Pieļauj, ka attālināto mācību dēļ šogad samazinājies avārijās bojāgājušo bērnu skaits - iAuto

Pieļauj, ka attālināto mācību dēļ šogad samazinājies avārijās bojāgājušo bērnu skaits 1

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 5.novembris 2021 9:28

Visticamāk, attālināto mācību ietekmē, kad bērni retāk pārvadāti ar automašīnām un uzturējušies publiskajā telpā, šogad deviņos mēnešos samazinājies avārijās Latvijā bojāgājušo bērnu skaits, ceturtdien Ceļu satiksmes drošības padomē norādīja Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Policijas vērtējumā, kopējā satiksmes drošības situācija valstī gan nav apmierinoša. Lai arī gads iesākās cerīgi, tomēr ar aprīli satiksmes drošības rādītāji sākuši pasliktināties. Iespējams, tas saistīts ar to, ka valsts atviegloja Covid-19 ierobežojumus.

Šogad deviņos mēnešos policija reģistrējusi 14 374 negadījumus, bet pērn šādā laika posmā reģistrēti 13 777 negadījumi. 

Deviņos mēnešos avārijas gājuši bojā 107 cilvēki, kas ir par septiņiem vairāk nekā pērn. Šogad smagi ievainoti 345, bet pērn - 363 cilvēki. Starp bojāgājušiem 38 ir transportlīdzekļu vadītāji, 25 gājēji un 16 pasažieri.

Šogad deviņos mēnešos negadījumos dzīvību zaudējuši divi bērni, bet pērn gāja bojā deviņi bērni, savukārt vēl gadu iepriekš - pieci bērni. Šogad avārijās ievainojumus guvuši 465 bērni, bet pērn - 500, bet vēl gadu iepriekš - 545 bērni.

Avārijās bojāgājušo skaita samazinājums, iespējams, saistīts ar samērā ilgstoši noteikto attālināto mācību procesu un to, ka pandēmijas laikā "ielās bērni ir mazāk", norādīja Jančevskis.

Pandēmijas ietekme, iespējams, ir palīdzējusi mazināt kopējo administratīvo pārkāpumu skaitu. Šogad reģistrēti 93 265 pārkāpumi, bet pērn 134 655 pārkāpumi.

Pandēmijas ierobežojumi gan nav ietekmējuši dzērājšoferu aktualitāti. Šogad reģistrēts 551 satiksmes negadījums, kuros iesaistīts 551 dzērājšoferis, bet pērn tādi bija 556. "Arī šobrīd ierobežojumu laikā ir šoferi, kuri brauc reibumā mājsēdes laikā," uzsvēra Jančevskis.
 

 
Visi komentāri
 
Vernons 5.novembris 2021 11:36
0 0 Atbildēt
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Gribi braukt “pa lēto” – izvēlies Dacia 10

Vācijas automobiļu kluba ADAC aprēķini liecina, ka izmaksu ziņā neviena cita marka nespēj sacensties ar Dacia, turklāt savu pārākumu tā pierāda visās automobiļu klasēs, kur tā pārstāvēta. Lasīt vairāk

 

Putins atklāj, kādā gadījumā uzbrukums Rietumiem nenotiks; Krievija šo karu nesāka (+ VIDEO) 11

Krievijas diktators Vladimirs Putins ikgadējā jautājumu un atbilžu sesijā piektdien sniedza atbildes uz vairākiem šobrīd aktuāliem jautājumiem. Lasīt vairāk

 

Uzlabotajā krustojumā pie Spice-Depo ir arī jauns un nebijis sastrēgums, kurš nedrīkstētu būt 4.DAĻA (+ VIDEO) 33

iAuto.lv turpina pētīt jaunizbūvētā satiksmes mezgla risinājumus, kam vajadzētu samazināt sastrēgumus. Taču - vai tā ir? Lasīt vairāk

 

88 gados nebijis notikums: Volkswagen slēdz Drēzdenes rūpnīcu 28

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen šonedēļ pārtrauks darbu vienā no savām rūpnīcām. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti