Kārtot: Augošā secībā
1 2
msh 26.02.2020 22:10

Tu vari izbeigt to savu "parasto skaudību"? Jā, to ka tev jāstumdās pa dižo pilsētu ar mašīnu un to ka tu atrodies tādā vāveres ritenī ka visu laiku kaut kur jāielien, jāiespraucas, jāizlien, jāaplien utt - nu tur ir riktīgi ko skaust. Žēlumu tur vienīgi varētu just, ne skaudību - cilvēciņš jājas tajā dižās pilsētas satiksmē ar mašīnu, lai arī pats tur dzīvo - ja mani tiešām tāds liktenis kādreiz piemeklēs, tad es lietošu tai vietai piemērotu transportlīdzekli - tu jau zini kāds tas izskatās

P.N. Par pedāli grīdā mēs jau noskaidrojām - pedāli grīdā min tava motora vadības bloks tavā vietā

msh 26.02.2020 22:03

Jā, kaut kas nosaka to braukšanu no kreisās joslas taisni - veselais saprāts. Tā labā josla ir nevis josla, bet "josla" - tā ir tikai iedomāta, un beidzas pie pirmās mašīnas uzreiz aiz krustojuma. Lietojot tavu loģiku, uz "pusotras joslas" šosejām, ja nodils malu nepārtrauktās līnijas, drīkstēs visiem pa labo pusi močīt garām - es pat nejutīšos pārsteigts ja tu tādu iespēju labprāt izmantotu.

"Lai attaisnotu savu nespēju adekvāti izvērtēt situāciju..." - nē - lai attaisnotu savu izpildīšanos, tiek izdomāti visādi sviesti - sporCkārs, 185 zs uz divām tonnām vienmēr izkustas ātrāk par visiem citiem un tāpēc var droši maukt kaut kādiem četriem vai cikiem tur garām, jo iespējamība ka kāds tur priekšā būs arī ar divu tonnu sporCkāru, tik 300 zirgiem, ir 0%...

P.N. Tu citās valstīs šitā arī dari? Ā, pareizi - tur tas ir aizliegts, tāpēc tā nedari, bet šeit tas tieši nav aizliegts, tāpēc jāizpildās - pēc tam atkal jāpačīkst cik pie mums slikta satiksme, tas nekas ka pats tā bardaka veidošanā piedalies.

msh 26.02.2020 21:46

Attiecībā par akumulatoriem - man patīk kā mana lielā īPoda 9 gadus vecais litija jonu - vai polimēru, hvz, aķis uzvedas - kaut kad vajadzēs palaist uz viņa ilgdarbības testu; pieņemu ka kādi 75% ietilpības tam aķim ir - BET - man nepatīk kā izpaužas novecošanās rezultātā pieaugusī iekšējā pretestība - ne tikai spriegums zem slodzes jūtami nokrīt, lai pēc tam atkal paceltos, bet arī to īpodu ir ilgi jālādē lai dabūtu aķi pilnu. Es kaut kā negribētu tādu joku ar mašīnu...

msh 26.02.2020 19:31

Bet kas tur ir jāpaskaidro, tāpat nav skaidrs? Tu vēsā mierā ieņēmi labo pozīciju, balstoties uz cerību ka visi izkustēsies lēni un/vai labajā ielas mala būs tukša pietiekami ilgā gabalā, jo manevra sākumā pārliecība par šiem abiem punktiem tev nebija. Pieņemsim ka tu saki taisnību un ieraujot apenes dirsā, nomestu pa nažiem - cits idiots, iespējams, mēģinātu vienkārši ielīst. Jā, man tiešām ir personīga nepatika pret varbūtību ka kāds man mierīgi taisni braucot varētu mēģināt mani paņemt uz svaru, piedevām no labās malas. Šī ir tāda ļoti nekaunīga tā CSN punkta, kurš nosaka ka "vadītāji paši nosaka braukšanas joslu skaitu", jeb kā tur bija, traktēšana, atrunājoties "ā bet tur parasti visi brauc pa kreisi un lēni izkustas".

msh 26.02.2020 18:35

Jā, es to nespēju pamatot - mani tā mēreni šokē ka šādi gājieni notiek tepat latvijā, un mani pārsteidz ka šādi izpildās un agresīvi savu "taisnību" pamato indivīds kuram nav veca beha, trenūzenes, zema piere un trūcīgas latviešu valodas zināšanas. Jā, tavus argumentus augstāk izlasīju - uzskatu ka par šādu gājienu vajadzētu smagi drāzt pēc līdzīgas loģikas, kā man ar velosipēdu neļauj braukt pie sarkanās - jo lai arī tādus gājienus var izdarīt ar prātu, tu vienlaicīgi rādi piemēru pietiekami daudziem idiotiem, kas to darīs bez prāta pielietošanas.

Skaudība? Mans golfs nav tik garlaicīga mašīna ka man neaizmigšanas nolūkā vajadzētu šādi riskēt "ieraut dirsā apenes"

msh 26.02.2020 17:59

Stāvēt rindā kopā ar pārējajiem, atstājot labo malu priekš tiem, kas grib nogriezties pa labi, un, pēc krusta, ja tur vēl velkas, tad kost pa kreiso pusi nost. Šis tavs gājiens pārāk smird pēc tiem krievu viģikos redzētajiem gājieniem, kur pohujā pa ceļa nomali apdzen.

msh 26.02.2020 17:57

Tur kāda no tām zīmēm aizliedz atgriezties atpakaļ labajā joslā?

Es, protams, tur daru tāpat kā visi citi - pārkārtojos laicīgi, jo nah man riskēt cenšoties iebāzties pareizajā joslā pirms tilta.

msh 26.02.2020 13:02

Kuri tie visi - tuvojoties deglava tiltam?

msh 24.02.2020 23:13

Nu, pastāsti, kuri no viņa nosauktajiem apgalvojumiem nav patiesi

Par dokumentiem - pagūglē - kaut kur internetā bija atrodami kaut kādi viņa deviņdesmitajos saskanēti krievu arhīvu dokumenti - kaut kad sen tur kaut ko bik papētīju.

msh 24.02.2020 23:09

Nu lūk. Tu savas jaunības dēļ brīnies kāpēc kādam dižās pilsētas satiksmes organizācija varētu sagādāt grūtības - es tikmēr atceros vienu braucienu lai apciemotu muteres brālēna ģimeni, kādu 16 gadu vecumā - atbraucu ar ekskursiju autobusu uz rīgu, tur to pametu, satiku muteres brālēnu un ar viņu devos uz jūrmalu. Atceros to iespaidu par jūrmaleni - diez vai bija pirmā reize kad tiku par to vests, bet noteikti pirmā kad pievērsu uzmanību - jopcik, trīs joslas, atdalītas brauktuves, viadukti, laternas pa vidu, pilnīgi cita pasaule - kā filmās!

msh 24.02.2020 20:38

Visdrīzāk īsti nesaskatītu starpību, jo tādu assu, kuri mani vispirms apdzen, bet pēc tam nomet pa nažiem, jo fočiks, nebūtu - abet visi pārējie būtu.

msh 24.02.2020 19:54

Vai tad mums latvijā ir daudz vietu ārpus 50 km rādiusa ap rīgu ar tāda veida satiksmes organizāciju?

msh 24.02.2020 18:47

Laikam jāpaskaidro kāpēc man vispār ir šāda interese - sestdien man bija diezgan lēta mācība kā nevajag darīt

... un no tā izrietoša vēlme saprast kā vajadzēja rīkoties - bet laikam tajā momentā neko tur īpaši labāk izdarīt nevarēja - kombinācija - pasmaga krava + līdzsvarā esoša piekabe + spēcīgs sānvējš + viegls vilcējs izdarīja savu, attiecīgi jāpriecājas ka dārgakais kas var sanākt - mainīt tai piekabītei tiltu [vispirms tiks izskatīti citi varianti], jo aizejot šķērē 50 metrus tālāk un piekabes riteņiem paliekot uz uzbēruma, tas pasāciens varēja beigties golfam sāniski iešļūcot pretī braucošajā B6 pastētē. Brīdī kad golfs aizgāja šķērē, gaidīju ka tūlīt būs vāks, bet kaut kā izpalika...

msh 24.02.2020 18:39

Just how bad could it be? (c) Jeremy Clarkson. Izklausās pēc latvijas, kur no trases noņemti lidotāji.

msh 24.02.2020 18:37

Atvieglosim uzdevumu - iedod pāris ziņu rakstus, kuros ar smukiem ātrumiem noķerta mašīna, ne dārgāka par vienu paku, kas nav BMW, bet ir jebkas cits. Papildus punkti ja braucējs ir 30+

msh 24.02.2020 18:33

Neaizmirsti ka tas bija pirms astoņiem gadiem, ar faktisko braucēja stāžu ap 3 gadiem [pa lielam norullētu pa A11], pirmo reizi pašam aizbraucot uz dižo pilsētu. Tu savos studiju gados pirmo reizi aizbraucot uz rīgu gan jau visu zināji, ja arī nekad tur nebiji bijis, vai ne? Bet kopš tā laika šis tas ir "mazliet" izmainījies, tapēc pēc tā mana divpadsmitā gada vasaras brauciena vari nemaz nemēgināt spriest par to, kā es braucu.

Zaķusalu es izmantoju, jo tajā nestē mani gaidīja vietējais, ar kuru uzbraucot uz salenieka sanāca sazvanīties, un viņš to ieteica darīt.

msh 24.02.2020 18:19

Še, paskaties viģiku. Ja tev gribas sazvērestības - šis pats padomju disidents noslepenotos krievijas arhīvos atrada arī dokumentus kas parādīja ES izcelsmi - astoņdesmito gadu beigās eiropas ekonomiskās kopienas valstīs pie varas esošo kreiso politiķu sazvērestība ar gorbočova piepalīdzēšanu - tāpēc arī briti pilnīgi patiesi varēja teikt "mēs par iestāšanos ES nebalsojām", jo no viņiem to neprasīja - vienkārši piepeši ekonomiskā savienība ieguva pēc padomju modeļa uztaisītus varas orgānus.

msh 24.02.2020 18:13

Tiešām? Cik bieži tu redzi uz jumtiem melnu šīferi vai melnu skārdu? Bet cik bieži baltas vai sudraba krāsas saules paneļus?

msh 24.02.2020 13:05

Izbraucu no spices, braucu ulmaņa gatves virzienā, domāju, te tak ir tikai labais - apmetu ripā, braucu atpakaļ, nobrauc pārsimt metrus, sāku domāt "paga paga, te tak ir rīga, kreisais jātaisa kā labais un tad jāapgriežas" - domāts darīts, uzbraucu uz jūrmalenes/ulmaņa gatves/whatever, braucu, pirmo viaduktu, protams, palaižu garām, aizbraucu līdz apvedceļa viaduktam, apgriežos, braucu atpakaļ, nobrauktuvi lejā aplī palaižu garām, uzbraucu uz salu tilta - zaķusalā apgriežos, braucu atpakaļ, ticis nost no salenieka, aizbraucu kaut kur pa labi, braucu pa kaut kādām ielām, beigās trāpos aplī - protams, attiecīgajai izejai pabraucu garām, vēl viens goda aplis, un beidzot esmu nestē...

Ziņkārība apmierināta?

msh 24.02.2020 13:02

Jā, tas ir C6, mašīna priekš cilvēkiem ar biezāku maciņu un/vai vēlmi čakarēties un labi iepazīt specifiskus šrotus. Viens pazīstams čalis ir tam grābeklim uzkāpis - es pirms tam biju skeptisks teorētisku iemeslu dēļ, tagad jau praktisku Es vispār runāju par mašīnām, ar kādām brauc cilvēki, kam ir maza aldziņa - tie ar mašīnām kas maksā vismaz 4 štukas, ir dārgas uzturēšanā un remontos, un arī uzpildē, apkārt nebrauc, kur nu vēl lai lidotu - protams ka tevis iemestais piemērs neder. Davai, dod rakstu par lidojošu Audi 80 vai Audi 100 - nu lai būtu C4 A6 - braucēju

msh 24.02.2020 12:59

Es nelepojos, es vienkārši norādu ka tas ir iespējams. Aizbrauc tu uz kādu svešu pilsētu un bez navigācijas...

msh 23.02.2020 21:30

Bez šaubām ka strādā ļoti labi - cilvēkam kuram ir labas apkārtnes zināšanas, dēļ pieredzes vai navigācijas - tāpēc es to arī no viena tāda dzirdu Man personīgi ir gadījies 8 gadus atpakaļ braukt no spices uz to nesti kas ir salu tilta aplī, nobraucot vismaz 20 kilometrus...

msh 23.02.2020 21:27

Es prasīju ko vajag darīt ja sāk mētāt, nevis ko darīt lai nemētātu

msh 23.02.2020 12:37

Jā, rīga ir mazpilsēta - tikai ir tāda maza problēmiņa ka šai mazpilsētai pa vidu ir plata upe ar tikai dažiem tiltiem, un tajā ir visādas atdalītas ielas, aizliegti kreisie un citas huiņas, dēļ kā šis "kvartāls" var būt ar sākumu vienā daugavas pusē un beigām otrā daugavas pusē.

Attiecībā par navigāciju - es speciāli rakstīju "navigāciju kas ātri noreaģēs" - piemēram tā programma kuru es lietoju, mēdz jukt prātā ja es piepeši sāku braukt pretējā virzienā nekā maršruts prasa, tikai rādot ka man jābrauc uz atpakaļ.

msh 23.02.2020 1:23

"Apbraukšu lieku reizi kvartālam apkārt" - būtu jau labi un pat iespējami, ja vien nebūtu latvijā tāda dižā pilsēta, kur šāds scenārijs var arī nozīmēt "apbraukšu apkārt pusei dižās pilsētas" + prasa apkārtnes zināšanas [kuru trūkums noteikti ir novedis pie tās nolohošanās] vai vismaz navigāciju kas ātri noreaģēs uz tavu situācijas maiņu.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti