Notiks konference par Eiropas zaļā kursa ieviešanu Latvijā 2

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 25.novembris 2021 12:31

Tiešsaistē 3.decembrī no plkst.10 līdz 12 notiks Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā organizēta konference "Eiropas zaļā kursa ieviešana Latvijā: kā kļūt par zemu emisiju ekonomiku?".

Kā aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā, konferencei varēs sekot līdzi tiešsaistē ziņu portālā "Delfi" un EK pārstāvniecības Latvijā sociālā medija "Facebook" lapā.

EK 2021.gada vasarā iepazīstināja ar klimata likumdošanas pakotni. Ar to Eiropas Savienība (ES) klimata, enerģētikas, zemes izmantošanas, transporta un nodokļu politiku pielāgo tā, lai līdz 2030.gadam samazinātu siltumnīcefekta gāzu neto emisijas vismaz par 55% salīdzinājumā ar 1990.gada līmeni.

Preses nodaļā uzsvēra, ka 2030.gads kļuvis par atskaites punktu un starpmērķi oglekļa neitralitātes sasniegšanai 2050.gadā. Konferencē tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, ko tas nozīmē dažādām nozarēm, kā politikas veidotāji, dažādas ekonomikas nozares, uzņēmumi un citas iesaistītās puses rīkosies, lai sasniegtu ambiciozos klimatneitralitātes mērķus jau tuvākajos gadu desmitos, kā Latvijai izvirzītie mērķi ir sasniedzami, un vai tie ir vienlīdz izdevīgi kā citām ES dalībvalstīm.

Konferencē "Eiropas zaļā kursa ieviešana Latvijā: kā kļūt par zemu emisiju ekonomiku?" dažādu uzņēmumu un nozaru pārstāvji iepazīstinās ar saviem plāniem un skatījumu par pāreju uz klimatu un vidi saudzējošām tehnoloģijām, ražošanas un piegādes ķēdēm un biznesa modeļiem, lai sasniegtu izvirzītos klimatneitralitātes mērķus un īstenotu Zaļo kursu.

Pasākumu atklās EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre un enerģijas eksperts Juris Ozoliņš, kas arī moderēs konferenci. Konferencē piedalīsies SIA "Salaspils Siltums" valdes locekle Ina Bērziņa-Veita iepazīstinot ar sevis pārstāvētā uzņēmuma virzību uz klimatneitralitāti, AS "Virši-A" biznesa attīstības vadītājs Jānis Bethers izklāstīs AS "Virši-A" ietekmes uz klimatu samazināšanas plānu 2030.gadam.

Savukārt AS "Rīgas siltums" valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis runās par Zaļā kursa ieviešanu Rīgas centralizētajā siltumapgādes sistēmā, SIA "Eleport Latvija" vadītājs Kārlis Mendziņš analizēs elektroauto uzlādes infrastruktūras attīstību, lai sasniegtu emisiju mērķus transporta jomā, AS "Latvenergo" valdes loceklis Guntars Baļčūns iepazīstinās ar AS "Latvenergo" skatījumu uz klimatneitralitāti, savukārt Latvijas Bankas padomes padomnieks un ilgtspējas virziena vadītājs Edvards Kušners dos Latvijas Bankas vērtējumu par Zaļā kursa un zemu emisiju ekonomikas ieviešanu Latvijā.

EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā uzsvēra, ka būtiskākais oglekļa dioksīda (CO2) emisiju avots ir fosilās enerģijas izmantošana jeb dedzināšana. Emisiju samazināšana panākama, samazinot fosilās enerģijas izmantošanu visos ekonomikas sektoros un sadzīvē, kā arī ar tās aizvietošanu ar atjaunojamiem resursiem.

Emisijas tiek radītas jebkurā no ekonomikas jomām, tāpēc to līdzdalība klimata pārmaiņu radīšanā ir nenoliedzama - vai tā būtu liela vai maza mēroga ekonomika. No ekonomiskās attīstības viedokļa Latvijas oglekļa intensitāte ir augstāka nekā, piemēram, Vācijas. Tādēļ arī Kopējo centienu regulā piedāvātais Vācijas uzdevums samazināt emisijas līdz 2030.gadam par 50% ir daudz augstāks nekā Latvijai - par 17%.

EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā atzīmēja, ka ceļš uz zemu emisiju ekonomiku un klimatneitralitāti būs veicams ikvienam un visiem kopā, sadarbojoties starpinstitucionāli, starp nozarēm un dažādiem ekonomikas sektoriem. Jo ātrāk un efektīvāk rīkosimies, jo labākas būs mūsu izredzes saglabāt zemeslodes resursus un nodrošināt kvalitatīvas dzīves iespēju nākamajām paaudzēm.
 

 
2 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
viencexperc 25.novembris 2021 13:55
5 0 Atbildēt

Jau sen bija laiks piedzīt kompensāciju no CO2 ražotājvalstīm.

Tikai esmu pārliecināts, ka tie pamuļķi domās, kā Latviju iedzīt vēl lielākā dirsā, kā tā ir tagad.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Nedaudz virs 21 000 eiro - modernizētais Peugeot 208 kļūst pieejams pasūtīšanai (+ FOTO)

Francijas autobūves uzņēmums Peugeot atklājis pasūtījum pieņemšanu no klientiem, kas vēlas iegādāties mazauto 208 modernizēto modeli. Lasīt vairāk

 

“ROADPOL drošības dienu laikā” Valsts policija fiksējusi vairāk nekā 3000 pārkāpumu ceļu satiksmē 2

Aizvadīta nedēļu ilgā Eiropas ceļu policijas tīkla organizētā drošības akcija “ROADPOL drošības dienas”, kura sākās 16. septembrī un noslēdzās aizvadītajā piektdienā, 22. septembrī. Lasīt vairāk

 

Fiat 600e – mazauto ar sniedzamību līdz 600 km 6

Fiat uzsāk B segmenta elektromobiļa 600e pārdošanu. Automašīna, kas pilsētā spēj nobraukt līdz pat 600 km ar vienu uzlādi, pamata komplektācijā maksās 36 490 eiro. Lasīt vairāk

 

Krievijā degvielas cenas sasniedz jaunus augstumus (+ FOTO) 15

Lai izvairītos no benzīna un dīzeļdegvielas trūkuma vietējā tirgū, Krievija uz laiku ierobežos degvielas eksportu. Tam vajadzētu arī samazināt cenas uzpildes stacijās, taču pagaidām tas nenotiek. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti