Telefona uzlāde automašīnā: iebūvētais USB, telefona uzlāde no piepīpētāja ligzdas. Ko izvēlēties?

Kāda ir pieredze par efektīvāko viedtālruņa uzlādes risinājumu automašīnā ikdienas režīmā un garākos braucienos, kad vienlaikus tiek darbināta navigācija (Waze/Google Maps). 

Pēdējā laikā daudzi saskaras ar situāciju, ka, pieslēdzot jaunākās paaudzes telefonus (iPhone, Samsung, Xiaomi u.c.) pie auto rūpnīcas iebūvētajām USB ligzdām, uzlāde ir lēna vai telefons pat turpina izlādēties. It sevišķi vecākos automobiļos.

Rūpnīcas iebūvētās USB ligzdas (USB-A un USB-C): Vecākos un pat vidēji jaunos auto standarta USB ligzdas bieži nodrošina nepietiekamu strāvas stiprumu, kas nav paradzēts ātrajai uzlādei. Kā risināt šo problēmu, ja auto nepieciešams fizisks kabeļa savienojums multimediju sistēmai, videoreģistratoram, kur vajag vairāk jaudu?

Piepīpētāja ligzdas adapteri (12V uz USB): Šis šobrīd šķiet jaudīgākais ceļš, jo kvalitatīvas pārejas (piemēram, Anker, Baseus, Ugreen) atbalsta Power Delivery (PD) un Quick Charge (QC) standartus. Kuri adapteru modeļi praksē nesakarst un neizraisa traucējumus auto radio uztveršanai (FM frekvencēm).

Bezvadu uzlādes turētāji un MagSafe sistēmas: Magnētiskie un automātiskie turētāji pie ventilācijas restes vai paneļa. Cik efektīva ir bezvadu uzlāde auto vasaras apstākļos? Strādājot navigācijai un akumulatoram silstot no Qi indukcijas, telefoni mēdz pārkarst un atslēgt uzlādi vispār. Kāda ir pieredze ar turētājiem, kuros ir iebūvēts aktīvais dzesēšanas ventilators?

Ietekme uz telefona akumulatora veselību. Vai pastāvīga lādēšana mašīnā ar lētiem kabeļiem un nestabilu spriegumu (īpaši vecākiem auto, kur spriegums tīklā svārstās atkarībā no ģeneratora slodzes) reāli nebojā viedtālruņa bateriju?

Kādus konkrētus risinājumus, kabeļus un zīmolus paši lietojat savos auto, un kas reāli spēj nodrošināt stabilu ātro uzlādi? Vai vispār ir ātrā uzlāde, kur jauno tālrūņi var ņemt pretī 60w ar vadu, bet bezvadu, laikam Samsung S26 Ultra var lādēt ar 25w jaudu.

Par iebūvētajām ligzdām neko nezinu, lai arī neesmu dzirdējis par lādēšanas problēmām no radiem/ draugiem, kam tādas ir. Pa bezvadu lādētājiem gan esmu dzirdējis spļaudīšanos, ka esot tik lēni, ka bezjēdzīgi. Man mašīnā stāv pie oriģinālās sistēmas disku čeindžera vietā pieslēgts USB/Bluetooth/HandsFree aparātiņš. Telefonu arī var uzlādēt. Lādē normāli, parametrus nezinu. Ja nu vēl kādam aizmugurējā sēdeklī vajag lādēt, tad bardačokā mētājas vēl vecs, piepīpētājā spraužams, FM modulators ar telefona uzlādes funkciju. Arī lādē normāli. Parametrus nezinu.

Bezvadu lādēšana ir pilnīgi bezjēdzīga lieta! Man ir bijis divos auto, gan BMW 7 sērijā, kura atradās pilnīgi stulbā vietā zem roku balstiem, X7 viņa ir labā vietā, bet ja telefons ir savienots ar auto un lieto Waze, viņš neko nespēj uzlādēt, kā arī ātri sakarst un atslēdzas. Lādēju tikai ar vadu, jā lēnām, bet darbojas. 

Ja šādā kvalitātē viņi to ir ielikuši premium klasē, tad tas ir nožēlojami, atkal ir ieguvuši ķeksīti, nokāsuši naudu par papildaprīkojumu, bet reāli tas nestrādā.

Esmu noskatījis šādu: UGREEN Nexode 145 W Cigarette Lighter, 100 W USB C Fast Charging, Type-C Car Charger, Integrated Retractable Cable 60 W, 4-in-1 Car Accessories, Car 12 V-24 par 29,68 EUR tagad

https://amzn.to/4vpZVYR 

Te https://amzn.to/4vpZVYR 

Te man tas izvelkamais vads labi palīdzētu uz videoreģistratoru, jo standartā 12V ligzda ir aizņemta ar tā oriģinālā vada barošanu un papildu USB-C ligzda uz bezvadu lādētāju.

Te sanāk jau nopietna jauda, pat datoru varētu darbināt, lai gan nav baigi aktuāli, bet divus telefonus lādēt un videoreģistratoru gan.

Ja 2 pieslēgumi

Ja 3 pieslēgumi

Ir arī krietni lētāks variants, bet te var redzēt par to jaudu, tas maks. var izdot. Tikai 30 W, ja ir viens pieslēgums. Ja vairākas ierīces tiek barotas, tad tā jauda dažām ligzdām vēl vairāk samazinās.

UGREEN Nexode 60W 3-Port Cigarette Lighter USB-C Extendable Car Charger 30W Integrated USB C Cable Car Accessories Car 12V par 11.18 EUR

https://amzn.to/44vzy80 

Baigā starpība sanāk, te tev maks. 30 W nāk ārā, bet arī tas ir labāk nekā lielākajai daļai USB ligzdu auto, kas ir vecāki par 5 gadiem.

Škoda octavia, rūpnīcas bezvadu. Sšpju nav.

Nupat nopirku Ugreen lādētāju laptopam, apzināti neņēmu ar izvelkamo vadu - lai ilgāk kalpotu. Auto salonā, protams ir feini ja nekarājas nekas lieks, bet man der jo vienkāršāk, jo ilgmūžīgāk.

Es izmantoju visos auto 3mk bezvadu auto lādētājus ar automātisko atvērsanu/aizvēršanu.Cena bija apmēram ap 30 eur

Un papildus ir šāds ar divu veidu lādēšanas vadiem ,ļoti gari vadi un labi var izmantot visa salona garumā ,ātri lādē un vadi kvalitatīvi.

😅

Kautgan tagat lielā daļā auto jau ir bezvadu uzlāde vienam vai diviem telefoniem,tie gan ir tādās vietās šad tad ka baigi nevar vienlaicīgi uzlādēt un piemēram izmantot waze ka piemēru un ir arī kā testos redzējām piemēram Toyota kur vel ar roku jāpietur telefons jo pat pie nelielas auto kustības telefons izslīd no uzlādes.

0pis rakstīja:

Nupat nopirku Ugreen lādētāju laptopam, apzināti neņēmu ar izvelkamo vadu - lai ilgāk kalpotu. Auto salonā, protams ir feini ja nekarājas nekas lieks, bet man der jo vienkāršāk, jo ilgmūžīgāk.

Okāma skuvekļa princips: jo vienkāršāks, jo ilgāk kalpo.

Prioritārā uzlāde noteikti ir efektīvāka un stabilāka nekā bezvadu uzlāde, tāpat kā vadu un bezvadu austiņu uzlāde. Neesmu pārliecināts, vai izmantot automašīnas cigarešu šķiltavas ligzdu vai tieši USB. Vai kāds, lūdzu, varētu uz to atbildēt?

Izmantoju šādu proove 15w. Tik te pa 25 iegādāju. Ir ok un mājās elektroniskajam galda pulkstenim arī ir, uzmet un lādē. Nedrīkst aizmirst ko aiz vāciņa vai metāla magnētiskajam turētājam. Var nosvilināt. itechnics.ge/en/maghazia/accessories/car-accessories/chargers-for-a-car/wireless-charging-car-holder-proove-sonic-15w-metal-gray/?srsltid=AfmBOorHWo2kBJmuX_4Am2ZXxA_j7tsmdXTkQIjXznwaMYWOajZGr3rc

Nu jā,pareizi,jo daudziem tak ie tās metāla plāksnītes telefona vāciņā lai var magnētiski piestiprināt pie turētāja.Tagat gan lielākajai daļau Qi lādētāju ir aizsardzība pret svešķermeņiem un tas var pārtraukt uzlādi vai ierobežot jaudu bet kautkādus bojājumus var radīt to nevar piemirst.

Šodien jāpieņem lēmumi, Prime piedāvājumu noslēdzošā diena

Opcija “Nepirkt neko” nav pieejama? Atkarību speciālists var palīdzēt.

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti