Latvija kā aktualitāti zaudējušu pārtrauc nolīgumu ar Baltkrieviju par militāro kravu transportēšanu - iAuto

Latvija kā aktualitāti zaudējušu pārtrauc nolīgumu ar Baltkrieviju par militāro kravu transportēšanu

 

Foto: Ekrānbilde no Google.com/maps

Nozare.lv | 11.maijs 2022 13:59

Saistībā ar aktualitātes zaudēšanu Latvija vienpusēji pārtrauks nolīgumu ar Baltkrieviju par tiešo dzelzceļa satiksmi militāro kravu pārvadājumiem no Baltkrievijas uz trešajām valstīm, izmantojot Latvijas ostas, otrdien nolēma valdība.

Satiksmes ministrija skaidro, ka Latvijas un Baltkrievijas valdību nolīgums tika apstiprināts ar Ministru kabineta 1994.gada 25.janvāra lēmumu. Nolīguma slēgšanas laikā Latvija vēl nebija iestājusies Eiropas Savienībā (ES) un NATO. Ņemot vērā Latvijas dalību ES un NATO kopš 2004.gada, Latvijas ir saistošas šo starptautisko organizāciju tiesību normas.

Nolīgums ar Baltkrieviju ilgstoši nav piemērots un šobrīd Latvija nesaskata nepieciešamību veikt militāru kravu pārvadājumus no Baltkrievijas uz trešajām valstīm, izmantojot Latvijas ostas. Nolīgumu nav plānots piemērot arī turpmāk. 

Līdz ar to, Ministru kabinets otrdien nolēma nolīgumu denonsēt jeb vienpusēji pārtraukt.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Stellantis izstrādā jaunu dīzeļdzinēju 1

Jaunais agregāts būs atbilstošs Euro 7 emisiju standartam un kļūs par daļu no no ilgtermiņa stratēģijas. Lasīt vairāk

 

Lietuvā par 30 miljonu eiro PVN nesamaksāšanu lietotu automobiļu tirdzniecībā tur aizdomās Latvijas, Lietuvas un Nīderlandes pilsoņus 2

Lietuvas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienests lietā par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nesamaksāšanu 30 miljonu eiro apmērā lietotu no ASV ievestu automobiļu tirdzniecībā tur aizdomās Latvijas, Lietuvas un Nīderlandes pilsoņus. Lasīt vairāk

 

Elektromobilitātes kursa maiņa - Stellantis noraksta vairāk nekā 22 miljardus 16

Starptautiskais autobūves koncerns Stellantis, kurā ietilpst 14 zīmoli no Eiropas un ASV, paziņojis par pamatīgiem zaudējumiem, kas radušies dažādu apstākļu dēļ, tostarp pārvērtējot virzību uz elektrisko mobilitāti. Lasīt vairāk

 

Donut “solid-state” akumulators – vai jauns izrāviens no Somijas? 14

Pēdējos gados elektroenerģijas uzkrāšanas jomā arvien biežāk tiek pieminēti tā sauktie solid-state jeb cietā elektrolīta akumulatori, kas tiek uzskatīti par iespējamu nākamo soli pēc klasiskajiem litija-jonu risinājumiem. Viens no skaļākajiem jaunajiem spēlētājiem šajā jomā ir Somijas uzņēmums Donut Lab, kas paziņojis par revolucionāra akumulatora izstrādi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti