Stājas spēkā vadlīnijas sāls lietošanas mazināšanai galvaspilsētas ielās 2

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 22.februāris 2021 8:34

No šodienas stājas spēkā vadlīnijas dabai un gājējiem draudzīgākai ielu un ietvju tīrīšanai ziemas periodā, kuras apstiprināja Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas kā arī Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti.

Vadlīniju mērķis ir sniegt ieteikumus nekustamo īpašumu īpašniekiem vai faktiskajiem valdītājiem, būvju īpašniekiem un daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldniekiem, lai mazinātu sāls izmantošanu nekustamo īpašumu un tiem piegulošajā publiskā lietošanā esošajā teritorijā esošo gājēju ietvju kopšanā un attīrīšanā no sniega Rīgas pilsētā.

Lai samazinātu nātrija hlorīda (NaCl) jeb sāls izmantošanu un tā kaitīgo ietekmi, vispirms mehāniski jānotīra ietves no sniega un ledus un tikai pēc tam, ja nepieciešams, jālieto pretslīdes materiāli, paredz vadlīnijas. Tajās arī noteikts, ka sāli saturošos pretslīdes materiālus jāizmanto tikai tik, cik nepieciešams, nepieļaujot redzamu sāls nogulšņu veidošanos.

Tiek ieteikts izvēlēties dabai saudzīgākus pretslīdes materiālus, kā piemēram, smiltis vai granīta sīkšķembas. 

Jāizvērtē NaCL un kalcija hlorīda (CaCl2) saturošo pretslīdes līdzekļu lietošanas nepieciešamību, tos izmantojot tikai gadījumos, ja veidojas melnais ledus.

Kā pretslīdes materiālus ieteikts izmantot maisījumus, nevis tīru sāli, jo smilts un sāls maisījums samazina nepieciešamo sāls daudzumu.

Zemākās temperatūrās - no mīnus septiņiem grādiem -, ja tiek izmantota tehniskā vai vārāmā sāls, tai jāpievieno kalcija hlorīds (CaCl2) apmēram 20%, kas gan mazāk kaitēs apstādījumiem, gan nodrošinās labāku sniega un ledus kušanu zemākās temperatūrās.

Vadlīnijas būs saistošas pašvaldības iestādēm un kapitālsabiedrībām.

Populārākie komentāri

2 Lasīt visus komentārus →
1 1 Atbildēt

Vadlīnijas nav likums vai valsts standarts? Tātad pēc tām var vadīties, bet var arī nevadīties. Ķip, kā grib, tā dar.

1 1 Atbildēt

Vadlīnijas paredz samazināt sāls patēriņu vasaras mēnešos!

Tagad vis applaudē.....

Un par šo darbu visiem pienākas Covid prēmijas.....visi sajūsmā!

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Smaga avārija Rīgā - iAuto.lv ziņo no notikuma vietas (+ VIDEO)

No policijas - Pulksten 17.04 Rīgā, Avotu ielā notika sadursme starp Valsts policijas dienesta transportlīdzekli "Volkswagen", trolejbusu, automašīnu "BMW" un "Renault". Valsts policijas ekipāža bija braukusi uz izsaukumu, un pašreizējā informācija liecina, ka tai bija ieslēgti skaņas un gaismas signāli, un tā vadīta pie luksofora zaļā signāla. Notikuma vietā šobrīd bloķēta satiksme. Lasīt vairāk

Zināms, kāds izskatīsies elektriskā sērijveida Jaguar salons (+ FOTO) 3

Britu sportisko luksusa automobiļu ražotājs Jaguar pirmo reizi ļāvis ieskatīties sava pirmā pilnībā elektriskā modeļa GT Type 01 salonā. Pirmizrādi tas svinēs jau pavisam drīz – 2026. gada oktobrī. Lasīt vairāk

Kiberuzbrucējiem izdevies daļēji piekļūt CSDD IT sistēmai un izgūt vēsturiskos maksājumu kvīšu datus 2

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) nedēļas nogalē piedzīvojusi komplicētu kiberuzbrukumu, kā rezultātā uzbrucējiem ir izdevies daļēji piekļūt direkcijas informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmai, iegūstot arī vēsturiskos maksājumu kvīšu datus par CSDD sniegtajiem pakalpojumiem, aģentūru LETA informēja direkcijā. Lasīt vairāk

Oranžā veste nav bruņuveste – ceļu remonts pēc principa “gan jau kaut kā” (+ VIDEO) 13

Ceļa remonta uzņēmuma darbinieks strādā objektā - viņš ir uzvilcis oranžo vesti, taču, šķiet aizmirsis, ka autovadītāji mēdz būt dažādi un tik droši darboties ielas vidū ārpus barjeru aizsarga pie atļautā ātruma 50 km/h, nav laba doma. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti