaig atsevišķu kabeli un drošinātāju???

Ir ieteicams atsevišķs kabelis un drošinātājs - tā vismaz mācīja augstskolā.

a man tik trīs drošinātāji! varbūt viss skaitītājs jāmaina? tad jau Latvenergo jāsauc

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Gnoms rakstīja:

seaman rakstīja: par mēbelēm puslīdz skaidrs, bet kādu tehniku likt???

ir doma par gāzes virsu un elekrtisko cepeškrāsni, uz 60 cm platumā.

kāds ražotājs! ko iesakat?

un vai el.cepeškrāsnij vaig atsevišķu kabeli un drošinātāju???

iebūvējamam ledusskapim no sākuma pamēri vai varēsi dabūt lielo minerālūdens pudeli iekšā...

nemaz nerēc

es pasūtīju skapi un kā vienu no nosacījumiem uzstādīju lai 2litru kolas pudeli varētu nolikt stāvus

seaman Reģ.: 18.08.2005
0 0 Atbildēt

Gnoms rakstīja:

seaman rakstīja: par mēbelēm puslīdz skaidrs, bet kādu tehniku likt???

ir doma par gāzes virsu un elekrtisko cepeškrāsni, uz 60 cm platumā.

kāds ražotājs! ko iesakat?

un vai el.cepeškrāsnij vaig atsevišķu kabeli un drošinātāju???

iebūvējamam ledusskapim no sākuma pamēri vai varēsi dabūt lielo minerālūdens pudeli iekšā...

ladusskaps būs parastais ar divām durēm

osiss Reģ.: 22.12.2003
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

Gnoms rakstīja:

seaman rakstīja: par mēbelēm puslīdz skaidrs, bet kādu tehniku likt???

ir doma par gāzes virsu un elekrtisko cepeškrāsni, uz 60 cm platumā.

kāds ražotājs! ko iesakat?

un vai el.cepeškrāsnij vaig atsevišķu kabeli un drošinātāju???

iebūvējamam ledusskapim no sākuma pamēri vai varēsi dabūt lielo minerālūdens pudeli iekšā...

nemaz nerēc

es pasūtīju skapi un kā vienu no nosacījumiem uzstādīju lai 2litru kolas pudeli varētu nolikt stāvus

To var izdarīt arī pašā mazākajā mājas ledusskapī- tikai jāisņem plaukti

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

seaman rakstīja:

tomc rakstīja:

seaman rakstīja: un vai el.cepeškrāsnij vaig atsevišķu kabeli un drošinātāju???

Ir ieteicams atsevišķs kabelis un drošinātājs - tā vismaz mācīja augstskolā.

a man tik trīs drošinātāji! varbūt viss skaitītājs jāmaina? tad jau Latvenergo jāsauc

Latvenergo tev jāsauc tikai pēc nomaiņas, lai atnāk plombu uzlikt. Piezvani, sarunā, ka mainīsi korķus, pēc tam pasaki, ka ir gatavs. Atnāks cilvēks, pačekos, lai tev nav kaut kādi vadi palaisti garām skaitītājam un uzliks štempeli, ka ir ok.

A korķus uz automātiem vari kaut vai pats mainīt, vai kaimiņš. Galvenais, zināt kā un nenosvilināt skaitītāju.

simonalapsa Reģ.: 04.06.2019
0 0 Atbildēt

Graberis rakstīja:

seaman rakstīja:

tomc rakstīja:

seaman rakstīja: un vai el.cepeškrāsnij vaig atsevišķu kabeli un drošinātāju???

Ir ieteicams atsevišķs kabelis un drošinātājs - tā vismaz mācīja augstskolā.

a man tik trīs drošinātāji! varbūt viss skaitītājs jāmaina? tad jau Latvenergo jāsauc

Latvenergo tev jāsauc tikai pēc nomaiņas, lai atnāk plombu uzlikt. Piezvani, sarunā, ka mainīsi korķus, pēc tam pasaki, ka ir gatavs. Atnāks cilvēks, pačekos, lai tev nav kaut kādi vadi palaisti garām skaitītājam un uzliks štempeli, ka ir ok.

A korķus uz automātiem vari kaut vai pats mainīt, vai kaimiņš. Galvenais, zināt kā un nenosvilināt skaitītāju.

Varu ieteikt up-mebeles.lv Izgatavo virtuves iekārtas un iebūvējamos skapjus, kā arī citas mēbeles. Esmu ļoti apmierināta.

aigi Reģ.: 01.08.2005
1 2 Atbildēt

IKEA. Labā kvalitātē un cenā.

insekc Reģ.: 24.03.2003
0 0 Atbildēt

Ikea skapiši un durtiņas Attēls-R, jo Ikea krāsu izvēle nebija tāda kas sievai patiktu.

Drošinātājus uz virtuvi vajag 3 gab pa 16A, vēlams 3 fāzes jo citādi viss kopā vēl ar vešeni sanāks virs 32A. Vnk fizika, izdali katra patērētāja jaudu ar 220 un tad saskaiti visu kopā: plīts, cepene, trauķene, vešene, mikrovelns, tējkanna, tosteris, fēns...

Nestādos priekšā, kā to visu var no vienas fāzes.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 2 Atbildēt

Kā? Ļoti elementāri - lietojot veselo saprātu. Vai tava sieva vienlaicīgi lieto visas tevis piesauktās ierīces?

insekc Reģ.: 24.03.2003
0 0 Atbildēt

Pilnigi visas iekārtas protams reizē nekad netiek lietotas, BET 3 jaudīgie patērētāji (piem. plīts, cepene, tējkanna) regulāri + vešene un trauķene sildītājus/motorus slēdz pati pēc savas programmas. Un cik A tur kopā var sanākt? Un no skaitītāja jāvelk vismaz 4 mm2 vads.

feciic Reģ.: 09.05.2008
2 0 Atbildēt

Nu tad skaitam kilovatus:

indukcija 8

Cepene 4

Tējkanna 2

Trauķene 1,5

Veļene 2,5

Mierlaiku žāvētājs 3 modernāks 1,5

Mikrene 1

Fēns 2

Ne vairāk ne mazāk 100+A, pat uz trim fāzem dalot brangs pieslēgums vajadzīgs, pieskaitot siltumsūkni un iespējamu EV uzlādi vispār kilovolta līnija līdz mājai jāvelk.

Man kautkā visas nosauktās pozīcijas, atkaitot veļas tehniku, divkāršā apmērā darbojas uz trīsfāzu 20A līnijas.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Viss nosauktais darbojas arī uz 20A vienfāzes, vēl nav izdevies izsist drošinātāju. Ja rēķina ar e-st kalkulatoru tad gan vienmēr rezultāts ir 3 fāzes.

insekc Reģ.: 24.03.2003
0 0 Atbildēt

Par to jau stāsts. Tāpēc laukos brīvdienu mājai elektrību pievilku ar 35 mm2 3 fāzu kabeli un kopējais drošinātājs 32 A. Rīgā mājai 3fāzu 40A, bet tur 3 virtuves un vešenes.

feciic Reģ.: 09.05.2008
3 0 Atbildēt

Tā stulbi skaitot kopā sanāk baisi cipari, reālā dzîvē no tās summas pietiek ar mazu daļu jo lai arî iekārtu individuālie cipari ir lieli, realitātē ar max jaudu darbojas īsu brīdi

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Man cepene kā izrādās stāv uz 10a drošinātāja un ne reizi nav izsista. Varētu jau pārlikt uz 16, kas ir Max pieejamais, bet, ja nesit, nav jēgas. Tad kad skatījos tehniku, atceros ka indukcijas plītīm varēja regulēt Max jaudu, lai saietu arī mazajiem pieslēgumiem. Tā kā pagaidām divi gadi ir nodzīvoti ar 16a pieslēgumu un vienīgo reizi korķi izsisti tad kad pats zem sprieguma kniebu vadus pušu. Var teikt, ka vismaz dzīvoklim ir ok arī 16a.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Pizģec, tas jau izklausās pēc amerikāņu līmeņa... Es šaubos ka uz manas ieliņas kādam ir vairāk par 25A, bet te viens otrs metina, zāģē malku utt, a tev - 32A jo veļasmašīna un plīts...

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Piesaucot amurikāņus neaizmirstam ka TUR sadzīves spriegums ir 110V attiecīgi tādam pat P vajadzēs divreiz vairāk A.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Es ne par drošinātāju lielumu bet par viņējo elektrības patēriņu...

insekc Reģ.: 24.03.2003
0 0 Atbildēt

Virtuves tehniku pirku PTA.

insekc Reģ.: 24.03.2003
0 0 Atbildēt

Plīts virsma gāze + indukcijas (2 + 2). Gāze tādēļ, ka blakus apkures katls. Ja gāzi nelieto apkurei, tad plītij tā ir pilnīga bezjēdzība. Trubas un skaitītājs tikai aizņem vietu. Indukcijas ir ātra un ļoti ērta, tikai katli un pannas jānomaina (bet tas jau tāpat šad tad jādara, jo nav jau mūžīgi).

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

"Ja gāzi nelieto apkurei, tad plītij tā ir pilnīga bezjēdzība."-

Tikai ne daudzdzīvokļu nama dzīvokļos. Jo gāze ir papildus enerģijas avots.

Pie 1F 16A pieslēguma 3.5 kW ir maksimālā pieslēdzamā jauda. Tas ir, ja cepeškrāsnī cep cepeti, tad elektrisko jebkāda veida plīti ieslēgt un paralēli vārīt kartupeļus vairs nevar. Bet gāzes plīti darbināt var. Tāpat, no "prepera" viedokļa, ja pazūd elektrība, gāze vēl paliek.

Modano Reģ.: 25.11.2019
2 0 Atbildēt

Gāzes plītij neciešamākais mīnuss ir tie lipīgie nosēdumi, kas rodās.

Agaga Reģ.: 25.07.2007
0 0 Atbildēt

Manuprāt, ar indukciju - lipīgie nosēdumi rodās iekš to maltīt.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 1 Atbildēt

Es ar līdzīgi izdarīju - skapīši melnie IKEA, bet balsta kājas, durvis, virsmas, slīdošie plaukti /grozi utml. iekš AM furnitūras sūtīju. Ikea vadotnes groziem utml. tomēr pārsvarā sūkā salīdzinot gan ar blum ( tiesa man izskatas ka daļai parasto atvilktņu IKEA izmanto tieši blum) gan līdzīgiem ražotājiem.

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Man privāts meistars taisīja, vēlāk arī iebūvējamo skapi. Sanāca ap 50% lētāk kā firmās, kvalitāte ir ok, šur tur protams pa kasjakam, bet ja ņem vērā slīpās sienas un neparocīgo cauruļu izvietojumu, kopumā par 95% patīk. Pluss vēl tas ka ieteica gāzes čali, kas skaitītāju smuki pārlika. Es arī gāzi atstāju, dēļ 16a pieslēguma un vēl arī tāpēc, ka sieva tai laikā bija gaidībās, šur tur lasīju, ka no indukcijas plītīm nākošais starojums, ja katliņi un pannas pilnībā nenosedz virsmu, var būt kaitīgs veselībai.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Hmm dīvains apgalvojums par starojumu, jo faktiski tas ir ātri mainigs magnētiskais lauks un indukcija. Tad jau zemes magnetiskais lauks arī tev ir kaitīgs, bet citadi - tu saturi noteiktu daudzumu dzelzs un citu metālu uz kuriem protams kaut kādu ietekmi atstaj mainīgs magnētisks lauks, tikai nu tev visapkart un pastāvīgi viss ir mainīgs ...

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Indukcijas plītis izstaro gan, tieši tāpēc , ka tās rada mainīgu elektromagnētisku lauku. Zemes magnētisko lauku šeit pieminēt nav vietā, jo tas ir statisks. Un, atšķirībā no daudz šajā sakarā apspriestajiem telefoniem, šeit jaudas ir ievērojamas.

"Another study was done by the Swiss government on the induction method of cooking. They too found that inductions units were not complying with the ICNIRP guidelines unless they were used in a specific cooking method.

The method required standing 30cms away and using a large cooking vessel which is centered on the cooking zone. This will prevent stray radiations. It is a good idea to place the cookware first and then switch on the induction."

inductionguide.com/induction-cooking-safe/

ICNIRP ir starptautiska neatkarīga bezpeļņas organizācija aizsardzības no nejonizējošiem starojumiem pētniecībai.

www.icnirp.org/

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Nu, nu zemes magnetiskais lauks ir statisks, tad jau nebusi informets par to ka magnetiskais Ziemelpols "vazājas apkārt" un ari zemes garoza ir mainiga utt.

Un no citas puses - bezpeļņas organizācijas ari no kāda sanem finansejumu, un biežāk jā nekā nē, tās prasti lobē kadu konkretu viedokli kam ar zinātni ir stipri maz sakara !

P.S. bet tehniski jā tas arī ir sava veida starojums, un jā tas ietekmē apkārtējo vidi, un jā cilvēki iespējams to var sajust gluži tāpat kā āderes, taču lielākā daļa pat āderes nejūt ... un daļa iemeslu slēpjas ārējo apstākļu.mainībā - "fona troksnis" tevi padara nejūtīgu ...

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 1 Atbildēt

P.S. mana sieva ar man čakarēja prātu par to ka visā mājā ir siltās grīdas apkure, tur tip ūdens utt. tātad ādere tieši zem gultas, tas nekas ka dzirdot šīs muļķības vēl celšanas stadija zem grīdas tika ielikts foliju saturošs klājums kā ekrāns ... papildus metālu saturošām plastikāta caurulēm ...

Tā ka vienīgais jūtīgums ir psiholoģiskas izcelsmes un tikai, jo "es neieklausos" ...

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Par to starojumu, tikai paliku uzmanīgs tas arī viss, nebūtu gāzes pieslēguma, liktu indukcijas. Bet par tiem lipīgajiem nosēdumiem. Nu divu gadu laikā vienu reizi esmu skapīšiem apakšu mazgājis, iespējams, tagad vēlreiz jānomazgā būs, nekāda traģēdija. Vienīgais papildfaktors kas varētu būt par labu elektrības, arī par gāzes pieslēgumu jāmaksā konstanta maksa, kaut nelieto un pa laukiem tusē, bet tā jau tagad ir par visu.

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Zemes magnētisko polu jau varēji atstāt mierā, tas pārvietojas ar ātrumu 0.006 km/st. Bet indukcijas plītis darbojas diapazonā 20-100 kHz, kas atbilst garo radioviļņu diapazonam. Tātad, šīs plītis pēc darbības principa apmēram atbilst garo radioviļņu raidītāja jaudas pakāpei, tikai kontūrs noslēgts un nav antenas.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Es tev iedevu vislabāk zināmo faktu par zemes magnētismu- bet varu arī šādi:

www.usgs.gov/natural-hazards/earthquake-hazards/science/auroras-and-earthquakes-strange-companions?qt-science_center_objects=0#qt-science_center_objects

Ja radioviļnu ietekmi (teiksim uz dzīvu radību) vēl mēs kaut kā spējam kvantificēt, tad magnētisma ietekmi mēs pagaidām joprojām tikai minam, + tad dīvaini ka par mainīgu magnētisko lauku elektromobiļos un elektromotoros vispār vēl neviens nav trauksmi sacēlis ;)

imzz Reģ.: 27.02.2015
2 0 Atbildēt

Labi, par dabisko starojumu pārliecināji, tikai tam noteikti ir zeme frekvence;

"tad dīvaini ka par mainīgu magnētisko lauku elektromobiļos un elektromotoros vispār vēl neviens nav trauksmi sacēlis ;)"

Jebkurš mainīgs magnētiskais lauks rada elektromagnētisko starojumu. Nav "tīrs" mainīgs magnētisks lauks bez elektromagnētiskās komponentes. Un, jo lielāka frekvence, jo vairāk enerģijas izdalās starojuma veidā. Rūpnieciskie elektromotori ar 50 Hz frekventi arī izstaro, bet maz. Bet tām plītīm ir 50 kHz frekvence , 1000 reizes lielāka. Es nebūt neapgalvoju, ka tās būtu kaitīgas, bet ka tās izstaro, arī ir skaidrs.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Par ektromotoriem gan vēlētos piebilst sekojošo, izmantoto frekvenču diapazons ir stipri plašāks par 50 vai 60 Hz, tādēļ mana piebilde augstāk par tiem:

More info: forum.allaboutcircuits.com/threads/why-are-induction-motors-not-run-at-high-frequency.89695/

en.wikipedia.org/wiki/Variable-frequency_drive

(bet īsumā aviācijā populāri 400Hz elektromotori utt. bet citur arī kilohercu gadijumi eksistē)

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Piemetīšu vēl vienu linku- lai ir apmēram skaidrība par kādiem frekvenču diapzoniem jau kādu laiku tie runāts:

www.motorship.com/news101/industry-news/high-frequency-harmonics-and-marine-power-quality

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Vardi Levitēja 10 Teslās un nekas šai nenotika. Tā kā fuflo tās teorijas, nejonizējošs starojums nav jūtams.

youtu.be/A1vyB-O5i6E

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

feciic rakstīja: Nu tad skaitam kilovatus:

indukcija 8

Cepene 4

Tējkanna 2

Trauķene 1,5

Veļene 2,5

Mierlaiku žāvētājs 3 modernāks 1,5

Mikrene 1

Fēns 2

Ne vairāk ne mazāk 100+A, pat uz trim fāzem dalot brangs pieslēgums vajadzīgs, pieskaitot siltumsūkni un iespējamu EV uzlādi vispār kilovolta līnija līdz mājai jāvelk.

Man kautkā visas nosauktās pozīcijas, atkaitot veļas tehniku, divkāršā apmērā darbojas uz trīsfāzu 20A līnijas.

Vai tad kāds vēl liek veļas mašīnu virtuvē?

Tā taisīja padumjie 90.-tajos gados.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

dubis rakstīja: Man privāts meistars taisīja, vēlāk arī iebūvējamo skapi. Sanāca ap 50% lētāk kā firmās, kvalitāte ir ok, šur tur protams pa kasjakam, bet ja ņem vērā slīpās sienas un neparocīgo cauruļu izvietojumu, kopumā par 95% patīk. Pluss vēl tas ka ieteica gāzes čali, kas skaitītāju smuki pārlika. Es arī gāzi atstāju, dēļ 16a pieslēguma un vēl arī tāpēc, ka sieva tai laikā bija gaidībās, šur tur lasīju, ka no indukcijas plītīm nākošais starojums, ja katliņi un pannas pilnībā nenosedz virsmu, var būt kaitīgs veselībai.

Tās visas ir pupu mizas.

Daudzi cilvēki pārdzīvo ( zāļu ražotāji), ka daudz slimojam ar vēzi un sirds slimībām pēdējos gados.

Bet tas nav tā.

Cilvēka mūža ilgums ir 30-35 gadi. Tik dzīvo vietās, kur vāja medicīna. Tik dzīvo okeanijas salās, džungļos, kā arī cilvekveidīgie pēriķi.

Pat zobu vecums ir 30 gadi.

Tas, ka cilveks izvelk līdz 90, tas ir tīri medicīnas dēļ. Arstējot pat žirafes zoodārzā nodzīvo daudz ilgāk, kā savannā.

Un no kā tad cilvēkam mirt, ja viņu uztur dzīvu medikamenti? Nekas cits nepaliek kā vēzis vai sirds. Ja cilvēks iemācīsies uzvarēt vēzi, tad cilvēks dzīvos jau 120 gadus, un mirs no vēl kaut kādas citas - jaunas un "kaitīgas" kaites. Acīmredzot, no kaitīgās vides.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

Varbūt evolūcijas rezultātā cilvēkam radīsies garāgs mūža ilgums, bet evolūcija nenotiek tik strauji.

2 miljonus gadu cilvēks dzīvoja 30 gadi, un tikai no industrializācijas sakuma ( medicīnas un dzīves apstākļu uzlabošanās dēļ) - virs 30.

Tas ir tas pats, kas gadu staigāt bez biksēm, tad uzģērbt uz vienu sekundi bikses, un domāt, ka pieradi pie biksēm.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

viencexperc rakstīja:

dubis rakstīja: Man privāts meistars taisīja, vēlāk arī iebūvējamo skapi. Sanāca ap 50% lētāk kā firmās, kvalitāte ir ok, šur tur protams pa kasjakam, bet ja ņem vērā slīpās sienas un neparocīgo cauruļu izvietojumu, kopumā par 95% patīk. Pluss vēl tas ka ieteica gāzes čali, kas skaitītāju smuki pārlika. Es arī gāzi atstāju, dēļ 16a pieslēguma un vēl arī tāpēc, ka sieva tai laikā bija gaidībās, šur tur lasīju, ka no indukcijas plītīm nākošais starojums, ja katliņi un pannas pilnībā nenosedz virsmu, var būt kaitīgs veselībai.

Tās visas ir pupu mizas.

Daudzi cilvēki pārdzīvo ( zāļu ražotāji), ka daudz slimojam ar vēzi un sirds slimībām pēdējos gados.

Bet tas nav tā.

Cilvēka mūža ilgums ir 30-35 gadi. Tik dzīvo vietās, kur vāja medicīna. Tik dzīvo okeanijas salās, džungļos, kā arī cilvekveidīgie pēriķi.

Pat zobu vecums ir 30 gadi.

Tas, ka cilveks izvelk līdz 90, tas ir tīri medicīnas dēļ. Arstējot pat žirafes zoodārzā nodzīvo daudz ilgāk, kā savannā.

Un no kā tad cilvēkam mirt, ja viņu uztur dzīvu medikamenti? Nekas cits nepaliek kā vēzis vai sirds. Ja cilvēks iemācīsies uzvarēt vēzi, tad cilvēks dzīvos jau 120 gadus, un mirs no vēl kaut kādas citas - jaunas un "kaitīgas" kaites. Acīmredzot, no kaitīgās vides.

Statistiski. Bet ne atsevišķi cilvēki. Senajā Romā, vispār, konsula amatu varēja ieņemt tikai sasniedzot 43 gadu vecumu.

Imperators Augusts nomira 75 gadu vecumā; m.ē. 1.gs. Plīnijs, tas pats , kurš gāja bojā Vezuva izvirdumā ir dokumentējis dažas ilgdzīvojušas personas:

Viņu vidū viņš uzskaita konsulu M Valeriju Korvinosu (100 gadi), Cicerona sievu Terentiju (103), sievieti vārdā Klodija (115 - un kurai bija 15 bērni) un aktrisi Lucsiju, kura uz skatuves uzstājās 100 gadu vecumā.

www.bbc.com/future/article/20181002-how-long-did-ancient-people-live-life-span-versus-longevity

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 0 Atbildēt

1. Cik tās ziņas patiesas. Jo antīkajā pasaulē ne katram pie sienas karājās kalendārs

2. Bija arī pa tiešām ilgdzīvojoši, bet tas bija retums.

3. Bet komentārs bija par to, ka pieaug vidējais vecums, un līdz ar to pieaug slimību skaits. Pieaug pašu cilvēku skaits, tāpēc slimība liekas "biežāk sastopama", lai gan procentuali nekas nemainās.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

man nāk prātā tie Tibetas "ilgdzīvotāji", kuri 120 gadus dzīvo...bet izrādās - 60

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 1 Atbildēt

Skatoties uz vēsturi vienmēr ir jāpatur prātā arī laika skaitīšanas atšķirības !!!

Ja viens Tibetā pasaka ka dzimis 2137. gadā ( kaut man šķiet ka viņi tā neskaita savus gadus) tad mums tas ir tikai 2010 (ja nekļūdos) ...

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Nu, senajiem romiešiem grāmatvedība bija augstā līmenī. Bet ir dokumentēti dati par vēlākiem laikiem. Anglijas karaliene Viktorija nomira 1901.gadā 81 gada vecumā. Viņas valdīšanas laikā, ja meitene spēja sasniegt 5 gadu vecumu ( t.i. pārdzīvot bērnu slimības ) , viņa spēja nodzīvot līdz 73 gadiem vidēji, zēni līdz 75. Un tas, neraugoties uz gaisa piesārņojumu, ko radīja plašā ogļu lietošana apkurē Anglijā 19.gs.

Kopumā vidējā dzīves ilguma pieaugums Lielbritānijā ir praktiski apstājies; "In September 2018, the Office for National Statistics confirmed that, in the UK at least, life expectancy has stopped increasing." Tas ir līdzīgi citās attīstītās valstīs arī.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

Lūk, interesants attēls, kas pierāda manu teikto, bet apgāž tos, kuri meklē vainu "kaitīgajā vidē":

Lielbritānija ( vienīgā valsts, kur tādi dati ir par 500 gadiem, un var labi salīdzināt)

Dzīves ilgums sāk pieaugt tad, kad rodas vairāk "kaitīgo" pilsētu.

Jo pilsētās ir -

a) tuvāk pieejama medicīna ( aptiekas, ārsti, gudrāki mediķi, utt)

b) labāki dzīves apstākļi.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Haha. Šis jau vairāk velk uz to kā pēc citiem veciem datiem ekofašisti cenšas tiem piesiet klāt klimata pārmaiņas - tā tu te centies piesiet ilgdzīvošanai pilsētas. Tu tik piemirsi ka ja tajā pirmajā grafikā atrastos medicīnas attīstība, higiēnas attīstība un transporta attīstība, tiem līknes būtu diezgan līdzīgas urbanizācijas līknei; diez kāpēc tieši urbanizācija būtu noteicošais faktors, ko?

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 1 Atbildēt

Un vispār par to starojumu(elektromagnētisko lauku), kādreiz runāja, ka trolejbusus nevada veči, jo pēc pāris gadiem tāda šofera darbā olas palika nevajadzīgas, lasi EM laukā ietekmē vīriešu reproduktīvā sistēma atņirdzās.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Tramvajs vispār ir kā braukt elektromagnētiskā burbulī, maglev vilcieniem vēl magnētiskais spulvens un nekas. Kārtīgs latvietis jūt niecīgas āderes, bet kaut kā nepaliek sterils braucot ar sabiedrisko transportu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Padumjā elektrotehnika un elektronika gan varēja "izstarot pašu velnu", tādas nu komponentes tika lietotas ...

Bet magnētiskais lauks pats par sevi gan veltīgi tiek vainots ...

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti