CO2 jeb gaisa kvalitātes mērītājs

iAuto Reģ.: 17.07.2001

CO2 mērītājs telpās būtu tīri noderīga lieta, vai ir pieredze ar šo kādas atsauksmes un ieteikumi

 
iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

1) 77 eur Qingping Air Monitor Lite, Apple HomeKit Compatible Wi-Fi Smart Air Quality Meter Detects Indoor CO2, PM2.5, PM10, Temperature and Humidity, Air Meter

rāda uzreiz uz displeja

2) 100 eur Netatmo air quality meter, temperature, humidity, noise and CO2 sensors

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 1 Atbildēt

Nu man ir Aranet4 Home, jau gadu stāv plauktā neizmantots, bet sākumā bija interesanti, pat Rīgā braucot iekš auto šur un tur pamērīju, pat sēžot korķī smīrdīgam dīzelim "pa tuvu" astē, nekas sevišķi intersants tur neparādas, tipa nevienu bridi nebija vairāk kā no rīta manā guļamistabā, kad pa nakti rekuperators ieslēgts minimāla režīmā ...

Tāpēc jau te nereti ierēcu par tām Rīgas "gaisa kvalitates" problēmām kontekstā ar dīzeļiem un vispār ICE ... bet smilšu gan Rīgā regulāri ir bijis vairāk kā saprašanas ...

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Man arī ir Aranet 4, tā arī ir, stāv guļamistabā, no rītiem reizēm skrien pāri 1400! Kad neviens nav istabā, nokrīt uz 600-700, lai būtu visu laiku šādi, tad tik vasarā var to panākt, kad logs vaļā stāv!

Kalvis99 Reģ.: 13.09.2017
1 0 Atbildēt

CO2 jau nav smakas ko varētu deguns just! Aranet arī mums mazajā sapulču telpā bez piespiedu ventilācijas ātri pat dažu cilvēku sastāvā uzrādīja sarkanajā intervālā. Vēdināšanai ir nozīme. Gļukus aparātam nenovērojām, nezinu vai tos var eksportēt jo izmantojām interesanto ekrānu.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

》Tāpēc jau te nereti ierēcu par tām Rīgas "gaisa kvalitates" problēmām kontekstā ar dīzeļiem

Ierēc, ierēc, ne jau CO2 tur bojā kvalitāti, bet gan sīkās daļiņas un NOx. To tavs Arhanets nemēra.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 1 Atbildēt

Es ne tāpat vien smiltis piemineju (tā konkreti gan vecos laikos, kad pa R 95% gadijumu staigaju, gan tagad kad gandrīz katra dienā staigāju 3-6km) tāpec arī "ierēcu" par lielajiem CO2 "apkarotājiem", liela dala nesajēdz par ko cīnās. Visas pārējās daļiņas ir sūds, un to līmenis tiešām tiek pārsniegts tajās pāris kritiskajās vietās pie noteijtiem apstākļiem ...

Pāris nedēļas neesi tīrījis un vēdinājis savu māju, tu esi turpat kur gadu staigājot pa R tieši pa kritiskākajiem punktiem ...

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 1 Atbildēt

Ieteikumi ņemt to Aranaet nevis kinpinčain. CO2 mērītāji, kas nemēra CO2 tiešā veidā, bet gan interpretē no GOS, tad var sanākt izgāzties kā dažiem panikas cēlājiem.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 4 Atbildēt

Man kaut kā liekas, ka vispār no nepareizā gala šai lietai tiek pieiets. Cilvēka labsajūtai principā ir pilnīgi vienalga, cik daudz gaisā ir CO2. Svarīgs ir kas cits: vai gaisā ir pietiekami daudz skābekļa?

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Nē tas gan nav tiesa ka ir vienalga cik tā CO2 ir, tuesa diapazons kurā cilvēks jūtas OK ir diezgan plašs, tagad ka tik nesamuldos bet līdz pat 800 ppm, viss ir normāli, ja pārsniedz, tad cilvekam ātrāk iestājas nogurums (sportojot, veicot jebkādu darbu utml.). Rīgas un planētas vidējais rādītājs ir mazliet virs 400 ppm. (a la 410 vai kas tāds).

P.S. Un vairāk CO2 automātiski nozimē mazàk O2 !!!

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
2 1 Atbildēt

Nu ja ierasts teikt ka atmosfērā ir ap 21% skābekļa, un par co2 mēs te runājam ppm mērvienībā, tad nešķiet, ka pret skābekļa proporciju ir diezgan matu skaldīšana, vai tur 400ppm vai 800ppm co2?

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Matu skaldīšana, vai ne tas katram var individuāli izpausties, bet manā gadijumā sūdīgi ventilētas telpas un es varu izvilkt tikai ~4 styndas darba, un man parādas nogurums, un teiksim ja tādos apstākļos es klausos kaut kādu savu IT kursu, tad pēc 4 stundām es darbā nereti esmu "ar degunu uz klaviatūras" jeb prasti sakot guļu. Labi vēdinātās telpās visas 8 stundas nav problēma.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 0 Atbildēt

Es vienkārši nepiekrītu sākotnējam uzstādījumam ka "pilnīgi vienalga, cik daudz gaisā ir CO2" ka tikai O2 pietiek. Tu ar savu P.S arī tā kā tai idejai laikam piekrīti, jo, būtībā (gluži kā daži raimja teksti) doma "vairāk CO2 automātiski nozimē mazàk O2" ir pareiza. Vien reāli dzīvē tas izpaužās kā? Skābeklis ir 210000ppm, un nevēdinātā telpā skābeklis paliek vairs tikai 210200ppm, ja pieņemam ka piepirduši esam veselus 800ppm co2? Neliekas nedaudz absurdi, ja vienkārši loģiski padomā? No šā visa secinu ka tieši CO2 ir tas, kas rada problēmas labsajūtai un veselībai, un ar O2 fona procentu tam nav itin nekāda sakara... Palabojat, ja kļūdos.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Sīkie ir ļoti labs indikators nepietiekamam skābeklim. Vispirms sāk trakot un tad kašķēties. Sīko mamma saka:noguruši, bet iemesls irizelpots skābeklis. Es arī ļoti jūtu kad strauji krīt skābekļa daudzums. Lielā mājā izlaižas

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 1 Atbildēt

Es vispār neko nebūtu rakstījis, ja ne tas Wala P.S

Nu neticu es idejai, ka problēmas (tajā skaitā ar bērniem) rada O2 trūkums. Cilvēks vispār varētu iztikt mierīgi ar daudz mazāku procentu kā ierastie 21, ja nebūtu sārņu CO un CO2 izskatā. Varu saderēt, ja tev mājā būtu 1500ppm CO2, tad tu varētu laist tur gaisā papildus skābekli, bet labāk neviens nejustos.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 1 Atbildēt

Papildus skābeklis atšķaida "sārņus" un to % samazinās.

Liekās, ka sa^$##%ies matemātikā.

Skābekļa papildināšana = vēdināšana

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Man ar matemātiku viss kārtībā. Jo es saprotu, ka divkāršota CO2 koncentrācija dod efektu, nevis sābekļa samazināšanās no 210000ppm uz 209000ppm. Vēdināšana ir sārņu samazināšana. Skābeklis būtu pietiekams arī bez vēdināšanas. Sārņu daudzums traucē, nevis skābekļa trūkums.

Bet tu droši saviem bērniem istabās vari uzstādīt O2 mērītāju. Ja jau skābekļa trūkums ir tā ļaunuma sakne.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Nu tur tak pārspiediens veidojas. Nesaprotu kā tu iedomājies palielināt o2 nesamazinot citas gāze, tajā skaitā co2. Istaba hermetiska un spiedienizturīga?

IMO co2 pārpilnība ir otra puse o2 deficītam. Ar vienu avotu: cilvis iztērē o2 un papildina co2. Pārējās gāzes netiek izmainītas

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Nu ja tavi bērni jūt iztērēto skābekli robežā no normāla 210000ppm un krīt gar zemi pie slikta līmeņa 209000ppm, tad to varētu atjaunot normālajā 210000ppm līmenī, vienkārši izlaižot no medicīniskā balona pāris litrus tīra skābekļa, bez vēdināšanas. Ja jau tu gribi man pārspiedienu piešūt. Realitātē nekāds pārspiediens nerastos, jo tā koncentrācijas maiņa ir astronomiski minimāla. Tad jau pārspiediens rastos arī no tā, ka strauji plaukstu vicini?

Un pat ja tu izlaistu to tīro skābekli, un atgūtu savā istabā tos "derīgos" 210000ppm jeb 21% gaisa skābekļa, tavi bērni vēl joprojām būtu niķīgi, jo problēmas cēlonis - paaugstinātā CO2 līmeņa fizioloģiskā ietekme nav atcelta. Skābeklis nav izelpots, skābeklis vēl joprojām pietiek. Traucē CO2. Cilvēks fizioloģiski ir spējīgs visnotaļ lieliski dzīvot arī pie 17-19% O2, ja CO2 paliek normas robežās (zem ~400ppm).

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Ok. Pēc gaisa sastāva tā laikam sanāk.

Jāatzīst, ka mans teksts arī ir vnk mājsaimnieču "izelpots gaiss", ne tieši pātērēts skābeklis vs iegūts co2. Atvainojos par neveikliem izteicieniem.

Rezumējums gan saglabājas: gaisa kvalitātes mērīšanai gluži labi var izmantot bērnus. Plosīšanās un kašķīgums tieši norāda uz ventilācijas trūkumu. Un es arī deru novērojumu veikšanai Nav te Berga bizness jāuztur

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Nav par ko atvainoties. Ir jau interesanti šad tad forumos pakašķēties

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Motorolers rakstīja: Man arī ir Aranet 4, tā arī ir, stāv guļamistabā, no rītiem reizēm skrien pāri 1400! Kad neviens nav istabā, nokrīt uz 600-700, lai būtu visu laiku šādi, tad tik vasarā var to panākt, kad logs vaļā stāv!

Hmm, tev baigi slikta ventilācija, jo manā darba vietā Rīgā Dominas rajonā. pie maģistrālajām ielām, pa dienu nepārsniedza 500 ppm, Mārupē mājā ir ap to maģisko 410-420 ppm, pa nakti ar švakro rekuperācijas režīmu uzlec līdz 750-800 ppm sliktākajā gadījumā ...

Kā tu vispār no rītiem jūties tādā 1400 ppm "jokā", jo tas vairs īsti normāli nav ?!?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Ha! Es domāju ka tāda ventilācija ir realitāte apmēram jebkurā miteklī kas nav būvēts šajā gadsimtā un tāpēc tur pēc mūsdienu modes ir padomāts par kaut kādu ventilāciju. Nav man mērītāja un arī netaisos pirkt, bet sagaidu ka manas istabas 24 kubikmetros pa nakti mierīgi tiek dabūti rollera cipari.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 0 Atbildēt

Tas ir tāds cilvēkam caur gadsimtiem ģenētikā ierakstījies tieši tā pat kā ar D vitamīnu, ka viss ir ok un cilvēks jūtas labi. Pie kaut kādas minimālas nenormas pierod. Problēma manuprāt ir siltinātiem mitekļiem ar labi hermētiskiem logiem. Un jo labāk nosiltināts, jo mazāk notiek gaisa apmaiņa līdz arī problēmas un bez rekuperācijas nekā. Man ir tieši otra problēma, ka izejošais gaiss caur atsūcējiem tik efektīgi velk, ka nekāda ventilācija nav vajadzīga. Vārstus caurpūš, bet metāla vārsti savukārt noņem plūsmu, kad tā atsūkšana patiešām vajadzīga. Šoziem gaisa mitrums 35-40 turas. Ir pierasts. Ja krīt vēl zemāk, tad slēdzu mitrinātāju, savādāk sāk deguns asiņot. Vismaz kaut kāds ekšens.

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

Motorolers rakstīja: Man arī ir Aranet 4, tā arī ir, stāv guļamistabā, no rītiem reizēm skrien pāri 1400! Kad neviens nav istabā, nokrīt uz 600-700, lai būtu visu laiku šādi, tad tik vasarā var to panākt, kad logs vaļā stāv!

Hmm, tev baigi slikta ventilācija, jo manā darba vietā Rīgā Dominas rajonā. pie maģistrālajām ielām, pa dienu nepārsniedza 500 ppm, Mārupē mājā ir ap to maģisko 410-420 ppm, pa nakti ar švakro rekuperācijas režīmu uzlec līdz 750-800 ppm sliktākajā gadījumā ...

Kā tu vispār no rītiem jūties tādā 1400 ppm "jokā", jo tas vairs īsti normāli nav ?!?

Man nav piespiedu ventilācija, kopš nopirku šo aparātu, logus visu laiku turu uz ziemas ventilācijas pozīciju, bet tāpat tas skaitlis ir tāds, ja aiztaisa logus ciet, tad skrien pāri 2000.

Es pats īpaši to nejūtu, laikam esmu pieradis.

Kabinetā arī pasēdi 20 minūtes, cipars augšā.

Platības it kā man nav mazas, bail iedomāties kādi tie cipari bija bērnībā, kad bija maza istaba, logi visi aizlīmēti.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
1 0 Atbildēt

Bērnībā nevienā sienā nebija kaut kādas plēves, un logi ar visu aizlīmēšanu smuki elpoja.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Jep, tad elpoja, logi, durvis, sienas ... un sildīts tika āra gaiss lielos daudzumos ... Pat daudzdzīvoklenēs starp kaimiņu dzīvokļiem vējš staigāja un reizēm pat ūdens viena stāva ietvaros ...

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Tu esi potenciāls Marsa iekarotājs.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti