Autovadītāja apliecību braukšanai tikai ar automātisko ātrumkārbu ieguvuši 1008 interesenti - iAuto

Autovadītāja apliecību braukšanai tikai ar automātisko ātrumkārbu ieguvuši 1008 interesenti 44

 
Nozare.lv | 28.oktobris 2013 11:26

Autovadītāja tiesības, kas ļauj satiksmē piedalīties, braucot tikai ar automātisko ātrumkārbu, ieguvuši 1008 vadītāji, liecina Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (CSDD) informācija.

Kopš 2011.gada augusta, kad šāda iespēja tika dota, līdz 2013.gada septembrim (ieskaitot) iegūtas 1008 vadītāja apliecības. Šādas apliecības izvēlējās iegūt 861 sieviete un 147 vīrieši.

Foto: iAuto.lv

Šajā laikā visvairāk vadītāja apliecību iegūts 2013.gada augustā - 67 (sievietes - 53, vīrieši - 14), kas bija apmēram 3% no 2013.gada augustā iegūtajām B kategorijas vadītāja apliecībām - 2145.

Vismazāk apliecību braukšanai ar automātisko ātrumkārbu iegūts pakalpojuma darbības sākumposmā - 2011.gada oktobrī - 14 apliecības.

Kā skaidro CSDD, personām, kas eksāmenu nokārto ar šāda tipa automašīnu, vadītāja apliecībā tiek ierakstīts 78.kods, kas nozīmē, ka tās drīkst vadīt tikai tādas automašīnas, kas aprīkotas ar automātisko ātrumkārbu. Jāpiebilst, ka šis kods ir vienāds visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tādēļ, arī atrodoties ārpus Latvijas robežām, ārvalstu atbildīgo institūciju pārstāvji var pārbaudīt, vai personas vadītāja apliecībai ir kādi ierobežojumi.

Eksāmens pieejams visā Latvijā.

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

 
44 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Palaidniex 29.oktobris 2013 8:22
11 3 Atbildēt

Aansi - priekš kam???

Es personiski zinu vaitakus desmitus cilvēku, kuri kopš pirmā automāta iegādes manuālajai kārbai pat virsū neskatās! Un nemaz negrib skatīties! Pat pierņem, ja ir pieejams auto tikai ar manuālo kārbu - tad uzskata, ka auto nav pieejams vispār un PRINCIPĀ ar manuālo nebrauc!

Un - vai tāpēc sliktāki? Man labāk lai cilvēks izprot situāciju uz ceļa, un iekļāujas satiksmē un netaisa sūdus, nekā vērtēt cilvēka spējas pēc pedāļu skaita...

Kāds sakars pedāļu skaitam ar spēju iekļauties satiksmē?

Palaidniex 29.oktobris 2013 8:27
8 3 Atbildēt

Zini - ~ 50-60% to, kur likuši tiesības ar manuālo kārbu un kā arī tie, kas vēljoprojām brauc ar tām manuālajām kārbām neprot NEVIENU no Tevis pieminētajiem elementiem! NEVIENU!

VIņi neprot noslēgties pat vienu ātrumu zemāk ejot uz apdzīšanu, ko nuja visai parasts automāts nodrošina ka prieks!

Izšūpošana - zini... milzīgai daļai auto iešūpošanas noslēpums tā arī paliks noslēpums...

Un vienlaicīgu gāzes bremzes lietošanu piekopj tik maz PUBLISKAJĀ satiksmē braucošo, ka piesaku Tev iet un pirkt validolu vairumā JAU TAGAD!

Starp citu prāvai daļāi modernās elektronikas pārbāzto auto ar manuālo kārbu arī varētu nepatikt gāzes un bremzes koplietošana... :D

Palaidniex 29.oktobris 2013 9:36
8 2 Atbildēt

Interesanti vai mūsdienu viebjtālruņa lietotājiem arī pirmos gadus obligāti būtu jālieto vecais vada telefons ar ciparu ripu?

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Elektriskais Mercedes CLA jaunā versijā 6

Mercedes-Benz paplašina sava elektriskā CLA klāstu ar ceturto piedziņas versiju – jauno CLA 250, kas aizpilda nišu starp līdzšinējiem modeļiem CLA 200 un CLA 250+. Lasīt vairāk

 

Start-Stop sistēma ASV tirgū zaudē savu nozīmi 11

Tehnoloģija netiks aizliegta, taču savu nozīmi tā ir zaudējusi, pateicoties ASV valdības lēmumam, kas vairs neatbalstīs tos ražotājus, kas šādu sistēmu uzstāda savos automobiļos. Lasīt vairāk

 

Šorīt visā Latvijā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu, īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi ir Talsu un Saldus apkārtnē 3

Šorīt visā Latvijā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 210 ziemas dienesta tehnikas vienības. Lasīt vairāk

 

Lielākā atlīdzība par elektroskrejriteņu izraisītu CSNg – 5500 EUR 2

Kopš izmaiņām OCTA likuma regulējumā, kas nosaka, ka OCTA ir obligāta elektroskrejriteņiem, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) apkopotā statistika liecina, ka septiņos mēnešos, apdrošinātāji un LTAB Garantijas fonds saņēmuši 24 OCTA atlīdzību pieteikumus par ceļu satiksmes negadījumiem (turpmāk – CSNg), kurus izraisījuši elektroskrejriteņu vadītāji. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti