Pagājušajā gadā satiksmes negadījumos dzīvību zaudējuši deviņi bērni - iAuto

Pagājušajā gadā satiksmes negadījumos dzīvību zaudējuši deviņi bērni

 

Ilustratīvs attēls Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 28.februāris 2019 13:23

Latvijā pagājušajā gadā satiksmes negadījumos dzīvību zaudējuši deviņi bērni, liecina Valsts policijas informācija.

2017.gadā dzīvību zaudēja septiņi nepilngadīgie, bet 2016.gadā gāja bojā astoņi bērni.

Pērn valstī ir samazinājies avārijās cietušo bērnu skaits, proti, pērn cietuši 705 nepilngadīgie, kas ir par 38 mazāk nekā gadu iepriekš.

Galvenie iemesli avārijām ar nepilngadīgiem ir tādi, ka gājējiem vai velobraucējiem, nav bijis atstarotājs. Tāpat velosipēds nav bijis aprīkots atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem. Policija arī konstatējusi, ka bērni cietuši, jo nav lietotas drošības jostas un bērnu sēdeklīši. Tāpat konstatēta nepareiza pārvietošanās pa ceļu un autovadītāji nav izvēlējušies ceļa un meteoroloģiskiem apstākļiem atbilstošu ātrumu.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis šodien Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē uzsvēra, ka bērnu vecākiem ir jānes atbildība par pieļautajiem pārkāpumiem un jānorāda uz problēmām, kas var rasties neievērojot satiksmes noteikumus.

"Vecāki ir jāspēj nosodīt pat par gadījumu, kad līdz skolai nelielu gabalu brauc nelietojot drošības jostas," uzsvēra Krapsis.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā satiksmes negadījumos kopumā gājušas bojā 148 personas, kas ir par 12 cilvēkiem vairāk nekā gadu iepriekš. Kopumā negadījumos cietušas 4785 personas, kas ir par 59 mazāk nekā gadu iepriekš.

Kopumā pērn dzīvību uz ceļiem zaudēja 50 gājēji, kas ir par vienu gājēju mazāk nekā gadu iepriekš.

Kopumā pērn reģistrēti 20 501 satiksmes negadījums, kas ir par 469 avārijām mazāk nekā 2017.gadā.

Valsts policija jau iepriekš prognozējusi, ka iepriekš izvirzītais mērķis līdz 2020.gadam par 50% samazināt satiksmesnegadījumos bojāgājušo skaitu, salīdzinot ar 2010.gadu, tomēr netiks sasniegts.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti

TIEŠRAIDE no "Latvijas Gada auto 2026" apbalvošanas ceremoniju šovakar 19.00 1

Šovakar, 18.decembrī, svinīgajā apbalvošanas ceremonijā kļūs zināms, kurš auto izcīnīs prestižo titulu "Latvijas Gada auto 2026", kā arī laureātus papildus nominācijās. Lasīt vairāk

 

Avārijā uz Rēzeknes šosejas gājusi bojā nepilngadīga jauniete 4

Trešdien avārijā uz Rēzeknes šosejas gājusi bojā nepilngadīga jauniete, aģentūru LETA informēja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 

Pāris, kas nav pāris. Kas kopīgs Lynk & Co modeļiem 02 un 08? (+ VIDEO)

Šoreiz TV Autoziņās salīdzinām divus it kā nesalīdzināmus Lynk & Co modeļus - elektromobili 02 un lādējāmā hibrīda 08. 02 kļuva par pirmo Lynk elektromobili Eiropas tirgū, un tas simboliski sekoja hibrīdautomobilim 01. Lynk & Co 08 turpretim ir tehniski identisks Volvo XC40. Lasīt vairāk

 

Vai Cupra sportiskais gars joprojām ir dzīvs? Atbildi meklē Jānis Vanks (+ VIDEO) 1

Cupra zīmols savulaik bija SEAT automašīnu sporta divīzija. Kopš tas kļuvis neatkarīgs, nebūt ne visas Cupra automašīnas aprīkotas ar 300 zirgspēku motoriem, un ražošanas apjomi tikko pārsnieguši miljonu. Vai tikai Cupra nav pārāk iegājusi "meinstrīmā"? Lai to noskaidrotu, paņemsim jaunāko Formentor VZ ar nu jau 333 ZS, un noskaidrosim, vai Cupra joprojām ir ātri un vienlaikus droši? Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti