Akcijas laikā dažās pilsētās nolietotās riepas varēs nodot bez maksas 10

Foto: Publicitātes attēls

AJ Power Recycling | 9.jūnijs 2020 11:24

“AJ Power Recycling” no 13. jūnija uzsāk ikgadējo vides akciju “Dod riepām otru dzīvi”, kuras laikā aicina iedzīvotājus bez maksas nodot nolietotās vieglo automašīnu riepas astoņās Latvijas pilsētās – Jelgavā, Bauskā, Ogrē, Baldonē, Jūrmalā, Tukumā, Rīgā un Olainē.

Kā liecina akcijas ietvaros veiktā aptauja, aptuveni 40% autovadītāju īpašumā atrodas nolietotas riepas,  kuras nepieciešams utilizēt, taču tas netiek darīts, jo riepu īpašnieks nevēlas par to maksāt, vai arī tuvumā nav riepu nodošanas punkta. “AJ Power Recycling” sadarbībā ar kravas automašīnu ražotāju “Scania Latvia” aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un neuzglabāt nolietotās riepas, bet nodot tās videi un iedzīvotājiem drošai utilizācijai.

Pēc ekspertu aplēsēm Latvijā šobrīd ir uzkrāti vairāk nekā 100 tūkstoši tonnu nolietotu auto riepu, un to skaits turpina augt. Aizvadītā gada laikā notikuši vairāki bīstami ugunsgrēki, kuri izcēlušies neatļautās riepu uzglabāšanas vietās, radot būtisku kaitējumu videi un apdraudot cilvēku dzīvības. Valstī esošā ārkārtas stāvokļa dēļ problēma ir vēl aktuālāka, jo riepu nodošanas iespējas ir ierobežotas, bet īslaicīga un droša riepu uzglabāšana – apgrūtinoša.

“AJ Power Recycling” akcijas ietvaros veiktajā aptaujā noskaidrots, ka visbiežāk autovadītāji (38%) riepas iegādājas reizi divos gados, bet aptuveni katrs ceturtais (26%) tās iegādājas pat līdz divām reizēm gadā. Kopā tas rada lielu apjomu nolietoto riepu, kas ne vienmēr tiek legāli utilizētas, bet nereti izmestas mežos vai grāvjos. Kā liecina aptauja, teju pusei autovadītāju (40%) īpašumā ir nolietotas auto riepas, kas varētu tikt nodotas pārstrādei. Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ auto īpašnieki no riepām neatbrīvojas, ir nevēlēšanās maksāt par to nodošanu (28%), taču tikpat daudziem tuvumā nav riepu nodošanas punktu, vai gluži vienkārši nav informēti, kur riepas ir iespējams nodot.

“AJ Power Recycling” vadītāja Solveiga Grīsle “Godīga un caurspīdīga riepu aprites sistēma ir ne tikai mūsu kā  ražotāju, bet arī visas sabiedrības interesēs. Aptaujājot auto īpašniekus, redzam, ka lielākā daļa esam atbildīgi, zinām, ka riepas kā atkritumi ir kaitīgas videi, un mums rūp, lai tās tiktu pārstrādātas. Taču ikdienas steigā par šo mēdzam aizmirst, kā arī trūkst informācijas – kur un kā varam pareizi no šīm riepām atbrīvoties. Šī vides akcija ir atgādinājums, ka rūpes par dabu sākas no mums katra un ka tās patiesībā ir diezgan vienkāršas. Priecāsimies, ja, pateicoties šai akcijai, atbildīgo auto īpašnieku skaits augs un līdz ar to mūsu vide apkārt būs tīrāka un drošāka.”

Lai mazinātu nolietoto riepu uzkrāto apjomu un veicinātu videi draudzīgu to pārstrādi, “AJ Power Recycling” jau trešo gadu organizē vides akciju “Dod riepām otru dzīvi”, kuras ietvaros sabiedrība tiek informēta par nolietoto riepu kaitīgumu, iespējām tās nodot pārstrādei un atkārtotai izmantošanai. Šo akciju laikā ik gadu tiek savākti vairāki simti tonnu nolietotu auto riepu. Šogad akcijai pievienojušies arī “Scania Latvia”  un “Schwenk Latvija”, un tās ietvaros iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas nodot četras nolietotās vieglo auto riepas astoņās Latvijas pilsētās:

13. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 13.00, Jelgavā, “Zemgales eko”, Ganību ielā 84,

13. jūnijā no plkst. 15.00 līdz 19.00, Bauskā, “Vides Serviss”, Biržu ielā 8b,

20. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 13.00, Ogrē, “Ķilupe”, Akmeņu ielā 43b,

20. jūnijā no plkst. 15.00 līdz 19.00, Baldonē, “Ķilupe”, Rīgas ielā 27,

27. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 13.00, Jūrmalā, “Piejūra”, Ventspils šosejā 61,

27. jūnijā no plkst. 15.00 – 19.00, Tukumā, “Piejūra”, Dienvidu ielā 1,

4. jūlijā, no plkst. 9.00 līdz 13.00, Rīgā, “R Recycling”, Atlasa ielā 4,

4. jūlijā no plkst. 15.00 līdz 19.00, Olainē, Zemgales ielā 36.

“Scania Latvia” pārdošanas vadītājs Guntis Bukalders norāda, ka “mēs – kravas automašīnu ražotājs Scania – lielu uzmanību veltām ilgtspējīga transporta attīstīšanā un risinājumu nodrošināšanā mūsu klientiem. Tas ietver ne vien rūpes par apkārtējo vidi ražošanas procesā,  bet arī visā automašīnas dzīves ciklā, tādēļ ar prieku iesaistāmies akcijā, nodrošinot nodoto riepu transportēšanu.”

Latvijā joprojām ir spēkā Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi, tādēļ, rūpējoties par iedzīvotāju drošību, laukumos tiks organizēta bezkontakta riepu nodošana un pieejami dezinfekcijas līdzekļi. Uz vietas laukumā iedzīvotāji lūgti ievērot vismaz divu metru distanci vienam no otra. Akcijas ietvaros tiks pieņemtas četras riepas jeb viens riepu komplekts no transportlīdzekļa. Nodoto riepu pārvadāšana tiks nodrošināta ar “Scania” auto un  “Schmitz Cargobull” piekabi.

Vides akcija “Dod riepām otru dzīvi” norisinās trešo gadu, un to organizē  “AJ Power Recycling” sadarbībā ar partneriem – “Scania Latvia”, “Schwenk Latvija”, “Bridgestone” un “Goodyear”. Akciju informatīvi atbalsta “JCDecaux”.  Vairāk informācijas par akciju skatīt mājaslapā www.ajpower.lv.

 
Visi komentāri
 
reku 9.jūnijs 2020 15:57
3 1 Atbildēt

Labs pasākums,mazāk mēslos mežos.

Freijers 9.jūnijs 2020 17:04
0 0 Atbildēt

īss gan tas periods, bet nu labi tāpat, nav ko vecas riepas krāt !

Pļurkt 9.jūnijs 2020 17:12
1 5 Atbildēt

Priekš pierīgas kārtējais pasākums!!!

Man 140 km jābrauc, lai nodotu DIVAS izlietotās riepas!!!???

Es labāk Jāņos nokurināšu un uzspļaut uz zaļajiem!

s 9.jūnijs 2020 17:55
8 0 Atbildēt

Tev uzspļaut uz citiem nevis tāpēc, ka jābrauc kaut kur, bet gan tāpēc, ka tu vienkārši esi stulbs.

Tas, ka tu pats to neapjēdz, nemaina situāciju.

Pļurkt 10.jūnijs 2020 7:45
0 4 Atbildēt

Stulbs esi tu, šmurgulīt!

felix65 9.jūnijs 2020 19:40
4 2 Atbildēt

Kurināt Jāņos un sēdēt melnu mūli diez kas nav, bet kādu zaru čupu sadedzināt ir super. Ne tev soļaru vajag, ne jāmokās ar suso zaru vākšanu.

Zaļais 10.jūnijs 2020 9:43
1 2 Atbildēt

Tu esi galīgs pajols. Mazāk tādus aprobežotos cilvēkus kā Tevi!

650 9.jūnijs 2020 20:25
2 0 Atbildēt

Izskatās, ka virsraksta beidzamajā vārdā drukaskļūda būs ieviesusies.Vajg samainīt vietām burtus k/s.Tad visi nesīs.

ps- pirms kāda pusgadsimta gan darbojās efektīvākas metodes,ugunskuru turētāji sacentās par/ap augstāko Kaudzi.Ap jūnija vidu lieku riepu vairs ne ar uguni atrast nebij iespējams.Jāņu rītā pilsētu pārņēma smogs un izturējušo svinētāju priecīgajās sejās vairs nebija identificējamas ne etniskās, ne ideoloģiskās atšķirības.

Freijers 10.jūnijs 2020 13:57
0 1 Atbildēt

Tad arī auto bija kādas reizes 10x mazāk, savukārt lauku līgotāju +/- 2x vairāk. Tagad jau pat udžārus nedrīkst liel/valts un kādas tur vēl nozīmes pilsētās kurināt - kaitīgi esot redz....

650 10.jūnijs 2020 15:59
0 0 Atbildēt

Jā, riktīgos laukos eko/situācija un sirdsapziņa vienmēr bijusi labāka,bet pilsētā ņēma jau galvenokārt no rūpnieciskiem objektiem- sākot ar kolhoziem un autouzņēmumiem un beidzot ar apkures kantori.Tās bij lielāka diametra kā šodien un ilgāk dega.Tālaika Jelgavā reāla sērga, 24jā no rīta sauli nevarēja saredzēt ;p

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši četri cilvēki (+ VIDEO)

Aizvadītā diennakts bijusi traģiska uz Latvijas autoceļiem. Ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši četri cilvēki, bet cietuši vēl 18. Lasīt vairāk

 

Autobusa un vieglās automašīnas sadursmē uz Liepājas-Rucavas šosejas cietuši kopumā deviņi cilvēki 6

Uz Liepājas-Rucavas šosejas pie pagrieziena uz Jūrmalciemu šodien notikušajā autobusa un vieglās automašīnas cietuši deviņi cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts policijā (VP). Lasīt vairāk

 

Aizvadītā diennakts bijusi traģiska - avārijās gājuši bojā četri cilvēki 10

Pagājušajā diennaktī ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši četri cilvēki, bet cietuši vēl 18, aģentūru LETA informēja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Elektroauto uzturēt ir lētāk vai dārgāk par "dīzeli"? (+VIDEO) 39

Cik ilgi kalpos elektromobiļa baterija? Vai to vispār var saremontēt un vai tiešām elektromobiļa apkope ir trīsreiz lētāka nekā dīzelim? Uz šiem un citiem jautājumiem TV Auto ziņām piekrita atbildēt speciālisti, kam elektromobiļu tehnoloģijas, uzturēšana un remonts ir ikdiena. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti