SAAB ēras beigas

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002

Ienākušas drošas ziņas no Zviedrijas, ka vakar SAAB vadība paziņojusi par ražotnes galīgu slēgšanu un atlaiž visus darbiniekus. Tas principā nozīmē visu esošo atlikumu izpārdošanu (tad tāpēc Rīgā SAAB pārdod ar 50% atlaidēm) un SAAB zīmola beigas

Zviedrija šo ziņu uzņem kā nacionālās sēras.

Izteikti žēl, šie autiņi vēl bija ar dvēseli..

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Kaksis rakstīja:

Seene rakstīja:

Kaksis rakstīja:

Kur tad valsts izraka to simtus miljonu, ko iegrūst pareksā? Ja ļautu pareksam noiet uz grunti, tad tieši tos pašus atrastos miljonus izmaksātu arī "cietušajiem". Iznākums būtu tieši tāds pats kā glābšanas gadījumā.

Nekur neizraka. Tā kā atzinies, ar izglītību ir pašvaki, mēģināšu paskaidrot vienkāršākos teikumos. Ir divu veidu naudas. Reālā, ko tev vajag lai samaksātu veikalā. Un virtuālā, ar ko spēlējas bankas, radot pasaulē krīzi. Valsts Pareksā ieguldīja savu virtuālo naudu. Bet "cietušajiem" būtu nepieciešams izmaksāt reālo.

Ja valsts pareksā ir iegrūdusi "virtuālo" naudu (kurai kā zināms ir materālais segums), tad kā no pareksa var izņemt reālo? Kautkāda atmazgāšana vai tipogrāfija?

Piedod, bet tālāk laikam nespēšu tev paskaidrot. Tā ir lieta, ko māca pašos ekonomikas pamatos jau skolā, kas tev nav likušies pietikami svarīgi, lai apgūtu.

piedod, bet "sābiskāku" tekstu es lasījis neesmu

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: Njā, tipiska deputāta kandidāta teksti.

Nuja, par ministriem, kā mēs visi labi zinam, der tikai tie, kam nav akadēmiskā izglītības.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

2x2=5

to tak māca jau bērnudārzā, visi kas to nezina ir pilnīgi lohi

vairāk neko sīkāk paskaidrot netaisos

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: 2x2=5

to tak māca jau bērnudārzā, visi kas to nezina ir pilnīgi lohi

vairāk neko sīkāk paskaidrot netaisos

2X2 nav 5

lohi ir tie, kas ar savu nezināšanu lepojas, nevis visi

nevis netaisos, bet nespēšu - dēļ sarunu biedra uztveres īpatnībām

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: Lepoties ar zināšanām, bet neprast tās pielietot - tipiska videni (arī LU) beiguša jefiņa iezīme...

Kurš būt tas, kas neprot pielietot?

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: 2x2=5

to tak māca jau bērnudārzā, visi kas to nezina ir pilnīgi lohi

vairāk neko sīkāk paskaidrot netaisos

2x2=3....

5 tas ir altruisms

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

Seene rakstīja:

Kaksis rakstīja: Lepoties ar zināšanām, bet neprast tās pielietot - tipiska videni (arī LU) beiguša jefiņa iezīme...

Kurš būt tas, kas neprot pielietot?

Nu ne jau nu es...

Nu to es saprotu - nav jau ko...

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja:

Pirmais rakstīja: 2x2=5

to tak māca jau bērnudārzā, visi kas to nezina ir pilnīgi lohi

vairāk neko sīkāk paskaidrot netaisos

2x2=3....

5 tas ir altruisms

2x2 = cik vajag? tas ir labs grāmatvedis.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

Seene rakstīja:

Kaksis rakstīja:

Seene rakstīja:

Kaksis rakstīja: Lepoties ar zināšanām, bet neprast tās pielietot - tipiska videni (arī LU) beiguša jefiņa iezīme...

Kurš būt tas, kas neprot pielietot?

Nu ne jau nu es...

Nu to es saprotu - nav jau ko...

Nu ja, ņehuj ko-kot, vajag strādāt! Jo vairāk cilvēku strādās savā jomā un mazāk līdīs citur, jo būs labāk visiem. Tas neattiecas uz finansistiem/ekonomistiem - tos labāk turēt pa gabalu no naudas.

Parezi ir. Tapēc jau mums tik lieliski klājas, ka ar naudu rīkojas lauksaimnieks-sportists fiziķa-mūziķa uzraudzībā ar vidusskolnieka-lokomotīves palīdzību.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

davaj nedris!

pastātsi labāk ar atšķiras pareksā ieskaitītā virtuālā nauda no kasē izņemtās reālās?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: davaj nedris!

pastātsi labāk ar atšķiras pareksā ieskaitītā virtuālā nauda no kasē izņemtās reālās?

Pareksā nav ieskaitīta nauda, bet gan valsts parādzīmes - t.i. solījums vajadzības gadījumā dot naudu kaut kad nākotnē. Tas ir apmierinoši Pareksa lielajiem kreditoriem (sindicēto kredītu devējiem), kam valsts garantija ir pietiekams arguments neatprasīt savu naudiņu uzreiz, jo pašiem jau nemaz tik ļoti netrūkst. Savukārt mazajiem kreditoriem (noguldītājiem) ir vajadzīga nauda, nevis solījums - reālu lietu, nevis nākotnes peļnas iegādei.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: Precīzāk, kā es varu sev pārskaitīt virtuālo naudu un kasē izņemt reālo?

Sev nekā. Man vari. Atnes man valsts garantētu vēstuli, ka pēc gada saņemšu naudiņu atpakaļ ar procentiem, ja pats negribēsi maksāt, un saņemsi uzreiz aploksnīti ar tevis izvēlētajām banknotēm.

Chankaishi Reģ.: 11.07.2007
0 0 Atbildēt

Virtuālā nauda ir tikai kompjūterspēlēs!

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

Chankaishi rakstīja: Virtuālā nauda ir tikai kompjūterspēlēs!

tur nu Tu kļūdies paskaties Zeitgeistu , tur viss ir ļoti elementari apstāstīts

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Kaksis rakstīja: Precīzāk, kā es varu sev pārskaitīt virtuālo naudu un kasē izņemt reālo?

Sev nekā. Man vari. Atnes man valsts garantētu vēstuli, ka pēc gada saņemšu naudiņu atpakaļ ar procentiem, ja pats negribēsi maksāt, un saņemsi uzreiz aploksnīti ar tevis izvēlētajām banknotēm.

a vot paruksī ieskaitīja reālu piķi

protams deva arī garantijas, bet kā tu saki - virtuālu - piķi ieskaitīja un tam toč nav sakara ar garantētiem kredītiem....

Chankaishi Reģ.: 11.07.2007
0 0 Atbildēt

Vēl reiz - virtuālās naudas nav! Ir centrālās valstu bankas ar savu nemainīgu naudas daudzumu un lērums privātbanku ar galīgi samudžinātu savstarpēju aizdevumu un ieguldījumu sistēmu. Principā nauda visa pieder valstij, bankām tā tiek aizdota pret procentiem, tās tad tālāk taisa savu biznesu, kā nu kura māk. Tā vismaz es to saprotu. Kad nu visa nauda ir izdalīta, vairāk nav ko dot kredītiem un iestājās krīze ar visām tās sekām. Tāpēc jau visur runā par kreditēšanas ātrāku atjaunošanu, tik nav tās naudas vairs.

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Sinn rakstīja: pa lielām bumbām viss tika izdarīts pareizi, to atzina arī bijusī Hansabankas vadītāja.

Forši. Arī bijusī bankas vadītāja saprot, ka valsts pienākums ir glābt čomus, kas paputinājuši savu banku un palaiduši pasaulē kādu kušķīti valsts naudas - reālas naudas, vai ne? Nebija tak algu konti, konti no kuriem maksāt 3 brāļiem u.t.t. virtuāli Bija reāla nauda. palika reāls tukšums, kuru valsts nopirka. Un tagad mēģina iestāstīt, ka to tukšumu kādam gada laikā pārdos.

Labu nakti, mazuļi.

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Ja es būtu Zviedrijas valdība, es nedotu ne feniņa SAAB atdzīvināšanai.

Ja 20 gadus manufaktūra ražojusi preci, ko nevar pārdot citādi kā zem pašizmaksas, tad naffik tādu manufaktūru.

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Zviedriem kā sociālistiskai valstij varu ieteikt uz SAAB fabrīkas bāzes izveidot 2 fabrīkas.

Viena taisa tievas virves un pārdod otrai.

Otra tās tievās virves savij kopā , taisa resnas virves un pārdod atpakaļ pirmajai.

Pirmā resnās virves atšķetina un taisa tievās.

Visiem ir darbs un ienākumi.

theerny Reģ.: 08.02.2004
0 0 Atbildēt

Chankaishi rakstīja: Vēl reiz - virtuālās naudas nav! Ir centrālās valstu bankas ar savu nemainīgu naudas daudzumu un lērums privātbanku ar galīgi samudžinātu savstarpēju aizdevumu un ieguldījumu sistēmu. Principā nauda visa pieder valstij, bankām tā tiek aizdota pret procentiem, tās tad tālāk taisa savu biznesu, kā nu kura māk. Tā vismaz es to saprotu. Kad nu visa nauda ir izdalīta, vairāk nav ko dot kredītiem un iestājās krīze ar visām tās sekām. Tāpēc jau visur runā par kreditēšanas ātrāku atjaunošanu, tik nav tās naudas vairs.

ja jau viss ir sašķetināts un kautkur pa ķēdīti jābūt reālajam USD, tad kāpēc tagad tiek teikts ka globāli krīzes dēļ ir pazaudēti/norakstīti vismaz 2 triljoni USD.

tātad tomēr galā ir nevis reāls papīra USD, bet gan burtnīciņa, kur ierakstām bet pēctam izsvītrojam naudas...

tas tāpat kā ar īpašumiem - 2007.gada pavasarī bezmaz katrs otrais kam bija īpašumā māja vai dzīvoklis virs 100m2 varēja teikt ka viņam pieder 200-300'000EUR. bet nu šobrīd tas pats cilvēks var teikt ka nu viņam maksimums pieder 100-150'000EUR. tad nu jautājums kur pazuda "reālie" 100'000 EUR?

Kindzulis Reģ.: 20.10.2002
0 0 Atbildēt

paarveertaas ierakstos burtniicinjaa... bankaa ar + ziimi... un kriitinjnjeemim- ar miinusu...

bet ja nopietnaak- tad pazuda tieshi turpat...no kurienes paraadiijaas- tb nekur

Chankaishi Reģ.: 11.07.2007
0 0 Atbildēt

Virtuālā var parādīties kā procenti par aizdoto naudu un uz to rēķina izsniegtie aizdevumi. Bet es galīgi neesmu finansists!

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Chankaishi rakstīja: Virtuālā var parādīties kā procenti par aizdoto naudu un uz to rēķina izsniegtie aizdevumi. Bet es galīgi neesmu finansists!

Principā pateici ļoti pareizi. Ja būtu finansists, varētu aprakstīt shēmu precīzāk, bet to vairs nevarētu saprast

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

Centis_Nuudele rakstīja: Ja es būtu Zviedrijas valdība, es nedotu ne feniņa SAAB atdzīvināšanai.

Ja 20 gadus manufaktūra ražojusi preci, ko nevar pārdot citādi kā zem pašizmaksas, tad naffik tādu manufaktūru.

kāpēc nafik ??? a kas tad BMW izfisīs USAtirgū , vēl tik bik 'trkno' gadu pietrūka , lai kartīgs fisiens sanaktu a to pagaidām tik GM pac sevi izfisis ar to SAABošanos

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

TDIOTS

kāpēc nafik ??? a kas tad BMW izfisīs USAtirgū , vēl tik bik 'trkno' gadu pietrūka , lai kartīgs fisiens sanaktu a to pagaidām tik GM pac sevi izfisis ar to SAABošanos

------------------------------------

Njaa, ar ko nabaga amurikaanji un kanaadieshi brauks savu valstu rajonos ar kaartiigaam ziemaam... Atminu redzeetu kanaadieshu filmu, principaa krimikji, kur darbiiba notika pilseetinjaa kaut kur Kanaadas ziemeljos (?), kur sniega valjnji gar celjiem bija triismetriigi vismaz Tad nu luuk, tai pilseetinjaa un apviduu visi, ieskaitot noziedzniekus un policistus, braukaaja tikai ar VOLVO,SAAB un ...NJIVA`am Amiishu / kanaadieshu mashiinu tur nebija kaa shkjiras. Filma bij paveca, jo SAAB`i bij pamataa vecie 900 un VOLVO 200 seerijas. Kaut kas tais zviedru auto laikam bij prieksh Ziemeljiem... Ar NJIVA`am neesaajaas Karaliskaas Jaatnieku policijas (Kanaadas FIB variants) agjenti

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti