Ņujorkā sestdienas vakarā Meksikas jūras spēku mācību burinieks "Cuauhtémoc" Īstriveras upē ar mastiem aizķēra Bruklinas tiltu, un negadījumā visi trīs masti tika daļēji nolauzti, kā arī gāja bojā divi un tika ievainoti 19 kuģa apkalpes locekļi, paziņoja Ņujorkas mērija.
Sociālajos tīklos publiskotajos video redzams, kā kuģis, pabraucis zem tilta, ar izgaismotajiem mastiem aizķer tā apakšējo daļu un masti daļēji nolūst.
Uz kuģa atradās 277 apkalpes locekļi. 19 ievainotie nogādāti slimnīcās, divi no viņiem ir kritiskā stāvoklī.
Meksikas jūras spēku paziņojumā teikts, ka kuģis 6.aprīlī devās ceļā no Akapulko ar misiju "celt jūrniecības garu, stiprināt jūrniecības izglītību un nest Meksikas tautas miera un labas gribas vēstījumu pasaules jūrās un ostās". Buriniekam bija paredzēts piestāt Ņujorkā un pēc tam doties uz Islandi, Lielbritāniju un Spāniju.
Pēc sākotnējās apskates konstatēts, ka tilts nav bojāts.
Kuģim, kas bija pietauvots netālu no Bruklinas tilta, vajadzēja doties uz dienvidiem, lai atstātu Ņujorkas ostu, bet tā vietā tas acīmredzot devies nepareizajā virzienā, vēsta laikraksts "The New York Times", atsaucoties uz pilsētas pašvaldības pārstāvi.
Daži eksperti iedziļinājušies tālāk. Izrādās, diezgan populārs kuģa dzenskrūves veids ir ar grozāmām lāpstiņām. ( Controllable Pitch Propellers (CPP). Tas ir, reversu dabū, pagriežot lāpstiņas. Tās vada ar hidrauliku, bet ja hidrosūkņi nav palaidušies reizē ar dzinēju, vai nolūzis kāds bīdītājs, tad gadās, ka kuģa dzenskrūve tiešām ir reversā, un meģinājums dot uz priekšu tikai paātrina atpakaļgaitu. Youtube komentāros daži jūrnieki minēja piemērus no savas prakses, ka tādas lietas ir gadījušās. Un šim kuģim, visticamāk, ir tieši tāda veida piedziņa, jo atļauj dzenskrūves lāpstiņas pagriezt tā, lai netraucē kuģa gaitai, kad tas iet ar burām.