Visi komentāri - Šogad jaunu auto tirdzniecības apjomi auguši par 15%

Šogad jaunu auto tirdzniecības apjomi auguši par 15% 1

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 28.decembris 2014 10:34

Jaunu auto tirdzniecības apjomi šogad, salīdzinot ar 2013.gadu, auguši par 15%, aģentūrai LETA prognozēja Auto asociācijas viceprezidents Ingus Rūtiņš.

Viņš skaidroja, ka šā gada jaunu auto tirdzniecības pieaugums skaidrojams ar salīdzinoši vājajiem pārdošanas rezultātiem 2013.gadā.

Rūtiņš piebilda, ka šā gada pārdošanas rezultāti auto nozarē bijuši labāki, nekā asociācija prognozēja šā gada sākumā, proti, 6,2% apmērā.

"Kopumā tirgus izaugsme mitējas, un nākamajā gadā ir risks ieslīgt stagnācijā. Jau tagad ir klienti, kas atsakās no iepriekš pasūtītiem vai rezervētiem auto, atsakoties arī no sava veiktā avansa maksājuma, uzskatot, ka tas ir mazāks zaudējums nekā neapdomīgs pirkums. Ukrainas notikumu iespaidu vistiešāk izjūt pārvadātāji, kur kravas automobiļu tirgus krīt teju brīvajā kritienā," sacīja eksperts.

Kopumā šogad darījumu struktūra jaunu auto tirgū nav būtiski mainījusies, jo līzinga un korporatīvo darījumu īpatsvars saglabājies nemainīgs, attiecīgi - 49% un 22%. Turpretī samazinājušies privātpersonu darījumi, kā arī reeksports. Tiesa, nedaudz pieaudzis līzinga darījumu īpatsvars fiziskām personām. "Ļoti mazais privātpersonu skaita īpatsvars joprojām ir noturīgas tirgus izaugsmes galvenais izaicinājums," uzskata Rūtiņš.

Viņš arī atzina, ka šis gads bijis veiksmīgs elektroautomašīnu piegāžu ziņā. "Līdz šā gada beigām būs piegādāti aptuveni 160 šāda veida auto - "Volkswagen Up", "Nissan Leaf", "Nissan NV200", "Mitsubishi i-MiEV", "Tesla" u.c. Šis apjoms veido nedaudz vairāk kā 1% no tirgus, kas ir piecas reizes lielāka tirgus daļa nekā vidēji Eiropas Savienībā," informēja asociācijas viceprezidents.

 
Visi komentāri
 
Visvaldis 29.decembris 2014 23:47
0 1 Atbildēt

Steidzami jābūvē ātro uzlāžu tīkls maģistrālo ceļu atpūtas vietu tuvumā .Ātrāk jāsavieno Igaunija ar Lietuvu un Vācijas prāmju ceļu(Salacgriva,vai Ainaži,Saulkrasti,Iecava,Bauska,Eleja,Dobele,Saldus,Skrunda, Durbe,Liepāja,Pāvilosta,Tukums,Talsi,Ventspils,Lielvārde, Koknese,Jēkabpils,Līvāni,Daugavpils,Medumi,Varaklāni, Rēzekne,Ludza.....

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Volkswagen uzsāk Ķīnai izstrādātā ID.UNYX 08 ražošanu

Volkswagen Anhui sācis elektriskā SUV ID.UNYX 08 ražošanu Hefei pilsētā Ķīnā. Šis modelis ir īpašs, jo tas ir pirmais auto, kas izstrādāts sadarbībā ar Ķīnas elektroauto ražotāju XPeng, kurā Volkswagen pieder aptuveni 5 % akciju. Lasīt vairāk

 

Sānslīdē ar elektrību. Ar jaunāko Toyota bZ4x uzveicām Latvijas ziemu (+ VIDEO) 1

Toyota bZ4X atjaunināto modeli pagājušogad iepazinām Spānijā, kur pilnpiedziņas versija patīkami pārsteidza kalnu ceļos. Tagad laiks noķert ar elektromobili pēdējo sniegu. Noķērām! Lasīt vairāk

 

Koksne naftas vietā. Inovācija ceļu būves nozarē (+ VIDEO)

Vai ceļu būve var kļūt par daļu no Eiropas zaļā kursa? Rīgas Tehniskās universitātes pētnieki pierādījuši, ka var. Viņi izstrādājuši unikālu metodi, kurā ierasto naftas produktu – bitumenu – aizstāj ar dabisku koksnes līmi jeb lignīnu. Lasīt vairāk

 

Benzīns 1,24 EUR, dīzeļdegviela 1,32 - vācieši pērk Polijā 6

Polijā degviela maksā ievērojami lētāk, tādēļ liels skaits vāciešu dodas uz kaimiņzemi, lai savu automašīnu tvertnes uzpildīti tur. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti