Reģionālo un vietējo autoceļu sakārtošana un iedzīvotāju mobilitātes nodrošināšana – SM budžeta prioritātes 2023.gadā 1

 

Foto: iAuto.lv

SM | 8.februāris 2023 14:09

Satiksmes ministrijas (SM) 2023.gada budžetā finansējums paredzēts reģionālo un vietējo autoceļu infrastruktūras uzlabošanai, iedzīvotāju mobilitātes vajadzību nodrošināšanai, tostarp jaunu elektrovilcienu iegādei un Rail Baltica projekta īstenošanai. SM budžets ir 740,3 milj.eiro, tajā skaitā 308 milj.eiro jeb 41,6% ir Eiropas Savienības fondu finansējums.

“Finansējumam, kas piešķirts transporta un sakaru nozarēm, ir jākalpo iedzīvotāju interesēm, veicinot reģionu attīstību un konkurētspēju. Ir jāstrādā mērķtiecīgi, lai mums būtu kvalitatīvi ceļi reģionos, sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktība un pieejamība visā valstī. Šogad pastiprināti meklēsim jaunus tirgus kravu pārvadājumiem pa dzelzceļu, tāpat restartēsim un pastiprināsim Rail Baltica projekta uzraudzību, nepieļaujot atkāpes no šobrīd noteiktajiem termiņiem projekta īstenošanā,” uzsver satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs.

Valsts autoceļu infrastruktūras uzlabošanai SM budžetā pieejamais finansējums ir 341,9 milj. eiro. Šogad lielāks uzsvars tiks likts uz reģionālo un vietējās nozīmes ceļu būvniecību, lai nodrošinātu pagastu savienojamību ar novadu centriem. Tāpat finansējums paredzēts Ķekavas apvedceļa būvniecībai un mikromobilitātes infrastruktūras īstenošanai. Papildu valsts budžeta līdzekļiem finansējums transporta infrastruktūras attīstībai paredzēts no Eiropas Savienības (ES) fondu, tostarp Atveseļošanas fonda līdzekļiem.

Arī šogad plānots turpināt īstenot projektus, kas nodrošina iedzīvotāju ilgtspējīgu mobilitāti. Reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai un dzelzceļa kā sabiedriskā transporta mugurkaula stiprināšanai paredzēti valsts budžeta un ES fondu līdzekļi kopumā 261 milj. eiro apmērā. Finansējums 45,2 milj. eiro apmērā paredzēts dzelzceļa infrastruktūras darbības nepārtrauktības nodrošināšanai. Vilcienu satiksmes modernizācijas ietvaros 2023. gada otrajā pusē sāks kursēt jaunie elektrovilcieni. Tāpat līdz šī gada beigām plānots modernizēt dzelzceļa stacijas un pieturas, izbūvēt 48 paaugstinātās vilcienu platformas un īstenot projektus drošības uzlabošanai un ātruma palielināšanai.

Iedzīvotāju mobilitātes nodrošināšanai visā valsts teritorijā budžetā plānots finansējums dotācijām reģionālajam sabiedriskajam transportam, tostarp nodrošinot arī braukšanas maksas atvieglojumus konkrētām iedzīvotāju grupām, piemēram, daudzbērnu ģimenēm un cilvēkiem ar invaliditāti. Tāpat finansējums paredzēts vienotas sabiedriskā transporta biļešu sistēmas plašākai ieviešanai reģionālajos pasažieru pārvadājumos, dodot iespēju iegādāties vienotu biļeti no brauciena sākuma punkta līdz galamērķim reģionālās nozīmes maršrutos.

Savukārt ES nozīmes pārrobežu projekta Rail Baltica īstenošanai šogad paredzēts 116,9 milj.eiro finansējums no valsts budžeta, kā arī Tehniskā palīdzības Eiropas transporta, telekomunikāciju un enerģijas infrastruktūras tīklu un Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta. Šogad plānots turpināt Rail Baltica būvniecības un projektēšanas darbus, lai nodrošinātu ātru, ērtu reģionālo satiksmi un drošu savienojamību ar Eiropu nākotnē.  

Tāpat šogad finansējums paredzēts elektronisko sakaru tīkla darbības nodrošināšanai, kompensācijai abonētās preses piegādei, aviācijas nozares drošībai un attīstībai, kā arī citiem pasākumiem transporta un sakaru nozaru konkurētspējas veicināšanai.

 
Visi komentāri
 
ezis71 10.februāris 2023 23:22
0 0 Atbildēt

Visa nauda aizies Rail Baltica

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Kā uzstādot saules paneļus man meistari sačakarēja griestus? (+ VIDEO) 35

Video redzamā mājiņai ir standarta moduļu māja bez siltinājuma un tā tiek izmantota tikai vasarā. Lasīt vairāk

 

Kas iekšā ir eļļas filtram? (+VIDEO) 1

Kā zināms, eļļas filtrs jāmaina reizē ar dzinēja eļļu. Taču vai zinām, no kā sastāv eļļas filtrs, kādi ir tā veidi un prasības pret to. Lasīt vairāk

 

Policijas vajāts autovadītājs paslēpjas suņu būdā (+ VIDEO) 11

Skaržisko (Polija) apriņķa likumsargi publicējuši video no sava nesenā reida, kura laikā tiem nācās aizturēt autovadītāju, kurš nepakļāvās prasībai apstāties un ar savu Opel uzsāka bēgšanu. Lasīt vairāk

 

Piecas biežāk novērotās kļūdas, nomājot auto 4

Tūrisma sezona strauji tuvojas, tāpēc laikus jāsāk plānot ceļojumu aktivitātes un ērtākos pārvietošanās veidus. Kā liecina auto nomas tiešsaistes platformas EconomyBookings.com apkopotā statistika, latvieši ieņem 20.vietu pēc auto nomas pakalpojumu izmantošanas biežuma Eiropā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti