Jaunie sodi par džerumu

Fridrihs Reģ.: 10.12.2002
 
1 2 3 4 5 6 7 8
farruhs Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

Manliekas, ka naudas sodam šeit nav nekādas nozīmes.

Vispār varēja būt kaut 0 Ls ,bet par attiecīgu promiļu daudzu atbilstoši gadi ķurķī uz sitiena.

1. Dzēruma fakta konstatēšana

2. Momentaļno KPZ līdz tiesai

3. Un tad jau uz zonu

1 promile = 1 gads

1,5 promiles = 2 gadi

2 promiles = 3 gadi

utt.

3 promiles =

RLaguna Reģ.: 30.10.2006
0 0 Atbildēt

Sinn rakstīja:

RLaguna rakstīja:

arī par 0,52 promilēm??? ja jā tad piebildīšu ka atšķirības starp 0,52 un 0,49 no kurām 1-ir sodāma, bet 2- ir atļauta nav nekāda.

vienkārši 0,5 ir pieņemts pat kaut kādu atskaites punktu.

piedod, vai tu varētu šeit uzrakstīt prognozējamo sodu tabulu? Un tad mēs varēsim runāt par samērību, miligramiem, promilēm un to ar ko āzis no auna atšķiras.

kādu vēl tabulu.

pašreizējā x10=jaunā pēc atslēdznieka plāniem.

0,5-0,99-5gadi nost tiesības, 1+ uz mūžu.

Mans piedāvājums - 0,5-1 atstāt daudzmaz pa vecam, bet var x2, jo kam negadās.

1+ tiesības nost uz 5 gadiem, sods x4.

Atkārtoti gada laikā - obligātu kriminaļniku ar reālu sēdēšanu.

braukšanu bez tiesībām dzērumā (ja ir atņemtas vai vispār nav iegūtas) - tad arī var arī uz mūžu.

plus visiem pa pjaņi kas pieķerti OBLIGĀTOS sabiedriskos darbus - 0,5-1 - 15 dienas, 1+ 30 dienas. (diena - 8darba stundas)

kaut kā tā

Arsmens Reģ.: 23.04.2003
0 0 Atbildēt

Sinn rakstīja:

RLaguna rakstīja:

arī par 0,52 promilēm??? ja jā tad piebildīšu ka atšķirības starp 0,52 un 0,49 no kurām 1-ir sodāma, bet 2- ir atļauta nav nekāda.

vienkārši 0,5 ir pieņemts pat kaut kādu atskaites punktu.

piedod, vai tu varētu šeit uzrakstīt prognozējamo sodu tabulu? Un tad mēs varēsim runāt par samērību, miligramiem, promilēm un to ar ko āzis no auna atšķiras.

A Tu saproti, ka nevar no konteksta izraut vienu paarkaapumu (parasti shmigu vai aatrumu, kursh it kaa esot visa ljaunuma ceelonis) un uzlikt nesameeriigu ciparu? Par beegshanu tad buutu jaapalielina liidz 10 000 (dzirdu jau kaa visi klaikaa "ja jaa vajag ari!"). Tad panjemsim otru uzskatiito ljaunuma iemeslu- aatrumu. Lai buutu sameeriiba un stingrums, par +5 km/h vajadzeetu buut sodam ~ 200Ls (kaapeec neviens nebljauj "jaa jaa!". Laikam ir lietas, kuras paarkaapt tomeer ir "normaali"?). Apstaashanaas neatljautaa vietaa proporcijaa vareetu buut tuvu shiem pashiem 200 Ls... Nu mazohisti, turpiniet sho sarakstu un atcerieties, ka min alga lv ir laikam 160Ls?! 5000/160=~32... Aarpus Riigas straadaajoshiem laikam ar hipotekaaro buus gana lai nomaksaatu. Un tagad luudzu studijaa citu valstu pieredzi sodu bardziibaas. Kuraa valstii par shmigu ir 32 min algas?

Sinn Reģ.: 07.05.2003
0 0 Atbildēt

Arsmens rakstīja:

A Tu saproti, ka nevar no konteksta izraut vienu paarkaapumu (parasti shmigu vai aatrumu, kursh it kaa esot visa ljaunuma ceelonis) un uzlikt nesameeriigu ciparu?

Nesaprotu gan. Piedod ja vari.

un soda bardzība ļoti labi disciplinē mūsu autovadītājus, kas laikam ģenētiski nespēj ievērot noteikumus. Mums liekas, ka noteikumi ir jāievēro tikai tāpēc, ka par pārkāpumu pienākas sods nevis tāpēc, ka noteikumos ir kaut kas rakstīts.

Pietiek paskatīties cik daudzi ir sākuši lietot drošības jostas pēc tam kad par to nelietošanu ir uzlikts 1 soda punkts un palielināta soda nauda. 9 no 10 cilvēkiem tagad sprādzējas, a līdz šo sodu paaugstināšanai varēja rādīt kādu sociālo reklāmu gribi, nevienu tas nekratīja, tipa sods nav pārāk liels es varu nesprādzēties.

Sinn Reģ.: 07.05.2003
0 0 Atbildēt

RLaguna rakstīja:

kādu vēl tabulu.

Šlesera, csdd whatever tabulu. Mani neinteresē tavas gaišreģa pārdomas par to ko domāja Šlesers pasakot ka sodus vajag desmitkāršot.

RLaguna Reģ.: 30.10.2006
0 0 Atbildēt

Sinn rakstīja:

Arsmens rakstīja:

A Tu saproti, ka nevar no konteksta izraut vienu paarkaapumu (parasti shmigu vai aatrumu, kursh it kaa esot visa ljaunuma ceelonis) un uzlikt nesameeriigu ciparu?

Nesaprotu gan. Piedod ja vari.

un soda bardzība ļoti labi disciplinē mūsu autovadītājus, kas laikam ģenētiski nespēj ievērot noteikumus. Mums liekas, ka noteikumi ir jāievēro tikai tāpēc, ka par pārkāpumu pienākas sods nevis tāpēc, ka noteikumos ir kaut kas rakstīts.

Pietiek paskatīties cik daudzi ir sākuši lietot drošības jostas pēc tam kad par to nelietošanu ir uzlikts 1 soda punkts un palielināta soda nauda. 9 no 10 cilvēkiem tagad sprādzējas, a līdz šo sodu paaugstināšanai varēja rādīt kādu sociālo reklāmu gribi, nevienu tas nekratīja, tipa sods nav pārāk liels es varu nesprādzēties.

psec piemērs.

tak pokuj, ja čalis pie stūres nepiesprādzējas, ja brauc viens - avārijas gadījumā liela iespēja, ka 1 loha mazāk būs.

un sprādzējas ne jau dēļ soda punkta, vienkārši tauta kļūst atbildīgāka. tie kas nesprādzējās un ir siksnu pretinieki tiem ir pajāt.

cik tad bieži 2 gadu laikā var uzrauties par siksnu nelietošanu (ne jau vairāk par 15 reizēm, bet realitātē tās būtu 3-4.

senuks Reģ.: 02.02.2006
0 0 Atbildēt

farruhs rakstīja: Manliekas, ka naudas sodam šeit nav nekādas nozīmes.

Vispār varēja būt kaut 0 Ls ,bet par attiecīgu promiļu daudzu atbilstoši gadi ķurķī uz sitiena.

1. Dzēruma fakta konstatēšana

2. Momentaļno KPZ līdz tiesai

3. Un tad jau uz zonu

1 promile = 1 gads

Piekrītu šadam variantam, jo no lielas daļas nav ko piedzīt un nebūs. Un plus lai atpelna ar piespiedu darbu uzturēšanos cietumā.

1,5 promiles = 2 gadi

2 promiles = 3 gadi

utt.

3 promiles =

RLaguna Reģ.: 30.10.2006
0 0 Atbildēt

Sinn rakstīja:

RLaguna rakstīja:

kādu vēl tabulu.

Šlesera, csdd whatever tabulu. Mani neinteresē tavas gaišreģa pārdomas par to ko domāja Šlesers pasakot ka sodus vajag desmitkāršot.

tu maz esi izlasījis šlesera rakstu - skaidri rakstīts - sodus vajag desmitkāršot, respektīvi ja bija 500Ls, tad būs 5000.

tādas tabulas nav- tā pagaidām ir 1ministra galvā, bet ņemot vērā pieredzi, tad visdrīzākais ka relitātē pašreizējie sodi arī būs x10

Sinn Reģ.: 07.05.2003
0 0 Atbildēt

RLaguna rakstīja:

tādas tabulas nav- tā pagaidām ir 1ministra galvā

Es laikam neskaidiri izteicos, mani neinteresē tavas spējas lasīt Šlesera domas, es gribu redzēt tabulu kurā būtu ierakstīts kādi ir/būs jaunie sodi pie cik promilēm. Un tikai tad būs diskusijā parādīsies objekts ko apsrpiest. Pašlaik tu un citi var tikai paburbuļot par to ko viņš domāja, kad teica, ka sodus vajag desmitkāršot. Šādā kontekstā es tikai varu pievienoties, arī man liekas, ka sodu desmitkāršošana ir viens labs veids kā cilvim pirms sēšanās pie stūres šmigā padomāt vai to maz vajag darīt.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sinn rakstīja:

RLaguna rakstīja:

tādas tabulas nav- tā pagaidām ir 1ministra galvā

Es laikam neskaidiri izteicos, mani neinteresē tavas spējas lasīt Šlesera domas, es gribu redzēt tabulu kurā būtu ierakstīts kādi ir/būs jaunie sodi pie cik promilēm. Un tikai tad būs diskusijā parādīsies objekts ko apsrpiest. Pašlaik tu un citi var tikai paburbuļot par to ko viņš domāja, kad teica, ka sodus vajag desmitkāršot. Šādā kontekstā es tikai varu pievienoties, arī man liekas, ka sodu desmitkāršošana ir viens labs veids kā cilvim pirms sēšanās pie stūres šmigā padomāt vai to maz vajag darīt.

Nevis sodus jāpalielina, bet jārada sistēma, kur attiecas uz VISIEM: www.iauto.lv/... . Pretējā gadījumā nekāda kārtība netiks ieviesta - tikai biežāk lasīsim ziņas par kārtējiem līķiem, kas radušies ķerot bēgošu pārkāpeju.

Arsmens Reģ.: 23.04.2003
0 0 Atbildēt

www.tvnet.lv/...

ahaa! Vajag miegainiibas detektorus patiesiibaa (ne leetaakus kaa 110tk gab), nevis fotoradarus. Un sodu par seeshanos pie stuures miega ietekmee septinj shtuk lat!

RLaguna Reģ.: 30.10.2006
0 0 Atbildēt

sodu apmērs no CSDD lapas -

149.15 pants. Transportlīdzekļu vadīšana alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,2 promiles, bet nepārsniedz 0,5 promiles, - uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam, kura vadītāja stāžs mazāks par diviem gadiem, no simt līdz divsimt latiem un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz trim mēnešiem. Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, - uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam divdesmit latu apmērā, transportlīdzekļa vadītājam, kas vadījis autobusu, uzliek naudas sodu no divsimt līdz trīssimt latiem un atņem D kategorijai atbilstošu transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz trim gadiem un pārējo transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz sešiem mēnešiem, bet cita transportlīdzekļa vadītājam uzliek naudas sodu no divsimt līdz trīssimt latiem un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz sešiem mēnešiem. Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, - uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam četrdesmit latu apmērā, transportlīdzekļa vadītājam, kas vadījis autobusu, piemēro administratīvo arestu no piecām līdz desmit diennaktīm, uzliek naudas sodu četrsimt latu apmērā un atņem D kategorijai atbilstošu transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem un pārējo transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz vienu gadu, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no piecām līdz desmit diennaktīm, uzliek naudas sodu četrsimt latu apmērā un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz vienu gadu. Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, -

uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam sešdesmit latu apmērā, transportlīdzekļa vadītājam, kas vadījis autobusu, piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu piecsimt latu apmērā un atņem D kategorijai atbilstošu transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem un pārējo transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu piecsimt latu apmērā un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem. Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, - uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam sešdesmit latu apmērā, transportlīdzekļa vadītājam, kas vadījis autobusu, piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu piecsimt latu apmērā un atņem D kategorijai atbilstošu transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem un pārējo transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu piecsimt latu apmērā un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem. Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties reakcijas ātrumu un uzmanību samazinošu medikamentu iespaidā, esot slimam vai tādā mērā nogurušam, ka tas ietekmē vadītāja darbspējas un ceļu satiksmes drošību,- uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no trīsdesmit līdz divsimt latiem. Par alkoholisko dzērienu, narkotisko vai citu apreibinošo vielu lietošanu pēc satiksmes negadījuma, kā arī pēc tam, kad transportlīdzeklis tiek apturēts pēc policijas darbinieka pieprasījuma, līdz pārbaudei, kas nosaka alkohola koncentrāciju asinīs vai konstatē narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmi, vai atbrīvošanai no šīs pārbaudes noteiktā kārtībā - transportlīdzekļa vadītājam, kuram nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas), piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu piecsimt latu apmērā un piemēro aizliegumu iegūt transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz trim gadiem. Velosipēda un mopēda vadītājam uzliek naudas sodu sešdesmit latu apmērā, transportlīdzekļa vadītājam, kas vadījis autobusu, piemēro administratīvo arestu no piecām līdz desmit diennaktīm, uzliek naudas sodu četrsimt latu apmērā un atņem D kategorijai atbilstošu transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem un pārējo transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz vienu gadu, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no piecām līdz desmit diennaktīm, uzliek naudas sodu četrsimt latu apmērā un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz vienu gadu. Par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmes pārbaudes -

uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam sešdesmit latu apmērā; transportlīdzekļa vadītājam, kuram nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas), piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu piecsimt latu apmērā un piemēro aizliegumu iegūt transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz trim gadiem; transportlīdzekļa vadītājam, kas vadījis autobusu, piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu piecsimt latu apmērā un atņem D kategorijai atbilstošu transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem un pārējo transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem

gadiem, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu piecsimt latu apmērā un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem. Šā panta izpratnē transportlīdzekļa vadīšana bez tiesībām ir arī citas kategorijas transportlīdzekļa vadīšana ar M, A1 vai TRAM (tramvaja) kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām.

edijz Reģ.: 23.02.2006
0 0 Atbildēt

Mieganības un noguruma detektorus. Es jau sen saku, ka pārguris cilvēks ir bīstamāks par citu, kuram ir 0.52 promiles. Pirms kaut kādas nedēļas braucu mājās tā ap pusnakti. Biju kaut kādu neforšu puņķi saķēris, bija pirmā kritiskā diena ar superaugsto temperatūru un nenormāli sūdainu pašsajūtu. Braukšana praktiski autopilotā notiek, viss tāds sireāls sāk izskatīties un telpas izjūta zūd. Bet nu plkst. tā ap pusnakti jau, no darba mājās kaut kā jātiek. Un redz`, šitādā stāvoklī es drīkstu braukt. A tukšā dūšā izdzerot vienu alu nē - pastāv tomēr iespēja, ka arī pēc atkārtotā mērījuma būs virs 0.5. Bet ar to vienu alu ribās es pavisam noteikti auto vadu labāk kā ar 39 grādu temperatūru! P.S. Pavisam noteikti neatbalstu tādu "viena alus iedzeršanu" un sēšanos pie stūres. Ja dzer, tad dzer, ja stūrē, tad stūrē.

farruhs Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

edijz rakstīja: Bet ar to vienu alu ribās es pavisam noteikti auto vadu labāk neka pilnīgi skaidrā. Noteikti neatbalstu tādu "viena alus iedzeršanu" un sēšanos pie stūres. Ja dzer, tad dzer veselu kasti un stūrē uz nebēdu.

edijz Reģ.: 23.02.2006
0 0 Atbildēt

Par to mūža sodu arī, manuprāt, nedaudz pārspīlēts. Un vēl no vienas promiles sākot. Pieļauju, ka dažs labs regulārais lietotājs no rīta uz pohām to vienu promili var arī lāga nesajust. Protams, nosodāms jau ir fakts, ka cilvēks iepriekšējā dienā ir kārtīgi pļāvis un no rīta cer, ka viss būs izgājis pēc sūda 5-6 stundu gulēšanas. Tak ne vella. Bet c`mon, vai tāpēc tiesības uz mūžu nost? Nu visādi tak var gadīties cilvēkam, bet vai tāpēc jāizčakarē turpmākā dzīve? Par atkārtotu >1 promili teiksim gadu divu vai kaut piecu laikā gan varētu būt kāds štengrāks sods. Par auto vadīšanu bez tiesībām + vafelē arī manis pēc var dot liegumu uz mūžu. Ok, teiksim līdz promilei liegums uz pieciem gadiem vai kaut visiem desmit, no kādām divām promilēm uz mūžu. Jo ja reiz tev tā jau nav tiesības un ienāk prātā piedalīties ceļu satiksmē, tad kaut proties kaunu un brauc skaidrā. Taču ar sodiem vien būs par īsu. Tas varētu ietekmēt tos, kam tāda apsēšanās pie stūres vafelē sanāk puslīdz "netīšām". Bet ne jau regulāros beztiesību alkostūrmaņus. Tiem tak pofig, atsēž sutkas, vālē tālāk. Tur tik tiešām drīzāk palīdzētu nopietns kriminālais pants, momentā ķurķī pie zekiem uz pāris gadiem. Nevis n-tās tiesas n-to mēnešu garumā un iespējas reāli aiz restēm nemaz nesēsties. Jo redz sieva, bērni jāaprūpē.

edijz Reģ.: 23.02.2006
0 0 Atbildēt

farruhs rakstīja:

edijz rakstīja: Bet ar to vienu alu ribās es pavisam noteikti auto vadu labāk neka pilnīgi skaidrā. Noteikti neatbalstu tādu "viena alus iedzeršanu" un sēšanos pie stūres. Ja dzer, tad dzer veselu kasti un stūrē uz nebēdu. Cūka, tu!

Edzjuss Reģ.: 02.04.2004
0 0 Atbildēt

es gan domāju, ka par 5k, arī daži regulārie alkāni stipri padomātu vai to darīt vai nē, kaut gan ja cilvēka smadzenes mirkst spirtā, tad nez vai kaut ko analizēs, jūra līdz ceļiem un brauks tikai, it sevišķi traktorists Koļa no Mazpisāniem, kurš skaidrā vispār nemāk braukt

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Edzjuss rakstīja: es gan domāju, ka par 5k, arī daži regulārie alkāni stipri padomātu vai to darīt vai nē, kaut gan ja cilvēka smadzenes mirkst spirtā, tad nez vai kaut ko analizēs, jūra līdz ceļiem un brauks tikai, it sevišķi traktorists Koļa no Mazpisāniem, kurš skaidrā vispār nemāk braukt

Cik tad šobrīd ir tādu, kam 500Ls neko nenozīmē, bet 5000Ls liks aizdomāties? Šādi sodi tikai un vienīgi ķers kāziniekus nākamjā rītā, bet ne jau regulāros alkostūrmaņus.

Sinn Reģ.: 07.05.2003
0 0 Atbildēt

RLaguna rakstīja: sodu apmērs no CSDD lapas

skip

1. tev ir ļoti īpatnēja izpratne par tabulu

2. arī no šī nav skaidrs no kurienes ir pagrābti 5000Ls, ja mazākais sods šobrīd ir 100 līdz 200 Ls.

RLaguna Reģ.: 30.10.2006
0 0 Atbildēt

Sinn rakstīja:

RLaguna rakstīja: sodu apmērs no CSDD lapas

skip

1. tev ir ļoti īpatnēja izpratne par tabulu

2. arī no šī nav skaidrs no kurienes ir pagrābti 5000Ls, ja mazākais sods šobrīd ir 100 līdz 200 Ls.

1. tā sanāca, jo nav man pieejama uz ātru roku tabula par sodiem.

2. "...Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, -

uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam sešdesmit latu apmērā, transportlīdzekļa vadītājam, kas vadījis autobusu, piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu piecsimt latu apmērā un atņem D kategorijai atbilstošu transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem un pārējo transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu piecsimt latu apmērā un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem..."

reku arī norāde uz 500Ls.

ņemot alternatīvu tad par 0,52promilēm sods būtu 1000-2000Ls

bet 1000Ls amplitūda soda apmēram manāmi paaugstinās korupcijas risku, jo soda piemērotājs nereti var palikt ieinteresēts uzlikt mazāko sodu par taisnīgu atlīdzību

reku arī ir norāde uz 500Ls

alus_veeders Reģ.: 11.07.2005
0 0 Atbildēt

A ja man korkas atnem uz muuzhu ieksh LV, vai man ir kaada probleema nokaartot jaunas ieksh citas valsts, tipa LT, EE, RUS u.t.t. ???

P.S.

Neskatoties uz manu lietotaajvaardu, man tas nav aktuaali, tikai intereses peec.

farruhs Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

alus_veeders rakstīja: A ja man korkas atnem uz muuzhu ieksh LV, vai man ir kaada probleema nokaartot jaunas ieksh citas valsts, tipa LT, EE, RUS u.t.t. ???

P.S.

Neskatoties uz manu lietotaajvaardu, man tas nav aktuaali, tikai intereses peec.

Tad sip uz CAN... jo tur tāpat ir jāpārliek.

Sinn Reģ.: 07.05.2003
0 0 Atbildēt

RLaguna rakstīja:

1. tā sanāca, jo nav man pieejama uz ātru roku tabula par sodiem.

2. "...Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, -

uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam sešdesmit latu apmērā, transportlīdzekļa vadītājam, kas vadījis autobusu, piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu piecsimt latu apmērā un atņem D kategorijai atbilstošu transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem un pārējo transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu piecsimt latu apmērā un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem..."

reku arī norāde uz 500Ls.

ņemot alternatīvu tad par 0,52promilēm sods būtu 1000-2000Ls

bet 1000Ls amplitūda soda apmēram manāmi paaugstinās korupcijas risku, jo soda piemērotājs nereti var palikt ieinteresēts uzlikt mazāko sodu par taisnīgu atlīdzību

reku arī ir norāde uz 500Ls

Paklau, tu tiec skaidrībā par ko tu diskutē – par 5000 LVL sodu vai 1000 LVL amplitūdu, ok?

keikei Reģ.: 08.11.2005
0 0 Atbildēt

Tak Segliņš ar Rīgas Satiksmi sarunāja, ka palīdzēs šiem klientus dabūt - liegums uz mūžu tiesībām un autobusi pilni jo pilni

Vēl pēc trīs gadi - virs promiles mūža ieslodzījums un beigta luga

Ronalds_ Reģ.: 24.11.2004
0 0 Atbildēt

Tie kas visi atbalsta sutkas vai vēl vairāk cietumu atcerieties ka

1. Cietumnieku uzturēšana notiek uz nodokļu maksātāju rēkina un nemaz tik lēta nav.

2. Uz cilvēku sutkas, nemaz nerunājot par cietumu atstāj ļoti graujošu iespaidu. Atsēžot pāris gadus ļoti bieži tiek sajāta visa cilvēka dzīve, tik retais var pēc tam nostāties uz kājām. Ļoti bieži ir gadījumi kad pēc cietuma "skolas", pēc visiem pazemojumiem cilvēks tiešām kļust par noziedznieku.

Lai arī pirms tam viņš vienkārši mīlēja iedzert un viņu vienreiz uz pohām noķēra pie stūres kad viņš brauca uz darbu......

Uz doto momentu Latvijā braukšana dzērumā tiek sodīta smagāk, kā piemēram narkotiku tirdzniecība vai kāda smaga piekaušana grupā. (Nemaz nerunāsim par zagšanu veikalos vai no mašīnām) Jo nav jāmaksā sods, nav jāsēž cietumā - jo iedod kā likums nosacīti....

Tas notiek tāpēc, ka autovadītājiem kā likums kaut kas pieder tāpēc viņus var slaukt, slaukt un vēlreiz slaukt... No narkomāna, kas dēl pāris latiem kādam ielauza galvaskausu nav ko paņemt. Tāpēc valsts ar viņu neķēpājas.....

Piemēram Anglijā par ātruma sodiem iekasē 1/2 mijarda (!!!!!!!) mārciņu gadā....... Šeit vairs neiet runa par satiksmes drošību - kura valdība gan atteiktos no tādas naudas?

1 2 3 4 5 6 7 8
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti