Polijā 6h izturības braucienā plīvo Latvijas un Igaunijas karogs!

 

Foto: Publicitātes attēls

Nils Slakteris | 11.jūlijs 2022 15:17

Šajās brīvdienās, no 8.līdz 10.jūlijam Polijas pilsētā Augustovā tika aizvadīts vērienīgs ātrumlaivu Pasaules čempionāta posms - 6 stundu izturības brauciens.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja ''Rīga Powerboat team'' ar diviem augstas klases ātrumlaivu pilotiem -  Nilu Slakteri no Latvijas un Stefanu Ārandu no Igaunijas. Abi piloti sacensībās vadīja Lonnberg ražoto Formula 4 ātrumlaivu.

Ainaviskais Neko ezers šogad sacensībās pulcēja pilotus no Francijas, Polijas, Vācijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Sacensībām tika dotas 6h un uzvarētājs tajās tika noteikts pēc nobraukto apļu skaita. 

Jau brīvo treniņu laikā mūsu, Latvijas komandai izdevās uzstādīt augstāko rezultātu, kas deva pārliecību par sacensību tālāku norisi. Uzsākot sacensības Riga Powerboat team pārliecinoši izvirzijās vadībā. Braucot jau vairāk kā 2h, tika nobraukti 89 apļi un ieņemta līdera pozīcija. Sacensības bija spraigas un sāncenši mina ik uz soļa. Šajās dienās paralēli sacensībām notika vērienīgi pasākumi pilsētā un arī ūdens satiksme bija ļoti aktīva, kas diemžēl radīja papildus viļņus sacensību dalībniekiem. Mūsu komandas ātrumlaivu pilotam Nilam Slakterim diemžēl viens šāds vilnis no netālu braucošā kutera izrādijās liktenīgs

un sacenšoties par labāko trajektoriju iebraucot līkumā, Nila Slaktera vadītā ātrumlaiva sadūrās ar pretī nākošu vilni un avarēja. Pilots veiksmīgi paša spēkiem tika ārā no ātrumlaivas un nekādi nopietni bojājumi avārijas rezultātā viņam netika konstatēti.

Turpmākais sacensību laiks tika izmantots lai operatīvi salabotu ātrumlaivas dzinēju un piloti varētu turpināt sacensības. Lai sacensību iegūtais punktu skaits netiktu anulēts un ''Riga Powerboat team'' varētu iegūt punktus kopvērtejumam, bija svarīgi atgriesties sacensību trasē un finišēt. Tā kā Nila Slaktera komandas biedrs Stefans Ārands jau bija nobraucis sev paredzēto sacensību laiku, tad lai finišētu, trasē pēc avārijas atgriezās N.Slakteris. 

Tālāk sacensības mūsu komandai aizritēja bez starpgadījumiem un ''Riga Poerboat team'' veiksmīgi sasniedza finišu 6 stundās nobraucot 129 apļus. Sacensību noslēgumā vienai no konkurentu ātrumlaivām radās problēmas ar dzenskrūvi tāpēc viņi nevarēja sasniegt finišu un mūsu komanda pacēlās par vienu pozīciju uz augšu, ieņemot 7.vietu.

Nākamā diena, kas bija arī jauns Pasaules čempionāta 6h izturības posms, iesākās ar lielām cerībām. Pirmais pie Formula 4 stūres sēdās igaunis Stefans Ārands. Pilots veiksmīgi izvirzijās vadībā un noturot līdera pozīcijas pārliecinoši brauca divas stundas. Pēc tam bija jāveic ātrumlaivu pilotu maiņa un pie stūres sēdās latvietis Nils Slakteris. Pārvarot un izanalizējot vakardienas avārijas iemeslus, Slaktera galvenais mērķis bija braukt pārliecinoši un mierīgi, saglabājot pirmo pozīciju. Sacensības nebija vieglas, jo lai saglabātu pirmo vietu, nācās cīnīties līdz pat pēdējai sekundei. Komandai tas veiksmīgi izdevās un Riga Powerboat team finišēja pirmie, 6 stundās pieveicot 229 apļus.

N. Slakteris pauž dziļu saviļņojumu un pateicību savai komandai, Stefanam Ārandam un atbalstītājiem: ''Sacensības nebija vieglas! Līdz pat finiša karogam nācās noturēt uzmanību un cīnīties par pozīcijām trasē. Ir vilšanās par pirmās dienas neveiksmi, tomēr esmu pārliecināts, ka tas mums kā komandai dos impulsu sacensībās piedalīties arī nākamgad!''. Arī otrs ''Riga Powerboat team'' pilots Stefans Ārands pauž prieku par dalību sacensībās: ''Esmu ļoti pateicīgs, ka mani uzaicināja piedalīties šajās sacensībās, jo komanda strāda ļoti profesionāli un es jūtu lielu atbalstu. Šī bija pirmā reize, kad izturības braucienā piedalijās sportisti no Igaunijas un esmu neizsakāmi lepns, ka šajās sacensībās uz pjedestāla varēju stāvēt kopā ar savu latviešu kolēģi.'' 

Komanda ir lepna, jo sasniegtais mērķis - lai uz pjedestāla plīvotu Latvijas un Igaunijas karogs un tiktu atskaņotas abu valstu himnas, ir īstenojies.

Rezultāti par diviem Pasaules čempionāta izturības (endurance) braucieniem: pirmajā posmā iegūta 7.vieta, otrajā posmā iegūta 1.vieta un kopvērtējumā ''Rīga Powerboat team'' ieņem 3.vietu.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Atpazīst automātiski - Kia ievieš uzlabotu uzlādes procesu saviem elektroautomobiļiem (+ FOTO) 2

Dienvidkorejas autoražotājs Kia ieviesīs automātisku uzlādes servisu saviem elektriskās piedziņas modeļiem Eiropā. Pirmie šādu iespēju varēs izbaudīt flagmaņa EV9 pircēji. Lasīt vairāk

 

Mitsubishi aiziet no Ķīnas tirgus 3

Japānas autoražotājs neiztur konkurenci ar ķīniešu ražojumiem. Lasīt vairāk

 

Vāc parakstus par skaidras naudas nostiprināšanu satversmē 49

Vēlos panākt, ka skaidras naudas aprite Latvijā ir nodrošināta ar likumu kā daļa no pamattiesībām uz īpašumu un ekonomisko darbību. Proti, lai tiesības uz skaidras naudas apriti ir atrunātas Satversmē. Lasīt vairāk

 

Slēgs kreisos pagriezienus Rīgas apvedceļa un vietējā ceļa Ķekava–Plakanciems krustojumā 9

Līdz ar jauna divlīmeņu šķērsojuma izbūvi, lai uzlabotu satiksmes drošību uz viena no noslogotākajiem valsts autoceļiem, no šā gada 29. septembra tiks slēgti kreisie pagriezieni Rīgas apvedceļa (Salaspils-Babīte) (A5) krustojumā ar vietējo autoceļu Ķekava–Plakanciems (V6). Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti