Latvijā automātisko avārijas zvanu sistēmu plānots ieviest līdz 1.oktobrim - iAuto

Latvijā automātisko avārijas zvanu sistēmu plānots ieviest līdz 1.oktobrim 4

 

Foto: Publicitātes attēls

Nozare.lv | 2.marts 2017 15:01

Latvijā automātisko avārijas zvanu sistēmu jeb tā saucamo eZvanu plānots ieviest līdz 1.oktobrim.

Atbilstoši ES regulai IeM ir izstrādāts rīcības plāns, kurā minētie uzdevumi jāveic šī gada laikā, tomēr kā regulas piemērošanas datums noteikts 2017.gada 1.oktobris, aģentūrai LETA skaidroja Iekšlietu ministrijā (IeM).

Lai arī Latvijas mobilo sakaru operatori paziņojuši, ka tie sagatavojuši savus mobilo sakaru tīklus automātiskās avārijas zvanu sistēmas ieviešanai, IeM skaidroja, ka mobilo sakaru operatoru veiktā uzdevumu izpilde ir tikai viens no posmiem šī pakalpojuma ieviešanā.

Šobrīd IeM turpina veikt specifiskus tehniskā risinājuma testus, kā arī tiek strādāts pie tehniskā risinājuma integrēšanas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta informatīvajā sistēmā.

Kā ziņots, ja transportlīdzeklis būs iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā, ātro palīdzību varēs izsaukt, izmantojot automātisko avārijas zvanu sistēmu jeb tā saucamo eZvanu, kas iebūvēts transportlīdzeklī.

ES prasības nosaka, ka ar automātisko avārijas zvanu sistēmu jāaprīko jauno modeļu automašīnas.

eZvana ieviešana ir viena no Eiropas Komisijas virzītajām pamatiniciatīvām satiksmes drošības jomā, un tās mērķis ir ceļu satiksmes negadījumā cietušo iedzīvotāju dzīvības glābšana. ES dalībvalstīm ne vēlāk par 2017.gada 1.oktobri jāievieš eZvana ārkārtas izsaukumu centrāļu infrastruktūra, kā arī jānodrošina, lai šāda zvana izsaukumu apstrāde pakalpojuma lietotājiem būtu bez maksas.

 
4 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
viencexperc 3.marts 2017 15:37
3 0 Atbildēt

es izdomāju jaunu biznesu. Es būvēšu speciālus auto balkonus, kuros varēs izvietot tās pogas. Citādu šajos Eiropas nabagu mopēdauto nebūs priekš tām vietas.

Lūk, kā tas izskatīsies:

[IMG]i66.tinypic.com/23vf9du.jpg[/IMG]

viencexperc 3.marts 2017 18:29
1 0 Atbildēt

Nevienam neinteresē, kas notiek kaut kādā vates zemē, tadžikistānā vai burkina faso...

Man viens pazīstams ķīnietis izstādtīja, kā krieviju dēvē ķīnā. Par "noliktavu".

Tā arī ir. Izņemot derīgos izrakteņus, tur nekā nav.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

G-klases vadītājs Jūrmalā ietriecas barjerā un apgāžas (+ VIDEO) 3

2. februārī Jūrmalā notika avārija Mercedes G-klases automašīnai iebraucot pretējā joslā un ietriecoties Lielupes tilta margās. iAuto.lv rīcībā ir policijas atbilde. Lasīt vairāk

 

Piektdaļa autovadītāju “grēko” ar pagrieziena rādītāju lietošanu 13

Lai gan pagrieziena rādītāju izmantošana, veicot nogriešanās vai joslas maiņu, ir svarīga satiksmes drošībai, teju piektā daļa jeb 18% autovadītāju mēdz to nelietot, liecina “Carlsberg 0.0 atbildīgas braukšanas indeksa” dati. Lasīt vairāk

 

Var aizdegties - daudzskaitlīgs atsaukums BMW automobiļiem visā pasaulē 13

Aizdegšanās riska dēļ BMW visā pasaulē atsauks, iespējams, pat vairākus simtus tūkstošu automobiļu. Lasīt vairāk

 

Vai auto motors ziemā pirms došanās ceļā ir jāuzsilda? Skaidro eksperti; iAuto.lv padoms un lasītāju pieredze (+ VIDEO) 24

Ilga automašīnas motora sildīšana tukšgaitā vai uzreiz doties ceļā? Ziemā šis jautājums kļūst īpaši aktuāls. Speciālisti atgādina, ka arī modernām automašīnām aukstā laikā ir savas vājās vietas. Vai auto motors pirms došanās ceļā ir jāuzsilda un cik ilgi būtu vērts darbināt transportlīdzekli tukšgaitā? Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti