nodoklis par dienesta auto

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
 
1 2 3 4 5 6 7 ..34
windy Reģ.: 13.07.2001
0 0 Atbildēt

Njā... Ja valsts iestādes darbinieks izmantoja dienesta auto privātajām vajadzībām, tad iestāde viņam sponsorēja amortizāciju un degvielu. Jaunajā redakcijā iestādes darbinieks turpina izmantot dienesta auto, iestāde sponsorē amortizāciju un degvielu un piemaksā valstij vēl 1000 naudiņas gadā. Darbiniekam no tā ne silts, ne auksts, iestādei iespēja palielināt budžetu (jo izdevumi tak lielāki) un nodokļu naudiņas tiek tērētas vēl vairāk. Plus, lai to visu administrētu gan jau ka atkal tiks tērēti vieni pārsimts kilo latu gadā...

Kā vienmēr - zaudētāji būs privātie uzņēmumi, it sevišķi mazie...

KSI Reģ.: 29.10.2003
0 0 Atbildēt

Kaut kā auzās tā patreizējā redakcija.

Ir šķirba, vai privātā SIA īpašnieks izmanto par savu naudu pirktu auto, vai valsts ierēdnis. Labi, privātam varētu būt korekcijas amortizācijā un PVN priekšnodoklī, taču tas ir nebūtiski salīdzinot ar ierēdņiem, kas privātam vajadzībām izmanto VALSTS īpašumu.

Otra lieta - ir liela šķirba, vai es ar SIA piederošu 20-gadīgu opelšrotu aizbraucu no biroja Teikā līdz mājām Juglā (max 5km dienā), vai arī ar jaunu X5 ikdienā braukāju no biroja Rīgā uz mājām, piemēram, Kolkā. Nodoklis abiem vienāds!

Rupji sakot - valsts jau by default piespiež taisīt «pareizus» maršruta uzskaitījumus vai shēmot daudz citos veidos.

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

kolumbs rakstīja: Nez kā to kotrolēs?

Ja ments apturēs svētdienā un mašīna reģistrēta uz SIA, prasīs kāds tev darba laiks?

Atbilde - mans tāds darbs, braukt svētdienās.

Tas, ka mašīna stāv pie mājas nevis SIA pagalmā arī neko nepierāda, jo darbiniekam varbūt noteikts darbs no mājām.

Atliek tik sacerēt normālas maršruta lapas....

Īpaši viegli šo varēs apiet mazās SIA. Lielajiem uzņēmumiem, kur rakstveidā atrunāta mašīnas izmantošana privātiem braucieniem nedaudz grūtāk, jo tie negribēs arī palikt bez rakstiski atrunāta apraksta.

drāzīs tik ilgi, kamēr pats neuzliksi kastīti ar GPS... kā tas jau ir Lattelekoma... pie tam sistēma automatizēta... pielaidi dzinēju sestdien ( bez braukšanas) - pirmdien jau jāraksta paskaidrojums kāpēc tu tā rīkojies... jo sistēma automātiski tevi nostučis...

Pie tam pieļauju ka var noteikt to GPS kontroli kā obligāto pasākumu firmas auto.. līdzīgi kā laika uzskaites sistēmas smagajiem... un stučīs sistēma automātiski... līdz ar to atvieglojot darbu VIDam...

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

KSI rakstīja: Kaut kā auzās tā patreizējā redakcija.

Ir šķirba, vai privātā SIA īpašnieks izmanto par savu naudu pirktu auto, vai valsts ierēdnis. Labi, privātam varētu būt korekcijas amortizācijā un PVN priekšnodoklī, taču tas ir nebūtiski salīdzinot ar ierēdņiem, kas privātam vajadzībām izmanto VALSTS īpašumu.

Otra lieta - ir liela šķirba, vai es ar SIA piederošu 20-gadīgu opelšrotu aizbraucu no biroja Teikā līdz mājām Juglā (max 5km dienā), vai arī ar jaunu X5 ikdienā braukāju no biroja Rīgā uz mājām, piemēram, Kolkā. Nodoklis abiem vienāds!

Rupji sakot - valsts jau by default piespiež taisīt «pareizus» maršruta uzskaitījumus vai shēmot daudz citos veidos.

auzās ir otrais punkts... tas opelis nemaksā ne tuvu X5, līdz ar to izpirksi un iznomāsi savai firmai darba braucieniem..

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

modena rakstīja:

auzās ir otrais punkts... tas opelis nemaksā ne tuvu X5, līdz ar to izpirksi un iznomāsi savai firmai darba braucieniem..

"Pareizo" aizstāvis iesaka shēmot? Pats aptver, ko uzrakstīji - nodoklis pašos pamatos ir vērsts uz lielāka bardaka veidošanu un MVU vēl lielāku problēmu radīšanu.

windy Reģ.: 13.07.2001
0 0 Atbildēt

Liela daļa jauno auto tiek pārdota tieši firmām. Ja šis variants tiek pieņemts - firmai ir izdevīgāk kompensēt privātā auto izmantošanu un apmaksāt degvielu. Dzīšanai darba vajadzībām tiks izmantoti nedārgi lietoti autiņi. Kā rezultāts - valsts netiks pie savas kārotās nodokļu naudiņas, bet spēcīgs sitiens būs pa tā jau knapi dzīvajiem jauno auto pārdevējiem.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

TDIOTS rakstīja: ka piemērs- man ir debitori Jelgavā ,Tukumā utt . īsāk douxja , tad un es ik dienu pie kāda braucu uz pārrunām , tērēju degvielu un amortizeju pepelocu

Un lai VID nesūdzas - es jau tik tādēļ tā cenšos, lai PVN spētu nomaksāt, kam soda naudas rēķina jau par vēl nesaņemtām naudiņām.

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

modena rakstīja:

auzās ir otrais punkts... tas opelis nemaksā ne tuvu X5, līdz ar to izpirksi un iznomāsi savai firmai darba braucieniem..

"Pareizo" aizstāvis iesaka shēmot? Pats aptver, ko uzrakstīji - nodoklis pašos pamatos ir vērsts uz lielāka bardaka veidošanu un MVU vēl lielāku problēmu radīšanu.

man darba auto ( izņēmums ja pats tādu neizvēlējos) nepatīk ka suga. Ja vel autoparks ir pietiekoši paliels- tad vispār neko labu neredzu... to riepas maina pēc grafika, nevis apstākļiem, to slotiņas jāgaida kuj zin cik ilgi... + vienmēr kāds apšaubīs to, vai kādu detaļu pēc maniem uzskatiem ir jāsamaina.

Līdz ar to darba vajadzības lietoju personīgu auto, kurš tiek iznomāts firmai uz līguma pamata. No vienas puses protams daži čīkstēs ka auto tiek nodzīts... taču reāli auto tiek regulāri ekspluatēts un uzturēts tehniskā kārtībā.

Milzīgs pluss- nep**u valstij smadzenes, nebaroju bankas ar līzingiem.... dzīvoju bez parādiem.

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

windy rakstīja: ....bet spēcīgs sitiens būs pa tā jau knapi dzīvajiem jauno auto pārdevējiem.

vai tad mums vajag tik daudz to auto pārdēvēju?

Dark_Side Reģ.: 25.06.2003
0 0 Atbildēt

Nu i ļoti pareizi! vismaz haļavu izskaudīs! Es tikai par! Vizinies darba laikā pa darba jautājumiem cik uziet, kartigi pildi celazimes. loti ceru ka VIDs kartigi parbaudis sho nodokli. ja gribi vakarā pie beibes pakniebties braukt, njem taxi vai gaidi autobusu! basta!

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Dark_Side rakstīja: Nu i ļoti pareizi! vismaz haļavu izskaudīs! Es tikai par! Vizinies darba laikā pa darba jautājumiem cik uziet, kartigi pildi celazimes. loti ceru ka VIDs kartigi parbaudis sho nodokli. ja gribi vakarā pie beibes pakniebties braukt, njem taxi vai gaidi autobusu! basta!

Redzi - tavā loģikā ir viens liels caurums. Arī VID nemāk pateikt, kā pareizi būtu jādala izdevumi, ja es pa ceļam no darba tikšanās Ventspilī vakarpusē apciemoju vecākus Tukumā. Pec viņu domām man vajadzētu braukt atpakaļ līdz Rīgai, pabeidzot darba braucienu. Un tad braukt atpakaļ privātrā kārtā. Tas gan būtu pareizi, gan no ekonomiskā, gan ekoloģiskā viedokļa. Vai ne?

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Dark_Side rakstīja: Nu i ļoti pareizi! vismaz haļavu izskaudīs! Es tikai par! Vizinies darba laikā pa darba jautājumiem cik uziet, kartigi pildi celazimes. loti ceru ka VIDs kartigi parbaudis sho nodokli. ja gribi vakarā pie beibes pakniebties braukt, njem taxi vai gaidi autobusu! basta!

Redzi - tavā loģikā ir viens liels caurums. Arī VID nemāk pateikt, kā pareizi būtu jādala izdevumi, ja es pa ceļam no darba tikšanās Ventspilī vakarpusē apciemoju vecākus Tukumā. Pec viņu domām man vajadzētu braukt atpakaļ līdz Rīgai, pabeidzot darba braucienu. Un tad braukt atpakaļ privātrā kārtā. Tas gan būtu pareizi, gan no ekonomiskā, gan ekoloģiskā viedokļa. Vai ne?

Tukumā var iebraukt nopirkt degvielu..

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

GPS kontrole nav panaceja !!! GPS ir atsledzams, noņemams, signālu var vājinat utml. Būs vajadzība cilvēki izdomās kā apjāt likumus utml. Tādēļ tas vienmēr ir jautājums par to kas ir lētāk- maksāt vai mēģināt apiet !!! Apšaubu ka šim likumam būs dajebkāda jēga, jo kā vienmeº idejas varbūt ir pat labas, bet lai to realizētu dzīvē - kurš tasd būs tas kurš katru otro dienu kādu "ņems priekšā", lai citiem dzīve salda neliktos.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

modena rakstīja:

Seene rakstīja:

Dark_Side rakstīja: Nu i ļoti pareizi! vismaz haļavu izskaudīs! Es tikai par! Vizinies darba laikā pa darba jautājumiem cik uziet, kartigi pildi celazimes. loti ceru ka VIDs kartigi parbaudis sho nodokli. ja gribi vakarā pie beibes pakniebties braukt, njem taxi vai gaidi autobusu! basta!

Redzi - tavā loģikā ir viens liels caurums. Arī VID nemāk pateikt, kā pareizi būtu jādala izdevumi, ja es pa ceļam no darba tikšanās Ventspilī vakarpusē apciemoju vecākus Tukumā. Pec viņu domām man vajadzētu braukt atpakaļ līdz Rīgai, pabeidzot darba braucienu. Un tad braukt atpakaļ privātrā kārtā. Tas gan būtu pareizi, gan no ekonomiskā, gan ekoloģiskā viedokļa. Vai ne?

Tukumā var iebraukt nopirkt degvielu..

Pļē - atkal jau māci kā APIET likumu, par kuru pats priecājies. Vai tiešām ir tik grūti aptvert, ka tas ir pirmais pierādījums likuma bezjēdžibai, ja pat tā aizstāvji iesaka to neievērot!

Pasaki kā šāda situācija būtu jārisina likumīgi, maksājot visus paredžetos nodokļus!

windy Reģ.: 13.07.2001
0 0 Atbildēt

modena rakstīja:

windy rakstīja: ....bet spēcīgs sitiens būs pa tā jau knapi dzīvajiem jauno auto pārdevējiem.

vai tad mums vajag tik daudz to auto pārdēvēju?

Vai mums vajag tieši šobrīd iedzīt bankrotā tos, kas vēl kautkā ķepurojas? Ekonomikas sildīšana latviešu gaumē?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

windy rakstīja:

modena rakstīja:

windy rakstīja: ....bet spēcīgs sitiens būs pa tā jau knapi dzīvajiem jauno auto pārdevējiem.

vai tad mums vajag tik daudz to auto pārdēvēju?

Vai mums vajag tieši šobrīd iedzīt bankrotā tos, kas vēl kautkā ķepurojas? Ekonomikas sildīšana latviešu gaumē?

Pārdevejus NAV jākautrējas dzīt bankrotā. Tie nekādu labumu valsts ekonomikai nedod - īpaši importētāji, kādi 100% ir auto tirgotāji. Ekonomiku ir jāsilda, atbalstot RAŽOTĀJUS. Kaut pašpatēriņa pakalpojumu, bet visvairāk jau eksporta preču.

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

windy rakstīja:

modena rakstīja:

windy rakstīja: ....bet spēcīgs sitiens būs pa tā jau knapi dzīvajiem jauno auto pārdevējiem.

vai tad mums vajag tik daudz to auto pārdēvēju?

Vai mums vajag tieši šobrīd iedzīt bankrotā tos, kas vēl kautkā ķepurojas? Ekonomikas sildīšana latviešu gaumē?

pēc manam domām tu akurāt gribi atbalstīt tos, kuri mūs dzen lielākos parādos... jo ražotāji viņi točno nav...

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

modena rakstīja:

Seene rakstīja:

Dark_Side rakstīja: Nu i ļoti pareizi! vismaz haļavu izskaudīs! Es tikai par! Vizinies darba laikā pa darba jautājumiem cik uziet, kartigi pildi celazimes. loti ceru ka VIDs kartigi parbaudis sho nodokli. ja gribi vakarā pie beibes pakniebties braukt, njem taxi vai gaidi autobusu! basta!

Redzi - tavā loģikā ir viens liels caurums. Arī VID nemāk pateikt, kā pareizi būtu jādala izdevumi, ja es pa ceļam no darba tikšanās Ventspilī vakarpusē apciemoju vecākus Tukumā. Pec viņu domām man vajadzētu braukt atpakaļ līdz Rīgai, pabeidzot darba braucienu. Un tad braukt atpakaļ privātrā kārtā. Tas gan būtu pareizi, gan no ekonomiskā, gan ekoloģiskā viedokļa. Vai ne?

Tukumā var iebraukt nopirkt degvielu..

Pļē - atkal jau māci kā APIET likumu, par kuru pats priecājies. Vai tiešām ir tik grūti aptvert, ka tas ir pirmais pierādījums likuma bezjēdžibai, ja pat tā aizstāvji iesaka to neievērot!

Pasaki kā šāda situācija būtu jārisina likumīgi, maksājot visus paredžetos nodokļus!

likums patīk.... bet patīk tikai no tāda viedokļa, ka man ar viņu "pa ceļam"... ja man darba auto būtu kaut vai BMW 530d - man tas galīgi nepatiktu

bet piekriti - tādu likumu mums jau sen vajadzēja. Vienīgi "nulles" principu derētu mīkstināt ar pieļaujamām +/- 50-100 km mēnesī pielaidēm.

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: GPS kontrole nav panaceja !!! GPS ir atsledzams, noņemams, signālu var vājinat utml. Būs vajadzība cilvēki izdomās kā apjāt likumus utml. Tādēļ tas vienmēr ir jautājums par to kas ir lētāk- maksāt vai mēģināt apiet !!! Apšaubu ka šim likumam būs dajebkāda jēga, jo kā vienmeº idejas varbūt ir pat labas, bet lai to realizētu dzīvē - kurš tasd būs tas kurš katru otro dienu kādu "ņems priekšā", lai citiem dzīve salda neliktos.

ja ja ja... noņemsi tu plombētu kārbiņu... es jau nerunāju par atslēgšanu...

vienīgi ir interesanti, kādu principu atļautu... vai ar speciālas flash izņemšanu, vai vajadzēs īrēt GSM kanālu....

pieļauju riebīgu domu... ka ja nav signāla.... nav arī maršruta... un ja nav maršruta, bet ir km - tad automātiski saņem papildus bonusu 81Ls apmērā...

windy Reģ.: 13.07.2001
0 0 Atbildēt

modena rakstīja:

windy rakstīja:

modena rakstīja:

windy rakstīja: ....bet spēcīgs sitiens būs pa tā jau knapi dzīvajiem jauno auto pārdevējiem.

vai tad mums vajag tik daudz to auto pārdēvēju?

Vai mums vajag tieši šobrīd iedzīt bankrotā tos, kas vēl kautkā ķepurojas? Ekonomikas sildīšana latviešu gaumē?

pēc manam domām tu akurāt gribi atbalstīt tos, kuri mūs dzen lielākos parādos... jo ražotāji viņi točno nav...

Ir preces, kuras mēs šeit neražojam. Nevajag jaukt siltu ar mīkstu.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

modena rakstīja:

bet piekriti - tādu likumu mums jau sen vajadzēja. Vienīgi "nulles" principu derētu mīkstināt ar pieļaujamām +/- 50-100 km mēnesī pielaidēm.

Mu ne tikai šādu likumu nevajadzēja. Bet arī daudz citus nodokļus SAMAZINĀT. Vienīgā izeja no tās pakaļas, kurā esam ielīduši, būtu kļūsana par vēl vienu, ar Kipru konkurējošu, ES zemo nodokļu zonu. Bet patreizējais kurss ir tikai pa progresējošu spirāli uz leju. Iznīcinam jebkādu bāzi nodokļu ieņemumiem, bet nesamazinam izdevumus. Pēc pāris gadiem arī maksājot 200% nodokļus, ekonomiski aktīvā sabiedrības daļa vairs nespēs uzturēt ne pensionārus, ne slimnīca, jo gluži vienkārši būs palikusi absolūtajā mazākumā.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

windy rakstīja:

Ir preces, kuras mēs šeit neražojam. Nevajag jaukt siltu ar mīkstu.

Un kādēļ? Tieši šo preču ražošanai tad arī jāsniedz iespējami lielu atbalstu, nevis to importētājiem.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

modena rakstīja:

ja ja ja... noņemsi tu plombētu kārbiņu... es jau nerunāju par atslēgšanu...

vienīgi ir interesanti, kādu principu atļautu... vai ar speciālas flash izņemšanu, vai vajadzēs īrēt GSM kanālu....

pieļauju riebīgu domu... ka ja nav signāla.... nav arī maršruta... un ja nav maršruta, bet ir km - tad automātiski saņem papildus bonusu 81Ls apmērā...

Pamosties tak - GPS neslēdzas pei imobilaizera vai motora elektronikas, tā kā atslegt jmo ir razpljunutj !!!

Kilimetrus piereģīstrēs - kas tev speedo/odometrs ir kaut kāds uber nepieejams devaiss kurš māk attālumu/ātrumu noteikt pēc G-spēka izmaiņām ?!?!? Šā kā tā vienā galā ir sensors pie ātrumkārbas un otrā glā ir elektronisks impulss. Protams ka ziepīgi ir auto siem kuriem ir garantija, ar visiem pāºējiem - problēmu nekādu.

windy Reģ.: 13.07.2001
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

windy rakstīja:

Ir preces, kuras mēs šeit neražojam. Nevajag jaukt siltu ar mīkstu.

Un kādēļ? Tieši šo preču ražošanai tad arī jāsniedz iespējami lielu atbalstu, nevis to importētājiem.

Piedāvā laikā, kad ekonomiski daudz spēcīgākās valstīs autoražotāji cīnās par izdzīvošanu, atvērt Latvijā savu autoražotni? Nu, ja tev ir idejas, kā latvijā sākt ražot dacijas konkurentus - uz priekšu, raksti projektu un ver vaļā rūpnīcu

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

Pamosties tak - GPS neslēdzas pei imobilaizera vai motora elektronikas, tā kā atslegt jmo ir razpljunutj !!!

Kilimetrus piereģīstrēs - kas tev speedo/odometrs ir kaut kāds uber nepieejams devaiss kurš māk attālumu/ātrumu noteikt pēc G-spēka izmaiņām ?!?!? Šā kā tā vienā galā ir sensors pie ātrumkārbas un otrā glā ir elektronisks impulss. Protams ka ziepīgi ir auto siem kuriem ir garantija, ar visiem pāºējiem - problēmu nekādu.

+1

1 2 3 4 5 6 7 ..34
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti