"Moller Auto Latvia": Autotirgū pirmo reizi piedāvājums ir mazāks nekā pieprasījums

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 30.marts 2022 10:38

Saistībā ar Covid-19 pandēmiju pēdējos divus gadus būtiski samazinājusies automašīnu ražošana, tādējādi pirmo reizi piedāvājums autotirgū ir mazāks nekā pieprasījums, intervijā aģentūrai LETA atzīmēja "Volkswagen" un "Audi" zīmolu pārstāvja SIA "Moller Auto Latvia" valdes locekle Izīda Gerkena.

Viņa skaidroja, ka automašīna nav pirmās nepieciešamības prece, taču, kad 2020.gadā sākās Covid-19 pandēmija, negaidīti ļoti pieauga pieprasījums pēc automašīnām, jo cilvēki izvēlējās pārvietoties ar privāto transportlīdzekli, nevis sabiedrisko transportu.

"Ražotāji, reaģējot uz to, ja tā varam teikt, iztīrīja savas noliktavas. Savukārt tad sākās problēmas ar piegāžu ķēdēm un jaunu automašīnu ražošanu, kas noveda pie situācijas, ka pieprasījums saglabājas augsts, bet piedāvājums samazinājās," teica Gerkena.

Viņa arī minēja, ka tajā brīdī pieprasījums pārvietojās uz lietoto automašīnu tirgu. 

Gerkena atzīmēja, ka pēdējos divos gados kopumā ir samazinājusies automašīnu ražošana. "Tas, protams, tirgu ir ietekmējis būtiski, jo ir noticis tas, kā nekad nav bijis iepriekš, - piedāvājums ir mazāks nekā pieprasījums. Līdz ar to trūkst jaunu automašīnu, un tādēļ jau kopš pagājušā gada ir audzis pieprasījums pēc lietotām automašīnām," viņa stāstīja, uzsverot, ka tas ir diezgan izteikti ne tikai Baltijas tirgū, bet visā Eiropā.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Retro izskata Renault 4 iegūst elektriski salokāmu auduma jumtu 3

Renault papildinājis elektroauto Renault 4 E-Tech Electric ar jaunu versiju Plein Sud, kas piedāvā elektriski salokāmu auduma jumtu. Lasīt vairāk

 

Ford vēlreiz uzlabo Mustang rekordu Nirburgringas trasē (+ VIDEO)

Ford turpina savu rekordu medības, šoreiz sūtot trasē jauno Mustang GTD Competition, kas atzīmējies ne tikai visu laiku labāko Mustang sniegumu, bet arī uzrādījis otru visu laiku ātrāko laiku amerikāņu auto. Lasīt vairāk

 

ASV autobūves uzņēmumi varētu pievērsties kara tehnikas ražošanai 2

ASV valdība Donalda Trampa vadībā apsver iespēju iesaistīt lielos autobūves uzņēmumus ieroču ražošanā. Lasīt vairāk

 
 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti