Kārtot: Augošā secībā
1 2
Freijers 23.09.2022 9:50

P.S. lai kādu nelaistu pirmkārt ir diezgan raiti jābrauc, nevis jāuzrbina deguns un jāglāsta teļefoons, ko daudzi vairs nemāk

P.S.2 nelaišana prasa arī zināmu nervu un aknu, kas ne visiem mūsdienās ir.

Freijers 23.09.2022 9:48

Labvēļi arī ir to sistēmu izsipuši..tā, ka ceļa nedevējiem škiet, ka var vesels tabors saskriet pirms galvenais ceļs izkustas, sevišķi jau vietās, kur it kā laiž pretī braucējus kreiso pabeigt, bet ras un dvas no blakus ielas sabrauc līdz krustam un tā praktiski katru luksoforu pīķa stundās. Kādreiz nākas vienkārši brutāli iebraukt krustā, lai tie, kam ir jādod ceļš saprastu, ko nozīmē tas apgrieztais trijstūris.

Un vēl - labdari parasti nesaprot, ka arī aiz viņa ir cilvēki, kam jābrauc/jāsteidzas/ir darīšanas....

Nav runa par to, ka iekļaujās operatīvi - pie gājēju zaļā, pirms kāda smagā/lēnīga vieglā, kas plūsmu vienkārši lēnāk iekustina, bet gan par to, ka nagļakā midžina (labi ja) pagrieizienu un rauj iekšā.

Pilnīgi piekrītu, ka jāvēslēdzējs ir jātaisa vienā punktā, parasti pie pašas ceļu sadures, pēc principa 1:1 vai mazāk pret mazāk nozīmīgā ceļa braucējiem !

Freijers 20.09.2022 11:35

Krokodils rakstīja:

msh rakstīja: Vai tev ir problēmas šķērsot ar kājām kādu Lietuvas autostrādi?

Es gaidīju ka būs kāds nopietns arguments, kāds viena līmeņa krustojums vai kas tāds, bet nē, tev, kā izrādās, pietrūkst daži žogi...

Šķērsot var visu. Īstais jautājums ir valsts reglamenta sodi un policijas darbs sodīt.

Pie mums vairākas reizes uz Jūrmalenes esmu redzējis trafarēto kam nepiš, ka viņam priekšā skrien pāri... Laikam negrib ņemties ar papīriem dēļ 20€ soda. A pamēģini eiropā uz bāņa uzlīst, uzreiz norausies un pat ja domaji ka nē, pēc minūtēm 10nit piebrauks poliči, parādīs viģiku no kāda helīša un pateiks, ka būs jāmaksā vismaz sotaciņš par savu un citu dzīvību apdraudēšanu.

A pie mums - po! Kamēr uz kapota neuzliek, tikmēr viss likuma kalpu acīs ir ok jo negrib ''ņemties'' ar papīriem, kaut tā ir tāda preventīva iezīme kas varētu paglābt kādu dzīvību!

Esmu pat redzejis, kā ''vecāks'' ar diviem zem 10gv sīkajiem skrien pāri aktīvai vakara plūsmai pāri tur.

Tāpēc, ka LV vispār netiek sodīta un/vai kontrolēta satiksmes čakarēšana/raustīšana, tādēļ arī var līst pāri kur patīkas, lekt priekšā kā patīkas (nedot ceļu CSN leksikonā) utml cūkotie, ļurināt pa kreiso joslu, utml. cūkoties, kas nav savietojams ar dinamismu 110-120 un uz augšu, satiksmi.

Freijers 20.09.2022 11:30

Man pietiek pagaidām ar 2 (piemēram metināšanas darbiem) - šmirģēlis/t.s.ļepestoks un griežamais, bet tas ir mājas/mājas garāžas apstākļos. Ar vadiem ir neērti, bet vairākus simtus eiro par aķiem ar negribas nolocīt.

Kas ir būtiski fleksim manuprāt - lai ieguļ rokā (nav pārlieku liels), tādus arī esmu ņemis, tam, kam virsū šmirgēlis ir jaudīgāks, jo darbs arī smagāks. Abi 125mm ripinieki.

230 mm smagajam redzu jēgu, ja tiek griezti švelleri, lielie profili, kanaļugas 110mm čuguna trubas utml. Trubu griešanai (ne uz galda..) krietni drošāks ir zobenzāģis !

Freijers 20.09.2022 10:48

Rail Baltica remonti Rīgas centrā satiksmi ne pa jokam bremzē, šodien reāli izbesījos - Gogoļa iela praktiski stāv, kamēr brīvās vietas pildās no blakusielām + vēl umņiki, kas laiž pa A joslu un lien iekšā rindā. Nevienu nepalaidu, bet laikam jāsaka, ka tur vajag CP + pamainīt signālus, lai nav jāgudro, ka jātaisa re route pa mazām ielām, jo tās kā vienmēr "apkalpojas ātrāk", gan visādu labdaru, gan stulbu luksofora signālu dēļ.

Slikti arī, ka palaišana, ielīšana kļuvusi par normu - visiem "pienākas", loģiski, ka ielīdis pat nejēdz paldies pateikt !

Freijers 19.09.2022 10:58

P.S.Lidlā vēl sākumā ņemta uzgriežnu atslēga ar 5Ah aķi - ļoti laba lieta, ja skrūvējās.

Freijers 19.09.2022 10:58

Pašam ir joprojām bosch triecien urbis/skrūvgirezis, aķi labi strādā arī pēc 4 gadiem, izļurkājās patrona, servisā bez vārda runas pa garantiju nomainīja, vienīgi boscham LV mazs sortiments un padārgi sērijas instrumenti, ja sadomā komplektu veidot, pāris Makita 12V štrumi - ļoti parocīgi, bet aķi mazi un ātri izlādējas. Ja brends, tad laikam jau, ka jāpērk tas, kas akcijā.

Freijers 15.09.2022 9:50

Kontu "koplietošana" ir reāla problēma, kur sāk izpausties sekas, ja nedod Dies sāks arī sīkie vairāk sasisties ar boltiem/woltiem u.c. šērotiem dzelžiem, kāds sāks arī par to domāt plašāk.

Freijers 13.09.2022 9:56

Salīdzinot ar malku ir jātīra ļoti maz katls, kas ar granulām strādā, stiepšana ir jā, bet fizkultūru jau arī vajag, turklāt sistēma ir autonoma - nopirki un brauc.

Freijers 31.08.2022 7:55

Ja plāno uzvārīties un izgraizīt hlamu + kādam vēl gaisā uzsist pēc tam vai "detaļās" notirgot, iemet uzreiz mašīnās Nr...lai tauta zina ko vajag pirkt.

P.S.Jabūt viņiem tur vairākiem un kopā ap 200 varētu sanākt.

Freijers 29.08.2022 8:57

Esmu nonācis pie slēdziena, ka markas, ja tas skar motorus/apkares/kārbas ir jādod remontēt marku speciālistiem - kas pārzina nianses un iespējams, māk lasīt kļūdas un pareizi diagnosticēt, citādi būs kā šajā topikā - lamatās ar mizu, kura strauji izrij naudu, bet servismeniem arvien jaunas diagnozes - viņs teica, man viens pazīstāms, utt., utml huiņa.

Arī piekares ne katrs spēj salabot. Garāžu Koļu laiki ar āmuriem un plakanajiem skrūvgriežiem ir aizgājuši !

Freijers 12.08.2022 12:54

Par to "tikšanu" prom no tādām kompānijām, pilnīga taisnība, laiks kas veltīts atpūtai ceļmalā vai kādas kapejas baudīšanai ir krietni vien patīkamāks nekā vagonā aiz bremžu pedāļu spaidītājiem pavadīts, nerunājot par to, ka tāda satiksmes konfigurācija ir nedroša un distanci tādā sūdā ievērot praktiski nav iespējams (ja vien kāda adpatīvā kruize vai kas līdzīgs nav), jo ātrums tiek nemitīgi raustīts - mainās atļautais, kāds vienkārši biksēs ieliek, kad jāizmainās, kādam vēl jānogriežās vai jāpalūr vai arī laizāmais telefons jāpaglāsta, utt.

Un pretēji visādiem demagogiem, kas "māk" izdalīt km ar km/h un bazūnēt, pazaudēt laiku tā var ļoti daudz, sevišķi, ja ceļā kādas pārbrauktuves/luksofori, utt.

Diemžēl liela daļa ne paši māk braukt (par kādu baudu nerunājot, tā laikam palika vēsturiskā (ne)materiālismā), ne arī vēlas citiem to ļaut.

Freijers 07.08.2022 22:18

Pats dzenu un gana daudz, tajā skaitā veselus vagonus, ja rodas tāda iespēja, jo tādos braukt ir vienkārši nebaudāmi, taču nekad tīšām nelecu otram purnā, ja nevar apdzīt tad nevar - tieši tas pats pirms līkumiem, augšupceļā (sevišķi pirms līkumiem), utt. Par lossību uz ceļa var tikai piekrist, bet tā vairojās no visām frontes pusēm - uz katriem 5-10 divplākšņiem un marinētājiem būs viens kamikadze - lidotājs.

Nerunājot par to, ka ražas laika 20-30 km/h traķi uz šosejām arī brīnumus ražo ka maz neliekas.

Freijers 06.08.2022 22:54

Busu vajag, kaut vai tāpēc, ka, ja pabraukā ar bērnu/-iem pa LV, vienkārši naturāli nav universālī (manā gadījumā A6 C6) vietas visām pekelēm un sākās krāmēšana piramīdā, beigās vēl majās atbraucot tas auto pamatīgi jāsakārto, lai darba nedēļai sagatavotu.

Par kemperi pašam arī labu laiku ir vēlme, jo LV ir daudz foršu vietu kur gar jūras krastu (pieņemu, ka arī pie ezeriem, mežiem, purviem, kur nu katram sirds vairāk kāro) nokempot un universālis, ja brauc 3/4 šim pasākumam ir par īsu manuprāt, ideāli, ja kempers ar navarotiem - elektrību, ūdeni vēl šo to. Cik dzirdēts tad daudzi vnk pielāgo busus t.i. upgreidojot tos ar visām nepieciešamajām ekstrām. Pamatā jau tad ir jautājums, kur ņemt par normālu naudu normālu materiālu.

P.S. tūrisma busa/kempera noma LV ir neeksistējoša un, ja ir, tad pilnīgi garām - lētāk ir viesnīcā par to dienas naudu palikt.

Freijers 06.08.2022 22:47

Bija trips uz Liepāju, jāsaka tā, ka A9 ir kļuvusi krietni vien nepatīkamāka, kā kādreiz, laikam, jau Ventspilnieces (A10) remonti ir turienes idiotus sadzinuši uz A9, jo sanāca vismaz 3/4 situācijas, kad jāmet nost, jo pretīm braucošais ambālis vai nu nemāk/nevar laikā apdzīt vai ir izdomājis, ka šim vairāk jāsteidzas - pa redeli tādiem, neko vairāk. Tapat, kkur aiz Saldus pēkšņi uz ceļa izplanē veca X5 miskaste un sāk visu ceļu - burtiski - noklāt baltiem dūmiem, kādus km nosmirdināja un laikam izdomāja, ka nav viss rihtig un dūmi nepazūd un nostāja malā. Pašā Liepāja gan satiksme patīkama pēc pierīgas, ja neskaita dažādus LT velkoņus, bet nu viņiem jau tā jūra mazāk...

Freijers 07.07.2022 9:26

Ja kļūdas nodzēšot tās izmet atkal, problēma ir palikusi...Degvielas filtra maiņa dīzelim diemžēl ne tuvu nav triviāla operācija, pēc līkrocīgas tā maiņas, ne tādi vien brīnumi ir pieredzēti....

Freijers 04.07.2022 10:12

Laikam jāsāk ar to - kādēļ tas viss tika griezts nost ? Čipša dēļ vai ari kas jau nestrādāja ?

Kompis kļūdu var nerādīt tādēļ, ka ir t.s. "pāršūta" programmatūra un var nedefinēt kļūdes, ja tādas būtu pie orģinālās programmatūras ===> visticamāk, ka tas čipsis ir vienkārši nobrucis, cerams, ka bez dzelžiem un nepieciešams pacelt visu atpakaļ, vēlams pa čipsētāja līdzekļiem !

Freijers 01.07.2022 11:54

Drusku par savstarpējo sapratni - A6 pirms Ikšķiles, braucu kreisajā jolā, kādu nepilnu km priekšā labajā traktors ar zīmi -laikam ceļu labo vai kko citu dara, pa labo joslu ripinās divi, neliekas ne zinis, es drusku pieberu, lai reiferī visi iekļautos, bet pēkšņi otrais arī sāk ātrāk, kādus metrus 300 pirms šķēršļa ieslēdz virzienu, tad laikam spogulī paskatījās, sāk kko brezēt, lai nav asas izjūtas nometu arī es. Bet visa runa par to, ka laikam skills uz iekļaušanos arī jūtami krities, cik reizes sanāk, ka kāds no ieskrējiena joslas ripinās (+/- tikpat cik pamatjoslā braucošie) un rauj ārā pēdējā brīdi, cits arī grib tā darīt, bet tad nominstinās - vai nu nav pieņemts spoguļos skatīties, vai arī nespēj ātrumu konstatēt tajā, vai arī nekoordinējās bremzi/gāzi piespiest (vai arī nestrāda tur kas). Par to, ka nu jau "palaist" no laipnības daudzu prāt ir kļuvusi par normu un lien, kur vien var, nerunāšu - tas gan pilsētās pārsvarā notiek.

Freijers 01.07.2022 10:04

Tak nu jau SSkā piedāvā pa 1.8K tos granulēšanas aprātus, iespējams, ka kkur ir pat lētāk, tikai jautājums, kur ņemt sausu skaidu...drīzāk jau mājas šķeldas katlu jāieliek, ja gabarīti ļauj.

Freijers 27.06.2022 9:42

Tas arī ticamākais variants, ja pie visādiem (un ne tika) garažu koļām taisa - darba kvalitāte pēdejā laikā zem jebkādas kritikas + bremžu eļļa tiešām arī ir jāmaina un sistēma jāpatīra, ja bremžu šķidrums netīrs palicis.

Freijers 13.06.2022 14:46

Audi ir ļoti plašas variācijas ar visādiem feisliftiem, pārējas modeļiem, utt. rrr.lt it kā nav slikti, tik nav skaidrs, kas ar atgriešanu (kaut gan arī LV šroti ko tādu neparedz). Veikalos var pēc Nr.zīmes šo to izpīpēt - bieži vien ar tām pašām bremzēm - n izmēriem diskiem un attiecīgi arī klučiem.

Ar šrotiem ļoti vienkārši - ir lietas, ko tur nevajag pirkt - ritošā, bremžu komponentes (izņemot suportu), utt. mezglus var, bet tikai, ja cena ir ~1/3 no jaunas daļas cenas vai jauna daļa nav pieejama, krahaboru piedvājumi par ~80% no jaunas cenas, nu i nafig tas nav nepeiciešams.

Freijers 13.06.2022 14:31

Drīkst jau gan, vienīgi, ja to dara viltīgi un puslīdz "kvalitatīvi", lai nav tukšas bundžas skaņa, arī konstatēt ir grūtāk.

Stāsts ir par to, ka šādu maucību piekopj un piekopj visticamāk, lai papildus vārītos - jautājums vēl vai ipašnieki vai garažu Koļas...kaut neesmu savā dzīvē redzējis vēl nevienu sadrupušu/aizdrupušu benzīnnieka katalizatoru. Pēdējā laikā ir tendence arī padzīvojušus dīzeļus graizīt ārā. Pēc tam arī rodas pilni ceļi ar huiņām un manuprāt, lai to apturētu šos graizītājus ir jākarina pie zvana !

Freijers 12.06.2022 20:47

Drusku ne par tēmu, bet uzsita drusku asini...Pazistāms laiku pa laikam mēdz pa kādam lētam auto iepirkt, nesen vienu 2l volvo benzīnnieku paņēmis, oppā, katalizators izgriezts, nebūtu jau nekas dižs ja arī man pagaājušo gad vienam uz laiku nopirktam padzīvojušam opelim nebūtu tā pat izdarīts. Īsti TA tādiem auto vairāk nespīd...Rodas jautājums, kas tā bļ... par maucību - vai nu lopi izdomā piepelnīties pirms vecas mizas tālak pārdod vai nu kādās kaktu/puskaktu garāžās naturāli apzog klientus vai nu kombinācija. Jebkurā gadījumā prasās tos pipeles, kas tā dara pie zvana pielikt...

Freijers 09.06.2022 14:58

EE, ja pieņems nodokļu samazinājumu, kas diezgan droši, būs -15/20 centi degvielai litrā mazāk...

Freijers 09.06.2022 14:57

Pēc būtības tādas vietas, kur šādi var iztizloties ir tad diemžēl jāklapē ciet vai arī tad papildzīme, ka manevrs ļauts no 8 vakarā un/vai brīvdienās. Vienīgi šādi aizliegumi nerisina būtību - tizlumu un to, ka vadītāji nesaprot/nevēlas saprast, ko nozīmē dot ceļu, iespējams, ka tas ir jāsāk pastiprināti dresēt jau autoskolās.....

Cita starpā arī būtu ceļu veidotājiem Rīgā un ne tikai jāpēta vietas, kur ir nepieciešamība raut pāri 2 un vairāk joslām, lai veiktu kādus manevrus, jo tās ir garantētas avārijas situācijas/konflikti, uzreiz šeit nāk vietā pie Dienvidenieka un Maskavas ielas, kur uz Akropoli/Slāvu ielu visiem kā ...st vajag.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti