Autozagļiem jauns iekāres objekts

 
28.maijs 2013 12:08

Pērnajā gadā un 2013. gada pirmajā ceturksnī ir iezīmējusies jauna tendence – Honda un Toyota ir kļuvušas par Latvijā zagtākajām automašīnu markām.

Pēc Rīgas pilsētas Galvenās Policijas pārvaldes datiem, šogad no 51 reģistrētiem automašīnu zādzību gadījumiem desmit ir Honda un desmit ir Toyota markas automašīnas. Iecienītākie automašīnu modeļi ir Honda Accord, Toyota Avensis, Toyota Corolla.


Ja agrāk zagļi vairāk bija iecienījuši ekskluzīvas automašīnas, tad nu jau pēdējos divus gadus zagtāko auto topā ir ekonomiskās klases, mazlitrāžas auto. Šos auto zog, jo pēc tiem ir pieprasījums, tos ir vieglāk realizēt tirgū. 2012. gadā vairāk nekā 40% no „BTA Insurance Company” SE klientiem nozagtajiem auto bija 2005.-2007. izlaiduma gada. Pēc BTA datiem nemainīgi populārākās zagto auto krāsas ir melna un pelēka – no četros mēnešos BTA reģistrētiem 18 automašīnu zādzību gadījumiem, 14 ir bijušas melnas un pelēkas krāsas automašīnas.


Ilva Priedniece, apdrošināšanas sabiedrības „BTA Insurance Company” SE Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore: „Pēc mūsu un Valsts policijas reģistrētajiem zādzību gadījumiem var secināt, ka kopumā automašīnu zādzību skaits pakāpeniski samazinās. 2010. gadā kopumā nozagtas 1417 automašīnas, 2011. gadā – 1198, bet pagājušajā gadā to skaits ir krities līdz 1040 automašīnām. Daļēji tas ir skaidrojams ar rūpnīcā iebūvētām jaunākajām automašīnu pretaizdzīšanas iekārtām, kuras autozagļiem ar katru gadu ir aizvien grūtāk uzlauzt. Taču jāatceras, ka arī auto zagļi savas darbības metodes uzlabo. Iesakām rūpīgi izvērtēt savus automašīnas novietošanas un pārvietošanās paradumus, kā arī padomāt par papildu drošības ierīču ieviešanu, piemēram, raidītāju, kas nosaka automašīnas atrašanās vietu. Īpaši uzmanīgiem jābūt Honda markas automašīnu īpašniekiem. Ņemot vērā Latvijā reģistrētos transportlīdzekļus, Honda nav starp skaitliski populārākajām auto markām mūsu satiksmē, tādēļ proporcionāli konkrēto automašīnu skaitam zādzību risks ir augsts.”


Automašīnu zādzību risks ir iekļauts KASKO apdrošināšanā. Lielākās izmaksātās KASKO atlīdzības ir par nozagtām vai pilnībā bojātām automašīnām. 2012. gadā BTA klientiem vidējā izmaksātā atlīdzība par nozagtu automašīnu bija 6 845 LVL. Kopumā apdrošināšanas atlīdzībās par nozagtām automašīnām BTA pērn izmaksājusi 212 211 LVL, savukārt lielāko atlīdzību – 43 tūkstoši latu – saņēmis Maskavā nozagta Maserati markas automašīnas īpašnieks.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

GM ražos dīzeļa hibrīdus ASV armijai

Izmantojot kā tehnisko bāzi Chevrolet Silverado 3500 HD, General Motors (GM) izstrādājis hibrīdauto ISV-Heavy, kas paredzēts ASV armijai. Lasīt vairāk

 

Apdraudējums Latvijas gaisa telpā noslēdzies 3

Nacionālie bruņotie spēki informē, ka iespējamais apdraudējums Latvijas gaisa telpā ir beidzies. Lasīt vairāk

 

Tramps gatavojas noteikt 25% tarifu automašīnu importam no ES 1

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņojis, ka no nākamās nedēļas paaugstinās tarifu no Eiropas Savienības (ES) importētajiem vieglajiem un kravas automobiļiem līdz 25%. Lasīt vairāk

 

Eksperiments: Kā satiksmes izmaiņas Grīziņkalnā ietekmē operatīvo dienestu darbu (+ VIDEO) 10

Vakarvakarā Grīziņkalna apkārtnē Rīgā atkal valdīja saspringta gaisotne. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests tur veica speciālu pārbaudi, lai noskaidrotu, vai jaunie modālie filtri, kas kavē auto tranzītu, neaizsprosto ceļu glābējiem. Secinājums – betona kluči un šaurās apkārtnes ielas, operatīvo tehniku burtiski iesprosto. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti