Izveido inovatīvu lietu nodošanas lietotni “Giveazy”

 

Foto: Publicitātes attēls

Giveazy | 24.marts 2020 15:45

Latvijā izveidota mobilā lietotne “Giveazy”, kurā ikviens savā apkārtnē, izmantojot viedtālruni var palīdzēt citiem, nododot lietas, kuras šobrīd vairs nav aktuālas pašiem, bet var būt noderīgas citiem.

Lietotne sākta veidot, iedvesmojoties no aktuālajām vides problēmām, t.i. veicinot lietu izmantošanu atkārtoti un nodrošinot to ilgtspēju. Laikā, kad valstī noteikts ārkārtējais stāvoklis un iedzīvotājiem tikt pie vajadzīgā nav tik vienkārši, lietotne var kļūt īpaši aktuāla un noderīga.

Kā vēsta “Giveazy” projekta vadītājs Ritvars Podziņš: “Lietotnei pagājušajā nedēļā tika veikti publiskie testi, kas parādīja, ka daudzi iedzīvotāji lietas meklē un vēlas saņemt. Testa laikā tieši par elektroniskajām iekārtām tika izrādīta vislielākā interese, un tās tika “izķertas” jau pirmajā dienā. Lai arī tās bija iepriekšējo paaudžu, cilvēki par tām izrādīja lielu interesi. Ceram, ka šādi spēsim palīdzēt tiem, kuriem šobrīd nav iespējams iegādāties noteiktas lietas.”

“Giveazy” lietotne veidota tā, lai tās izmantošana būtu pēc iespējas ērtāka – skatoties sludinājumus, tās lietotāji var redzēt interesējošās lietas aptuveno attālumu, tādējādi atvieglojot saņemšanu un veicinot apkārtnes iedzīvotāju savstarpēju lietu nodošanu. Tajā iespējams norādīt vēlamo lietas saņemšanas laiku un konkrētu vietu, kur to nogādāt, vai atstāt.

Lietotne ir bezmaksas, un sludinājumus tajā var ievietot par velti, tāpat arī saņēmējiem nekas nav jāmaksā. “Giveazy” šobrīd darbojas Latvijas teritorijā un tā pieejama latviešu valodā, taču tiek veikta tās izstrāde arī krievu un angļu valodās. Tā pieejama “iOS” un “Android” tālruņiem, to iespējams atrast lietotņu veikalos meklējot pēc nosaukuma vai mājaslapā www.giveazy.lv.

Liela daļa Latvijas iedzīvotāju šobrīd dzīvo pašizolācijā vai pat karantīnā, kā arī daudzi nezina, kāda finansiālā situācija būs nākotnē, tāpēc lietotnes izstrādātāji aicina “Giveazy” ievietot jebko, kas šobrīd varētu būt aktuāls un noderīgs citiem.

“Giveazy” komanda vērš uzmanību uz noteiktajiem ierobežojumiem, tāpēc aicina lietas atdot, sargājot sevi un citus, lietas nododot bez personīga kontakta.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Pirmo reizi ar blakusvāģi - Royal Alloy ar 310 cm³ un 28 ZS par 9 000 EUR (+ VIDEO) 13

Royal Alloy motocikls ar blakusvāģi ir klasiska dizaina transportlīdzeklis, kas apvieno retro stilu ar mūsdienīgu tehniku. Šis modelis paredzēts nesteidzīgai ceļošanai, izbraucieniem divatā vai ar pasažieri blakusvāģī, piedāvājot unikālu braukšanas pieredzi un izceļoties uz kopējā motociklu. Lasīt vairāk

 

"Michelin" ASV slēgs riepu ražotni 2

Francijas riepu ražotājs "Michelin" ceturtdien paziņoja, ka plāno slēgt vienu no savām "BFGoodrich" rūpnīcām ASV, kurā tiek nodarbināti 1200 cilvēki. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 

Jāņu naktī Balvu novadā avārijā gājis bojā jauns vīrietis 11

Līgo dienā Latvijā reģistrēti 106 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā viens un cieta vēl 16 cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts policija. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti