Pakaļdzīšanās Dobeles novadā; autovadītājs pie stūres sēdies bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām - iAuto

Pakaļdzīšanās Dobeles novadā; autovadītājs pie stūres sēdies bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām

 

Foto: VP

Valsts Policija | 7.marts 2022 16:37

Svētdien, 6. martā, Dobeles novada Bikstu pagastā automašīnas „Volkswagen Bora” vadītājs nepakļāvās atkārtotām un vairākkārtējām policijas darbinieku prasībām apturēt transportlīdzekli un bēga no policijas ekipāžas. Par izdarītajiem likumpārkāpumiem ir sākti četri administratīvo pārkāpumu procesi.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa darbinieki svētdienas vakarā, veicot ceļu satiksmes uzraudzību, Dobeles novada Bikstu pagastā pamanīja automašīnu „Volkswagen Bora”, kas brauca nepārliecinoši. Kad likumsargi aicināja transportlīdzekļa vadītāju apstāties, viņš nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām un uzsāka bēgšanu.

Policisti, izmantojot dienesta transportlīdzekļa speciālās skaņas un gaismas signāla bākugunis, kā arī skaļruni, vairākkārt izteica prasību apturēt automašīnu, taču tās vadītājs ignorēja policijas darbinieku likumīgās prasības un turpināja bēgšanu.

Pakaļdzīšanās laikā tika sabojāta Valsts policijas dienesta automašīna, kā arī Silakalna karjera teritorijā transporlīdzekļa „Volkswagen Bora” vadītājs neizvēlējās drošu un ceļa segumam un meteoroloģiskajiem laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā netika galā ar automašīnas vadāmību, nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī, kur autovadītājs un pasažieris pieņēma lēmumu pamest negadījumā bojāto transportlīdzekli un bēgšanu turpināja kājām, tomēr autovadītāja personība tika noskaidrota. Jāpiebilst, ka automašīnas vadītājs jau iepriekš vairākkārt ir nonācis policijas redzeslokā par dažāda rakstura likumpārkāpumiem.

Saistībā ar notikušo policijā ir sākti 4 administratīvo pārkāpumu procesi. Ceļu satiksmes likuma 63. panta piektajā daļā ir noteikts, ka par ceļu satiksmes negadījuma vietas pamešanu var tikt piemērots naudas sods no 70 līdz 700 eiro, kā arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums no 3 mēnešiem līdz 2 gadiem.

Tāpat pārbaudes laikā policisti noskaidroja, ka autovadītājs pie stūres sēdies bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām. Atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 51. panta sestās daļas pirmajam punktam par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas), transportlīdzekļa vadītājam piemēro naudas sodu no 280 līdz 570 eiro.

Par vairākkārtēju neapstāšanos pēc policijas darbinieka prasībām. Ceļu satiksmes likuma 52. panta piektajā daļā noteikts, ka par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro, kā arī atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz 5 gadiem.

Atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 19. panta trešajai daļai ceļu satiksmes dalībniekam un citām personām ir jārīkojas tā, lai neradītu satiksmei bīstamas vai satiksmi traucējošas situācijas un nenodarītu zaudējumus. Ceļu satiksmes likuma 53. panta vienpadsmitā daļa nosaka, ka par nepamatotu iebraukšanu pretējā virziena joslā vai nepamatotu nobraukšanu no brauktuves, tā apdraudot satiksmes drošību transportlīdzekļa vadītājam piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 25 līdz 140 eiro.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Elektromobilitātes kursa maiņa - Stellantis noraksta vairāk nekā 22 miljardus 5

Starptautiskais autobūves koncerns Stellantis, kurā ietilpst 14 zīmoli no Eiropas un ASV, paziņojis par pamatīgiem zaudējumiem, kas radušies dažādu apstākļu dēļ, tostarp pārvērtējot virzību uz elektrisko mobilitāti. Lasīt vairāk

 

Latvijas "Unitruck" un Somijas "Sisu Auto" sadarbosies augstas mobilitātes kravas auto ražošanā

Latvijas smago kravas automobiļu apkopes uzņēmums SIA "Unitruck" un Somijas specializēto transportlīdzekļu ražotājs "Sisu Auto" ir parakstījuši sadarbības līgumu par augstas mobilitātes loģistikas kravas automobiļu ražošanu un ar to saistītu tehnoloģiju pārnesi, aģentūrai LETA norādīja "Unitruck" valdes priekšsēdētājs Jānis Kopeika. Lasīt vairāk

 

Pirmais tests Latvijā ar Ķīnas jauno apvidnieku “Chery Tiggo 7” (+ VIDEO) 10

Ķīnas auto ražotāju trumpis ir piedāvāt vairāk par zemāku cenu. Šāda pieeja ir arī “Chery Tiggo 7” modelim, kas ir bagātīgi aprīkots un maksā sākot no nepilniem 30 tūkstošiem eiro. Bet kā tas brauc? Lasīt vairāk

 

Igaunija stiprina energonoturību: Kīsā tiek atvērts viens no lielākajiem kontinentālās Eiropas akumulatoru uzglabāšanas parkiem Hertz 1 4

Baltijas vadošā atjaunojamās enerģijas attīstītāja Evecon, Francijas neatkarīgā elektroenerģijas ražotāja Corsica Sole un ilgtspējīgu investīciju pārvaldnieka Mirova kopuzņēmums Baltic Storage Platform (BSP) šodien oficiāli atklāj liela mēroga akumulatoru enerģijas uzkrāšanas sistēmu (BESS), kas atrodas Kīsā, Igaunijā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti