Aerodinamikas speciālists

Dzēsts lietotājs Reģ.: 29.03.2024

Pirmais ar kaksi atnāks un gan jau kaut ko sadomāsim

 
1 2
WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Deksi, kā būtu ja tu vienreiz saspringtu un uzzīmētu to savu "problēmu", citāk īsti netieku gudrs kurā vietā tev tā turbulence traucē dzīvot.

P.S. man tāda tīri zinātniska interese tajā ziņā ka topošajai Gaismas Pilij tiks izmantotas ventilācijas šahtas kurās gaisu pados no papildus "ēkas" pilnas ar kondicionēšanas iekārtām. Mana sāpe ir par Datu centru n-tajā stāvā, kas "barojas" no tās pašas sistēmas.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: WALA, te ir aptuvena shēma www.iauto.lv/...

Tipa ventilators -> liels konuss -> "reti izvietotas" caurules pa kurām jāplūst gaisam ...

par to trešo posmu jeb "reti izvietotām" caurulēm ir jautājums - tipa tā ir konstruktīva nepieciešamība lai uz tās "redeles" var kaut ko - nu nez teiksim žāvēt ???

P.S. sazīmē varbūt arī cipariņus blakus "daļām" lai vieglāk par tām runāt.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

BTW vēlviens jautājums, vai tev tā ir konstruktīva nepieciešamība gaisu pūst iekšā ??? Patreizējā konstrukcijā vieglāk būtu dzīvot ar gaisa "vilkšanu ārā" no tās konstrukcijas.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Pag tad es to bildi neesmu īsti pareizi sapratis. Tātad jautājums galvenokārt ir par to "detaļu" kas atrodas zīmējuma augšdaļā.

No labās puses tātad pūš gaisu -> konuss uz paplašinātu telpu -> palašināta telpa -> 30 maza diametra caurules -> gaiss tukšā telpā.

Vai tām mazajām caurulēm "otram" galam kas nav "izplūde" ir kāda noteikta loma/darbs veicams ???

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Un izplūdes "gaisa" recirkulācija ir iespējama ,vai nav vēlama ???

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

starp citu.....

kantainā (vai 3stūrainā) caurulē (piemēram no ķieģeliem mūrētā skurstenī) normālos apstākļos gaiss kustās (cenšas kustēties) tikai pa apaļu laukumu... (figūrā ievilts riņķis)

tobiš skursteņa stūros gaiss stāv.... palielinoties spiedienam, protams sāk kustēties arī tas, bet ja vien ir iespēja nekustēties, tad jamais to izmanto

kautkā tā

----------

| |

| |

| o |

| ooo |

| ooooo |

| ooo |

| o |

| |

| |

----------

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

----------

|............|

|.....o.....|

|...ooo...|

|oooooo|

|...ooo...|

|.....o.....|

|............|

----------

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

es saprotu, ka problēma ir kastē pirms cikloniem, tā rezultātā katrā ciklonā nav vienāda plūsma...

ja problēma nav augšējā kastē, tad cita lieta

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

WALA rakstīja: Un izplūdes "gaisa" recirkulācija ir iespējama ,vai nav vēlama ???

Izplūdes gaiss būs ar lielu mitruma procentu. Ja izolē izplūdi, var recirkulēt. Kādiem mērķiem ?

Tad tā doma nebūs īsti piemērojama.

Tas vienkārši joprojām turpinot to domu "par sūkšanu", tipa vents gan pūš, gan vienlaicīgi velk, un atšķirības kompensēt ar dažādu izplūdes garumu. Bet nu neesmu šausmīgi iedziļinājis šādās problēmās līdz ar ko īsti nezinu vai šādai sistēmai to ir reāli "pietjūnēt".

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

kaut gan laikam biški samuldējos ja taisa noslēgtu gāzu recirkulāciju, tad svarīgi būtu lai cauruļu garums būtu vienāds.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Vēl viens jautājums kādam mērķim kalpo tas

konuss pie venta, tipa ir mazs ventilators un liela telpa kurā jāiepūš. Jo faktiski tādam konusam ir tikai pārītis jēdzīgu pielietojumu - radīt mazāku pretestību ventilatoram ( tipa kā auto izplūde ar turbo), un otrs ja ir jāsamazina gaisa plūsmas ātrums aiz venta.

Bet es šķiet sapratu arī Pirmā domu par skursteni - tipa tava "kvadrāta" (skatoties teiksim no ventilatora gala) stūros ir relatīvi lēnāk kustošās plūsmas.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

a nakuj "No date provided"

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

Bet es šķiet sapratu arī Pirmā domu par skursteni - tipa tava "kvadrāta" (skatoties teiksim no ventilatora gala) stūros ir relatīvi lēnāk kustošās plūsmas.

tieši tā.... pašos pašos stūros tās plūsmas "stāv uz vietas"... tikai tā nav "mana" doma, tāda ir elementāra teorija...

palabo mani, ja es kļūdos -

1) gaisa un kūdras maisījums tiek iepūsts kastē pa augšējo labo malu ar zināmu (katrā gadījumā izmērāmu) ātrumu V

2) tam gaisam ir jāpagriežas 90 grādu leņķī lai nokļūtu ciklonos..... visam tam pasākuma ir inerce.... gaisam sava, kūrdai bišķi lielāka.... karoče viņs negrib griezties tajos 90 grādos

3) viss tas pasākums nokāk ciklonos (palabo, bet man domāt, ka tur arī ir tie 150km/h)

4) kūdra izbirst pa apakšu ārā, bet gaiss "aiziet skurteņos"

cik sapratu, tad fiška ir apstāklī, ka katram ciklonam nav vienādi darba apstākļi, tāpēc katrs no tiem strādā pa svojemu....

kur es aprakstīju "ne tā"???

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Plus vēl Kindzulis izraka netā shēmu, kur tie daudzie cikloni ir salikti kastē,kurai apakšējā mala ir slīpā leņķī attiecībā pret ieplūdi, tālākā mala ir pacelta augšup.

Tas ir, nolaista lejā...

Principā es arī domāju par to ka jāmēģina tā tava telpa samazināt attālinoties no ventilatora, jo pat tīri teorētiski jo tālāk no venta būs ciklons, jo mazāks spiediens līdz jamam būs saglabājies, ja reiz vents pūš tikai tik cik cikloni var "aizpūst" prom.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

vēl citādāk lietai varētu pieiet mainot ciklonu diametru, bet nu šķiet tas nebūs gluži produktīvi.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: vēl citādāk lietai varētu pieiet mainot ciklonu diametru, bet nu šķiet tas nebūs gluži produktīvi.

Kaut gan ja ir iespēja eksperimentēt pamēģini tālāk no venta sašaurināt cauruļu izplūdes galus ar konusiņiem.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

WALA rakstīja: vēl citādāk lietai varētu pieiet mainot ciklonu diametru, bet nu šķiet tas nebūs gluži produktīvi.

Kaut gan ja ir iespēja eksperimentēt pamēģini tālāk no venta sašaurināt cauruļu izplūdes galus ar konusiņiem.

šito principu es jau viņam ieteicu.... tiesa gan es tajā viņa zīmējumā būtu licis sašaurinājuma konusiņus to izplūdes vertikālo trubu apakšējos galos...

vēl ir variants salikt 1/4 aplī salocītas plāksnes vai trubas - to principu izmanto lai pagrieztu gaisa plūsmu par 90 grādiem....

liela plūsma negriežas, atsitas pret tālāko sienu un tai virsū krīt pārējais gaiss - tādās analoģijās var teikt nu sanāk tā, ka tas "pārējais gaiss" spaida "piespiesto gaisu" kā gumijas bumbu...

tāpēc plūsmu sadala mazākās plūsmiņās, kuras vieglāk pagriežas... vieglākais laikam būtu salocīt lapiņas un salikt (ja lielajā kastē ir vieta) virs katra ciklona dažādos augstumos attiecībā pret ieplūdi...

tūlīt uzzīmēšu

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt
Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

vai ieliec šitādu slīpu sienu tajā kastē un uzliec žalūziju veida klapītes, kas ļauj grozīt plūsmu

apmēram šitā

nsnf.times.lv/...

varbūt vienkārši pietiek ar tām žalūzijām, kas ļautu plūsmu regulējami pagriezt ieplūdē uz leju

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Bet arī ieplūdes ventilators ir jāliek tālāk, ieplūdes caurule ir 400 mm , attālums pašlaik ap 80 cm. Pie tam,ieplūde notiek 90 grādu leņķī...tā bija vieglāk uzlikt to verķi. Jāsāk apkopot ieteikumi un jāurbj tālāk.

Nu tad tev jāliek plūsmu veidojošās klapes arī tūlīt aiz venta, jo 90 grādu pagrieziens jau ir pirmā vieta kur sanāk "atsitiens".

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Vēl vienu litu ko var pamēģināt( ja reiz ir 90 grādos stāvošs vents) tad ngriezt vis plūsmu proporcionāli venta "izejā", bet pakāpeniski to koncentrēt virzienā uz leju. tipa apakšā pagriez pa 90, augstāk jau pagriež teiksim 85 utt. līdz pašā augšā lai plūsmas virziens sakrīt ar "jumta" daļas slīpumu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

kaut gan laikam gadījums kad sakrīt ar jumta daļas slīpumu tev nederēs - tipa var sanākt "atapakaļejošs" virpulis.

kliks Reģ.: 27.07.2006
0 0 Atbildēt

Kāpēc tai bildē apakšā tūplis piezīmēts???

www.iauto.lv/...

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti